Kiedy nowy Sony KD-85XH9096 w sprzedaży i za ile???

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najnowsza wyszła 26 listopada, czyli w czwartek w tamtym tygodniu, ma oznaczenie PKG6.0414, od momentu jej wgrania ustały mi resety TV i "cykanie" w trybie standby. ARC nie sprawdzałem.
 

Momo707

New member
Ojej, jeszcze trochę czasu i tv będzie wart swojej ceny dzięki aktualizacji czyli 5k hahahaha wisielczy humor trochę ale dla posiadaczy to zawsze dobre wiadomości...
 

MamiyaCamera

New member
Ojej, jeszcze trochę czasu i tv będzie wart swojej ceny dzięki aktualizacji czyli 5k hahahaha wisielczy humor trochę ale dla posiadaczy to zawsze dobre wiadomości...


Nie bez powodu sprzedaje się go w gratisie z patelnią, garnkiem i maszynką do klusek "gratis" hahaha :D To cholera teraz nie wiem bo ta domowa metoda naprawy w pełni rozwiązywała problem cykania a resety niweluje prawie do zera. Kto w tym sony teraz pracuje...
 

DarkAvenger

New member
KD 85-XH9096 kupiony, zdążyłem rzutem na taśmę na promocję Black Friday za 8999 PLN i to w ratach 30x0%. Będę płacił za niego 299,97 zł/mies. przez 2,5 roku, a za wywóz szamba płacę 210 zł/miesięcznie (do końca życia, albo do czasu założenia kanalizacji). Czujecie tę ironię sytuacji?

Wgrany najnowszy soft. Póki co (od soboty 5.XII) nie było żadnych resetów ani cykania w trybie standby. Raz przestał dźwięk puszczać z powrotem z konsoli przez ARC na Apmli. Wystarczył jednak ponowny wybór źródła na HDMI4 w pilocie TV i odzyskał dźwięk.

Ogólne wrażenia - super, a jeszcze nie przeprowadziłem nawet do końca kalibracji. Planuję zgodnie z tym: https://www.youtube.com/watch?v=AdaPI9pYKsI&list=LL&index=1&t=246s.

Zaznaczam tylko, że nie jestem jakimś audio-video'filem i nie mam miernika nitów wbudowanego w swoje oczy. Piszę z perspektywy przeciętnego użytkownika domowego.
 

MamiyaCamera

New member
Potwierdzam, ze po wgraniu najnowszego updatu i zresetowaniu ustawień do zera jest OK. Problemy wieku dziecięcego zażegnane. TV jak najbardziej mogę polecić. Jedyne o co mogę się czepnąć to, że rogi matrycy są dość słabo doświetlone i to ewidentnie widać (mowa o 65') System działa wyjątkowo szybko. Wybudzanie tak samo i od razu pełna gotowość. Za niecałe 5k to dobry zakup.
 

juzeg76

Member
Zamiast linka do konkretnego filmu dałem link do swojej playlisty "Do obejrzenia". Powinno być: https://youtu.be/AdaPI9pYKsI

Wprowadziłem te ustawienia dla zwykłej telewizji hd z UPC.. Obraz mdły bez kolorów szkoda takiego telewizora dla takich ustawień.. Dziwię się ze ludzie preferują takie mdłe ustawienia. Szkoda takiego telewizora.. Jakby takie były na prezentacji w sklepie to nikt by tego nie kupił...
 

DarkAvenger

New member
Wprowadziłem te ustawienia dla zwykłej telewizji hd z UPC.. Obraz mdły bez kolorów szkoda takiego telewizora dla takich ustawień.. Dziwię się ze ludzie preferują takie mdłe ustawienia. Szkoda takiego telewizora.. Jakby takie były na prezentacji w sklepie to nikt by tego nie kupił...

Zwykła telewizja wygląda jak wygląda, choć nie wygląda na nim źle. Ale można zawsze trochę barwy podkręcić do smaku. W sklepach pokazują filmy UHD-HDR, które będą wyglądały świetnie na (prawie) każdym TV, np. ten:
https://www.youtube.com/watch?v=njX2bu-_Vw4&t=34s
 

tomwega

Member
Potwierdzam, ze po wgraniu najnowszego updatu i zresetowaniu ustawień do zera jest OK. Problemy wieku dziecięcego zażegnane. TV jak najbardziej mogę polecić. Jedyne o co mogę się czepnąć to, że rogi matrycy są dość słabo doświetlone i to ewidentnie widać (mowa o 65') System działa wyjątkowo szybko. Wybudzanie tak samo i od razu pełna gotowość. Za niecałe 5k to dobry zakup.

Miałem sony 75w855c i też miałem problem z podświetleniem rogów matrycy,nie jest to może jakiś wielki problem ale jednak jest,być może duża matryca.Ale poza tym obraz świetny.
Celuję w ten TV ale w 85 calach,może w przyszłym roku się uda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić dobrze przy zakupie , uniknie się rozczarowania .
Po kalibracji 85XH90 gra bardzo dobrze.
Tyle że nie sprawdziły się przepowiednie ,że cen będzie spadać w nieskończoność.
Niektórzy czekali na cenę 8500 zł . A jest znów 10.300 zł .
 

Momo707

New member
Ci co chcieli i się nie bali już kupili . Mieli czas żeby kupić za 8900 , zdrowy rozsądek podpowiadał inny wybór a nie loterie i w tym wypadku też jest to dobra decyzja . Fakt że taki babol jest autorstwa Sony , świadczy tylko na niekorzyść tegoż producenta. To ewidentnie nie jest ta firma którą pamiętamy z przeszłości a napewno nie ta jakość ich produktów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już są 86" - to są LG Nano 913
Zaś w tradycyjnym wydaniu - nie.
Mają być mikro ledy, tworząc ściany
Ale ceny bardzo wysokie.
 

smitek

New member
Czy warto teraz zakupić 75xh9505 za 9500 PLN czy lepiej wstrzymać się i poczekać na nowszą serię? Jakaś opinia za lub przeciw?
 
Do góry