Kiedy nowy Sony KD-85XH9096 w sprzedaży i za ile???

Michu30

New member
Logika jest taka, że sony chce jak najwięcej zarobić na tym modelu w tym roku bo za parę miesięcy będzie wprowadzało kolejny model do sprzedaży i tv nie może zalegać w magazynach w ogromnej ilości. Mało tego cena modelu XH9505 także poszła sporo w dół tv można już dostać za trochę ponad 5300 zł wersja 55 cali. Znając życie po nowym roku modele xh90 i xh9505 będą dostępne jeszcze w o wiele niższej cenie. Tak niestety jest co roku z TV. Ja rynek TV śledzę od marca tego roku i widać jak ceny starszych modeli lecą na łeb na szyję.


I nikt tu nie sprzedaje ich po kosztach. Produkcja takich tv masowo to groszowa sprawa dla takich firm jak Sony. Wyprodukowanie takiego xh90 za pewne sony nie kosztuje 1500 zł za sztukę a cena na premierę była coś około 6000 zł nie wiem dokładnie bo nie pamiętam. Teraz można zobaczyć jaka jest przebitka na tym sprzęcie. I tu raczej nikt do niczego nie dokłada dla tego te tv strasznie tanieją. Oledy LG CX w wersji 55 cali kosztowały wcześniej 7999 zł a teraz można już wyrwać za 6300 zł lub jeszcze taniej, a po nowym roku cena będzie gdzieś około 4500 zł lub 4999 zł za sztukę o ile w ogóle będą dostępne bo ludzie mogą je szybko powykupywać.
 
Ostatnia edycja:

Aga92

New member
Nie wiem jak zwiechy w trakcie pracy (uzywam tylko tryb HDMI gdzie zrodlem jest PC) bo nigdy to nie wystapilo u mnie, ale potwierdzam ze jakis problem w tym modelu wystepuje od ostatniej aktualizacji (wczesniejsza nie miala zadnych zgrzytow). U mnie objawia sie to tym, ze raz na jakis czas (kilka/kilkanascie dni - ostatni raz dzisiaj co sklonilo mnie do zajrzenia na fora) nie da sie telewizora wlaczyc. Potrzebne jest wyciagniecie wtyczki z pradu...

Posiadaczom chcacym sobie jeszcze bardziej podniesc cisnienie poroponuje wlaczyc biale tlo i z bliska poogladac sobie subpiksele. :) Naliczylam kiedys chyba 10 czerwonych rozstrzelonych po calym ekranie. Z odleglosci 4 metrow oczywiscie zaden nie jest widoczny. Ale troszke slabo jak na TV za ponad dyche...

@SONY: (choc pewnie i tak maja to w powazaniu) piksele jeszcze rozumiem (przy tej wielkosci cudow nie ma i na pewno macie niezly dupochron w warunkach gwarancyjnych jak kazdy inny producent), ale bledy w sofcie u takiej ilosci uzytkownikow? przez tyle czasu nie naprawione? serio? moich zlotowek juz nie zobaczycie nigdy... :)
 

Michu30

New member
Z pikselami to prawda w moim pierwszym było powypalanych może więcej niż 10 zanim oddałem go do sklepu i wymieniłem na drugi. Produkują badziewie i tyle.
 

Michu30

New member
A jak ktoś zamawia online z innych sklepów i nie ma możliwości sprawdzenia to co wtedy? Ja jak brałem drugi egzemplarz ze sklepu to prosiłem by zrobione było test matrycy i oglądałem tv dość długo zanim go zabrałem do domu. Nie każdy ma taką możliwość.
 

MamiyaCamera

New member
Potwierdzam. Pomogło.
Dzięki ;)





Poszperałem troche po zachodnich forach i znalazłem chyba rozwiązanie problemu:

1.Siec i Internet--->Konfiguracja Sieci Domowej-->Kontrola IP -->Prosta Kontrola IP --->Wł

2.Oglądanie Telewizji-->Zewnętrzne wejścia--->Zaawansowane ustawienia-->Sterowanie RS232-->Wył


U mnie od ponad doby TV nie zaliczył żadnej zwiechy,jak jest wyłaczony nie "cyka" ani tez nie wzbudza amp.
Może nie jest to rozwiazanie docelowe ale póki nie wyjdzie poprawka firmw przynajmniej mnie oszczędzi troche nerwów :)
 

Michu30

New member
A kto ma to sprawdzać? Pracownicy elektromarketu to sprawdzą? W dużych sklepach olewają sprawdzanie. Pakują oddają kurierowi i po sprawie. A klient potem ma zmartwienia.
 

Momo707

New member
Nie ma idealnych sprzedawców, wy też obiecujecie więcej w " pakiecie " niż wykonujecie w realu. Jakoś wpis na ten temat pozostał bez waszej odpowiedzi gdzie gość musiał pomagać wnosić i montować tv a kalibracja polega na wbiciu gotowych ustawień. Wpis #85 autor PhaRaOn , ten sam temat .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Montaż gratis.
Kalibracja profesjonalna gratis
Wtyczki gratis
Sprawdzenie gratis
Dostawa naszym transportem gratis.

Pomagać wnosić - to jakiś ból.
Nie jest napisane nigdzie że wnosimy sami.
Pomoc trwa kilkanaście sekund !
Montujemy tego dużo i nikomu do tej pory korona z głowy nie spadła !!!!

Kto nie chce - nie musi korzystać. To wolny Kraj !
 

Momo707

New member
Jeżeli ktoś pomaga wnieść to i musi pomagać w montażu, proste . Kalibracja profesjonalna = profesjonalne wbicie gotowych ustawień i jedyne co zyskuje to uchwyt gratis gdzie przy promocjach np na 9096 w ME na dwie rzeczy dalej byliście 1500 zł wyżej więc gdzie ten luksus ?? Pomoc sąsiada czy " szwagra " tyle samo da
 

DarkAvenger

New member
85"

Czy ktoś może się odnieść do tego komentarza jednego z kupujących z Ceneo?

"o ile ten TV w 65" jest świetny, to już 85" jest wręcz fatalny. Miałem okazje obcować z tymi dwoma rozmiarami - różnice są przepastne w olbrzymie 85" HDR praktycznie nie istnieje 500nitów przy tym rozmiarze to tak jak 300 przy 55" czyli o HDR raczej zapomnijcie. Do tego efekt brudnego ekranu bardzo widoczny, katastrofalnie nierównomierne podświetlenie na rogach spadki jasności na oko grubo powyżej 40% w stosunku do referencyjnego środka (gdzie 30% to jest granica przyzwoitości). Czerń dobra, system Android działa szybko. Ogólnie w cenie 10tys to nie polecam, jeśli TV spadnie do 6500-7000 to można się zastanawiać, choć ja chyba bym i tak nie brał. Coś Sony zdecydowanie spaprało w przypadku dużych przekątnych, a szkoda bo przy 55 i 65" to jest HIT TV"
 

Momo707

New member
Takowe opinie schodzą na drugi plan wg mnie biorąc pod uwagę wady tego modelu co do oprogramowania, zawiech, resetowań itp itd . Dla porównania samsung q80t przez kilka miesięcy jest w tej samej cenie gdzie Sony spadł już poniżej 9k ...O czymś to świadczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy kto ma jakie potrzeby. Ci którzy nabyli ten telewizor są bardzo zadowoleni. To czas najwyższy na zakup. Taniej już raczej nie będzie.
A zapowiada się , że może być znacznie drożej.
 
Do góry