Kiedy nowy Sony KD-85XH9096 w sprzedaży i za ile???

rusek26

New member
Warto dopłacić do 65hx9096 względem 65xf9005
Bo rozumiem że nawwt TCL 75C815 wypada średnio pod ich wzgledem jakością obrazu
Chciałbym kupić jakieś 75 cali ale na dobre 75 trzeba było by wydać około 10 tys.
A chciałbym przeznaczyć około 6500zl
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wykorzystaj Cash Back 1200 za 75C815. I wyjdzie Ci 5999 zł za TCLa.
Spokojnie spełni oczekiwania.
Qled , matryca VA 100 Hz, bardzo dobre multimedia, obsługa głosem, Kodmi , MxPlayer.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są już dostępne . Dla niebieskich specjalna oferta z pakietem. Mają HDMI 2,1 eArc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gray - zapraszam, dziś graliśmy - wow. na takim ekranie jakbyś uczestniczył w grze osobiście.
 

fnx10

New member
Też zastanawiam się nad Sony KD-85XH9096 próbuję też wyłapać znaczące różnice pomiędzy nim a XH9505 na razie to cena albo mi coś umyka :)
co ewentualnie warto rozważyć w 80"+ i budżecie około 14-15 tyś ? i to już po naciągnięciu....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo dobry model .
Masz go w dla niebieskich dodatkowo z pełnym pakietem gratisów
- Kalibracja
- sprawdzenie
- aktualizacja
- dostawa
- Montaż
- uchwyt.

Masz jeszcze LG 86Nano 903 masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny. Jeszcze taniej Niż Sony. Podaj maila to CI wyślę cały program.
I masz też z pełnym pakietem j.w.

Znaczące różnice SOny - to podświetlenie matrycy, dźwięk
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/4c8f126978
Ale 9505 nie ma HDMI 2,1/
 

Edwin80

New member
Witam,

Dokonałem zakupu Sony 85XH9096. Jestem jeszcze na etapie poznawania jego funkcji itd. Jednak Zauważyłem jedną niepokojącą mnie rzecz. Nie wiem czy takie rzeczy są normalne czy też nie. Mianowicie odnoszę wrażenie, że powierzchnia TV nie jest idealnie płaska a jest delikatnie pofalowana. Na ekranie jak widzę odbicie "ledów" które są za moimi plecami, ta linia ta jest mocno nierówna co wskazuje na krzywizny. Dodatkowo, jak patrzę na niego pod dużym kątem również zauważam krzywizny.

Czy to jest normalne?

Oczywiście przy oglądaniu TV nic się nie zauważa.
 

Attachments

  • IMG_20200805_202939.jpg
    IMG_20200805_202939.jpg
    546,1 KB · Wyś: 48

Edwin80

New member
Kupiłem w RTV Euro za 11999 (była taka kilkudniowa promocja). Dlatego tam kupiłem, bo była fajna opcja rat 50x0% więc bez naruszenia portfela mam fajny TV. Jeszcze dojdzie cash back 1000zł.
Wszystko fajnie. Moje laickie oko jest zadowolone aczkolwiek czekam na kalibracje by żyć w przeświadczeniu, że co było można zrobić zostało zrobione ;) Jedynie te teoretyczne nierówności na matrycy mnie martwią. Nie wiem czy to normalne czy nie i reklamować.
 

sKUBAniec

New member
@Edwin80


Widzę po zdjęciu że nie wieszałeś go, więc mam ogromną prośbę. Mam remont i muszę już wieszak zamontować. Ale potrzebuję dokładnych odległości od otworów do zawieszenia po krawędzie telewizora. Wielka prośba o dokonanie takich pomiarów:


- Od dolnego otworu VESA po dolną krawędź TV
- Od górnego otworu VESA po górną krawędź TV
- Od górnego otworu VESA po dolną krawędź TV.


Bardzo potrzebuję dokładnych pomiarów. W innym temacie otrzymałem odpowiedź, ale nadal mam wątpliwości ponieważ osoba którą prosiłem o pomiar nie mogła go wykonać dokładnie z uwagi na to, że już telewizor wisiał.



Z góry dzięki!
 

maciej93

New member
Ale to moim zdaniem lepiej już pomyśleć o matrycy oled jeżeli już mówimy o takiej dużej matrycy.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba sprawdzać przed zakupem. Nie stwierdziliśmy braków podświetlenia w tym modelu Sony przy kalibracji.
 

sKUBAniec

New member
Czy rozmieszczenie otworów VESA w tak dużym TV ma znaczenie? Model xh95 ma je po środku, xh90 zdecydowanie niżej. Czy ryzykuję wieszając ten tv na uchwycie z ramieniem? Vogel’s Thin 550 jest dedykowany do dużych telewizorów ale nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia ze można tego soniaka tak powiesić. Jeszcze muszę go mieć odchylonego w dół o kilka stopni. Support Sony mi nie pomógł. Oni potwierdzają zgodność tylko z SU-WL450.
 
Do góry