Jak podłączyć TV pod Kino Domowe, żeby uzyskać dźwięk z kina..

MikołajCz

New member
Sprawdzałem, pilota można programować a nawet trzeba w v.360 natomiast "uczyć: pilota można tylko w v. 460. Ale niestety nie zaprogramowałem TV, nie przyjmuje go. Poprawnie zaprogramował odtwarzacz BD-30.
W instrukcji podają aby wprowadzić kod z tabeli / której nie ma/, natomiast efekt odczytania kodu z TV i BD-30 jest taki sam. Kod niby 551 dla TV i 551 dla AVR. W instrukcji napisane jest: m.in. - zacznie mrugać na zielono w sekwencjach odpowiadających cyfrom - mi mruga ale na czerwono /nie zmienia koloru/ . Podobna sytuacja jest z BDT-30, też mruga na czerwono, taki sam kod 551 , ale chyba wcześniej przyjąl się kod automatycznie /bo jet taka opcja/. Podejrzewam, że wogóle żle czyta kod. Kto ma może Harmana 360? czy już coś wprowadzał ?
 

MikołajCz

New member
Widzę, że Harman tak bardzo polecany, a nikt go nie ma:cry:. Sprawdzałem dalej i pilot się nie programuje. W instrukcji jest napisane : włączyc urządzenie i skierować pilot na dane urz. nacisnąć przycisk i wtedy jest mozliwośc odczytu kodu. Pilot tak samo zachowuje się do włączonego TV jak i do mojego psa. Wyślwietla kod pulsacyjny 551 na czerwono - czyli WOGÓLE się nie programuje.
Czekam,:shock: może ktoś jeszcze kupi lub przeczyta nt. Harmana AVR-360.
 

holek87

New member
Witam,

Chciałbym sie podłączyć pod temat, ponieważ mam podobny problem, mianowicie..

Od paru dni posiadam kino domowe, które podłączyłem z tv kablem HDMI (jedyny kabel który jest podłączony z tv). Tv ma podpiętą antenę cyfrową, która obecnie ściąga ok 21 programów (w tym 3 HD). Każdy obraz działa poprawnie jeżeli kino jest wyłączone, ale tu pojawia się ten problem, jak tylko włączę kino to obraz zanika, albo zatrzymuje się i praktycznie nic dalej się nie dzieje. Raz tylko dobrze działało, tylko że przez chwilę, ale teraz zupełnie nic. Po wyłączeniu kina sygnał jakby wracał i kanały znowu działają, tylko że dźwięk idzie z tv, a zależy mi na kinie.

Tak więc.. czy chodzi tu o za słaby sygnał, który dostarcza antena cyfrowa do tv w momencie włączenia kina? A może powinienem zaopatrzyć się w dodatkowy kabel optyczny o którym była wcześniej mowa?
Dodam, że tv jak i kino domowe mają wejście i wyjście HDMI ARC.

Proszę o pomoc, ponieważ za bardzo nie znam się w tej dziedzinie.
Pozdrawiam.
 

holek87

New member
Właśnie po przeczytaniu innych forum pojechałem do sklepu i zakupiłem kabel optyczny (tv oraz kino posiadają takowe wejścia pod ten kabel), głos idzie przez głośniki z kina, czyli wydawałoby się, że wszystko działa. ALE wydaje mi się, że dźwięk idzie tylko przez dwa przednie głośniki i subwoofer, tylne oraz centralny głośnik nie działa. Hmm nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale może zależy to od nadawanego programu.

Tylko znowu pojawia się inne kwestia, gdyż tak jak zaznaczyłem na początku korzystam z telewizji naziemnej i używam antenę cyfrową. No i teraz, jak jest włączone kino to nie wszystkie programy dobrze działają, cześć po prostu zanika (pojawia się inf na tv BRAK SYGNAŁU).
Działo się podobnie jak jeszcze nie miałem kabla optycznego, ale teraz przynajmniej niektóre kanały działają, chociaż też nie zupełnie płynnie. Myślę, że chcąc oglądać tv i korzystać przy tym z kina domowego, po prostu będę musiał odłączać kabel HDMI. No ale czy mógłby ktoś wytłumaczyć zupełnie techniczną kwestię, jaka jest zależność włączonego kina na antenę, co dalej wpływa na jakoś odbieranego obrazu?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Odpowiedz na pierwsze pytanie wejdz w ustawienia telewizora i masz tam w menu ustawienia wejscia optycznego albo spdif i zmien z pcm na digital beda chodzic wszystkie głosniki:bober:pod warunkiem ze program jest w takowym systemie nadawany np.dolby digital , DTS itp.:p na drugie pytanie raczej nie znam odpowiedzi , i nawet czasu za bardzo nie mam by sie tym zajac sorry.Pozdro
 

adasm

New member
Odgrzebałem ten temat bo dziś przez pół dnia kombinuje i kombinuje.
Teraz przeczytałem o kablu HDMI 1,4 a mój jest 1,3 - to nie zafunguje?
 

Pr3dator

New member
Witam , mam podobny problem.

Źródło sygnału - kablówka osiedlowa podłączona kablem telewizyjnym do złącza antenowego w telewizorze.

Telewizor : Sharp Aquos LC-52LE705E HDMI ver.1.3a zgodny z CEC
Amplituner: arman Kardon AVR 370 HDMI ver.1.4b zgodny z CEC

Telewizor połaczony kablem HDMI 1.4B z ARC (inne sprawdzałem również) w porcie HDMI1 z amplitunerem w porcie HDMI ARC OUT 1.

Ustawienia głowne amplitunera:
http://mm.pl/~ziomseb/hdmi/ust.jpg

Ustawienia w telewizorze:
http://mm.pl/~ziomseb/hdmi/Ustawienia-TV.jpg

http://mm.pl/~ziomseb/hdmi/zrodla.jpg

Jak włączam na źródło sygnału TV z obrazka powyżej. jest obraz i dźwięk z głośników w telewizorze.
Natomiast gdy włączam źródło sygnału amplituner AVR 370 i na pilocie ampli przełączam na TV jest czarny ekran i brak dźwięku.
Następnie wchodzę w ustawienia i jest cos takiego :

Ustawienia amplitunera dla źródła TV:
http://mm.pl/~ziomseb/hdmi/Generalnie-ustawienia-ampli.jpg

Brak dźwięku i obrazu :/. Wertowałem instrukcje telewizora i amplitunera cały weekend i nic. Nawet dokonałem aktualizacji oprogramowania telewizora (choć z tego co widziałem to były jakies kosmetyczne rzeczy w tym oprogramowaniu)

Pozostaje tylko przejść na źródło sygnału TV w telewizorze i połączyć telewizor z ampli optykiem czy dokupić zewnętrzny dekoder cyfrowy który podłączyć hdmi z ampli??

Pozatym wszystkie inne polaczenia działają , komp , konsola , łączność wifi z tabletem.

Czy cos pominąłem w próbach rozgryzienia tego problemu?:)

Pozdrawiam i dziękuje za wszelakie wskazówki :)
 
Ostatnia edycja:

neron3

New member
Wydaje mi się że musisz ustawić w TV arc wyjście dźwięku. Ustawienia ARC masz w quos link. W harmanie tylko włączasz TV. Wystarczy tylko HDMI.

Wysłane za pomocą tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Pr3dator

New member
Niestety mój tv ma hdmi 1.3 nie obsługuje arc. Zmieniałem tez w ustawieniach amplitunera z hdmi arc na optical i nic. Im droższy sprzęt tym więcej z nim problemów :).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adasm

New member
Mam podobny problem do kolegi co założył temat.

Mam taki sprzęt:

TV: PHILIPS 46PFL3807H/12
KINO: PIONEER XV-BD422B

tutaj dane tv:

Przekątna ekranu46 cali Technologia podświetlenia matrycyEdge LED Obsługa technologii HDFull-HD Obsługa technologii 3DNie Rozdzielczość ekranu1920 x 1080 pikseli Sygnał wideo (HD)
  • 1080p
  • 1080i
  • 720p
  • 720i
  • 576p
  • 576i
  • 480p
  • 480i
Rzeczywisty współczynnik proporcji obrazu16:9 Jasność ekranu350 cd/m2 Kontrast (dynamiczny)100000:1 Typ Tunera TV
  • DVB-C z CI+
  • DVB-T
  • Tuner HD H.264 (MPEG-4)
Moc wyjściowa audio2 x 5 Wat
Moc głośnika niskotonowego
10 Wat
Telegazeta (pamięć)
1000 stron PiP (obraz w obrazie)Nie
PaP (obraz i obraz)Nie
Funkcje użyteczne

  • Odtwarzanie filmów, muzyki i zdjęć z urządzeń USB
  • EPG
Czytnik kart pamięci Nie
Bezprzewodowa karta sieciowa Nie
Złącze HDMI 3 szt.
Złącze SCART
1 szt.
Złącze DVI
0 szt.
Złącze D-Sub
1 szt.
Złącze COMPONENT (Y, Pb, Pr)
1 szt.
Złącze S-Video
0 szt.
Złącze USB 2.0
2 szt.

Dodatkowe informacje n/t złącz

  • 1 x RJ45
  • 1 x cyfrowe wyjście optyczne audio
  • 1 x wejście audio (stereo mini-jack)
  • Ethernet DLNA
  • 1 x wejście AV (kabel Component/Composite + Audio R/L)


Moje pytanie: czy dam rady przez HDMI 1,4 3D podłączyć to tak abym słyszał głos z TV w głośnikach kina?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli chesz usluszec glosz telewizji na glosnikch kina przez hdmi, to telewizor musi obslugiwc tzw. kanal zwrotny audio, czyli ARC. Nie widac tego w twojej specyfikacji, jednak producent podaje, że ARC jest.
Nie wiem jak odtwarzacz. może być kiepsko. Wtedy pozostaje np. optyk.
 

adasm

New member
Wracam do tematu..
Okazało się że TV nie ma wejścia/wyjścia optycznego wogóle :( - co teraz?

Najdziwniejsze jest to że ma HDMI ARC nawet jest to napisane z tyłu telewizora że ma ARC.
Kabel HDMI też kupiłem 1,4 3D bo myślałem że w tym problem że 1,3 nie zafunguje.

Zgłupiałem całkowicie, a philips nawet instukcji do tego dziadostwa nie da tylko głupie obrazki co z czym połączyć.
 

adasm

New member
Pogrzebałem w INFO telewizora i jest tam pokazane że kino domowe należy podłączyć HDMI i optykiem audio.

Problem w tym że kino owszem ma dwa wejścia optyczne ale telewizor ma DIGITAL AUDIO OUT Coaxial a nie Optical tak jak to pokazują w info :/ Kino nie ma niestety wejścia coaxial audio.

Widzę na allegro że są konwertery ale czy to ma sens? Nie da rady inaczej?
 

adasm

New member
Zdecydowałem na zakup:

konwerter: coaxial in, optical out
+ kabel coaxial 2m
+ kabel optical 1m
----------------------------------------------------------
podłącze i zobaczę czy zadziała, napiszę jak mi poszło :) :p
 

szczepan1971

New member
kino

Witam. Posiadam taki zestaw- tv Toshiba tl938, starsze kino domowe Sony bez hdmi, kablowke Upc. Tv podłączyłem z kinem kablem scart. Podczas oglądania tv jest dzwięk z kina. Jak chce oglądać film przez pendrive na tv nie ma dzwięku przez kino. Ktoś wie ja ko ogarnąć?
 

silver007

New member
Zakupilem kino domowe Samsung HT TZ212. Jako ze jest uzywane nie dostalem zadnych kabli do podlaczenia... Przed wycieczka do sklepu prosilbym o rade jakie zakupic by polaczyc kino z XBoxem i TV Toshiba TL838 z antena dvb-t.
Kino ma wyjscia hdmi, optyczne, scart i chinche. TV to nowa konstrukcja wiec raczej posiada hdmi z arc, ma tez optyczne... Tyle moge powiedziec, bo po lekturze forum wiem juz ze cos mi w glowie dzwoni, tylko nie wiem w jakiej parafii, wiec prosilbym o pomoc co z czym jakim kablem polaczyc... Z gory dziekuje i przepraszam za brak polskich znakow.
 
Do góry