czy to potwierdzicie ??? - ANKIETA

hawk70

New member
Odpowiedź na pytanie a:
Trudno powiedzieć co to znaczy wyraźnie. mnie przez SCART-a miałem obraz z takim jakby "odbiciem" antenowym czyli postaci miały swoje obwódki. Po podłączeniu przez HDMI problemu nie ma. Mam jednak świadomość, że problem mógł równie dobrze wynikać z badziewiastego kabla SCART ;-). Podsumowując różnicy epokowej nie ma (różnica to jakość filmu a nie łącze) ale lepiej mieć niż nie mieć
Odpowiedź na pyt b:
Tak, nowe odtwarzacze mają (stare nie bo wtedy nie było czegoś takiego). Mój Samsung 850 pozwala ustawić czy chcę na wyjściu mieć sygnał 720p (natywny dla mojego TV więc taki ustawiłem) czy z upscalingiem do 1080i. Oczywicie można ustawiać niższe typu 575 itp
Ponownie jednak chciałbym zaznaczyć, że te ustawienia mają sens głównie przy filmach HDTV a nie przy zwykłym sygnele C+. Taki upscaling nie poprawi sygnału PAL na sygnał HDTV.
 

aaa

New member
Halo, halo...

Celem wyjaśnienia w KDF-ach:
1) czemu pojawiają się dwie różne informacje: "rozdzielczość 1280x720" oraz "rozdzielczość do 2,7 Megapikseli"
2) czy ktoś słyszał o zakupie w Polsce (ze sklepu, nie z netu sprowadzanego z
zagranicy) KDF-a z PIP-em aktywnym (2 tunery)

oraz
3) jak (albo do czego) wykorzystać wbudowany tuner cyfrowy (prócz odbierania w przyszłości sygnału HD)
4) czy pilot pozwala się zaprogramować dla amplitunera Denon i DVD Thomson
5) jakie są wasze opinie na temat przedłużania gwarancji (do 3 lub 5 lat)

POZDRÓWKI
 

artek

New member
Halo.

No właśnie - co z tym PIP-em (1 czy 2 tunery?) i różnymi parametrami rozdzielczości (1280x720=0,92Mp a nie 2,7Mp). :confused:

Dzięki za Wasze opinie i doświadczenia
 

hawk70

New member
Celem wyjaśnienia w KDF-ach:
1) czemu pojawiają się dwie różne informacje: "rozdzielczość 1280x720" oraz "rozdzielczość do 2,7 Megapikseli"
Być może jakby to jakoś tam wymnożyć wyszło by to samo :wink:, ale nie gwarantuję.

2) czy ktoś słyszał o zakupie w Polsce (ze sklepu, nie z netu sprowadzanego z
zagranicy) KDF-a z PIP-em aktywnym (2 tunery)
Nie słyszałem ale szczerze mówiąc ja nigdy nie użyłem w swoim starym TV tej funkcji i w tym też nie zamierzam używać więc nawet na to nie patrzyłem.

oraz
3) jak (albo do czego) wykorzystać wbudowany tuner cyfrowy (prócz odbierania w przyszłości sygnału HD)
Jak to do czego. W okolicach Warszawy działa jakaś tam eksperymentalna Telewizja z 2-3 programami czy coś w tym rodzaju. Krótko mówiąc do niczego :wink:

4) czy pilot pozwala się zaprogramować dla amplitunera Denon i DVD Thomson
Nie wiedziałem nawet, że jest on programowalny :wink:

5) jakie są Twoje opinie na temat przedłużania gwarancji (do 3 lub 5 lat)
Szkoda kasy. Poprzedni TV kupiłem na allegro za 1/2 ceny ale z gwarancją europejską, która wtedy jeszcze w Polsce nie działała. TV do dziś stoi na górze (ma 6 lat) i dobrze działa. Wg mnie tego typu sprzęt albo działa albo nie. Jak Ci się nie rozwali w pierwszym miesiącu to już będzie działał a to co się może rozwalić (lampa) i tak gwarancji nie podlega :wink:. Producenci doskonale wiedzą co robią. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Jeśli idzie o jakość filmów HD
1920x1080 na tym telewizorze jest ona bajeczna. Ja jestem zauroczony (jak również wszyscy, którzy u mnie oglądali) ale trudno mi ją porównać do innych (nie oglądałem w porównywalnych warunkach) a w porównaniu do tej z naszej TV czy też Cyfry+ każda inna byłaby pewnie bajeczna.

 

subzer0

New member
aaa napisał:
Halo, halo...

Celem wyjaśnienia w KDF-ach:
1) czemu pojawiają się dwie różne informacje: "rozdzielczość 1280x720" oraz "rozdzielczość do 2,7 Megapikseli"
2) czy ktoś słyszał o zakupie w Polsce (ze sklepu, nie z netu sprowadzanego z
zagranicy) KDF-a z PIP-em aktywnym (2 tunery)

oraz
3) jak (albo do czego) wykorzystać wbudowany tuner cyfrowy (prócz odbierania w przyszłości sygnału HD)
4) czy pilot pozwala się zaprogramować dla amplitunera Denon i DVD Thomson
5) jakie są wasze opinie na temat przedłużania gwarancji (do 3 lub 5 lat)

POZDRÓWKI

Wbudowany tuner telewizji cyfrowej naziemnej można wykorzystać do zmiany oprogramowania tzw. FW w telewizorze, może doczekamy tego kiedys w Polsce? Parę rzeczy można by poprawić.
 

Jarek5_7

New member
Celem wyjaśnienia w KDF-ach:
1) czemu pojawiają się dwie różne informacje: "rozdzielczość 1280x720" oraz "rozdzielczość do 2,7 Megapikseli"

podaja tak bo sa 3 matryce lcd, kazda ma 900 tys pixeli. 3x0.9=2.7

5) jakie są Twoje opinie na temat przedłużania gwarancji (do 3 lub 5 lat)

ja kupile 5letnia gwarancje za 400zl. przy takim zakupie to maly wydatek.

a co do awarii to roznie bywa. a komputer to czemu sie psuje? mnie kilka razy padla plyta glowna itd zawsze firmowe. to czemu nie moze tv sie popsuc za kilka lat, a tak to jestem spokojny.
 
Ostatnia edycja:

hawk70

New member
Jarek5_7 napisał:
Celem wyjaśnienia w KDF-ach:
1) czemu pojawiają się dwie różne informacje: "rozdzielczość 1280x720" oraz "rozdzielczość do 2,7 Megapikseli"

podaja tak bo sa 3 matryce lcd, kazda ma 900 tys pixeli. 3x0.0=2.7

Super, wreszcie ktoś wyjaśmił. Ja bym na to nie wpadł.



5) jakie są Twoje opinie na temat przedłużania gwarancji (do 3 lub 5 lat)

ja kupile 5letnia gwarancje za 400zl. przy takim zakupie to maly wydatek.

a co do awarii to roznie bywa. a komputer to czemu sie psuje? mnie kilka razy padla plyta glowna itd zawsze firmowe. to czemu nie moze tv sie popsuc za kilka lat, a tak to jestem spokojny.

Może i masz rację. Ja po prostu jestem skrzywiony "życiowym fartem". Jedyny raz jak mi coś padło w kompie to płyta główna i to dlatego, że nie złożyłem obudowy i spiąłem ją niechcący słuchawkami do walkmana ;-). Poza tym nic z elektroniki mi nie padło więc ja nie płacę za takie rzeczy ale jak ktoś ma inne doświadczenia to pewnie ma 100% rację że kupuje dodatkową gwarancję. (zresztą dziwnym zbiegiem okoliczności trafiły do mnie dwie karty gwarancyjne (w tym jedna in blanco) więc tak jakbym miał prawie dożywotnią gwarancję ;-))
 

artek

New member
Z gwarancją jest jak z polisą ubezp.: LEPIEJ MIEĆ I NIE SKORZYSTAĆ, NIŻ POTRZEBOWAĆ I NIE MIEĆ. Jeżeli chodzi o gwarancję in blanco, to każda karta gwarancyjna jest ważna tylko z paragonem.

Czekam jeszcze na potwierdzenie PROGRAMOWALNOŚCI pilota dla sprzętu Denon i Thomson.

Pozdrówki
 

hawk70

New member
Wiem, że trzeba mieć paragon. Jeszcze lepiej fakturę. Nie rozumiem skąd się robi taki problem z dowodem zakupu. Wystawiasz sobie sam fakturę lub prosisz kumpla o takową (nie w celu fiskalnym a tylko jako załącznik do gwarancji) i po kłopocie. Nikt tego nie kwestionuje. Miałem już tak z lodówką. Przyszli, wymienili agregat i po ptakach ;-). Nie zwrócili nawet uwagi, że adres firmy, która mi sprzedała lodówkę był taki sam jak ten, pod który przyjechali ją naprawiać ;-).
 

artek

New member
Halo, halo... oto esej na gorąco

Mój starszy brat, który opinie chętnie wyrabia sobie na podstawie stereotypów (a mnie NIE słucha, bo ja się nie znam tak jak "PAN W SKLEPIE" - "FACHOWIEC"!, a ponadto jestem młodszy, więc nie mogę być dla niego wiarygodny), przy okazji wizyty w Krakowie (gdzie mimo wszystko można znaleść nieraz obeznanych z tematem sprzedawców - ale trzeba się naszukać i mieć szczęście), delikatnie potwierdził wyższość TylnProj (ale delikatnie, żebym nie miał wrażenia że to dzięki mojemu uporowi). Braszka mieszka w małym mieście, a jak napisałem korzysta z opinii "fachowców" podczas 5-cio minutowych rozmów (internetu nie używa do korzystania z forów). W tamtejszych sklepach nie ma żadnych tylnoprojektowców, a "fachowcy" w najlepszym razie kojarzą w tej technologii tylko DLP (albo stare tylnoprojektowce kineskopowe). Więc jak przypuszczacie, moje starania wykazania JAKOŚCI Tylnej Projekcji (zwłaszcza, że cena jest dużo niższa - więc pewnie są gorsze...) były początkowo skazane na niepowodzenie (tym bardziej, że nie mogę się znać lepiej od mojego starszego brata, który rozmawiał z "panem w sklepie").

SOBOTA: W 2 dużych sklepach samodzielnie sobie poustawialiśmi żródło sygnału (oczywiście unikając prezentacyjnych HD) i brat zrobił duże oczy, gdy zobaczył efekty. Po pierwsze potwierdził brak różnic przy DVD i różnicę przy ANALOG-u (na korzyść KDF). Mało nie stracił przytomności, gdy zobaczył: Philips-a 50" za 17.000zł, KDF-a 50" za 8.500zł i LCD 40" za 10.000 (ceny w MIX-ie). Ten sam sygnał i wszystkie obok siebie:

  • plazma żałosna!!! (pływający obraz, pikseloza),
  • LCD wyższa cena i trochę mniejsza wielkość (a model nienajnowszy), choć jakość porównywalna, ale mniejsze nasycenie barw i mniejszy kontrast.
W MediaMarkt tylko się potwierdziło jego zaskoczenie.

NIEDZIELA: Prezentacja ze sklepu SONY: LCD 40" i oba KDF-y. Bardzo fajny gość chętnie opisywał różne szczegóły

Kilka informacji zasłyszanych od gościa z SONY - technologia 3LCD ma słabszą czerń od DLP ale lepsze nasycenie barw; 3LCD są pomysłem kilku firm, które na świecie oferują inne produkty niż tylko nasze KDF-y; ogromna różnica w cenie LCD a 3LCD wynika z różnicy kosztów produkcji: wielkiego panela do LCD i trzech małych do 3LCD (gdzie układ optyczny powiększa obraz), więc duża ilość odrzutów (defekty na powierzchni) jest naturalnym stanem rzeczy na tafli 40" niż kostkach 0,5". Od wakacji SONY nie będzie miało żadnych plazm (a już dzisiaj mają tylko jeden model: 50" za 20.000zł po obniżce). Pamiętać należy, że cokolwiek mówić o tej marce, to jednak od dawna wytycza standardy i ma wielu zwolenników. To, że teraz stawia tylko na LCD i 3LCD mówi za siebie - plazma osiągnęła już wszystko co się dało w tej technologii.

KONKLUZJA: Pokój 4,5 x 4,5metra - odległość od czubka nosa do ekranu w KDF-ie 3,5metra. Sygnał z indywidualnej anteny i stary odtwarzacz DVD.

Tylko tylna projekcja !!!
Telewizor 50" jest za duży :(:
1- kłopot z czytaniem dialogów (bieganie wzrokiem od lewej do prawej) i jednoczesne objęcie wzrokiem całości akcji na ekranie
2- marna jakość TVP mocno wkurzała przy takim stosunku przekątnej i odległości oglądania), co było BARDZO widoczne na skokach narciarskich (ale za to TVN miało bajeczny obraz - leciała jakaś nowa bajka animowana)
3- uderzała różnica wielkości między TV a resztą wyposażenia w pokoju, (obawa przed etykietką megalomana),
4- pamiętajmy o tej samej ilości punktów (informacja zawarta w sygnale analogowym), rozciągnięta na większej powierzchni (efekt cyfrowego powiększania zdjęcia z aparatu).
Telewizor 42" jest idealny:):
1- świetny komfort oglądania i czytania
2- różnica do 21" (4:3) i tak ogromna
3- brak uderzającej różnicy w powierzchni obrazu (chociaż moje wcześniejsze teoretyczne porównania wymiarów kazały sądzić inaczej)
4- kusząca mnie początkowo różnica w cenie między 42" a 50" (800-1.000zł), stwierdziłem że może być wydana na zakup nagrywarki DVD i zdecydowanie się na dekoder CYFRY+ (żeby poprawić sobie jakość kanałów telewizyjnych) - bo "domowy skarbnik" i tak zaakceptował przecież już wcześniej cenę 50" :D

Nawet mój brat (który nowe TV kojarzył do tej pory tylko z plazmą i lcd) przyznał brak różnic w jakości obrazu lcd i 3lcd a plazmę już przekreślił. Myślę, że cena lcd zrobi swoje a jedyne "mankamenty", to kąty i niezawieszalność na ścianie. A propos kątów: w poziomie całe 4,5 metra szerokości pokoju nie daje pogorszenia jakości (nawet przy fotelu oddalonym o 2 a nie 3,5metra od TV). Niemożliwym jest oglądanie w pozycji stojącej (1metr od TV), czyli kąty pionowe mają większe znaczenie w EWENTUALNYM zmniejszeniu komfortu użytkowania.

pozdrówki - czekam na uwagi



P.S.
Do powyższej opinii przyłącza się moja żona ("domowy skarbnik")
 

hawk70

New member
Generalnie zgadzam się z przedmówcą. Nie mam starszego brata (to znaczy mam ale go takie pie..oły nie interesują ;-)) ale mam kumpla, który zawsze wi lepiej (i niestety z reguły tak jest) hello darek72 - to o tobie, który do niedawna uznawał tylko technologię LCD i nic ponadto a ostatnio jak sobie poczytał fora już ma inne zdanie (czekam aż zobaczy u mnie KDF - wtedy powinien zmienić zdanie totalnie). Jeśli idzie o wielkość przekątnej, to już nie do końca się zgadzam. Po pierwsze jak chcesz oszczędzić 1000 PLN to kup w necie (w stosunku to ceny o której pisałeś to nawet 2 tys bo ja dałem za 50" 6,5 tys). A jeśli chodzi o wielkość i przytłaczanie to się nie zgadzam. Prawdę jest, że program ze zwykłej TV powiększony na większy ekran jest jeszcze gorszy. 100% racja bo tą samą rodzielczość jeszcze bardziej rozciągamy co uwydatnia wszelkie niedoskonałości. Jeśli jednak chodzi o wielkość wogóle to mój kumpel (inny) mówi, że satysfakcjonuje go jedynie obraz na projektorze, który ma przekątną 4 metry i że kiedyś to zrozumiem. Pierwszego dnia po wstawieniu moich 50" (przesiadłem się z 32") wydawał się ciut za duży i myślałem, że trochę przegięłem z tą wielkością. Po tygodniu już było OK a obecnie z wielkim zainteresowaniem zacząłem czytać posty o nowych 3LCD o przekątnej 60" dostępnych w Stanach i tak sobie myślę, że jak dojdą do Polski w sensownej cenie to mój pojawi się niezwłocznie na allegro jako TV w doskonałym stanie jeszcze na gwarancji ;-). Zrozumiesz to jak trochę pooglądasz (ale nie TVP bo szkoda czasu (u mnie to jedynie 5% czasu) lecz porządne filmy na DVD. A jak już wejdą filmy HDTV to już wogóle inna bajka). Polecam wszystkim zainteresowanym nie przejmować się początkowym wrażeniem. Jak się TV zmieści to brać jak największy. Różnica w cenie prawie żadna a ile radości ;-). A co do napisów zawsze można jak Tytus Romek i Atomek usiąść w trójkę i opowiadać sobie co widać na swojej części ekranu ;-) a tak naprawdę to wcale to nie przeszkadza. Nawet lepiej bo nie trzeba się aż tak skupiać na czytaniu gdyż litery są większe.
 

artek

New member
Witam.

Ale czy nie lepiej cieszyć się KOMFORTEM niemęczenia wzroku i obrazem dobrej jakości przy kiepskim sygnale?

Pewnie, że można się przyzwyczaić niemal do wszystkiego - HAWK70 przyzwyczaił się po tygodniu do ogromnego TV, to i ja może przekonam się (może też po tygodniu;)), że również rozsądnie wydałem pieniądze. Nie zniechęcam innych do większego TV, ale ja dzisiaj (dopiero we własnym mieszkanku) zmieniłem zdanie i na 99% będzie to 42". Różnica ceny rzeczywiście jest kusząca, ale prezentacja w domu OGROMNIE ZMIENIA POGLĄDY - zachęcam wynegocjować taką możliwość w sklepie, zapłacić i przekonać się o wszystkim we własnych ścianach i na własnym sygnale). Ja zapłaciłem 50zł za transport i 2godziny czasu pracownika (i to tylko dlatego, że nie kupowałem w dniu prezentacji).

Ja na podstawie cen ze sklepów z netu, utargowałem cenę w sklepie SONY z 8.500 do 7.000zł za 50" (ale zastrzegłem sprzedawcę, że potrafię być lojalny i za spokój ducha kupowania w rzeczywistym sklepie i możliwość zrobienia prezentacji w drodze wyjątku, na pewno kupię w danym sklepie). To już tylko 500zł drożej niż w najtańszej ofercie w necie, ale taki warunek postawiła moja żonka (cmok, cmok). Zgadzam się z nią i lepiej się będzie nam spało (pewność nabycia z wiadomego źródła, które jest "za rogiem"). Do tego kupimy przedłużenie gwarancji i FULL satysfakcja :)

HAWK70 - życzę dalszego zadowolenia z zakupu, a Ty trzymaj kciuki za to, żebym nie żałował za jakiś czas niedopłacenia (no przecież nie dokleję sobie tych 8"). Jak patrzyłem na oba TV w sklepie, to różnica w wielkości wydawała się duża - w domu tej różnicy nie odczuwałem i dlatego mniejszy czułem żal przy zgodzaniu się na 42" (przy niewielkiej oszczędności kasy ale poczuciu dbania o przyszły komfort oglądania).

Co do mojego brata - skoro udało mi się w ciągu 2 dni przekonać go do pierwszej w życiu rzeczy - TO SUKCES i potwierdzenie, że nawet STEREOTYPY da się przezwyciężyć :p

P.S. do Hawka70 - jaką masz dokładnie odległość od nosa do ekranu??? i wymiary całego pokoju???:rolleyes:

Pozdrawiam
 

Jarek5_7

New member
artek a w jakim trybie ogladales zwykla tv na 50"?

bo jest tryb 4:3 i wtedy obraz jest mniejszy i lepiej wygladaja kanaly ze slabymi sygnalami.
 

hawk70

New member
Nie odnoszę się do opinii użytkowników piszących o funkcjach zegar w telegazecie itp. bo szkoda czasu. Wogóle mam wrażenie, że obydwie opinie pisała ta sama osoba (styl wypowiedzi itp). Co to znaczy brak wyraźnie lepszej jakości w stosunku do innych. Przecież ta "wada" to zaleta. Znaczy pokrótce gra tak samo jaki te po 20 tys PLN tyle, że kosztuje 6,5 tys a to już coś. Poza tym co to znaczy w stosunku do innych (ruski Rubin, Plazma, LCD ?) Poza tym każdy ma mieć prawo swoje zdanie. Dla mnie funkcja PIP jest totalnie bezużyteczna a dla innego może być wyznacznikiem jakości TV.
Jeśli chodzi o post artka to chyba nie za bardzo mnie zrozumiał. To nie jest tak, że ja byłem zmuszony przyzwyczaić się do 50". Nie czytałeś mojego postu do końca. Dla mnie 50" zaczyna być za mało. Myślę już o ew. większym ekranie. 50" to wcale nie jest aż tak wiele. Olejcie tabelki z odległościami tylko pooglądajcie sami. Jak oglądacie pierwsze 5 minut filmu DVD wydaje się duży a potem "wsiąkacie w ekran" tak jak w kinie. Godzinny pokaz tego nie załatwi. Posłuchajcie sugestii ludzi, którzy mają takie TV już od miesięcy. Są chyba lepszym wyznacznikiem niż godzinny pokaz w domu. Ja szczerze polecam - co więcej uczciwie. Nie ukrywam, że do obrazu TVP nie za bardzo się nadaje (ale do TVP najbardziej się nadaje TV 100Hz o przekątnej 32") każdy większy zawsze będzie gorszy.
Jeśli chodzi o wymiary pokoju to ma on razem około 40 metrów w najdłuższym miejscu będzie około 10 metrów (ale z tej odległości oglądam sporadycznie - stoi tam stół obiadowy) a najczęściej oglądam ze specjalnych foteli w odległości około 4 metrów od ekranu (tak są ustawione głośniki, żeby w tym miejscu dawać optymalny efekt). Ja nikogo przecież nie zmuszam ale chciałbym optymalnie doradzić tym, którzy mają wydać w sumie kupę kasy (jak ja niedawno) i czują się niedoinformowani (ja ja jakiś czas temu). Bardzo mi wtedy takich rad brakowało i w sumie przypadkiem udało mi się kupić najlepsze co wtedy dało radę więc w "poczuciu misjii" ;-) doradzam innym.
pozdrawiam
JJ
 

AndrzejIgor

New member
Przyznaję że gdyby nie to forum to zostałym w temacie kompletnym laikiem i skonczyłbym z jakimś marnym odbiornikiem.
A tak to to już jestem tylko laikiem (już nie kompletnym;) ) i...
w środę smalę po KDF'a.
 

sepulator

New member
Posiadam od 3 miesięcy kdf-50.i zgadzam się z hawk70.Oglądam go z odległości 4,5m i też zastanawiam się jak by go tu wymienić na 60".Jakość obrazu na cyfra+ jest zadowalająca na niektórych programach nawet więcej jak zadowalająca dlatego proponuję zastanowić się nad wielkością ekranu bo ta refleksja przychodzi naprawdę dopiero po paru dniach oglądania.
sepulator
 

rogo4

New member
Popieram moich przedmówców. Mam KDF-a 50' od 2 tygodni.W międzyczasie było paru znajomych. Pierwsze wrażenie ale ogromny wieloryb. Po godzinie każdy mówił. Wiesz co już mi się nie wydaje taki duży. Ja dzisiaj wiem że mógłby być jeszcze większy (oglądam z 6 m)ale boję się wspomnieć o tym mojej piękniejszej połowie tym bardziej że na razie nie ma większych w dobrej cenie.Pozdrawiam
 
Do góry