HK AVR 370 i kilka pytan...

fnx10

New member
I o to koniec końców prawdopodobnie rozegra się pomiędzy H/K AVR 370 a Onkyo TX NR1008. Wiadomo że żadna opinia nie zastąpi odsłuchu nie mniej jednak prosiłbym coś w rodzaju głosowania. :)
Głownie ma napędzać rock/house/Trance lekki metal
Nigdy nie będzie to odtwarzać Jazzu/Klasyki/ Wiem ,że onkyo z serii 3 cyfrowej to tylko do kina ale juz seria 4 cyfrowa jak najbardziej do Stereo sie nadaje ? Onkyo ma potężną moc i waży 24kg H/K nieco inna budowa zasilacza i wysoka rezerwa prądowa Onkyo droższe o około 800pln.
Nie mam możliwości odsłuchu Onkyo i tu jest ból i cała ta afera bo inaczej pojechałbym ,posłuchał i nie zawracał gitary.
W sumie H/K avr 760 teznie mam gdzie odsłuchac a podoba się oj podoba :D
 

Yamato

New member
porownujesz inne klasy sprzetu, onkyo nowego juz chyba nie kupisz a jezeli tak to jakiegos lezaka, zreszta sama cena - prawie 6tys zl mowi samo za siebie no i tryb 9.2 - masakratora postawiles obok HK :) nie ma co porownywac tego typu sprzetu ...
a, rozmawiales cos o wadze - Waga [kg]
18.6 ale ma starego(tradycyjnego) typu zasilacz wiec sama waga bym sie nie sugerowal
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaki to masakrator, bez przesady. Waga tez nic nie mowi, to nie jest wyznacznik jakosci, mialem 905 i zadnej rewelacji, a w stereo to juz wogole szkoda gadac (jak na te pieniadze).
 

fnx10

New member
Armanig piszesz o 905 czy 1008 ? z tego co sie orientowałem to właśnie z Onkyo seria 3 cyfrowa czyli miedzy innymi 905 ,818 sie nadawała do kina a do stereo wlaśnie nie. Natomiast 1008 to już seria 4 cyfrowa o ponoć innej konstrukcji (lepszej) z sporym zapasem mocy.
Yamato mam możliwość zakupu Onkyo nowego w cenie ok 800pln droższej niż avr 370. stąd mój dylemat. Szkoda że nikt sie nie wypowie kto słyszał te 2 ampli i mógł bezpośredno posłuchać. Wiem ,że Onkyo jest ciut starsza konstrukcją (debiut 2009,2010r) niż avr 370 Teraz gram na syfnych kolumnach , ale w niedługim czasie planuje kupic coś za pare tyś. i chciałbym aby ampli to uciągnął ;)
 

fnx10

New member
Werf nie bardzo wiem do czego pijesz ? Akurat mnie to wogole nie interesuje :) co było i kiedy. W necie znaleźć można że Onkyo Tx NR1008 którym jestem zainteresowany to konstrukcja z przełomu 2009/2010 a 905 nawet mi sie nie chce patrzeć bo nie biore go pod uwagę.
I to raczej normalna kolej rzeczy że najpier są modele 1 potem 2 potem 3 i potem 4 cyfrowe ;)
Raczej chodzi o to co sądzisz o onkyo z seri 100X ? czy to ciągle to samo co seria 3cyfrowa ?
Najbardziej chodzi o stereo.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Do niczego nie pije 905 i 906 była wtedy top modelem który został zastąpiony medelami 4 cyfrowymi nijak do tego się mam model 818
 

Pr3dator

New member
Tym sposobem na forum robi się bordell bum bum którego efektem są narodziny bliźniaczego wątku o avr 370 plus radosna twórczość gratis :D.

Aby choć odrobine trzymać kontekst jestem szczęśliwym użytkownikiem avr 370 :).
 

Yamato

New member
ogolnie fnx10 nie potrzebnie zakladal temat, po rozmowie z nim widze, ze bylo to bezcelowe i bezsensowne poniewaz z zalozenia mial kupic onkyo a cala reszta to tylko otoczka w tle
 

luqaskr

New member
Tym sposobem na forum robi się bordell bum bum którego efektem są narodziny bliźniaczego wątku o avr 370 plus radosna twórczość gratis :D.

Onkyo mowimy STOP:)

Moze jakis admin sklei te tematy? Mea culpa, przepraszam...

Na zadoscuczynienie mala recenzja jezeli ktos sie jeszcze nie dokopal:

Harman Kardon AVR 3700 Review | Digital Trends Reviews

I alternatywna dyskusja za oceanem... Zapodaje, bo sporo konkretow, a mniej o Onkyo;-)

http://www.avsforum.com/t/1450096/2013-4k-harman-kardon-avr-2700-3700-receivers/120

I ciekawostka:
Cena HK 3700 w US u lokalnego BlackNinja... 599$:)
 

luqaskr

New member
Kupiony, podłączony:)

Więc i kilka słów recenzji...

Przesiadka z AVR 130 i zabija różnica w wadze i mnogość opcji... Początkowo trochę można się pogubić, po godzince wszystko skonfigurowane i prawdę mówiąc nie ma potrzeby nic więcej pstrykać i przestawiać.

Stereo bardzo, bardzo fajne... Nie jestem krytykiem, ale znacznie lepiej od poprzednika w każdym aspekcie... Tylko - moze cos źle robię - ale bez dolby volume jakos tak mdławo, żeby rozgrzać piecyk, trzeba załączyć wymienioną opcję nawet na "low"...

Kino... Przepaść! Dźwięk buduje całe miejsce, od ziemi po niebo lub od fundamentów po dach... 5th Element i koncert DIVY czy TRON Legacy zdały test celująco. Jest mocno, szybko i pokój zwiększył się kilkukrotnie... Dziś późno więc mało tytułów i testy na -40dB, ciekawe co będzie w okolicy -30..-25dB:) Dla ciekawości dolby volume wyłączone, a ampli daje radę znacznie lepiej niż w stereo... I bądź tu mądry człowieku...???

DLNA... Może po kolei... WiFi tak jakby się nagrzewa, od strzała nie chwyciło... Nie wiem dlaczego... Ale ostatecznie poszło. I teraz:

Andriod - bardzo sprawnie steruje wzmacniaczem przez dostępną aplikację - AVR się chwilę szuka, ale znajduje się i sterowanie ślicznie działa...;
DLNA z poziomu Androida - działa, od reki (sympatyczna niespodzianka, że nie trzeba nic popychać)... FLAC też chodzą, ale czasem z czkawką, może to kwestia aplikacji, może plików... Rzecz w tym, że 370 dekoduje takie pliki...

Jeżeli są jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.

P.S.
Podziękowania dla blackninja za... całokształt:)
 

Reptail

New member
Mam pytanie:
czy możesz sprawdzić czy ta aplikacja: BubbleUPnP - dostępna w Android Market, widzi HK370 jako urządzenie odtwarzające ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Yamato

New member
tak, dziala jak ta lala (marzenie), uzywam od tygodnia i nadziwic sie niemoge ile ma opcji i ile mozliwosci daje :)

testowane i uzywane na nexus 4/7
 

luqaskr

New member
Mam pytanie:
czy możesz sprawdzić czy ta aplikacja: BubbleUPnP - dostępna w Android Market, widzi HK370 jako urządzenie odtwarzające ??

Albo nie, albo nie potrafię znaleźć... Wczoraj próbowałem i nie potrafiłem zapodać dźwięku w drugą stronę...

Teraz łyżka dziegciu... Ciekawe kto dołoży swoje trzy grosze:

- aktualizacja software - DRAMAT - żadnego paska progresji, ciemny ekran i... obgryzione paznokcie... moja aktualizacja przeszła, ale nie zamierzam powtarzać tego doświadczenia po okresie gwarancyjnym;

- brak standardu "n" po wifi - nie postarali się... w sumie "g" powinien dawać radę, ale może jeszcze nie wymyśliłem czym zapchać łącze;

- odtwarzacz... czy raczej to coś, co wyświetla się na TV - albo słabo szukam, albo ktoś bardzo, bardzo się nie postarał;
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Yamato

New member
co do wifi w tym modelu nie ma czym zapchac lacza wiec nie ma potrzeby dawac n, ktora defakto daje nam wieksza przepustowosc, ktora jest zbedna oraz wieksze zaklocenia na sieci (g stabilniejsze jest)
co do aktualizacji ostatnio sprawdzalem jakis tydzien temu i nic nie bylo wiec trzeba znow sprawdzic, chyba ze miales jakis stary soft, ja od nowosci nie spotkalem sie z nowszym
odtwarzacza na tv jako takiego nie ma, pokazuje sie dopiero jak po przez dlna odpalisz jakas muzyke ze zdalnego pc/telefonu

jak dla mnie amplituner moglby sie zdecydowanie szybciej wlaczac (tak , zeby bylo slychac dzwiek) oraz przydala by sie pelna, bardziej zaawansowana obsluga ustawien po sieci np z komputera ale to juz pisalem o tym, po prostu przyzwyczajenie ...
 

luqaskr

New member
oraz przydala by sie pelna, bardziej zaawansowana obsluga ustawien po sieci np z komputera ale to juz pisalem o tym, po prostu przyzwyczajenie ...

Gdyby tak dolozyli za 100zł parę funkcji sieciowych więcej (prosty serwer DLNA), to mielibyśmy bezkonkurencyjna zabawke w tym segmencie, ktora laczylaby w jednym pudle audio i video (podlaczone od razu do TV, bez urzadzen posrednich)... no ale to takie sobie przemyslenia:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Gdyby tak dolozyli za 100zł parę funkcji sieciowych więcej (prosty serwer DLNA), to mielibyśmy bezkonkurencyjna zabawke w tym segmencie, ktora laczylaby w jednym pudle audio i video (podlaczone od razu do TV, bez urzadzen posrednich)... no ale to takie sobie przemyslenia:)
Jak sobie radzi z twoimi głośnikami?
 

luqaskr

New member
Jestem zachwycony... Gram na JAMO 7.6 (kolce), D5CEN, D5SURR + SUB650 (kolce - bardzo pomogły swoją drogą), pomieszczenie ok 22m2...

Stereo - zaistniało, przez wielkie "Z", rozróżniam głębię sceny, lokalizację, rodzaj pomieszczenia... rewelacja... a jeszcze nie bawiłem się w odsuwanie kolumn od ściany... do tego doszła jeszcze rozdzielczość... słychać duuużo więcej;

Kino - już pisałem, nadal jestem w szoku... szczególnie, że po dopieszczeniu konfiguracji SUB nabrał wigoru... kolumny po prostu... zniknęły - chyba o to chodziło?:) i w sumie nie ma co więcej pisać:)
 
Do góry