czy to potwierdzicie ??? - ANKIETA

euro

New member
Użytkowałem dwa miesiące plazmę LG 42' i stwierdziłem, że ekran mógłby być większy. Teraz mam KDF 50' i oglądam z 3,5m -jest ok. Zaczynam rozumieć "projektorowców", przy dobrym sygnale im większy ekran tym większa przyjemność z oglądania!
 

subzer0

New member
Czytaj:
6 metrów mogłoby być 60" i pewnie kiedyś będzie :D
Filmy oglądam z 3 metrów, HD jeszcze nie oglądałem na moim sprzęcie tylko w sklepie, pracuję nad przejściem Laptop-TV (Laptop bez wyjścia DVI i HDMI). Filmy oglądam z DVD po komponencie i z Cyfry+ po AV, antena 80cm.
Jakość jak dla mnie bardzo dobra, wszyscy znajomi podnoszą z podłogi szczęki.
 

hawk70

New member
artek, mam propozycję dla Ciebie i Żony. Kup 50" a jak będziesz niezadowolony to zapraszam do siebie na wikt a Teściową wyślij do Subzer0 :D. W ten sposób podzielimy się odpowiedzialnością. Co Ty na to Subzer0?
 

subzer0

New member
:D a może tak wyślijcie do mnie żonę :D ,
a teściowa niech sie do TV przyzwyczaja :rolleyes:

No i mam przechlapane bo moja łajfka też przegląda to forum
 

artek

New member
No to masz pecha... eściowa już się pakuje (chyba, że wyślesz swoje zdjęcie)

A CO Z TYM ROZBIEGANYM WZROKIEM - mały teścik:
  • spróbujcie patrząc w jeden punkt na środku ekranu czytać dialogi (wzrok ucieknie w dół i z akcji pewnie zauważycie strzępy lub niedoczytacie tekstu)
  • niech ktoś stojąc od strony TV (może być moja teściowa) patrzy na Wasze oczy, kiedy oglądacie akcję (najlepiej na małym i za chwilę na dużym odbiorniku, lub na kdf-ie przy odległości 3 a póżniej 5 metrów)
  • postarajcie się to sprawdzić proszę - OGROMNE DZIĘKI (załączam teściową:D)
Pozdrówki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
proszę prowadzić polemikę tematyczną
Otóż za kilka dni pojawi się w Europie - również w Polsce nowa technologia , która dobrze sie przyjeła zarówno w Japonii jak i w Ameryce .
To JVC wprowadza telewizory HD Ila 70" i 56" .
Telewizory bez struktury pixela. Obrazy demonstrowane na pokazach ogladaliśmy z odległości 3 metry. Zarówno z HD jak i DVD obraz znakomity. Niestety mimo usilnych starań nie było nam dane obejrzeć obrazu z sygnału telewizyjnego.
Ale nasi koledzy wrócili z pokazów w Londynie i tam wielkość 56" - z ich wypowiedzi - prezentowała sie rewelacyjnie. Ale już za kilka dni sprawdzimy to na własne oczy.

http://www.jvc.com/Presentations/HDILA/
pozdrawiam
 

hawk70

New member
artek, masz do woreczka porad tą od kikiego:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=30541#post30541

kiki : zlituj się nad biedakami ale czasami lubimy sobie pogwarzyć na luźniejsze tematy. Może to w sumie nie na temat ale na szczęście temat (ankieta ...) jest tak mało precyzyjny ... ;-). Siedząc cały dzień w pracy itp. forum jest jedną okazją do wymiany spostrzeżeń ale też i przyjacielskich przekomarzań (wydaje mi się, że o wiele sympatyczniejszych niż wymiana zdań z "właścicielem firm" któremu wreszcie się znudziło przeszkadzanie innym albo Admini wreszcie go ustawili do pionu.

kiki (jeszcze raz ;-)): Strasznie mnie zafrapowałeś tym postem o technologii HD ILA. Możesz choć w dwóch słowach steścić o co chodzi (zasadzy działania plazmy/LCD/3LCD zgrubsza znamy) - tak dla totalnego laika. Domyślam się, że to HD ILA to jakaś epokowa zmiana. Brak pikselozy i wielkie ekrany to brzmy suuuuper. A jak się to ma do cen. Nie chodzi mi oczywiście o ceny co do złotówki ale relacji cen na zachodzie (tańsze/droższe ...)
 

nowy66

New member
hawk70 napisał:
... Strasznie mnie zafrapowałeś tym postem o technologii HD ILA. Możesz choć w dwóch słowach steścić o co chodzi ...A jak się to ma do cen.......)

1. Całe info znajdziesz na stronie http://www.jvc.co.uk/site/hd-ila/technik.php

2. Dyskusje nt m.in cen i nowości HD-ILA znajdziesz tu :

http://www.avforums.com/forums/archive/index.php/t-168013.html

Cena średnio obiecująca 56" 2500 Pounds:(

Tak jak pisałem wczesniej - (5%) - za drogie. A szkoda.

pzdr
 

hawk70

New member
Czyli jeśli dobrze rozumiem to mówimy o rzędzie wielkości 20 tys PLN. Szkoda bo z opisów zapowiada się ciekawie a tak będzie to jednak cena "zaporowa" dla większości Polaków co zapewne będzie stanowić barierę do rozprzestrzenienia tej technologii.
 

SwMikołaj

New member
Czyli cóż pozostalo kupowac KDF-y? Myhyhyhyh.
Dajmy juz z tym spokoj. Zajmijmy sie lepiej konkretnymi problemami forum.

Co do 3lcd to bym to kupil, gdyby byl full hdtv. Wtedy bym oko przymknął na wady. Ale full hdtv chyba tanie nie są? Ma ktoc 3lcd full hdtv? Ktos z forum? Po ile to mozna w polsce dostac o ile mozna?

pozdrawiam.
 

artek

New member
Halo, halo...
Bardzo mnie cieszy popularność tego tematu i cieszę się, że pomógł on nie tylko mnie i w różnych aspektach wykazał cechy TYLNEJ PROJEKCJI. Przypomnę, jakie stwierdzenia padły na początku tego wątku (bo byłem ciekaw subiektywnych opinii zwolenników różnych technologii), w kontekście plazm i lcd:
  1. jakość obrazu taka sama przy sygnale z DVD (a w przyszłości HD)
  2. jakość obrazu przy sygnale ANALOGOWYM wyraźnie lepsza
  3. unikamy wielu "medialnych" problemów, tj. duszki, wypalanie pikseli itd.
Potwierdziliście wszystkie. Oczywiście nikt nie podważa podjętych decyzji miłośników lcd i plazm - być może rzeczywiście bardzo istotne jest dla nich:
  • głębia czerni (plazma),
  • kontrast barw (lcd),
  • możliwość oglądania z boku lub z góry (kąty),
  • mała głębokość (wieszanie na ścianie),
  • poziom głośności (wiatraczek słyszalny w funkcji "mute"),
  • cena nowej lampy (która w przyszłości będzie DUŻO tańsza i "zarobię" na nią oszczędnością energii)
tylko chodzi o trzy rzeczy:
  1. WPŁYW TYCH CECH NA CODZIENNE UŻYTKOWANIE (w domu, gdy nie mamy obok innego odbiornika), oraz
  2. KLASYFIKOWANIE POZIOMU WAŻNOŚCI TYCH CECH (przy decyzji zakupu).
  3. SKALA RÓŻNICY W PORÓWNAMIU Z KONKURENTEM (często niuanse, widoczne tylko w sklepie i często przy różnych ustawieniach)
Jeżeli liczba gniazd mnie zadowala (a wiem co będę podłączał), sygnał "full HD" będę miewał rzadko (a pamiętajmy o cenie lcd/plazmy przy podobnej rozdzielczości), to czy jest jeszcze coś ????????

Pozostaje tylko kwestia:
WIELKOŚĆ TV PRZY 3,5metra OD WIDZA (niezależnie od technologii), jako komfort objęcia wzrokiem całości akcji i ewentualnych dialogów
 

artek

New member
Aha i jeszcze coś:

Zachęcam raz jeszcze, do kierowania się własnymi odczuciami a nie stereotypami lub stronniczością (albo niewiedzą!!!) sprzedawców. Pokaz w domu jest NIEODZOWNY (doświadczenia KIKI-ego) i upewni Was w decyzji o wydaniu kilku-kilkunastu tysięcy złotych (i to na kilka lat).

Zakładając, że chciałbym zapłacić 2x więcej za bycie "trendy", to chyba wolałbym kupić dwa TYLNOPROJEKTOWCE, żeby jeden robił za stolik dla drugiego (to dopiero jest "cool").

Szczerze (serio) gratuluję zwolennikom innych technologii, że cieszą się z różnic, za które ja zwyczajnie nie chcę płacić (bo osobiście ich nie dostrzegam lub nie są dla mnie ważne) i cieszy mnie mała ilość krytycznych uwag na temat Tyl.Proj.

Dziękuję też za opinie Was wszystkich, bo wielu osobom uświadomiliśmy zarówno istnienie tej technologii, jej cechy (często nieznane zalety), jak i różnice między "3lcd" i "dlp". Ponadto zwróciliśmy uwagę na "zmowę" sprzedawców przy eksponowaniu tej technologii.

Pozdrawiam i mam nadzieję dostać jeszcze kilka odpowiedzi przed zakupem do Świąt Wielkanocnych (między innymi ciekawi mnie toruńska prezentacja KIKI-ego i możliwe też zleceniodawcy).
 

hawk70

New member
Jak rozumiem artek twoje wątpliwości topnieją (chciałoby się powiedzieć, że jak snieg ;-) ale to obecnie mało prawdziwe). Jeszcze się nie zdarzył post radzący 42" a tych popierających 50" bez liku.
Wydaje mi się, że te eksperymenty, o których mówiłeś to trochę na wyrost. Co z tego, że ktoś będzie obserwował moje oko i stwierdzi, że biega jak oszalałe jak mi to nie będzie przeszkadzało i będę wniebowzięty. Wolę już tak niż na odwrót :D więc do kwiaciarni i do roboty z przekonaniem żony ;).
W każdym razie też jestem zadowolony, że tak mało jest postów anty (poza jednym pajacem ale je bym pominął bo były absolutnie abstrakcyjne i miały charakter osobistych ataków frustrata a nie rzeczowej dyskusji na temat). Tak naprawdę znalazł się dotąd tylko jeden użytkownik, który miał jakieś konstruktywne uwagi (i warto je brać pod uwagę) ale On też jeszcze nie korzysta z żadnego TV więc dla mnie osobiście są to rozważania czysto teoretyczne. Ważniejsze są dla mnie opinie ludzi, którzy już mają takie TV (Ideałem byłby ktoś, kto by zmigrował z jednej technologii do drugiej) Są chyba najbardziej wiarygodne. Z drugiej strony może warto by wsadzić "kij w mrowisko" bo być może mała ilość postów anty wynika z tego, że wątek nie został po prostu dostrzeżony. Kto zna jakiś sposób do zaproszenia ludzi do konstruktywnej dyskusji?
 

AndrzejIgor

New member
Może rzeczowa,merytoryczna "prowokacja" w wątkach "plazmowych" ?
Skoro Sony odchodzi zupełnie od plazm to coś może jest na rzeczy ?
 

hawk70

New member
Do SwMikołaj:
Wydaje mi się, że wogóle jeszcze nie ma TV tylnoprojekcyjnych full HD (choć może się mylę). Nie wiem nawet czy są takie plazmy (choć może zaraz posypią się na mnie gromy plazmowców ;-) ale jeśli bredzę to nie złośliwość lecz niewiedza) lecz wydaje mi się, że nie (mowa o tych dla ludzi w cenach do ca 10 tys PLN). Zdaje się, że osoby, którym niezmiernie zależy na full HD są skazane na LCD co jest równoznaczne praktycznie z rezygnacją z wielkości ekranów rzędu 50". Tak więc obawiam się, że na razie nie znajdziesz idealnego rozwiązania łączącego te wszystkie oczekiwania. Tym bardziej polecam przymknięcie oczu na jak piszesz "niedoskonałości technologii" i zakup TV 3LCD bo tak jest najtaniej. Za 3-5 lat pewnie będziemy w innej sytuacji (nowe modele, nowe rozdzielczości, nowe ceny) ale teraz wybór jest ograniczony.
Spójrz się z drugiej strony na drobny niuans: FUll HD czyli odtwarzanie z kompa czyli substytut (ja tak robię) lub odtwarzanie ze sprzętu typu Snazio czyli znowu substytut (bez urazy ale już kiedyś pisałem, że jestem jak najbardziej za Snazio lecz wydaje mi się, że z racji na nowość technologii, ograniczenia funkcjonalne, dostępność filmów .... to wciąż nie jest to na co czekam). Żeby sensownie odtwarzać full HD ja będę czekał na urządzenie typu: kombajn o funkcjonalności DVD, HDplayera, czytający HD DVD i Blue Ray oraz oczywiście należy poczekać na wysyp filmów (z Polskimi napisami itp) i to jeszcze ma być dostępne i w sensownej cenie. Czyli krótko mówiąc poczekam 1-3 lata. A co do tej pory? A co jak chcę już teraz kupić nowy TV? Wybieram najlepsze co mogę czyli dobry TV, który przy okazji ma natywną rodzielczość 720p umie wyświetlić 1080i (to na przyszłość) i na dodatek sensownie kosztuje czyli wybieram KDF.
 

artek

New member
Halo.

Ja nie mam pojęcia jak zainicjować zwolenników innych technologii do dyskusji, bo jak już pisałem, to za swój pomysł zostałem zbanowany (prawdopodobnie dlatego, że ten sam temat: "... - Ankieta" zawarłem na forach "lcd" i "plazma" i pojawiły się trzy jednocześnie na "nowościach" i ktoś nieoceniając treści - zrzucił wątki i mnie z forum). Wymyślcie coś

Kwiaty kupuję i skarpetki piorę i obiad gotuję i.................;)
 

Qcz

New member
Kupilem kilka dni temu 50" po konsultacjach na PW z Hawk70 i jestem mega zadowolony. Locha robi wrazenie na wszystkich. Kablowka i c+ jest naprawde conajmniej dobra (myslalem ze gorzej bedzie). DVD thomsona polaczene poprzez HDMI tez super i co mnie najbardziej zdziwilo to jakosc filmow w diviksie (DVD odtwarza z polskimi napisami). Diviks nawet w 5.1 idzie! Obraz prawie jak dvd a dostepnosc do filmow/rozmiar spowodowala ze mam duuuuza kolekcje do obejrzenia. Nie testowalem jeszcze HDTV...kupilem kabel dvi-hdmi..ale nie mam nic w tym formacie na kompie :/
Generalnie jest bardzo zadowolony. Aha kupilem od "goscia" co sprowadza je z Berlina. Przed finalizacja tranzakcji podjechalismy do autoryzowanego serwisu z papierami z pytaniem czy ta gwarancje honoruja...i wszystko bylo wporzo. A cena 2.000 nizsza niz w salonie czy MM. Jakby ktos chcial moge na PW podac kontakt do tego sprzedawcy.
 

hawk70

New member
No to powtarzałem gdzieś zaczytane bez sprawdzenia. Przyznaje bez bicia. Z drugiej strony niestety to USA. Pewnie w Japoni jest tego więcej ;-).
Podtrzymuję jednak, że niestety do nas odwilż dotrze za 1-3 lata. Ale przynajmniej za naszego życia :D

Ciesze się Qcz, że jesteś zadowolony. Zawsze to przyjemnie, że się komuś pomogło ;-) Czekamy artek na Ciebie ;-)

serdeczne pozdrowionka
 
Do góry