Jaki godny polecenia soundbar?

Eraeste1

Member
Tak to hdmi 2.1 3m

Takie ma pudełko,

To dobrze, ciekawe czemu tylko ten oplot, w niektórym tak się pokręcił-tak nie dolega ściśle…
 

Attachments

  • IMG_7792.jpeg
    IMG_7792.jpeg
    102,6 KB · Wyś: 13

Eraeste1

Member
Panowie podpowiedzcie co powinienem mieć wybrane w ustawieniach tv (LG) mając podłączonego soundbara za pomocą hdmi eARC

Ustawienia dźwięku DTV:

-mpeg
-Dolby digital
-Dolby digital plus
-he aac
-auto

Synchronizuj obraz i dźwięk:

-opóźnienie urządzeni HDMI (ARC)
-Bypass

Wybierz format audio sygnału wejściowego HDMI:

-Bitstream
-PCM

Dzieki
 

Eraeste1

Member
Wracam znów do Was, ostatnio zaniepokoił mnie szelest dziwny i doszedłem do wniosku, że robią to najprawdopodobniej górne głośniki…

Wykonałem reset soundbara, najnowsze oprogramowanie wgrane wszystko ok podpięte… i nadal to samo…

Co to może być wg Was wrzucam filmik
(Nie wiem czy nie reklamować)

Na kamerze to słychać z bliska , ale jak się siedzi kilka metrów to słychać to w tle po pewnym czasie…

 

Eraeste1

Member
Już tego nie chciałem pisać… (odnośnie pecha)

Słychać to z bliska jak się głowę przystawi do belki, ale co ciekawe z około 3 metrów też to idzie usłyszeć (w zależności od scen-dźwięków) i tak właśnie było w naszym przypadku nagle zorientowaliśmy się, że coś tak szeleści i podszedłem do tej belki dostawiłem ucho i słyszę jakiś zniekształcony głos i to było to… hehe
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakie podajesz źródło audio, na każdym jest to samo, czy tylko na upmixie - czyli sygnał stereo, a któryś tryb surround dorzuca do tych głośników?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Załącz materiał audio który wykorzystuje wszystkie glosniki, czyli tutaj pewnie to będzie coś z atmosem skoro są to górne (nie wiem jak to jest tutaj rozwiązane) i wówczas będziesz wiedział. Jak będzie czysty sygnał, to będziesz wiedział, że tryb upmix w swoim dsp wprowadza jakiś szum.
W ogóle sprawdziłbym na różnych sygnałach.
Być może na którymś sobie nie radzi i tak upmixuje.

Ew. jak tam jest jakiś tryb "all channel" który załącza wszystkie głośniki z trybu stereo, ale bez efektów. Chociaż wątpię, żeby w soundbarze było coś takiego.

To tak na logikę, od tego bym zaczął.
 

Eraeste1

Member
Trochę potestowalem wg Twoich wytycznych i zauważyłem, że w większości dzieje się to jednak na cyfrowym Polsacie czy czasami na YouTube, ale co dziwne zazwyczaj gdy są to polskie filmiki lub jak jest lektor a gdy puszczam amerykańskie produkcje jest ok - trochę tego nie czaję…,

Początkowo myślałem, iż najczęściej te zakłócenia robił zwykły głos , jakby próbował się przebić przez te górne głośniki i tak wtedy trzeszczy, ale na polskim filmiku z YouTube bez wokalu tylko odgłosy tła- muzyka też zniekształcały głos


Jak puściłem film w Dolby surround i Dolby atmos z netflixa to było ok w opcji atmos w tych górnych głośnikach w ogóle stricte wokali głównych m nie uświadczyłem oprócz jakiś pobocznych czy ewentualnej melodii z tekstem w tle (nie wiem czy mnie rozumiecie o co chodzi)

Co by to oznaczało?
  • że coś z tv nie tak? - sensie płyta główna hdmi itd?
  • że coś z soundbarem nie tak?

Dziwna sprawa

I co macie na myślisz pisząc „przypadłość surroundowa”?
- owszem słuchać to z bliska, ale jak pisałem oglądając taki cyfrowy Polsat to po jakimś czasie nawet z 3 metrów zaczyna to irytować
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zniekształcenia slyszysz, bo na te kanały wrzuca DSP dodatkowe efekty.
Czyli mówiąc wprost - z sygnału stereo (2 kanaly) procesor tworzy symulacje na pozostałe kanały (glosniki). Działa to z różnym skutkiem.
Bywa, że działa to wybornie - jak chociażby w przypadku ampli i sufitowych głośników, gdzie źródło trafia w 5.1, a DSP tworzy z tego np. 11.1
Tutaj robi robotę takie DSU, czy w przypadku DTS - DTS Neural X.
To dalej nie jest Dolby Atmos, czy DTS-X, ale symuluje.

U Ciebie jest to samo, szczególnie, że testowałeś inne źródła audio i nie ma problemów. Oczywistym jest też, że nie bedziez tam słyszał dialogów, bo nie od tego są te kanały. Tam usłyszysz tzw. przelatujący helikopter na głową (chociaż ja nie wierzę w takie cuda na belce), usłyszysz uzupełnienie ścieżki, a w niektórych przypadkach zupełnie odseparowane dźwięki - w przypadku odpowiedniej ścieżki audio. Jak jej nie masz, to jak wspomniałem, procesor będzie to symulował.

Co do lektorów, to jest zło i żaden system audio nie jest do tego stworzony.
Lektor to sztuczny twór perfidne nałożony na ścieżkę audio.
Więc tego nawet nie ma sensu omawiać, bo skutki są różne.
 

Eraeste1

Member
Czyli belka i tv jest dobra z tego wnioskuje co napisałeś…

To zastanawia mnie tylko czemu tak bardzo słychać to na cyfrowym Polsacie praktycznie przy wszystkim a na netflixie mimo, że jest lektor już nie…,
- bo na netflixie są dźwięki 5.1 , 7.1 itd? A cyfrowy Polsat ma stereo tylko i mimo „AI” belka tego nie ogarnia? czy to jeszcze inny powód…
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak jest u Ciebie, piszę jak z założenia to wszystko działa.
Nie mam Polstatu i tej belki, wiem natomiast jak działa upmix.
Polsat jak rozumiem wypluwa 2.0, a soundbar próbuje to upmixować do wszystkich kanałów dodatkowo z jakimś nałożonym lektorem. Efekty mogą być różne. Jak działa to na innych źródłach dobrze, to masz odpowiedź.
Sprawdz jeszcze na radiu, o ile masz tam jakaś Alexe, lub spróbuj wysłać z telefonu po BT jakiś sygnał. Zobaczysz jak tu sobie radzi z sygnałem stereo do upmixu.
 

Eraeste1

Member
Bluetooth jakieś wybrane radio daje radę. Na pewno nie ma typowego zniekształcenia jak na cyfrowym Polsacie

A wg Ciebie YouTube, jaki daje dźwięk tez 2.0?, czy wiekszy, bo YouTube z Bluetooth też potrafi zniekształcić.

Ja myślę, że ten przebijający się głos z Polsatu m w górne głośniki zniekształca odczuwalnie dźwięk.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zależy od materiału, tutaj masz DD 5.1
Sprawdzić można w statystykach dla nerdów.

Przykład, gdzie upmix robi tutaj robotę.
Scena z drogą i lasem, ptaki śpiewają z sufitu, a przy nadjeżdżającym traktorze, podejrzewam, że większość by wyjrzała za okno.

 

Eraeste1

Member
Sprawdzę po pracy w domu, ale ja patrzyłem na filmiki na YouTube opisane , jako Dolby atmos i tego nie pokazał mi soundbar, bo zawsze jak w netflixie oglądam film w atmosie to na belce informacja sie wyświetla…

Powiedzcie mi jeszcze jedno, ja wiem że już o to pytałem, ale chce się upewnić, jeżeli na netflixie jest dźwięk ok a problemy występują na dekoderze Polsatu czy czasami na. YouTube w zależności od produkcji materiału jak zauważyłem … to soundbar i tv jest sprawny? czy może gdzieś tkwić uszkodzenie lub taka cecha soundbara i co byście w takiej kwestii zrobili? zostawili sprzęt?, oddali? reklamowali? - z jednej strony w dobrej cenie kupiłem z drugiej strony nie wiem czy z reklamacji nie trafi w gorszym stanie niż zostanie wysłany… (bo już spotkałem się z takimi sytuacjami)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie Atmos, a AC3/DD5.1 Bo tak to wygląda na niektórych filmach YT i nie patrz na opisy, a na stan faktyczny. Ten film, to 5.1
Pisałem o tym filmie, bo sprzęt fajnie upmixuje z tego materiału.
Tyle, że ja piszę o ampli, ale warto sprawdzić jak to się ma do soundbara i czy tutaj będą jakieś "zakłócenia".

Być może, że polsat podaje jakiś gówniany skompresowany sygnał i soundbar w upmixie sobie z tym nie radzi.
Być może, że inny soundbar nie miałby z tym problemu, albo zwyczajnie Ty wymagasz od tego konkretnego sygnału za dużo.
Szczególnie, że na innych jest ok.
 

luck76

Well-known member
Bluetooth jakieś wybrane radio daje radę. Na pewno nie ma typowego zniekształcenia jak na cyfrowym Polsacie
Problem w tym jak podaje dźwięk dekoder Polsatu. Jak przysłuchuję się tylnym głośnikom albo atmosom, przykładając do nich ucho, to przy przy symulowanym surroundziebjest tak samo. Inaczej jest przy dedykowanych ścieżkach - wówczas to co ma grać, gra a w innym przypadku jest cisza.
A wg Ciebie YouTube, jaki daje dźwięk tez 2.0?, czy wiekszy, bo YouTube z Bluetooth też potrafi zniekształcić.
YT podaje maks w 5.1 dedykowane materiały
Ja myślę, że ten przebijający się głos z Polsatu m w górne głośniki zniekształca odczuwalnie dźwięk.
To wyłączaj/ wyciszaj maksymalnie przy telewizji górne głośniki i masz sprawę załatwioną :)
 
Do góry