H/K AVR 255 - ankieta dla użytkowników

Biorąc pod uwagę Twoje doświadczenia z H/K AVR 255:


  • Total voters
    0

Kejup

Member
Bez reklam
No właśnie panowie jest dupa:confused:
Blu-ray mam połączony HDMI ale DVD mam podpięte po analogu i też nie ma tych trybów?
Chyba muszę podjechać do brata i zobaczyć jak to u niego działa na avr 132.
 

artur25

New member
dokladnie :) maglowalem to przez godzine teraz i dupa nic :)
a moze mi ktos powiedziec jak ominac dsp tak zeby czyste stereo lecialo w instrukcji opisane jako surround off lub dsp surround off??


a chcac miec efekty trzeba by dokupic zewnetrzny efektor;)
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
dokladnie :) maglowalem to przez godzine teraz i dupa nic :)
a moze mi ktos powiedziec jak ominac dsp tak zeby czyste stereo lecialo w instrukcji opisane jako surround off lub dsp surround off??


a chcac miec efekty trzeba by dokupic zewnetrzny efektor;)

Z tego co się wiem to podpięcie po analogu załatwia sprawę.
 

Prokop

New member
Bez reklam
przy połączeniu cyfrowym ustaw po prostu 2ch stereo
To nie wystarczy trzeba jeszcze ustawić Tone Control i EzSET na off.
Przy analogu wystarczy ustawić Tone Control na off (automatycznie następuje wyłączenie EzSET). Natomiast wyłączenie EzSET przy analogu, nie wyłącza Tone Control.
 

sekret

New member
Witam,

Wg instrukcji do mojego AVR255 w menu (w zaawansowanych) powinienem miec funkcję "Default Surround Mode". Niestety nie widze tam tej opcji, w innych czesciach menu tez nie, czy tez tak macie?

Pozdro
Sekret
 

artur25

New member
mam takowe pytanko jako ze analoga sobie darowale gdyz przy tej klasie sprzetu a mam dvd pionka 420 to raczej w dzwieku nic nie zmieni :) i podlaczylem go po coaxialu do avr 255 i taraz moje pytanie jezeli dam EzSet/EQ na off dzwiek jest znacznie lepszy bardziej przestrzenny na czym to polega ?? myslaem ze ustawienia auto sa najlepsze i najbardziej optymalne do danego pomieszczenia czy przy coaxial zeby cieszyc sie czystym stereo funkcje tone control tez trzeba dac na off? i jeszcze jedno pytanie przypadkowo zrobilo mi sie zwarcie na kablach ktore odpiolem z glosnika zeby zrobic pomiar czy polaryzacja jest dobra zapomnialem ich zakrecic:) i moja lepsza polowa wlaczyla avr czy czyms to grozi?? narazie wszystko gra i buczy:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak gra to nic się nie stało. Automatyka ustawia parametry pod zadane fabrycznie, wcale jednak nie musi się to nam podobać.
 

artur25

New member
a normalnie to wypala koncowke mocy?? czy moze cos jeszscze?? a jeszcze kwestia EzSta:) dlaczego az taka roznica w dzieku przy wylaczonym dzwiek jest przestrzenny czysty klarowny a przy ustawieniu on dziek jest jakby glosniki byly przykryte grubym kocem :) za co jest wogole odpowiedzialne EQset??

normalnie przy zwarciu to wypala koncowke mocy?? czy moze cos jeszscze?? dodam ze zostal tylko wlaczony bez kierowania jakiekokolwik dzieku na kolumny:) a jeszcze kwestia EzSta:) dlaczego az taka roznica w dzieku?? przy wylaczonym dzwiek jest przestrzenny czysty klarowny a przy ustawieniu on dziek jest jakby glosniki byly przykryte grubym kocem :) za co jest wogole odpowiedzialne EQset?

czy w waszym przypadku tez jest tak wielka roznica czy moze to kwestia zlej kalibracji ?? zauwazylem ze przy kazdym zrodle dzwieku wylaczenie tej funkcji daje piorunujacy efekt:) a mam jeszcze jedno pytanie jako ze instrukcja avr jest lakoniczna i za wiele sie z niej nie mozna dowiedziec :) to jezeli wylacze EqSet czy ustawienia odleglosci glosnikow itd sa resetowane i dobierane ine np jakies fabryczne bez wprowadzonych przez system odleglosci glosnika od sluchacza czy jak:)??


sory za 2 posty ale to wyszlo przez wczorajsze klopoty z dzialaniem forum
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

soplus

Active member
Bez reklam
Czy EQset można włączyć przy podłączonych tylko 2 kolumnach? Na razie mam tylko fronty, parametry ustawiałem ręcznie i EQset jest nieaktywne i nie da rady go przełączyć.
 

sekret

New member
Artur,

Wyłączenie EZset daje takie same efekty u mnie, dźwiek jest o niebo lepszy.

Kiedy masz tę funkcje wyłączoną, sam ustawiasz w setupie manualnie ustawienia dźwięku. Czyli jak uzyjesz ustawien z mikrofonem a potem wyłączysz te funkcje to tamte ustawienia nie działają. kilka razy dokonywałem różnych ustawień i nigdy z ta funklcja ON dźwięk nie był lepszy niż przy off.

Pozdro
Sekret
 

sekret

New member
Dlaczego niektóre kanały z TV, które sa nadawane w DD, ś aodbierane przez AVR 255 jako "logic 7 movie". Mam włączona opcje "AVR auto select best mode" i kiedy przełącza kanały, niektóre kanały sa odbierane w DD a inne w logic 7 pomimo, że kiedy wchode w "info" widze, ze kanal jest nadawany w DD - sam AVR tak twierdzi, gdyz w miejscu "input from source" jest DD, a na wyswietlaczu AVR jest logic 7.

WTF

Pozdro
Sekret
 

bartjast

New member
Dziwne. U mnie przestawia się na dolby plII w przypadku dwukanałowego. Opcje z logic 7 znikają w przypadku sygnału dd, mogę ręcznie przestawić na dts neo 6, to wszystko.
 

boncio1

New member
Domyślnie HK w opcji auto ustawia się w DDPLII dla DD2.0 i Logic 7 dla PCM, chyba, że dla PCM ręcznie zmienimy na DDPLII, wtedy zawsze dla dwukanałowego będzie ten tryb. Wielokanałowe zawsze poprawnie.
 
Do góry