Jaki godny polecenia soundbar?

Eraeste1

Member
No właśnie nie umiem tego tam znaleźć. Jedynie pokazuje jaki tryb używam czy move, music itd.

- ręce opadają .., taka drobnostka a tylko zachodu
 

Eraeste1

Member
Dostałem odp od LG dlaczego na wyjściu dźwięku nie ma eARC
 

Attachments

  • IMG_7742.jpeg
    IMG_7742.jpeg
    269,4 KB · Wyś: 15

luck76

Well-known member
No tak, ale chora sytuacja dla mnie i tak…
tak jak napisał @conqest1 śpij spokojnie, a raczej spokojnie delektuj się treścią. Masz świetny TV i bardzo fajny soundbar, szkoda czasu na pierdoly - jeśli gra i nie czujesz że coś jest nie tak z dźwiękiem czy obrazem odpuść :)
To co piszesz, uświadamia mnie tylko, że dobrze wybrałem swój sprzęt - nigdzie nie wyświetla w tv statusu odbiornika dźwięku - mam tylko info że gra system audio albo jak przełączę telewizor albo sparowane słuchawki :) podobnie z obrazem, żeby zobaczyć jaki tryb, trzeba wysupłać ustawienia i wtedy widać czy zwykły HDR czy DV :) ewentualnie włączuć menu informacyjne wówczas masz jeszcze info przy zwykłym HDR nt przestrzeni barwowej
 

Eraeste1

Member
Może pomożesz w tym temacie;

 

Eraeste1

Member
No w porządku, ale jakiegoś badziewia też nie chce w sensie żeby mi obraz czy dźwięk nie zakłócał więc - możecie coś polecić co Wy np macie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Badziewie kupisz za 6zl na bazarze, bo i takie są które niczym się nie różnią od certyfikowanych w kwestii parametrów, gorzej, że może rozlecieć się w rękach, dlatego bez zbędnych dyskusji nt. wyższości jednego nad drugim, może być Hama. Mam ich kilka, podobnie jak tanie i te za grube siano firmówki. Różnic zero.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
co Wy np macie?
Zupełny no name.
Kupiony za grosze w Kauflandzie , by podłączyć BD do telewizora. Wpinany i wypinany wielokrotnie ,gra bez problemów.
Był tani.Miał przesyłać obraz 3D do plazmy i robił to bezproblemowo.
Jeśli jednak uważasz ,że kupienie Hamy czy innego Baseusa spowoduje u Ciebie kaca moralnego ,bo Twój sprzęt może się poczuć niedoceniany to zawsze możesz pojechać po całości i kupić np.taki
Taki kabel gra sam.Nie potrzebujesz telewizora i grajbelki ;)

A tak serio...bazary czy sklepy typu Action przy tego typu zakupach omijaj i będzie dobrze.
 

Eraeste1

Member
W porządku to ostatnie pytanie czy wszystkie kable 2.1 zawierają wsparcie dla: HDR, eARC, CEC, VRR, QMS, ALLM i QFT oraz kanał: Ethernet?, bo na niektórych z nich (opakowania czy w spisie) nie pisze tego…
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
czy wszystkie kable 2.1 zawierają wsparcie dla: HDR, eARC, CEC, VRR, QMS, ALLM i QFT oraz kanał: Ethernet?
Jeśli wyżej wymienione należą do standardu 2.1 to wszystkie kable spełniające standard 2.1 muszą wymienione obsługiwać.Standard jasno i wyraźnie określa właściwości kabla.
Pomijam oczywiście wszelkiej maści podróby.
 

luck76

Well-known member
W porządku to ostatnie pytanie czy wszystkie kable 2.1 zawierają wsparcie dla: HDR, eARC, CEC, VRR, QMS, ALLM i QFT oraz kanał: Ethernet?, bo na niektórych z nich (opakowania czy w spisie) nie pisze tego…
Belkę na eARC mam po zwykłym hdmi 1.4 z Ikea :) chodziło o to żeby był biały i od ręki w sklepie :)
Na Amazonie na BF 2.1 z certyfikatem za 25 złotych kupisz :)
 

Eraeste1

Member
Kupiłem dwa kable i jest ok, tylko mam pytanie odnośnie kabla, który Wam pokazuje na zdjęciu te takie wykręcenia w niektórych miejscach jest to powód do niepokoju czy olać to?
 

Attachments

  • IMG_7788.jpeg
    IMG_7788.jpeg
    1,5 MB · Wyś: 22

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
pokazuje na zdjęciu te takie wykręcenia w niektórych miejscach jest to powód do niepokoju czy olać to?
Zakładam ,że kabel ze zdjęcia jest w specyfikacji 2.1 ,bo takiego szukałeś.Raczej jest sprawny ,bo nie pisałeś ,że nie działa.
Podłączyć i niech Ci gra.Bo takie jest jego zadanie.A kable i tak raczej są schowane.
Tu w prawdzie kabel głośnikowy , ale zrób stop na 56 sekundzie i zobacz jak wygląda kabel.
A co by nie powiedzieć , AudioQuest jest znaną i ceniona firmą.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przecież to jest oplot termokurczliwy, wszystko ok.
Swoją drogą mam tego AudioQuesta.

Ten Twój to jest HDMI? Co on taki gruby, niczym wijący się pyton. Producent chyba był na targach AS ; )
Jakiś czas temu kupiłem HDMI optyczny 2.1, jakieś 15m, cieniutki niczym nitka spaghetti.
 
Do góry