Kiedy nowy Sony KD-85XH9096 w sprzedaży i za ile???

Momo707

New member
Oficjalnie wstrzymuje się z zakupem ww tv. Za dużo opinii o wariacji menu i samoczynnym wyłączaniu, problemach z dźwiękiem, opinie z całej europy w różnych językach i lekarstwo od Sony...Może będzie to rozwiązane przez aktualizację oprogramowania. Poczekam i popatrzę jak im to wyjdzie , tyle . Wszystkie opinie potwierdzają wspaniały obraz + niektóre ww problemy . Ja pasuje na razie nawet przy dobrych promocjach to dalej tykający niewypał.
 

Michu30

New member
Obraz w tym tv jest naprawdę spoko ładne kolory i hdr przyzwoity. No ale problemów z tv jak widać w sieci jest od groma. Ja dodam tylko, że po wymianie na nowy egzemplarz na razie nie napotkałem na żadne problemy. Matryca ok i nic się nie zacina ani nie resetuje. Mój obecny tv zszedł z linii produkcyjnej we wrześniu więc być może część tych wcześniejszych problemów została już poprawiona. Jestem ciekaw ile sony wypuściło wadliwych egzemplarzy na rynek i do jakiej daty były one produkowane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kosztuje dla niebieskich 10.400 z pełnym pakietem

Pakiet
- Kalibracja profesjonalna gratis
- Wtyczki gratis
- Sprawdzenie zafarbu
- Aktualizacja
- Dostawa naszym transportem gratis.
- Montaż gratis
 

.:PhaRaoN:.

New member
Kosztuje dla niebieskich 10.400 z pełnym pakietem

Pakiet
- Kalibracja profesjonalna gratis
- Wtyczki gratis
- Sprawdzenie zafarbu
- Aktualizacja
- Dostawa naszym transportem gratis.
- Montaż gratis


Czy ta profesjonalna kalibracja to wysłanie ustawień mailem?A montaż to wyciagnięcie TV z pudełka z pomocą klienta?Pytam bo kupowałem ten TV od Ciebie i nic oprocz dostawy i aktualizacji sie nie zgadzają z tym tzw "pełnym pakietem" :cool:
 

tomwega

Member
Super ,jakoś nie mogę znaleźć w MM w tej cenie.
Możesz pomóc, jestem zainteresowany tym modelem?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

rikard82

New member
Oficjalnie wstrzymuje się z zakupem ww tv. Za dużo opinii o wariacji menu i samoczynnym wyłączaniu, problemach z dźwiękiem, opinie z całej europy w różnych językach i lekarstwo od Sony...Może będzie to rozwiązane przez aktualizację oprogramowania. Poczekam i popatrzę jak im to wyjdzie , tyle . Wszystkie opinie potwierdzają wspaniały obraz + niektóre ww problemy . Ja pasuje na razie nawet przy dobrych promocjach to dalej tykający niewypał.

Mam podobne odczucia ale w takim razie co dobrego 85 cali wybrać? Masz jakiś pomysł?
 

Momo707

New member
To co można zrobić to wybrać słabsze teoretycznie modele konkurencji choć lepsze pod względem oprogramowania i ogolnego braku chałtury jak u Sony. Np LG modele 86,82un85003 czy samsung . Możesz też czekać na ewentualne aktualizacje i opinie po nich w ww modelu ale tego jest za dużo żeby to od tak załatwiła jedna aktualizacja . Ciągle żyjesz w stresie i obawie o jakiś kolejny bubel w tym modelu . Ja go nie kupię na 100% nawet za 6k . Widać że jakość obrazu to sprawa drugorzędna w tych modelach ....najważniejsza to ogólne jego działanie a tak być nie powinno . Napewno nie u Sony !
 
Ostatnia edycja:

Momo707

New member
Z tym masz rację. Za mało jest info nawet na stronach producentów. Powinni nawet pisać jakiego producenta są np matryce bo ta w 82 calowym z tego co słyszałem jest Samsunga. Wszystkie oled zaś od LG.
 

Michu30

New member
Gdyby Samsungi obsługiwały Dolby Vision, a LG miały matryce VA - Sony nie byłoby potrzebne.

Sony dochodzę do wniosku, że Android w telewizorach, to porażka. Zamiast być coraz lepiej, jest coraz gorzej...

Co do pierwszego zdania się zgodzę jednak co do androida w tv to już niekoniecznie. W moim xh90 system Android działa bardzo szybko i płynnie. Po prostu wydaje mi się że sony za szybko wypuściły te tv na rynek oszczędzając na testach itp. Co do samego obrazu w tv sony xh90 to jest on bardzo ładny u mnie matryca jest ok kolory piękne w grach i w filmach. Jak na lcd to tv pod względem jakości obrazu bije telewizory lg i Samsunga jeśli chodzi o tą samą półkę cenową. Pod względem obrazu nie ma na rynku nic lepszego. A i sam tv znacznie potaniał. No co nie zmienia faktu że duża część osób ma problemy ze swoimi egzemplarzami. Zauważyłem, że problemy te tyczą się osób, które kupiły tv wcześniej. To pokazuje, że nie warto kupować tv wprost po premierze sprzętu bo ma on swoje wady wieku dziecięcego. Prawdopodobnie poszła jakaś partia wadliwego sprzętu już na samym początku produkcji tych telewizorów.
 

.:PhaRaoN:.

New member
Poszperałem troche po zachodnich forach i znalazłem chyba rozwiązanie problemu:

1.Siec i Internet--->Konfiguracja Sieci Domowej-->Kontrola IP -->Prosta Kontrola IP --->Wł

2.Oglądanie Telewizji-->Zewnętrzne wejścia--->Zaawansowane ustawienia-->Sterowanie RS232-->Wył


U mnie od ponad doby TV nie zaliczył żadnej zwiechy,jak jest wyłaczony nie "cyka" ani tez nie wzbudza amp.
Może nie jest to rozwiazanie docelowe ale póki nie wyjdzie poprawka firmw przynajmniej mnie oszczędzi troche nerwów :)
 

Momo707

New member
Zwróć uwagę że cena modelu 9505 nie zmienia się od miesięcy. Model 9096 spadł w 2 miesiące o ponad 3 k . Wolę nie wierzyć w jakieś domowe rozwiązania, loterie, gusła czy hipotezy a wstrzymać się z zakupem na jakieś oficjalne rozwiązania . Czytając niektóre wpisy mam wrażenie że autorzy pracują dla Sony a ich dziecinne tłumaczenia i wnioski to czysty kabaret . Jak można usprawiedliwiać producenta z wypuszczenia na rynek trefnego modelu który robi to od kilkudziesięciu lat . Oni doskonale wiedzą o jego wadach i jakoś nic z tego sobie nie robią bo to partner dla ps5 więc jak można sobie w stopę strzelać przed prenierą ps5. Giganci różnych segmentów rynku też popełniają błędy ale ogłoszona w porę darmowa akcja serwisowa ratuje choć trochę wcześniej nadszarpniety obraz firmy czego tu brak. Żenada po całości !
 

Michu30

New member
@Michu30 - miałeś dwa egzemplarze w krótkim odstępie czasu. Jeden wadliwy, drugi ok. Więc trochę mało wiarygodna jest Twoja teza o lepszych egzemplarzach z późniejszej produkcji. To po prostu loteria.

http://www.hdtv.com.pl/forum/1598764-post50.html




Tamten tv miał 07.2020 datę produkcji a ten co dostałem drugi jest z września więc to jest miesiąc lub 2 miesiące różnicy. Akurat Do sklepu dostarczyli kolejne sztuki tego tv i pan ze sklepu nie widział problemu z wymianą bo mieli je akurat na magazynie w większej ilości.
A model spada z ceny ponieważ jak się domyślam jest on w dużych ilościach produkowany i jest na niego duży popyt i sprzedaje się dobrze właśnie jako tv specjalnie pod ps5. Tu marketing zrobił robotę jak widać. Na model 9505 jest pewnie mniej chętnych bo nie ma on wejścia hdmi 2.1 i jako świeże bułeczki sprzedaje się xh90. To nawet widać po komentarzach i ocenach na stronach sklepów z tv z potwierdzeniami zakupu. Więcej osób wybiera XH9096 niż XH9505 i tu gra cena oraz przeznaczenie tv. Jakbym miał kupować tv jedynie pod oglądanie filmów oraz zwykłej kablówki wybrałbym albo oleda albo właśnie lepszego pod kątem obrazu XH9505 gównie dla filmów z blurey, serwisów streamingowych typu netflix itd. Mnie to nie dziwi, wcale że tak się dzieje. Cena TV atrakcyjna to i sprzedaż coraz większa zwłaszcza przed premierą ps5.
 
Ostatnia edycja:
Do góry