Jaki godny polecenia soundbar?

Eraeste1

Member
A znałem taką YAMAHA YSP-2700 sprzęt, ale widzę że nie ma dekoderu dźwięku „Dolby Atmos” są za to inne więc pytanie czy jest sens kupować taki soundbar ?dodaję zdjęcia wejść i dekoderów jakie ma. Odnośnie wejść jest tam ARC wg opisu
 

Attachments

  • IMG_7516.jpeg
    IMG_7516.jpeg
    201,7 KB · Wyś: 6
  • IMG_7517.jpeg
    IMG_7517.jpeg
    235,2 KB · Wyś: 11
Ostatnia edycja:

Eraeste1

Member
Ja obecnie posiadam coś takiego, ale nie idzie tego podłączyć do tv… myślicie że taki sprzęt stary bo stary i w stereo lepiej zagra niż te soundbary? czy sobie darować starocie… a jak nie to czym to podłączyć
 

Attachments

  • IMG_7532.jpeg
    IMG_7532.jpeg
    1,6 MB · Wyś: 31
  • IMG_7531.jpeg
    IMG_7531.jpeg
    1,6 MB · Wyś: 23
  • IMG_7529.jpeg
    IMG_7529.jpeg
    1,7 MB · Wyś: 27
  • IMG_7528.jpeg
    IMG_7528.jpeg
    942,8 KB · Wyś: 25
  • IMG_7530.jpeg
    IMG_7530.jpeg
    1,6 MB · Wyś: 27

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy można napisać tutaj coś takiego bo ostatnio dostałem bana a wszystkie podpowiedzi moje i kolegów zostały skasowane. Zapewne Kiki da Ci gniazdko, kontakt czy inny przedłużacz bo sprawa jest jak najbardziej do ogarnięcia...
 

Eraeste1

Member
Może tak zrobię , bo ten sam stary wzmacniacz co mam kosztuje ok 2000 zł a kolumny używane 1750 zł najtaniej na allegro jak znalazłem, więc może się uzbiera
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja obecnie posiadam coś takiego, ale nie idzie tego podłączyć do tv… myślicie że taki sprzęt stary bo stary i w stereo lepiej zagra niż te soundbary? czy sobie darować starocie… a jak nie to czym to podłączyć

Wiek nie ma nic do rzeczy w przypadku zestawów stereo.
20-30l sprzęty potrafią zmieść jakością nie jeden obecny "audiofilski" zestaw, a Ty porównujesz do małej grajbelki.
Wystarczy się przejść na AS i odsłuchać.
Twój oczywiście nie jest niczym wyjątkowym, ale nie przesadzajmy, dalej jesteś w stanie uzyskać stereofonie która fizycznie nie jest możliwa w żadnej belce.
Problemem u Ciebie są skrzynki, szczególnie, że już Cie męczą i dudnią.

Natomiast soundbar ma tyle wspólnego ze stereo, co 45m2 mieszkanie z apartamentem, bo tak dzisiaj potrafią deweloperzy reklamować.

Soundbar to wygoda i komfort, nie musisz nawet korzystać z pilota, wystarczy powiedzieć (np. do Alexy), żeby włączyła ulubiony kawałek/radio i leci.
Najlepiej odsłuchac kilka belek, jak Cię zadowoli, to bierz i temat zamknięty. Jak nie, a zależy Ci na stereo, to czeka Cię wymiana - przede wszystkim skrzynek.
 

Eraeste1

Member
Wiek nie ma nic do rzeczy w przypadku zestawów stereo.
20-30l sprzęty potrafią zmieść jakością nie jeden obecny "audiofilski" zestaw, a Ty porównujesz do małej grajbelki.
Wystarczy się przejść na AS i odsłuchać.
Twój oczywiście nie jest niczym wyjątkowym, ale nie przesadzajmy, dalej jesteś w stanie uzyskać stereofonie która fizycznie nie jest możliwa w żadnej belce.
Problemem u Ciebie są skrzynki, szczególnie, że już Cie męczą i dudnią.

Natomiast soundbar ma tyle wspólnego ze stereo, co 45m2 mieszkanie z apartamentem, bo tak dzisiaj potrafią deweloperzy reklamować.

Soundbar to wygoda i komfort, nie musisz nawet korzystać z pilota, wystarczy powiedzieć (np. do Alexy), żeby włączyła ulubiony kawałek/radio i leci.
Najlepiej odsłuchac kilka belek, jak Cię zadowoli, to bierz i temat zamknięty. Jak nie, a zależy Ci na stereo, to czeka Cię wymiana - przede wszystkim skrzynek.

A użycie konwertera optycznego? Na allegro są po kilkadziesiąt zl , ale słyszałem że też obniżają jakość dźwięku…, chyba że masz jakiś sprawdzony, który możesz polecić bym mógł połączyć mój wzmacniacz tv LG g3
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem kilka ostatnio (w lutym jak widzę po zakupach na allegro), wszystkie poszły do zwrotu, aczkolwiek działały.
Od kilkudziesięciu zł, do 200zł. Z tym, że u mnie było wyciąganie dżwięku, ale do BT.
U Ciebie byłoby po kablu, więc na plus. Nie mam pojęcia jak by to grało w tym wypadku.
Możesz kupić, przetestować kilka i zwracać. Sam 2 zwróciłem do MM i 2 na allegro.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zanim zaczniesz myśleć o wymianie skrzynek to po prostu podłącz to pod tv i sprawdź jak zagra - później będziesz dumał co dalej robić...
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Do filmów i muzyki
Jeśli nie nastawiasz się w filmach na jakieś super efekty audio , a chciałbyś żeby dźwięk był lepszy niż z samego tv to zestaw wzmacniacz+kolumny zagra zdecydowanie lepiej niż grajbelka.O muzyce nawet nie wspominam.
Obecnie mam duży wzmacniacz ale stary
Stary nie znaczy zły.Może i ten wzmak to nie hi end ,ale kiedyś robiono sprzęty na całkiem fajnych podzespołach.
kolumny duże tonsil które dudnią
A dlaczego dudnią? Może źle stoją?Wyjście bassrefleksu mają z przodu ,więc chyba raczej nie od tego ,że stoją przystawione do ściany.
ale nie idzie tego podłączyć do tv
Idzie.
Ale jak… czym dokładnie połączyć jak tv ma optyczne wejście i hdmi a mój wzmacniacz ma sami widzicie co
Przy pomocy np.takiego adaptera.Nie używałem ,nie wiem jaki daje dźwięk.Ale jeśli jakościowo niezbyt ,to zawsze możesz zwrócić do sprzedawcy
A użycie konwertera optycznego? Na allegro są po kilkadziesiąt zl , ale słyszałem że też obniżają jakość dźwięku
A gdzie konkretnie słyszałeś ,że obniżają jakość dźwięku?Nie ,żebym nie wierzył .Ale sam chętnie zapoznam się opiniami na ten temat.

A może taki?Podobno dźwiękowo jest bardzo przyzwoicie.
 

Eraeste1

Member
Właśnie do tych wszystkich konwerterów są zastrzeżenia, że dźwięk jest za cicho lub są jakieś trzaski nie ważne czy ten tani czy droższy… muszę się zastanowić głęboko co zrobić, ale chyba sobie daruję na razie tego typu rozwiązanie. Oczywiście dziękuję za linki i szczegółowe podpowiedzi.

Już ponad tydzień szukam soundbara i serio nie wiem co kupić…

Jestem trochę mądrzejszy i wiem, że listwa powinna dawać przestrzenny dźwięk a skrzynia bas nie można mieć wszystkiego w 1 a do tego przestrzennego dźwięku to najlepiej dokupić osobne satelity - kolumny, ale jednak wolałbym mieć ten efekt w samej listwie - przecież są skierowane ku górze w niej głośniki itd, ale trzeba wybrać mądrze.

Chciałbym się zmieścić w cenie do 4000 zł max ale za wszystko - czy to możliwe?

A tak najbardziej to mogłaby wystarczyć tylko listwa ale żeby jednak jakikolwiek bas odczuwalny dawała… nie mówię o waleniu jak ze skrzyni …
 

Eraeste1

Member
Ale mówisz o samej belce że to wystarczy i będzie tam jakikolwiek bas też czy muszę
Kupić subwoofer, no to dodatkowe 2000 zł

Ponadto DTS kodeku nie ma ta belka - idzie bez tego żyć?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Belka bez suba, będzie grała jak miniwieża za parę stówek. Fizyki nie oszukasz.
W miniwieży dodatkowo uzyskasz jakąś stereofonie, rozstawisz po rogach głośniczki.
W belce nic nie roztawisz. Co najwyżej w kuchni możesz pod szafką podwiesić, żeby coś brzęczało.
Soundbar tylko z subem.

Pytanie, co Ty w ogóle chcesz i do czego? Z jednej strony masz wzmacniacz i duże kolumny, z drugiej pytasz o soundbara bez suba...
Chcesz do filmów? Muzyki? Czy jedynie polepszyć audio względem TV?
 

Eraeste1

Member
Dzisiejsze telewizory mają nie najgorsze nagłośnienie. Ja mam LG G3 i na tak cienki telewizor gra stosunkowo dobrze, jednak chciałbym to brzmienie polepszyć a na pewno nie pogorszyć, dlatego szukam jakieś belki, która znacznie przewyższy poziom dźwięku aniżeli z mojego tv a odnośnie basu to wypytuje , bo zdaje sobie sprawę że niektóre belki mogą uzyskać lepszy bas niż sama kiepska skrzynka basowa… ja nie chce basu dudniącego, taki miałem za małolata i m.in. na tych starych moich głośnikach (no chyba że
dałem basu na 0), więc to odpada poza tym za dużo kombinowania z konwerterami, kablami itd.

Sprzętu szukam do dźwięku głównie przestrzennego w filmach, ale chciałbym też posłuchać dobrej muzyki z YouTube itd , więc do jednego i drugiego zastosowanej.

A przede wszystkim dobrze jakby sprzęt współpracował z LG (w tym sterowanie z 1
Pilota z tv), bo czytałem że niektóre w tym bose mają z tym problem., więc nie wiem czy tylko LG nie powinienem brać pod uwagę ???

Z tymi cenami belek też są niezłe heca no nowy soundbar LG SC9S za 4000 idzie kupić na olx za 1250 zł , więc nie chce kupić też jakiegoś badziewa za kilka koła i myśleć że będę miał prawdziwe kino domowe…, a LG na pewno dobrego sprzętu w promocji za 1 zł by nie dawał do zakupu tv, że ludzie aż tak tanio to sprzedają.

Kolega mówi cały czas o bose 900 a może 600 atmos? Lub całkowicie coś czego nie powinniśmy brać pod uwagę LG QP5 3.1

Piszecie że na soundbarze nie otrzymam i tak przestrzennego dźwięku , to jak to jest ze producenci informacja ze taki dźwięk jest, belka ma 15 głośników skierowanych w różne strony a ludzie proponują lepiej kupić osobne głośniki czy wierzę hi fi - weźcie mi to wytłumaczcie czy to tylko chwyt marketingowy czy jak

Dzięki
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Katar10
Tak, miałem wielokrotnie styczność z Bose, nawet nie wiem czy jako jeden z pierwszych pozytywnie o nim nie pisałem na forum. Nigdy nigdzie nie pisałem, że to zły sprzęt.
Nie neguje z założenia belek (chociaż kiedyś były lepsze rozwiązania z małymi niezależnymi mikro zestawami, jak chociażby Lifestyle od Bose, Sony Pascal itd.) bo sam mam i miałem ich już kilka, w zasadzie od samego początku jak się pojawiły na rynku.

Problem i dyskusja zaczyna się wówczas, jak ktoś wychowany na przyzwoitym sprzęcie pełnozakresowym, zastanawia się nad przejściem na grajbelkę i pyta o opinie.
Warto wówczas napisać uczciwie gdzie się kończy pasmo, co potrafi, a co wytnie. Czy gdzie i jaka to będzie lokalizacja dźwięku.
Po za tym każdy ma inne oczekiwania. Nie poleciłbym żadnej grajbelki komuś, kto ma mocno budżetowe KD 5.1 i oczekuje lepszych wrażeń, ale też nie wciskałbym każdemu wielkich skrzyń, atmosów sufitowych, wiercenia, amplitunerów i tego całego majdanu, bo wiem, że nie ma aż takich potrzeb, a być może nawet nie doceni.

Co do suba, to uważam, że bez niego nawet nie ma co się zabierać za jakąkolwiek belkę - jeżeli mówimy o minimum wrażeń kinowych, czy nawet muzyki z YT.
Dolne pasmo jest bardzo istotne, no chyba, że ma grać "radio" i coś tam urozmaicać względem tv.

Dzisiejsze telewizory mają nie najgorsze nagłośnienie.

Nie żartujmy.
Ja uważam, że dzisiejsze tv mają tragiczne audio.
Chyba nie pamiętasz, jakie kiedyś producenci wypuszczali tv. Chociażby Sony CRT, odczepiany spory subwoofer na górze, a po bokach odczepiane głośniki. Spore głośniki.
Podobnie Philips z bocznym głośnikami i na prawdę, to potrafiło zagrać, jak nie jedna dzisiejsza belka. Gdyby wówczas były produkowane sounbary, to nikt by ich nie tknął mając takie nagłośnienie fabrycznie w tv. Umarłyby śmiercią naturalną.
No, ale jeżeli dla Ciebie obecne są nienajgorsze, to belką będziesz zachwycony.


ja nie chce basu dudniącego, taki miałem za małolata i m.in. na tych starych moich głośnikach (no chyba że
dałem basu na 0), więc to odpada poza tym za dużo kombinowania z konwerterami, kablami itd.

Zawsze powtarzałem, że lepszy dobrze zestrojony soundbar+sub, jak dudniące byle jakie KD 5.1
To jest w ogóle osobny temat i myślę, że Ciebie może dotyczyć.

Piszecie że na soundbarze nie otrzymam i tak przestrzennego dźwięku , to jak to jest ze producenci informacja ze taki dźwięk jest, belka ma 15 głośników skierowanych w różne strony a ludzie proponują lepiej kupić osobne głośniki czy wierzę hi fi - weźcie mi to wytłumaczcie czy to tylko chwyt marketingowy czy jak

No chłyt marketingowy, a jak sobie to wyobrażasz? Myślisz, że taki Atmos w soundbarze wygeneruje Ci z małej belki kroki na suficie?
Są konkretne sceny filmowe, gdzie szybko można sobie uświadomić o czym piszę.
Owszem, jakiś tam efekt surround uzyskasz, ale to nigdy nie będzie miało nic wspólnego z założeniem dzwięku wielokanałowego.

Dlatego nie raz pisałem, że lepiej kupić 5 małych niezależnych kolumienek + suba z zestawu i fizycznie rozstawić. W DD/DTS, będziesz miał o niebo lepszą lokalizacje, jak z belki z kilkunastoma głośniczkami i logosami Atmosów czy DTSx.

Jak chcesz belkę, to z subem i najlepiej z tylnymi surroundami.
Po za Bose, masz jeszcze LG, Sony czy Samsunga. Każdy z nich może być ok.
Podjeżdż chociażby do sklepu, pełno tam tego. Zapodaj jakiś zróżnicowany materiał audio i oceń.
Nic więcej się tu nie dowiesz.
 

Eraeste1

Member
Armanig, miałem na myśli, pisząc nowe - droższe tv, że mają lepszy dźwięk aniżeli zwykły LCD z auchana czy podstawowa wersja jakiegoś chociażby LG, sam miałem LG LCD z średniej półki cenowej i telewizor grał tragicznie w porównaniu do obecnego LG G3 a telewizor cienki śmiesznie…, a nawet jakiś bas z niego dochodzi a sama głośność jest moim zdaniem bardzo dobra.

Tak pamiętam a może nawet zapomniałem o stricte starych tv - masz racje, było tak.

No to może nie pchać się w ogóle w te tylne głośniki a już na pewno nie w udawany Dolby atmos lub prawdziwy, ale nigdy nie oddający prawdziwego brzmienia na belce ze skrzynką i głośnikami tylnymi.

Widzisz ja myślałem, jak to pokazują na zdjęciach nawet, że sama belka zrobi robotę (dzwiek przestrzenny jak się pięknie odbija w różnych kierunkach od ścian sufitu itd ) ze nic więcej nie potrzeba… oprócz ew. Skrzynki do pobicia basu.

Reasumując, to może wspomniana przeżeranie yamaha ysp-2700 byłby dobrym rozwiązaniem chociaż nie ma Dolby atmos, tylko w zasadzie z Twojej teorii po co? skoro to wszystko to chwyt marketingowy.

Pytanie z ciekawości jak film jest w Dolby atmos a belka Yamaha tego dekoderu dzwieku nie ma to gra normalnie w stereo czy próbuje coś tam nawiązać do dźwięku przestrzennego?.

Ta Yamaha to niby projektor dźwiękowy ( ale to też może być chwytem) możecie coś na temat tego sprzętu się wypowiedzieć czy warto czy nie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry