Jaki godny polecenia soundbar?

Eraeste1

Member
Byłem dzisiaj w sklepie zobaczyłem i odsłuchałem kilka szt. Zastanawiam się nad tym Philipsem jednak jak myślicie? - tylko nie miałem okazji go przetestować i nie ma subwoofera zewnętrznego a w budowany ciekawe czy daje radę i jak dźwięk przestrzenny hehe
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Byłeś w sklepie, odsłuchałeś coś, wracasz do domu i chcesz coś brać w ciemno? Chcesz dźwięk przestrzenny z belki, a teraz chcesz niskie tony bez suba. Nie kumam. Jak chcesz, żeby coś tam łupneło basem, jak Piramida ma więcej w bicepsie, jak ta belka.
 

Eraeste1

Member
Zychu5 - Jaką belkę LG sprzedawało za tyle…? - bo nie rozumiem, a miałeś do czynienia z Fidelio philipsie , że mówisz że gra dobrze?, ma to basu, jest sprzęt warty pieniędzy?, znalazłem za 2850 zł

Armanig - słyszałem belki ze subami, ale te skrzynki w większości to kolosy…, i bas był wtedy owszem (np jbl 5.1) , ale też niektóre zestawy mimo skrzynki grały kiepsko, wręcz żenująco

Szukam, jakieś alternatywy nie mam za wiele miejsca na kwadratową skrzynkę basowa (prędzej prostokątna) , a najlepsze rozwiązanie to 1 urządzenie i skupiłem się na samej belce z wbudowanym subwooferem- chociaż boję się , że to może być chwyt marketingowy tylko, nie zależy mi na dudnieniu, ale jednak żeby bas był i oczekuję tego od takiej belki.

Philipsa nie było nigdzie dostępnego…


Kiki - wiadomo!, ale Wasze rady i cierpliwość cenie :)

A na koniec;
-Czy duża belka mogłaby być położona praktycznie na ziemi bo na komodzie nie mam miejsca - czy to dyskwalifikuje jej zastosowanie wtedy?

-jaki kabel hdmi w rozsądnych pieniądzach , bo aż 3 metry potrzebuje chodzi mimo hdmi 2.1 eARC 4K 120 polecacie? mogę linka ?

(I czy dobrze rozumiem, jak w opisie jest 8k, to spokojnie kabel będzie działał dla 4k?)

Dzięki
 

Eraeste1

Member
Odłączasz te głośniki czasami boczne czy nie?, bo słyszałem że po odłączeniu szału nie ma…
- i z jakim tv to masz podłączony ?

A testowałeś PHILIPS Fidelio TAFB1/10, że mówisz iż dobry?, jest wart ceny i ma bas , bo ma wbudowany subwoofer- czy lipa będzie i czy idzie poczuć dźwięk przestrzenny.
- pytam o ten model bo mam upatrzony…

Odnośnie głośników Audi pro a28 - pierwszego o tym słyszę je się podłącza same do tv bez żadnych wzmacniaczy itd ?
 

zychu5

Member
Mialem z lcd samsunga, teraz testowalem z lg c2 w sypialni ale docelowo bedzie w glownym pokoju gdzie jeszcze nie mam tv. Gra sporo lepiej od glosnikow w c2, gorzej od kolumn jakie mam (ale same kolumny tez byly drozsze niz soundbar). Satelity odlaczalem, szalu nie robia ale mozna je ustawic tak, ze beda ok. Tego Fidelio TAFB nie slyszalem. Audio Pro A28 to kolumny aktywne, maja w sobie wzmacniacz, podlaczasz przez hdmi arc do tv, jedna z kolumn kablem zasilajacym, miedzy kolumnami przewodem i graja. Muzycznie beda lepsze od soundbara, do filmow wiadomo, ze nie ale tez zle nie bedzie, poczytaj opinie na sieci.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig - słyszałem belki ze subami, ale te skrzynki w większości to kolosy…, i bas był wtedy owszem (np jbl 5.1) , ale też niektóre zestawy mimo skrzynki grały kiepsko, wręcz żenująco

No to chyba sam sobie klarujesz sytuację.
Jeżeli odsluchaleś kilka i gra to dla Ciebie żenująco, to albo trafiłeś na kiepskie modele, albo masz większe oczekiwania. Dlatego inaczej się rozmawia z kimś, kto się wychowywał na tradycyjnych skrzynkach opartych na wzmacniaczu/ampli, a inaczej z kimś, kto szuka coś lepszego jak głośniki w TV.


Szukam, jakieś alternatywy nie mam za wiele miejsca na kwadratową skrzynkę basowa (prędzej prostokątna) , a najlepsze rozwiązanie to 1 urządzenie i skupiłem się na samej belce z wbudowanym subwooferem- chociaż boję się , że to może być chwyt marketingowy tylko, nie zależy mi na dudnieniu, ale jednak żeby bas był i oczekuję tego od takiej belki.

Tu nawet nie chodzi o chwyt, a o logikę. Sub, to dedykowana (większa) konstrukcja do niskich częstotliwości. Musi grać w odpowiednim paśmie.
Belka Ci tego nie odda, bo to czysta fizyka. Na pewno będzie jakiś "basik", ale no właśnie...basik, a nie bas. Soundbary mają to do siebie, że są w miarę sensownie zestrojone - w sensie, przyjemny, miękki, uzupełniający. Na pewno nie dudniący, bo akurat też jestem na to uczulony. Np. w takim Samungu masz dedykowany przycisk do suba na pilocie, w locie możesz zwiększać/zmniejszać, ale masz tego suba który jak potrzeba może łupnąć.
Bardzo przydatne, nie pamiętam jak jest w innych już.
W belce z subem, jesteś ograniczony, ale jak Ci pasują takie ograniczenia, to ok. Dla mnie się tu nic kupy nie trzyma. Kup coś i ew.zwróć.

To nie lepiej już kupić jakiś używany zestaw (np.) Logitecha i wpiąć do tv?
Wyjdzie o niebo taniej i zmiecie nie jednego sounbara.
 

zychu5

Member
Jak da rade kupic taki fidelio b97 za 2k to spoko bo fajny w filmach, satelity odczepiane, w muzyce nie razi,jednak cena regularna za soundbary jest nieporozumieniem. Dlatego zwracam uwage na takie Audio Pro 28.
 

Eraeste1

Member
Powiedzcie mi tylko soundbar mam podłączyć kablem hdmi do tv (telewizor i soundbar obsługuje eARC) a konsole ps5 mam zostawić wpiętą nadal w telewizor czy muszę wpiąć w soundbar.

I jeszcze jedno, spotykam się z stwierdzeniami, że soundbar obsługuje HDR i nawiązuje się do obrazu, przecież soundbar to sprzęt muzyczny to co ma piernik do wiatraka?
 

Degustator

New member
I jak wrażenia? Stoję przed podobnym dylematem jak autor tematu. Chciałbym polepszyć dźwięk tv s95b. Pokój mam mały i niestety brak miejsca na kino domowe. Myślałem o grajbelce z subem. Da radę kupić coś do 1500zł co polepszy dźwięk w filmach? Da dźwięk przestrzenny lub namiastkę atmosa? Mam dużo filmów na blu ray uhd i chciałbym wycisnąć z dźwięku ile się da. Jestem świadomy ograniczeń takiego sprzętu no ale zmusza mnie do tego wielkość pomieszczenia(brak miejsca na audio). Znajdzie się coś ciekawego w tych pieniądzach? Tylko do filmów. Może być nowa grajbelka lub nawet używka. Będę wdzięczny za podpowiedzi.
 

Eraeste1

Member
Doszedł soundbar Philips i polecam. Czuć dźwięk przestrzenny jak w kinie (szczególnie boki, góra dół , wprost mniej tyl) w materiałach atmos itd. a bas jest wystarczający kompletnie nie potrzebuje skrzyni. Wszystko działa z pilota LG , aplikacja to sound Philips oraz PS Fine Tune one współpracują. Sprzęt super 1 belka a wiele zastosowań i o to mi chodziło, dzięki za poświęcony dla mnie czas. Może mój wybór komuś pomoże po tym co napisałem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Doszedł soundbar Philips i polecam. Czuć dźwięk przestrzenny jak w kinie

Chyba podwórkowym ; )

(szczególnie boki, góra dół , wprost mniej tyl) w materiałach atmos itd.

Dół? To musi być rzeczywiście wyjątkowy soundbar...

a bas jest wystarczający kompletnie nie potrzebuje skrzyni.

No tak, zbędny gadżet ; )

Sprzęt super 1 belka a wiele zastosowań i o to mi chodziło, dzięki za poświęcony dla mnie czas. Może mój wybór komuś pomoże po tym co napisałem.

Nie wiem czy pomoże, ale najważniejsze, że jesteś zadowolony.
Mówiąc poważnie, bo jakby nie było jesteśmy w publicznym miejscu, to zacytuje tutaj siebie - bo jednak przez lata będą tutaj zaglądać przypadkowe osoby:

Problem i dyskusja zaczyna się wówczas, jak ktoś wychowany na przyzwoitym sprzęcie pełnozakresowym, zastanawia się nad przejściem na grajbelkę i pyta o opinie.
Warto wówczas napisać uczciwie gdzie się kończy pasmo, co potrafi, a co wytnie. Czy gdzie i jaka to będzie lokalizacja dźwięku.
Po za tym każdy ma inne oczekiwania. Nie poleciłbym żadnej grajbelki komuś, kto ma mocno budżetowe KD 5.1 i oczekuje lepszych wrażeń, ale też nie wciskałbym każdemu wielkich skrzyń, atmosów sufitowych, wiercenia, amplitunerów i tego całego majdanu, bo wiem, że nie ma aż takich potrzeb, a być może nawet nie doceni.

Jak widać, a nie piszę tego absolutnie złośliwie, Twoje oczekiwania są bardzo niskie i nie jest to zarzut.
Raczej bym się cieszył, więcej kasy w portfelu i straconego czasu na poszukiwania, porównania i testy.
Niemniej, bądźmy poważni.
 

Eraeste1

Member
Ja mam na wprost twarzy ustawiony soundbar może dlatego bardziej czuję dół a może chodziło o dźwięk na wprost co ciekawe nie powinienem wtedy czuć tak góry a czuję. Serio ten soundbar mnie zaskoczył można poczuć, że tak to nazwę namiastkę żebyście się nie czepiali już :). Jestem mega zadowolony a bywam wybredny. Owszem jakbym zatracił cały pokój kolumnami też z tylu skrzyniami to byłby zapewne lepszy efekt , ale to się w dzisiejszych czasach planuje przy budowie domu hehe

Lepiej powieście mi teraz jakie bezprzewodowe słuchawki 7.1 kupić chociaż z tym to chyba będą większe emocje niz z soundbarem tutaj :)
 
Do góry