HK AVR 370 i kilka pytan...

Pr3dator

New member
Ad 1 Czyli te 10 przycisków nie mają oświetlenia ?

Ad 2 jak załączyć ten bypass ?

Ad 3 nie dołuje cię fakt że sprzęt za ponad 3 kafle siwe wyłącza bo piosenka jest nie odpowiednią ?

dzięki za odpowiedź.

pozdro 4all

Ad 1 Tak zgadza się.

Ad 2 Nie wiem , odpowiedziałem na podstawie specyfikacji.

Ad 3 Mam JBL 580. Wybacz ale nie testowałem tego utworu. Póki nie słucham w takich zakresach muzy ten fakt mnie nie dołuje :).

Z testów zapodanych w jednym z wątków na forum stereo ma ~2x125W , szczytowa moc Twoich kolumn z tego co widzę 500W trochę inny chyba segment powinieneś typować.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A od kiedy to "Bassotronic - Bass I love You" jest piosenka ;) To jest rzeznik dla kolumn, po co tym katujesz glosniki? Chcesz extremalne zejsca, to kup do kompletu porzadnego suba. Jak sluchasz zywiolowych koncertow, na podobnej skali, to tez Ci siada ampli?
 

-paulo-

New member
No wiesz trochę się zmartwiłem jak ampli się wyłączył. Mówię sobie wydałem na sprzęt tyle kasy a ten po prostu nie daje rady.

Jestem z wykształcenia elektrykiem i wiem że to właśnie to niskie zejście (niska częstotliwość) o dużej amplitudzie wyłącza sprzęt.

Po twojej wypowiedzi widzę że to się może zdarzyć a kawałek naprawdę katuje kolumny.

Mówisz żeby się tym nie przejmować ?
Na żadnej innej piosence się to nie zdarza a testowałem naprawdę głośno.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

-paulo-

New member
Drodzy użytkownicy AVR 370-ki
czy na waszych sprzętach jest plomba gwarancyjna ?

Jakakolwiek nalepka świadcząca o tym że sprzęt NIE był otwierany przez nieautoryzowany serwis czy amatora elektroniki...

Jeżeli chodzi o HDMI Bypass Through w AVR370 to wg mnie też nie ma tej funkcji bo producent nigdzie o tym nie pisze.

Drugie spostrzeżenie to instrukcja obsługi która wg mnie jest na prawdę uboga jak na sprzęt tej klasy...
 

Pr3dator

New member
A u Ciebie niema żadnej plomby\naklejki? U mnie takowa występuje. Co do instrukcji zgadzam się lipa , ale swoja droga nigdy do żadnego sprzętu nie dostałem porządnej instrukcji :) Mnie irytuje natomiast wolny scrooling menu.
 

-paulo-

New member
No właśnie nie mam żadnej plomby i to mnie martwi. Jutro dzwonię do sklepu i zapytam co i jak.

Mógłbyś cyknąć zdjęcie żebym wiedział jak to wygląda ?

Jeżeli chodzi o menu to zgadzam się z tobą w 100% że jest bardzo wolne a szczególnie jak chodzę po sieci (DLNA).

Mam jeszcze jedną prośbę do użytkowników AVR 370. Mianowicie jaką datę macie naklejoną na tylnej ściance ? Jak patrzy się na tylną siciankę ampli jest ona umieszczone w lewym dolnym rogu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

-paulo-

New member
U mnie również jest identyczna data więc pewnie są z tego samego transportu i kto wie może jeszcze z tej samej serii...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pr3dator

New member
U mnie jest srebrna naklejka na leczeniu pokrywy z obudowa na której jest info żeby kabel sieciowy odłączyć przez otwarciem. Poniżej symbol B i numer "seryjny". poniżej Importer p.h i kolejny numer.

A gdzie dokonywałeś zakupu amplitunera? I o co chodzi z tym brakiem naklejki?
 
Ostatnia edycja:

-paulo-

New member
Ampli kupiłem w REDCOON-ie ta nalepka mówi o dacie produkcji.

Jeżeli chodzi o plombę gwarancyjną to otrzymałem informację z autoryzowanego serwisu Harman/Kardon że produkty harmana na Polskę nie mają żadnej plomby gwarancyjnej. W przypadku ewentualnej reklamacji nie będzie żadnych problemów.

Odnośnie HDMI Bypass Through to ta opcja jest dostępna w modelu AVR 370 ale wprowadza jedynie to że obraz nie leci przez ampli. Jak chce się obejrzeć TV przy wyłączonym ampli to nie działa. Aby to działało TV i dekoder musi obsługiwać technologię CEC.

Wczoraj na chwile mi się udało ale dekoder NC+ (bo taki posiadam) wywalił komunikat że prawdopodobnie che podłączyć urządzenie do nagrywania sygnału i taki stan rzeczy porostu nie przejdzie. Więc wyłączyłem Bypass-a

Znajdę dziś trochę czasu to sprawdzę to na DVD.

Pozdro 4all
 

Pr3dator

New member
No i git nie było się czym przejmować :) Ja , jak i kilka pozostałych użytkowników forum braliśmy od BlackNinja :).Trzeba było przed zakupem zajrzeć na forum Black zapewne wyczarowałby ;) jakaś promocyjna cenę. Jeśli chodzi o serwis ,Yamato zaraz po zakupie oddawał do serwisu z powodu brzęczenia ampli i serwis ekspresowo usterkę wyeliminował.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
A od kiedy to "Bassotronic - Bass I love You" jest piosenka ;) To jest rzeznik dla kolumn, po co tym katujesz glosniki?
Naoglądają się tych "speców testerów" swoich systemów na YouTube a potem próbują powtarzać to bez zastanowienia w domu ;) Dobrze że membrany i kolumny ma całe, pół biedy że bezpiecznik w ampli zadziałał, ciekawe na kim by psy wieszał jakby musiał kolumny wymieniać :D
 

-paulo-

New member
Naoglądają się tych "speców testerów" swoich systemów na YouTube a potem próbują powtarzać to bez zastanowienia w domu ;) Dobrze że membrany i kolumny ma całe, pół biedy że bezpiecznik w ampli zadziałał, ciekawe na kim by psy wieszał jakby musiał kolumny wymieniać :D

To że sprzęt się wyłącza przy zbyt dużym obciążeniu dowodzi że konstruktor tego urządzenia przewidział taka sytuację i zabezpieczył się przed nią. W sprzęcie tej klasy cenowej to standart.
I bardzo mnie cieszy że moje zabezpieczenia działają :)

Weryfikacja ampli przy dużej głośności jest podstawą na początku kompletowania zestawu.
Nie po to wywalam tyle kasy żeby łaskotać kolumny graniem na max 50% głośności.

sprzęt ma grać !!! kiedykolwiek będę chciał zagrać (nie pieścić) to daję w palnik i leci.

Nie ma nic gorszego jak np. jest fajna imprezka i towarzystwo chce posłuchać głośniej muzy
więc puszczasz głośniej a tu zonk nagle wszystko się wyłącza bo nie chciałeś na początku słuchać zbyt głośno :shock: Takie podejście miał mój dziadek z ręcznym w maluchu. Nie używaj tego bo szkoda! Po 5 latach nie używania zaciągnął raz i linka się zerwała bo przerdzewiała.

Albo powiem nie słucham głośno bo boję się o membrany hehe śmiech na sali.
Skoro kolumny mają 150 W to je muszą wytrzymać jak nie to do śmieci !!!

Jako że ampli ma na kanale w stereo 125 W powinno to grać na maxa (powiedzmy nie więcej niż 90% mocy) i tyle, jak nie to na śmietnik !!!

Jak narazie Harman mnie zaskakuje, wytrzymał cały dzień grania na 70% mocy i jest git.

Nie słucham ciągle na maxa po prostu chcę mieć pewny zapas mocy na wypadek imprezy :)

Jak narazie Harman/Kardon AVR 370 + JBL ES100 (stereo) dają rade.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma nic gorszego jak np. jest fajna imprezka i towarzystwo chce posłuchać głośniej muzy
więc puszczasz głośniej a tu zonk nagle wszystko się wyłącza bo nie chciałeś na początku słuchać zbyt głośno :shock: Takie podejście miał mój dziadek z ręcznym w maluchu. Nie używaj tego bo szkoda! Po 5 latach nie używania zaciągnął raz i linka się zerwała bo przerdzewiała.

No ale Twoj Dziadek pewnie dbal o caly samochod, jezdzil tym fiatem 5 lat bez wiekszych problemow, a jak znam zycie Ty bys go zajezdzil po roku, no taka prawda :) Wiem bo mialem 126p i wiem jak nie wiele mu trzeba zeby go "dotrzec" :)
 

-paulo-

New member
Ja tez dbam o sprzęt. To że wykorzystuje go na większym obciążeniu nie znaczy że go nie szanuje. Ten sprzęt został ZAPROJEKTOWANY NA TĄ MOC więc powinien ją bez problemu przenosić.
A to że ktoś woli słuchać ciszej to jego święte prawo :) takie samo jak moje do dynamicznego słuchania ;)

A co do malucha to zgodzę się że łatwo go można było zajechać bo sam jeździłem takim przez 6 lat. Była to oryginalna włoska 600 :) hehe
Założeniem konstruktorów malucha było aby on jeździł a to że czasami trzeba było zrobić kapę silnika w drodze gdzieś pod drzewem ;) to już nie miało znaczenia...
 

WiTT

New member
Bez reklam
Tak z czystej przekory... jak byś miał McIntosh'a czy NAD M2 to też byś słuchał na 90% mocy...? ;) Jak będziesz miał Ferrari to w mieście cały dzień będziesz jechał na 90% mocy i na ręczym po zakrętach? ;)
jak mawiają.. "Boże, widzisz i nie grzmisz"... :)

PS: Twój sprzęt, Twoja kasa, Twoje zdrowie itd. etc. ;)
 
Do góry