Który Odt. BD

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli nie masz wyjsc "surround back" tzn. ze nie masz mozliwosci podlaczyc glosnikow w ukladzie 7.1, ale nie martw sie tym zbytnio..;)
materialow ze sciezka 7.1 nie ma znow az tak wiele... mam swobodny dostep do plyt BD , jednak ze wzgledow na warunki pomieszczenia pozostalem przy ukladzie pieciokanalowym, zbytnio mi brak tych 2 dodatkowych kanalow niedoskwiera, tymbardziej ze aby dobrze ustawic uklad 7 kanalowy trzeba miec naprawde duzo przestrzeni w pokoju, a ustawienie "byle jak" spowoduje tylko "dzwiekowy balagan" z tylu

zaraz ,zaraz .... zdaje sie ze masz onkyo 505 ?! jesli tak to napewno masz dodatkowe gniazda do ukladu 7.1... sprawdz dobrze !
 
Ostatnia edycja:

radzio99

New member
źle mnie zrozumiałeś, w ampitunerze mam wejście sourand back tylko nie mam miejsca w pokoju aby je zamontować:grin: tzn. mam tylne boczne i od razu za mną jest ściana i żeby zamontować te dodatkowe 2 musiałbym do ściany je jakąs przymocować.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
w swoim drugim watku podales ze masz onkyo 505 - stad wzialem ta informacje ;)
a co do glosnikow- jasli maja ci wisiec na scianie nad glowa - to sobie je odpusc..
 

radzio99

New member
Tak, mój błąd. Też dopiero to teraz zauważyłem. CO do tych głośników to pozostaje mi odsunięcie kanapy i postawienie tam jakiegoś stojaka na głośniki.
 

radzio99

New member
Jest okazja na allegro Sony Blu-ray BDP-S550 za 1,250zł czy opłaca sie go kupić i czy wiele różni się od panasonica BD80 ??

 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mam ten odtwarzacz (sony)- nie wiem jaka jest w tej chwili cena sklepowa wiec nie wiem czy sie oplaca ;) a ile musisz zaplacic za tego panasa 80 ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
"normalne " ceny to- sony bdp-s 550 - 230 £
panasonic bd80 - 280 £
tak wiec sam musisz ocenic oplacalnosc ;) uzytkuje tego sonego i jestem zadowolony ,gdybys mnie zapytal czy warto go kupic odpowiedzialbym ze tak
niepotrafie ci jednak pomoc porownujac te dwa modele poniewaz nie mialem okazji testowac tego panasa, coz ...zawsze jest to nowszy,tegoroczny model
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jestem przekonany ze napewno nie bedzie gorszy od sony ,a zawsze nowszy model...;)
 

janusz

New member
Bez reklam
radzio99 napisał:
ale ciągle zastanawiam się nad tym Samsungiem p3600.
Moim zdaniem jest to sprzęt pod każdym względem o klasę lepszy od Panasonika 80, a możliwościami technicznymi o dwie lasy, ale dla niektórych osób w Polsce jest jeszcze sentyment do japońskich marek, ja po zrażeniu się jakością w ostatnich latach japońskimi produktami wolę nowocześniejsze koreańskie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
hm.....ciekawe?! tymbardziej ze z tego co wiem samsung wykorzystuje procesor panasonica...

a tak na marginesie to z tego co pisales kupiles FUNAI a to przeciez japonska marka.... czyzby jednak ograniczone zaufanie do koreanczykow...?!
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
hm.....ciekawe?! tymbardziej ze z tego co wiem samsung wykorzystuje procesor panasonica...

a tak na marginesie to z tego co pisales kupiles FUNAI a to przeciez japonska marka.... czyzby jednak ograniczone zaufanie do koreanczykow...?!
Nigdy nie ograniczam się do konkretnych modeli, a później nie przepłacam. Wybrałem Funai z kilku powodów, ale marka to była wada, bo to japońka druga liga. Powody zakupu to cena 499 zł (za cenę bez promocji 999 zł bym nie kupił), bardzo dobre odtwarzanie CD (odtwarza lepiej niż DVD Pioneera 300), ma bardzo solidną budowę, gdyż jest to model bliźniaczy do drogich markowych za 3000 zł (jest osobny temat na forum). gdybym w tyej cenie dostał jednak Samsunga 1600, to z uwagi na rewelacyjny obraz z procesora Chalsea (w 2500 był REON, ten jest Samsunga i podobno jest szybszy). Niestety za 499 zł mogłem dostać Samsunga 1500, niestety model dość stary.
Dlatego polecam obejrzeć ofertę, porównywać modele, ale kupić dopiero przy atrakcyjnej ofercie. Kupiłbym Panasonica 80 gdyby był os Samsunga 3600 trańszy o 100-150 zł.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
a czemu nie wziales samsunga 3600 ?! z tego co pamietam w twojej konfiguracji lepiej by sie sprawdzil
 

janusz

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
a czemu nie wziales samsunga 3600 ?! z tego co pamietam w twojej konfiguracji lepiej by sie sprawdzil
Byłby idealny, gdyby nie cena, z przesyłką 1200 zł. Za zxaoszczedzone 700 zł, za dwa lata kupię odtwarzacz o dwie klasy lepszy od wszystkich występujących dzisiaj na rynku, a Funai trafi do innego pokoju. Poza tym Funai zaskoczył mnie jakością audio z płyty CD, co w przypadku odtwarzaczy BR w cenie poniżej 2000 zł jest zaskakujące.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
a jak formaty bezstratne z nosnika BD ?! bo to wedlug mnie jest znacznie wazniejsze w odtwarzaczu BD ?
 
Do góry