HK AVR 370 i kilka pytan...

budasty

New member
Dokładnie, punkt odniesienia, imo czasem nie warto odsłuchiwać zbyt dobrego sprzętu bo będzie tylko niedosyt później :), co byśmy nie słyszeli będzie słabiej :), a tak porównujemy z typowo marketowymi zestawami z plastikowym dźwiekiem i jest oki, progres jest :). Przykładowo u szwagra w kinie gra sub , który schodzi nisko tak, ze jak ryczy dino w filmie to strach się bać :), na szczescie reszta jego zestawu to juz inna bajka Inna sprawa, że akustyka pomieszczenia też wnosi bardzo wiele, jak się przeniosłem na wieś, to mój poprzedni zestaw zaczął grać zupełnie inaczej, bas "zniknął" a wysokich tonów pojawiło się zdecydowanie więcej, trochę już poprawiłem akustyke ale nadal jest sporo do poprawy. Dla spokoju ducha jeśli nie ma się nieograniczonych funduszy lepiej czasem odpuścić "punkt odniesienia" :)
 

luqaskr

New member
Ok, pytanie z innej beczki... Moj Harman strasznie rwie sie do pracy i kiedy wykryje sygnal na wejsciu/nacisniecie power w innym pilocie (sam nie wiem) od razu sam sie wlacza... A ja go nie chce... niech sobie dalej lezy wylaczony... Ampli jest w trybie "BYE":)

Da sie to jakos wylaczyc na stale???
 

Pr3dator

New member
Jeśłi chodzi o przekazywanie audio do TV poprzez amplituner to zmieni w menu amplitunera HDMI Audio to TV na on, a nie OFF.
Zrobiłem wedle wytycznych i dźwięk z radia amplitunera idzie przez głosiki telewizora a kolumny od kina nie graja , a jak zrobić na odwrót? Kupiłem optyk i nadal dźwięku brak obrazu brak :( irytacja mnie bierze z konfiguracja tego tv :/

Chyba spróbuje kupić tuner zewnętrzny i podłączę go pod amplituner bo już nie mam opcji jak to rozwiązać :/
 
Ostatnia edycja:

Pr3dator

New member
Trochę ostatnim postem zagmatwałem i ogólnie chyba się plącze za co przepraszam :). Łopatologicznie to opisując :) chciałbym aby po naciśnięciu na pilocie od ampli przycisku tv mieć obraz i dźwięk (telewizji) lub na telewizorze będąc na źródle sygnału TV również żeby był obraz (to normalne bo jest) ale dźwięk żeby był z kolumn od kina domowego ,a nie z głośników od tv.

Dzieki za cierpliwość :D. Pozatym jestem mega-arcy zadowolony z zestawu :) no i zdecydowanie polecam tandem AVR 370 + JBL Studio 5 , oczywiście od BlackNinja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quasimodek

Member
Bez reklam
Ja mam u siebie podłączony ampli do TV przez HDMI.
Audio z TV leci do ampli przez optyka, cyfrowe wyjście audio w TV na ON (TV bez ARC)
Dźwięk mam i w TV i na kinie jak potrzebuję (wtedy wyciszam głośniki w TV).
 

Pr3dator

New member
No właśnie do tego daze :( a ja się dwoje i troje i nic kable już różne sprawdzałem ustawienia tez... komputer , laptop po podłączeniu śmigają bez problemu a telewizor ni husty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pr3dator

New member
Tak tez robiłem wczoraj i lipa , dosłownie przed chwila rozwiązałem problem. Nie wiem dlaczego ale w menu telewizora w zakładce dźwięk mam opcje wzmocnienie surround i wzmacnianie basów. Byłem tak zdesperowany ze zacząłem wszystko wyłączać w opcjach telewizora. I o zgrozo zadziałało ! :D Wszystko działa wszystko gra aquos link zaskoczył . Nie mam pojęcia dlaczego te opcje uniemożliwiały poprawne działanie po optyku. Nic na ten temat niema w instrukcji tv. A teraz ja wchodzę w opcje dźwięku w tv to te pozycje wzm. surround i bass są zablokowane i nic nie można zmienić.

Chyba trzeba było mi zresetować ustawienia telewizora przed podłączaniem amplitunera.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

-paulo-

New member
Witam Wszystkich miłośników i posiadaczy ampli KD HK.

Dwa dni temu też stałem się posiadaczem modelu AR370.

Szanowni forumowicze mam kilka pytań do Was (użytkowników HK AVR370). Mianowicie:

1) czy wasz pilot główny ma podświetlone również przyciski wyboru źródła sygnału ? Jest to sekcja 10 przycisków w górnej części pilota. Tam gdzie wybiera się Radio, Network, USB itd. u mnie świeci wszystko oprócz tych 10 przycisków.

2) Czy w tym modelu jest HDMI Pass Through ?

3) Prosiłbym o przetestowanie Waszego sprzęta puszczając piosenkę Bassotronic - Bass I love You na poziomie głośności -5dB w stereo (tylko fronty). Mój zestaw (AVR370+ 2x JBL ES100) wyłącza się :niewiem: Byc może jest to za słaby ampli na te kolumny. Mam jeszcze 7 dni na testowanie ampli, zawsze mogę oddać. Fajnie by było gdyby komuś się udało przetestować to na jakichkolwiek kolumnach z udziałem AVR370.

4) Czy wszystkim się tak grzeje ten ampli ? Mam tutaj na myśli ok. 25 min grania na 80% mocy i obudowa górna jest ciepła (ok. 40 st C)

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. Będą one dla mnie bardzo cenne z uwagi na ew. niedomagania tego sprzętu i możliwość zwrotu :smile:

Pozdro 4all
 
Do góry