czy to potwierdzicie ??? - ANKIETA

artek

New member
HALO....
Nie chcę czekać na nowości, ponieważ nigdy nie mamy pewności co do:
  • faktycznego terminu pojawienia się w kraju
  • realnej ceny u nas (a nie dam na ten moment więcej niż 10.000)
  • czy nasz domowy "księgowy" nie zmieni zdania (bo budżet będzie wyglądał inaczej)
  • upowszechnienie się w kraju HD w każdej postaci: płytki, sygnał TV... (i szerokie wykorzystanie "full HD")
  • bo będę czekał i czekał i czekał (bo zawsze na horyzoncie są jakieś pokusy)
Chcę wytrwać w tej decyzji i tylko pod wpływem tego (i podobnych) forum podejmuję decyzję w czasie krótszym niż jedno pokolenie:D.
A na samym początku miał być po prostu większy TV, przy okazji 16:9, później inny niż CRT, później ponad 3.000zł,...... a teraz mam upatrzone: 4 razy większe, 3 razy droższe (a skarbnik to wytrzymuje;)).
Tylko czekam na wypłatę w kwietniu:eek:

To może na koniec tylko Wasze uwagi o Samsungu SP-50L6HX w starciu z Sony KDF 50" - bo kusi mnie kilka rzeczy:
  1. szersza popularność kolejnych generacji DLP u wielu producentów
  2. brak informacji o wymianie lampy (nie boję się jej ceny w przyszłości)
  3. PIP aktywny, 5-letnia gwarancja (i stolik gratis)
  4. identyczna rozdzielczość i również HDMI (choć nie ma info o "HD")
  5. niższa cena (i planowany zakup DVD Samsunga -> pilot)
Pamiętam, że stereotyp o TYLNOPROJEKTOWCACH zrodził się m.in. przez DLP, ale od tamtych czasów z pewnością wiele się zmieniło.

Co o tym sądzicie (głównie o braku info o "HD" w Samsungu)? POZDRÓWKI
 

JacekW.

New member
Co do samsunga to jest HD ready (lewy górny róg), gdzieś czytałem, że ma przetwornik HD4 (ma którejś ze stron samsunga - niemieckiej lub francuskiej). Zresztą ściągnij instrukcję tego Tv to jest napisane jakie formaty obsługuje. Ja też osobiście zastanawiam się, który z tych dwóch, różnice (niuanse) niewielkie, a cena około 1 tys. na rzecz samsunga (chyba lepsze wyposażenie), ale przed ostatecznym wyborem to jeszcze dokładne i spokojne je przetestuje.
Jacek
 

Milo

New member
Dlp

Samsung zeczywiscie równiez prezentuje sie dobrze musze go zobaczyc o ile bedzie w któryms z Krakowskich sklepów.Samsung ma DNIe (Digital Natural Imane engine) i DNR (cyfrowa redukcja szumów) więc powiniem chyba ładniej obierac od Sony poniewaz Bravia nie ma zadnego" spomagacza".
 

pedroz

New member
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum.

Obecnie jestem na kupnie telewizora o dużej przekątnej ekranu do domu i śledzę ciekawe dyskusje na tym forum. Skłaniam się więc do zakupu telewizora SONY KDF 50'' i znam wszystkie argumenty za i przeciw.

Byłem ostatnio w sklepie RTV i rozmawiałem ze sprzedawcą o tym właśnie modelu. Wypowiadał się o nim w samych superlatywach (aż sam byłem zdziwiony mając na uwadzę dziwną prawidłowość do odwracania uwagi klientów w innych sklepach od tylnej projekcji - przekonałem się o tym na własnej skórze w sklepie SONY), ale zwrócił mi uwagę na dość istotną rzecz: na duże prawdopodobieństwo gromadzenia się kurzu w środku telewizora co miałoby stopniowo pogarszać komfort oglądania, aż w końcu prowadzić do konieczności czyszczenia urządzenia w serwisie.

Czy ktoś mógłby potwierdzić lub obalić tą informację. Wydaje mi się że sprawa jest dość istotna. Osobiście mieszkam w starej kamienicy w Krakowie i problem kurzu jest dla mnie dość istotny.

Z góry dzięki za informację.

Pozdrawiam
Piotrek
 

hawk70

New member
Ciekawa uwaga. Sam jestem ciekawy. W instrukcji jest napisane o tym, że miło by było raz do roku odkurzyć TV. Ja osobiście rozumiem, że trzeba to robić tak jak w kompie czyli kupić sprężone powietrze w sprayu (ja biorę takie z serwisu u siebie w firmie) i przedmuchać wszystko co się da (zresztą czyszczę tym powietrzem regularnie co pół roku połowę urządzeń w domu ;-)). Nie do końca mi się chce wierzyć w to, że trzeba wozić do serwisu TV i go tam oczyszczać ;-). Zresztą jak kupowałem ten TV to gostek, który sprowadza je do Polski mówił, że sam używa od kilku lat tylną projekcję (tylko, że On ma DLP) i nigdy swojego nie czyścił a obraz miał naprawdę dobry.
 

Ru$lan

New member
hawk70 napisał:
Nie do końca mi się chce wierzyć w to, że trzeba wozić do serwisu TV
I bardzo słusznie że nie wierzysz w to co pisze w instrukcji.
Odnośnie serwisuó wszelakich.
Pan z infolinii Samsunga powiedział mi: "Czas pracy lamp jest w stanie sprawdzić jedynie serwis autoryzowany."
Czy mam w to uwierzyć ?
Nie po prostu szukam kodów serwisowych :)
 

artek

New member
Halo...
A propos KURZU, to rzeczywiście przypomniała mi się taka informacja w którymś z dużych sklepów. Nawet pokazał mi wyprzedażowy egzemplarz DLP Samsunga (4:3), w którym obraz był po prostu brzydki a w narożach kiepsko widoczny (to właśnie miał być efekt zakurzenia). Niemniej pozostają dwa pytania:
  • czy tylko starsze modele i tylko w DLP
  • czy mówi coś o tym instrukcja i co z ewentualną gwarancją
(A mogłem kupić i mieć to już z głowy :(. Wypłatka już niedługo :confused:) POZDRÓWKI
 

artek

New member
Użytkownicy Samsungów Dlp !!!!!

Halo,Halo...
To może na koniec tylko Wasze uwagi o Samsungu SP-50L6HX w starciu z Sony KDF 50"
- bo kusi mnie kilka rzeczy:
  1. szersza popularność kolejnych generacji DLP u wielu producentów
  2. PIP aktywny, (i podobno 5-letnia gwarancja i stolik gratis)
  3. identyczna rozdzielczość i również HDMI (choć nie ma info o "HD" na stronie www Samsunga, ale rzeczywiście na powiększeniu NIEKTÓRYCH obrazków jest "HDready")
  4. niższa cena - podobno 5.600zł (ktoś pisał na tym forum)
Pamiętam, że stereotyp o TYLNOPROJEKTOWCACH zrodził się m.in. przez DLP, ale od tamtych czasów z pewnością wiele się zmieniło. UZUPEŁNIENIE - lampę trzeba też wymieniać (podobny czas pracy)

POZDRÓWKI
 

deoc

New member
A co to?? http://www.allegro.pl/item96261247_tv_samsung_projekcyjny_sp43q5hl1x_raty_gw_24m_ce.html ?? Mam rozumiec ze to jakis staroc i nie to samo co 3LCD :( Bo za te pieniadze to podejrzewam ze nic nie kupie innego - ale chcialbym raczej 3LCD niz LCD czy plazme (do 5000 :() Jak nie3xLCD to klasyczny TV za jakies 2000 i tez bedzie gral przez kilka lat a pozniej pomysle... tyle ze Panowie (i Panie) narazie nie mam zony wiec jak teraz nie kupie to pozniej moze byc roznie... dlatego musze sie w najblizszym miesiacu na cos zdecydowac tak do 5000 i sklaniam sie na tylna projekcje. Wszyscy tego SONY zachwalaja ale to ponad 6000 za 42" :(
P.S. Ze w najblizszym miesiacu chce kupic to nie znaczy ze sie zenie - o nie taki gl.... znaczy zdesperowany narazie nie jestem KAWALER's RULEZ
 

hawk70

New member
Z całym szacunkiem ale nie panikuj. Ten Samsung z allegro jest całkiem ładny. Bardziej mnie niepokoi, że pewnie nie uświadczysz w nim zgodności z jakimkolwiek standardem HDTV ani gniazd HDMI. Z tego powodu jednak dałbym sobie z nim spokój. Nie przesadzaj z cenami 3LCD. Za 6500 ja kupiłem 50" a podobno od tego czasu poszły w dół (słyszałem, że poniżej 6000 PLN a to za 50" !!!). Jak poszukasz lub dobrze ponegocjujesz to kupisz 42" za 4500 no może 5000 PLN więc jest w zasięgu Twoich możliwości. Jeśli jednak bedzie za drogo to ew. zwróć uwagę na te trochę lepsze Samsungi (np. taki, o którym pisze artek). Może to nie 3LCD tylko DLP ale ta technologia też ma swoich zwolenników. Jak masz teraz zabudżetowany TV do 5000 PLN to nie kupuj czegoś co już teraz jest przestarzałe (typu CRT) tylko poszukaj dobrej ceny na TV zgodny z najnowszymi trendami (nie mylić z "być trendy" ;-) tylko chodzi o HDTV, HDMI ....).
 

deoc

New member
Wlasnie jestem po "lekturze" trailera EPoki Lodowcowej 2 w 720p (1280x688 pikseli - niestety na kompie tnie strasznie ale jakosc... NIEBO :D - 3 dni temu bylem w kinie i tam takich szczegolow nie zauwazylem)i jestem w szoku.. chce miec TV ktory to obsluzy (i chyba jeszcze DVD do tego - tylko jakie musi miec opcje?? Dajcie linka do takich DVD) !! Czyli ten Soniak 42 czy 50" bedzie w stanie wyswietlic obraz (dobrze - bo wyswietlic to pewnie tak) w trybie 720p czy nawet 1080i (boje sie sciagnac trailera w 1080i, bo moge doznac porazenia a jeszcze dzis na uczelnie musze isc)
 

Milo

New member
Sony

hawk70 napisał:
Z całym szacunkiem ale nie panikuj. Ten Samsung z allegro jest całkiem ładny. Bardziej mnie niepokoi, że pewnie nie uświadczysz w nim zgodności z jakimkolwiek standardem HDTV ani gniazd HDMI. Z tego powodu jednak dałbym sobie z nim spokój. Nie przesadzaj z cenami 3LCD. Za 6500 ja kupiłem 50" a podobno od tego czasu poszły w dół (słyszałem, że poniżej 6000 PLN a to za 50" !!!). Jak poszukasz lub dobrze ponegocjujesz to kupisz 42" za 4500 no może 5000 PLN więc jest w zasięgu Twoich możliwości. Jeśli jednak bedzie za drogo to ew. zwróć uwagę na te trochę lepsze Samsungi (np. taki, o którym pisze artek). Może to nie 3LCD tylko DLP ale ta technologia też ma swoich zwolenników. Jak masz teraz zabudżetowany TV do 5000 PLN to nie kupuj czegoś co już teraz jest przestarzałe (typu CRT) tylko poszukaj dobrej ceny na TV zgodny z najnowszymi trendami (nie mylić z "być trendy" ;-) tylko chodzi o HDTV, HDMI ....).

Można wiedzieć gdzie są po takich cenach??Ja szukałem dosyć długo i najtaniej znalazłem za 6099.
 

hawk70

New member
6099 jak rozumiem za 50" więc 42" powinno być taniej. Ja kupiłem akurat na www.dvtech.pl ale tu na forum czytałem, że niektórze zeszli za 50" poniżej 6 tys PLN. Nie patrz na ceny na stronach www tylko zapytaj ile ma kosztować jeśli zdecydujesz się jutro na zakup. Zobaczysz jak cena poleci w dół. Poza tym jeśli idzie o cenę to najlepiej dogadaj się z kimś kto może na niego wziąć fakturę i już masz o 22" taniej.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
aleosochozi?

hawk70 napisał:
6099 jak rozumiem za 50" więc 42" powinno być taniej. Ja kupiłem akurat na www.dvtech.pl ale tu na forum czytałem, że niektórze zeszli za 50" poniżej 6 tys PLN. Nie patrz na ceny na stronach www tylko zapytaj ile ma kosztować jeśli zdecydujesz się jutro na zakup. Zobaczysz jak cena poleci w dół. Poza tym jeśli idzie o cenę to najlepiej dogadaj się z kimś kto może na niego wziąć fakturę i już masz o 22" taniej.


co przez to rozumiesz?
Jak odpowiesz gdzie jest sprzęt np. w przypadku kontroli?

Pozdrawiam Masta_J
 

hawk70

New member
Szukajcie a znajdziecie. Był nawet taki wątek na forum. Nie wnikając w szczegóły mogę Ci powiedzieć, że są tacy, którzy w ramach tego forum się podogadywali ;-) i są zadowoleni. Wrzuć takie pytanie a może znajdziesz chętnych.
 
Do góry