H/K AVR 255 - ankieta dla użytkowników

Biorąc pod uwagę Twoje doświadczenia z H/K AVR 255:


  • Total voters
    0

akwidzynski

New member
Bez reklam
Hk

Co do pilota to czytalem ze dopiero ten od HK355 uczy sie.
Jaki ampli YAMAHY wybrales jakie masz kolumny i czy jestes zadowolony w muzie ?
 

alba

New member
Mam RXV 663. Wprawdzie AVR 255 w tescie AV wypadł lepiej ale trochę zniechęciły mnie te szopki z pykaniem,rwaniem dźwięu w tyłach itp grzaniem się itp. Co z tego że zasilacz jest porównywalny jak on robi za zasilanie piecyka anie przetwarza na muzę. Nie wiem na ile obiektywny jest ten test ale tam ani słowa o tym choć był robiony jakiś czas temu gdy większość miała tę przypadłość. Gość testował ampli słuchając koncerty na DVD, o KD nic nie napisano. Napisano też że RXV 663 nie ma preoutu drugiej strefy co jest nieprawdą (ma też trigger +12V) i że ma mniej wyesponowane soprany w porównaniu do Denona 1909 choć ogólnie brzmienie oceniono lepiej. Na moje ucho sopranów jest aż za dużo. Co ciekawe opinia w What Hi-Fi była marna i AVR 255 dostał 3 gwiadki.Pilot jak juz wspomniałem da się uczyć co dla mnie ważne bo same kody zazwyczaj nic nie załatwiają (np przy platformach cyfrowych) a i stare CD, VCR panasa, Tv funaja, czy egzotyczny DVD Korr obsłużyć się w pełni kodami nie dają. Sprawdzone na kilku pilotach uniwersalnych. Brzmienie ma bardzo fajne ale jak wiemy tak jest do czasu aż się nie usłyszy czegoś lepszego;) . Kolumny Dali concept + sub JBL es 250. Nie sądziłem że zwykłe mp3 z Ipoda moga tak fajnie grać. Używam tez czasami Yamahowskich programów DSP.Tyle że zastanawiam się nad brzmieniem AVR 255 bo w teście ocenione najwyżej (głównie basy), ale nie wiem jak to się ma w przypadku aktywnego suba. Ten zaspokaja moje ucho całkowicie. Więc jak zwykle są wątpliwości: cena kontra funkcje(każdemu inne), kontra brzmienie itp.
 
Ostatnia edycja:

akwidzynski

New member
Bez reklam
hk

Dzieki za odpowiedz. Ogolnie to jestes zadowolony czy szukasz czegos innego ? Cos czuje ze szukasz dzwieku HK255. :) Porownywales Denona 1909 z Yamaha 663 ?

Blackninja dasz znać jak bedzie juz dostepny HK-260 coooo ? :)
 
Ostatnia edycja:

alba

New member
Nie porównywałem denona z yamahą poza sklepem( nie studiem bo te w okolicy nie mają wszystkich ampli). Nie szukam dźwięku HK tylko zastanawiam się nad różnicą bo z jednej strony kolo z opiniotwórczej gazety sie nim zachwyca odnosząc się do innych odsłuchów prowadzonych kilkanaście dni wcześniej (a bądźmy szczerzy sponsoring w tej branży istnieje tak jak w każdej innej), w innej gazecie opinie sa takie sobie(choć nie wiadomo czego słuchajacy oczekiwał bo może zbyt wiele), użytkownicy do końca zachwyceni nie są (choć problemy to ponoć przeszłość) a nawet jedna osoba tutaj przesiadła się na gorzej ocenianego 1909. Pomiary zamieszczone w necie takie same lub nieco gorsze od konkurencji a mimo tego sprzęt jest chwalony. Czy dlatego że sonicznie lepszy czy dlatego że HK jako firma aspiruje do klasy audiofilskiej i tak się przyjęło. Mogę odnieść się do funkcjonalności powiedzieć co mi pasuje co nie, bo to suche fakty co odsłuchu to gorzej. Odsłuchanie tego w sklepie g.. mi dało, nie wziąłem wszystkiech klocków do domu na parę dni (a jedynie to ma sens) bo kasę trzeba było zostawić a nuż mi się z tym coś by przytrafiło po drodze. Tak więc sobie gdybam:wink:. A to gdybanie coraz bardziej prowadzi do zakupu końcówki mocy (i to nawet używki) która jak sądzę temet dźwięku w stereo załatwi definitywnie. Tylko czy moje ucho które nie odróżnia mp3 z ehchancera od oryginalnego CD ten wysiłek doceni:confused: .
No i co zrobić z ampli KD technicsa który mam od 11 lat??
Może jego na wzmaka stereo zamieć by sie dało??
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witam! Jestem szczęśliwym posiadaczem avr 255. U mnie żadnych problemów z pykaniem czy wiatrakami nie ma (cisza jak makiem zasiał). Dźwięk rewelacja (jak dla mnie), wygląd super! Dziwi mnie tylko jedno a mianowicie dlaczego ten amplituner nie posiada trybów stereo HALL i THEATER, mój brat ma avr 132 i posiada taki bajer. I tak pewnie bym tego nie używał ale mogło by być dla podwyższenia ego;)
 

artur25

New member
blackninja
dlaczego dali do wymiany:) rozumiem ze z RXV663 to polaczenie takie sobie ?? powiem szczerze ze przed zakupem avr 255 sluchalem paru zestawow naglosnienia do kwoty 2600 i dali wypadly najlepiej z pudlem hk;)

Kejup
avr 255 posiada takie cuda na kiju tylko ze chyba one przewidziane sa dla sygnalu mono, oile sie nie myle;)
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Napisał artur25
Kejup
avr 255 posiada takie cuda na kiju tylko ze chyba one przewidziane sa dla sygnalu mono, oile sie nie myle;)
Więc jak to włączyć bo w instrukcji nie mogę znależć (chodzi o HALL i THEATER) a sam też nie mam zielonego pojęcia a żonka lubi słuchać muzyki z takimi bajerami:blagam:
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Kejup ... skoro w instrukcji nie ma to... nie ma.
Poczytaj i popróbuj różne ustawienia symulacji audio.
Coś znajdziesz, niekoniecznie o takich nazwach.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witam.
Kejup ... skoro w instrukcji nie ma to... nie ma.
Poczytaj i popróbuj różne ustawienia symulacji audio.
Coś znajdziesz, niekoniecznie o takich nazwach.

No właśnie i to jest dziwne bo w instrukcji niby jest w takiej tabelce napisane, że istnieją takie tryby i dalej też tam coś o nich pisze ale już nie napisali jak to włączyć, czy są jakieś specjalne wymagania:confused:
 

artur25

New member
z tego co mi sie obilo o oczy toz to dziala tylko z sygnalem mono ( chyba:) ) wiec podlacz mono i sprawdz w menu surround modes moze cos sie pojawi:)
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Kejup, sprawdziłem i ze stereo "wydobyć" "theater i hall" nie mogłem. Na 23 str instrukcji jest napisne "dla programów mono zalecany jest tryb theater i hall" i ... wszystko jasne ...chyba.
Mono nie mam :)
 

artur25

New member
a to troche dziwne :) z ciekawosci poszla w ruch instrukcja i w opisie tych dwoch trybow jednak jak byk napisano " dla nagran stereo lub mono" a to dziwne :) a ja caly czas zylem w swiadomosci ze mozna to wykozystac tylko z sygnalem mono:) a ze tak jeszcze spytam w jaki sposob macie podlaczony sygnal do ampli: cyfrowo ?? moze to dziala po analogu?:)
 
Do góry