czy to potwierdzicie ??? - ANKIETA

witmak

New member
Witam serdecznie!
Od kilku tygodni obserwuję ten wątek ( w zasadzie staram się czytać wszystkie). Nie jest to spowodowane (niestety) nadmiaram czasu lub nadmierną ciekawością, po prostu postanowiłem nabyć (niestety
icon12.gif
drogą kupna nowy tv, bo stary po prostu się psuje). Nie mam ( a właściwie nie miałem) żadnych preferencji co do technologi. Czytałem co się da, oglądałem w naturze co tylko było możliwe i jeżeli nie pojawią się w jakieś krytyczne opinie na temat 3lcd, to albo będę zmuszony taki kupić, lub przestanę oglądać cokolwiek.
Jestem normalmalym ( tak mi się zdaje) użytkownikiem tv, ale nie lubię kupować w ciemno, a tym bardziej przepłacać ( nadmiar gotówki zawszę wolę wydać na pifko w gronie przyjaciół), na początku mojej drogi przez mękę miałem ochotę po prostu kupić nowy tv 'szklany' jak się tu mówi i zapomnieć o całej sprawie.
Tak się jakoś jednak stało, że w miarę czytanie tego forum kupię zapewne 3lcd i do tego zapewne 50".
Może będę żałował, może nie ( jeszcze raz zapewniam, że starałem się obiektywne śledzić i analizować dyskusje na temat wszystkich technologii).
I...... wielkie podziękowania dla wszystkich aktywnych i logicznych ( to dla Ciebie Hawk70) uczestników tego wątku!!!!!!
Pozdrowienia.
icon7.gif
 

Ru$lan

New member
hawk tutaj:
http://samsung.com/Products/TV/dlptv/index.asp
masz więcej RPTV z rozdzielczością 1080p.
Jeśli chodzi o to kiedy trafią na nasz rynek to znalazłem informacje że te Samsungi trafią na rynek Europejski na przełomie kwietnia i maja tego roku.

P.S

Ponawaim moją prośbę do właścicieli Samsunga SP50L6HX o ich wrażenia z użytkowania tego tv.
 

hawk70

New member
Z tą nagrodą to jestem zaaa. :D Proponuję przepisać ten post gdzieś na www.sony.pl ;-). I dopiszcie, że nie mam jeszcze nowego ampa, i hdplayera - może zrozumieją aluzję ;-)
Ru$lan: Znasz może ich planowane ceny?
I jeszcze jedno: Nie jestem specjalistą i nie mam nic przeciw Samsungowi (mam jego DVD i jestem zadowolony) ale z tego co słyszałem DLP (bo te Samsungi to chyba DLP) to technologia trochę starsza i powoli schodząca i to na jej bazie powstały stereotypy takie jak w jasnym pokoju ciemny obraz itp. Jak chodziłem za swoim to jeden ze sprzedawców powiedział mi, że dopiero technologia 3LCD daje tak dobre efekty (aczkolwiek już wiele razy pisaliśmy na temat fachowości sprzedawców ;-))
 

Ru$lan

New member
Jeśli chodzi o ceny to niestety nigdzie na takie informacje nie trafiłem.
Natomiast co to tych Samsungów rzeczywiście są wykonane w technologii DLP.
Nie zgodzę się "że to technologia powoli schodząca" ponieważ wiele renomowanych firm właśnie w niej produkuje swoje tv, min. wspomniany Samsung, ale i Sagem, Toshiba; a ponadto technologia ta jest cały czas rozwijana ( możesz zresztą o tym poczytać na http://dlp.com/ ); na avforums jest wiele wpisów zadowolonych żytkowników.
No i przez te wpisy mam trudny wybór: kupić KDF "50 czy Samsunga SP50L6HX. ( obydwa zbierają pozytywne recenzje )

Aha co do sprzedawców i ich fachowości wolę się nie wypowiadać po tym jak sprzedawca zapytany o wejście HDMI i o obsługę HDCP w pewnym modelu lcdka LG odpowiedział "... no tutaj ma wejście USB, tam z boku, i komputer można podłaczyć.." ( cytat dosłowny, na zawsze wyrył się w mej pamięci :) )
 

Percio

New member
Są nowsze KDF-y i nowsza generacja tylnoprojektowców rozdzielczość full HD wersja KDS dla obywateli z bardziej zasobnym portfelem. Mam nadzieje ze trafia rónież do europy a nie tylko USA. Cena oczywiscie wieksza ok 3499 $ , no ale cóż sie mozna bylo spodziewac od 1920x1080 no i jest cieńszy o 7 cm ( o ile ktoś nie na mieszał ). LCD 50'' (bo o 50-tkach mowa) w tych wymiarach chyba by trzeba było wydać z 8000e jak nie wiecej. Ja poczekam, byle szybko przyszły, bo znowu cos nowego wymyslą i tak bede czekal i czekal :) Poza tym jest juz laser który ma obsługiwać tylnoprojektowce, także ......
 

Ru$lan

New member
Percio czy masz na myśli model Grand WEGA SXRD™ Rear Projection HDTV
transparent.gif
KDS-R50XBR1 ? ( Chyba tak bo 1920*1080 w cenie 3499 $ jest tylko ten tv )
Jeśli tak to muszę cię zmartwić bo to modele na rynek amerykański i nigdzie nie widziałem informacji kiedy ich odpowiedniki trafią na rynek europejski.
Zapowiada się więc na to że pierwszymi dostępnymi w naszym regionie telewizorami tylnoprojekcyjnymi z 1080P będą Samsungi o których znalazłem info że dotra do nas na przełomie kwietnia i maja. ( cen niestety nie znam )
 

artek

New member
Napiszcie niby w imieniu swoich wspaniałych żon, że wielkość jest bardzo ważna i wpływa na jakość... (oczywiście chodzi o wybór 42" czy 50")... (oczywiście chodzi o długość)... (oczywiście przekątnej ekranu w TV;))

Ciekawe co z prezentacją KIKI-ego w Toruniu - miały być różne technologie?

Pozdrawiam
 

Ru$lan

New member
Czasowo czekam, jednak nie na zmianę modeli tylko z zpowodu nawału różnych spraw ( nawet nie mialbym czasu oglądać tego tv :p )
Zakum planuję na przełomie maja i czerwca,, więc jeśli 1080 RPTV będą już wtedy dost ępne to połaszę się taki właśnie model. Jeśli nie to biorę... no właśie jeszcze nie wiem co. ( generalnie bardziej jestem nastawiony na Samsunga - bardziej odpowiada mi design :) )
 

Krzych692

New member
Witam !
Jest to mój pierwszy post na tym Forum. Dyskusję obserwuję od kilku tygodni, a w środę "wtopiłem" (określenie na zakup TV tylnoprojekcyjnego używane przez jednego z forumowiczów) i zakupiłem KDF Bravia 50 cali. Oczywiście długo chodziłem i porównywałem, podobało mi się m.in LCD Bravia 40 cali ze względu na wspaniały kontrast, jasność i kolory ale w moim subiektywnym odczuciu przy tym kontaście jaki był ustawiony w sklepie nie można by go oglądać komfortowo bez zmęczenia wzroku, trzeba by go znacznie zmniejszyć.
Decyzja Sony KDF50. Pierwsze wrażenia niesamowite (oglądałem z córeczką Macrocosmos), moja żona również bardzo zadowolona, zwłaszcza z wielkości bo początkowo skłaniała się do 42 cali, teraz stwierdziła "wcale ten TV nie jest taki duży". Odległość od ekranu około 4,8m, przy tej odległości nie zauważam żadnego spadku jakości przy zmianie kąta nawet stojąc jakieś 5 m z boku. Jeszcze jedna istotna rzecz, której się obawiałem: TV stoi w jasnym pokoju (okno południowy-zachód) stojąc z boku rzeczywiście odbija się światło (czwartek pierwszy słoneczny dzień tej wiosny) i obraz jest słabo widoczny, ale zajmując pozycję na wprost widać nadspodziwanie dobrze znacznie lepiej niż w moim starym 25 calowym CRT Thomson. Filmy: Lord of The Ring, Troja robią wrażenie. Ja wybór mam już za sobą i jestem zadowolony.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 

artek

New member
Halo...

GRATULUJĘ krzych !!! Głównie tego, że już po wszystkim i masz spokój na kilka lat, skarbonkę znowu można uzupełniać, żona zadowolona, zaoszczędziłeś sporo kaski [a w domciu i tak nie można się przekonać, że "trochę głośniej, trochę ciemniej, trochę grubiej, itp", bo nie ma do czego porównać (tak jak w sklepie do kilku innych na raz)].

Z jakiego źródła masz sygnał i czy dostrzegłeś męczenie wzroku - ale nie przez kontrast, ale przez objęcie wzrokiem całości obrazu z 3,5metra ???

Raz jeszcze gratuluję
 

Krzych692

New member
Uwaga !!!

No niestety nie mam dobrych wiadomości, moje subiektywne odczucie jest takie, że do 50 cali 3,5 m to za mało. Ciężko objąć wzrokiem cały ekran, a i niedoskonałości sygnału znacznie by pogarszały wrażenia, chyba, że byłby to sygnał HD, ale i tak pozostała by wtedy jeszcze sprawa napisów, których na pewno nieudało by się objąć wzrokiem łącznie z całym ekranem. Wydaje mi się, że do tej odległości dobrym wyborem będą 42 cale.
Korzystam z sygnału UPC z którego nie jestem zadowolony, część programów jest dobra, ale większość ma bardzo niezadowalającą jakość, ale o tym wiedziałem już podczas użytkowania poprzedniego CRT. Ponadto często się zdarza, że jakość sygnału jest zmienna. W związku z tym zamierzam przejść na sygnał z C+. Kupując ten telewizor brałem pod uwagę oglądanie głównie DVD, bo nie cierpię filmów co chwilę przerywanych reklamami. Pozdrawiam.
 

rees

Member
Witam wszystkich fanów tylnejprojekcji:)
Od dłuzszego czasu przegladam to forum, a w szczególności dział tylnoprojektorowców. Dosłownie zostałem zaintrygowany wypowiedziami użytkowników KDFów. Nosiłem się z zamiarem kupna jakiegoś LCDeka 32", ale nie dość że małe rozmiary to obraz nie do końca mnie przekonuje (zimny, mało plastyczny). Głównym celem będzie nowego tv będzie wyświetlanie gier i filmów z Xboxa 360 po componencie w rozdziałce 720p, jak i również oglądanie newsów z kabłówki. Praktycznie nic więcej. Odnoszę wrażenie że KDF 42" bedzie dla mnie idealny (ok max 3 metrów do ekranu) i spełni wszystkie moje wymagania (gry w 720p!) . Szkoda że nigdzie nie mogę znależć opinii użytkowników KDFów i X360 - było by to wielce pomocne:)
Anyway, pozostają mi dwie rzeczy: przekonać się że obraz jest faktycznie super - gdzie w Wawie można zobaczyć w akcji te tv? A druga rzecz to moja luba, której muszę przedstawić wszelkie argumenty ZA zakupem nowego TV > 32" (ostatnio się nasłuchalem jakim jestem debilem bo mi się zachciało coś większego niż 32" :/ ).
 

Percio

New member
Troche, źle wychowałeś tą swoją połówkę Hihi
Moja tylko głową kręci, ostatnio powiedziałem że przyciagnę 50"
Ale miała minę.


Nie spoko, ja tez z 3m ogladam i jak mi pozwolą zwrócić tv
to sprawdze jak 50" wygląda, potem przymierzę się do 46"a jak i ta nie bedzie pasować to wymienię na 42". Każdy ci powie, zamów sobie prezentacje, sam ocenisz, zobaczysz jak twoja luba sie na to bedzie zapatrywać. I będzie cacy
Co do 3LCD mają wypuscic soniaka na przełomie 06/07mies nowa serie, a w 04/05mies samsunga tez całkiem niczego sobie. Warto poczekać, zastanów się !!
 

Krzych692

New member
Percio. Sony Bravia KDF w Polsce pojawiła się w sprzedaży dopiero parę miesięcy po wprowadzeniu na rynek USA. Sądzę, że nowe Sony w Polsce będzie dostępne dopiero po wakacjach ( i po mundialu)
 

Percio

New member
No to trudno poczekam na albo Sonego KDS-R50XBR1 (lub zamiennik europejski) albo SAMa HL-R5078W (lub zamiennik), chyba że będzie coś pomiędzy 42" a 50". Jeżeli nie, to bedzie czekał mnie remont. Teraz mam wszystko po szerokości a tak trzeba będzie zrobic po długości hihi. Mundial się w pubie najwyżej obejrzy.

Narazie tylko z babką ze soniaka korensponduje więc jak coś nowego bede wiedzial to dam znac. Z samem nie wiem jak tam sie sprawy dokladnie maja.
Jak ktos bedzie cos wiedzial DAJCIE ZNAĆ OKI
 
Do góry