Czy kupić telewizor OLED czy nie ?

boban7

New member
Miałeś fajny deal. 10199 minus cena konsoli to około 9k za sam TV. Tak wiem o promocji. Zgadza się, działa ona, ale nie wszędzie. Możliwe, że akurat to jest przyczyną niższej ceny, nie wiem. Xbox One S nie jest mi potrzebny. Miałem zwykłego i tylko zbierał kurz. PS4 Pro na ten moment wydaje mi się lepszym rozwiązaniem. Odtwarzacz kupię osobno jak w końcu zaczną wydawać filmy w natywnym 4K.

@pantomima Dziękuję bardzo!

Właśnie byłem w szoku, że dostałem taką cenę. Pierwotnie na plakietce widniała cena 12999 ew 13999 zdaje się a pracownik MM wyjął przy mnie telefon, odpalił Ceneo i mówi " najniższej ceny nie mogę panu zaproponować (było to chyba 9500 wtedy) ale cenę z dobrego sklepu internetowego owszem , padło na morele.net i cena właśnie 10199. Po konsultacji z kierownikiem dostaliśmy zielone światło i stałem się posiadaczem B6J :D. Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że MM ma w zwyczaju takie praktyki huh. Szacun.
 
Ostatnia edycja:

swiatek94

New member
Witam, szybkie pytanie - Czy LG55B6V jest lepszy od 55xd9305?
Obecnie mam model sony na stanie, ale jutro mija mi ostatni dzien na zwrot tego tv jesli mi sie nie spodoba. Sprawa wyglada tak ze tego oleda moge miec za 7200 a sony kupilem za 6600 wiec roznica 600zl, ale czy warto? Czy ten tv nadaje sie do gier? No i czy jest lepszy od xd9305

Pozdrawiam
 

swiatek94

New member
Sony mam aktualnie u taty w szwecji, a tam z okazji BF LG jest przeceniony na 7200zl, dlatego nie wiem czy warto. Jesli nie, to zostaje przy sonym mimo ze jeszcze nie mialem okazji sie nim pobawic :D ale cena zacheca

Po prostu za tydzien telewizor zostanie wyslany do polski, dlatego pytam czy warto oddac sony i wziac lg czy tez nie
 

pantomima

Banned
Kupilbys takiego oleda ?
Ja bym nie ryzykowal ;)
Decydujac sie na taki tv wybralbym cos sprawdzonego (mam tu nawet na mysli serwis), uwzgledniajac fakt ze np. za oleda marki Loewe lub Panasonica musialbym grubo doplacic .
Dobra chinska I sprawdzona to jest kuchnia ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wkrótce przekonasz się że nie tylko kuchnia.
Firma SkyWorth to nie ósme dziecko Baby Jagi ale potężny koncern.
A BOE to też światowy producent !
Śledzę ich produkty od lat i jestem pod wrażeniem.
Dodatkowo oznacza to że zacznie się rywalizacja cenowa -bo tak to po co sobie tylko firma LG miała obniżać ceny ?
Na tym że ruszyła produkcja i ruszy kolejna, choćby w Chinach - absolutnie zyskają wszyscy. Jakoś przed iPhonami nikt się nie wzdraga mimo, że w całości produkowane są w Chinach.
 

barburian

New member
Bez reklam
OLEDy

Oby sprawdzilo sie to co mowisz ;)

Myślę że ceny OLED drastycznie spadną za 2-3 lata, w 2019 roku swoją fabrykę paneli OLED
odpala TCL więc będzie już 3 producentów paneli OLED , a TCL to już poważny gracz na rynku TV.
Jestem przekonany że za 10 lat tylko Chińskie marki będą się liczyły na świcie TV a takich marek
jak SONY i Panasonic już nie będzie na rynku telewizorów - mam nadzieję że się mylę !!!
SHARP TOSHIBA PIONEER zniknęły i ich produkcja ,myśl technologiczna ,fabryki i to samo
czeka Panasonic i SONY , za parę lat pojawi się komunikat że owe firmy kończą z produkcja TV LED
bo im się nie opłaca . Jakiś Chiński potentat będzie trzepał masówkę i przyklejał na końcu linii produkcyjnej logo Panasonic, Sony, Sharp ,Toshiba , ITD ....
Kupujmy więc co dobre i Japońskie bo znane marki tak szybko znikają ...

Nie wspomnę już o takich markach jak SANSUI czy NAKAMICHI ( własnie postanowiłem
kupować sprzęty tych marek i szukam po świecie...)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie o to chodzi, a przecież przy tej okazji i producenci LCD będą musieli rzucić na szalę lepsze jakości !
 

cygan

Member
TsubasaUHD - poprosiłbym o fotkę na forum, jak możliwość taką masz, bardzo ciemnej sceny.
Statyw, lustrzanka, dłuższy czas naświetlania...i finito :)
 

weedxxx

New member
witam serdecznie, za dużo się już chyba naczytałem :) mój dylemat :
-55B6J
-55C6V
-58DX900E
Bardzo dziękuję za ew. sugestie i pomoc w wyborze.
 

Jimmy

New member
witam serdecznie, za dużo się już chyba naczytałem :) mój dylemat :
-55B6J
-55C6V
-58DX900E
Bardzo dziękuję za ew. sugestie i pomoc w wyborze.

Zawsze powtarzam, że wybór telewizora to jest kompromis bo nadal nie ma TV idealnego, który by spełniał wszystkie wymagania i oczekiwania. Osobiście z tych 3 wybrałbym 55B6J bo OLED (pozbawiony większości wad poprzednich generacji OLEDów), doskonała czerń, znakomite kąty oglądania, HDR i Dolby Vision na pokładzie, ale nie ma 3D. 55C6V skreśliłbym bo jest zakrzywiony, a zakrzywione to sprawdzają się tylko monitory komputerowe, przed którymi zawsze się siedzi centralnie. Po 2 latach użytkowania zakrzywionego TV Samsunga z wielką ulgą się go pozbyłem. Panasonic 58DX900E to bardzo dobry TV LCD, ale ma bardzo słabe kąty oglądania. Trzeba naprawdę siedzieć dokładnie naprzeciwko środka ekranu, żeby cieszyć się dobrym obrazem.
 

olakoma

New member
Ja z decyzją o kupnie OLED-a czekam do przyszłego roku. Jak się potwierdzi na CES 2017, że Sony wypuści OLED 55"za 2000$ i 65" za 3000 $ to będzie wojna cenowa. Może wtedy nie tylko LG zmięknie ale i Panas (ponoć obecnie najlepszy OLED/TV na świecie). Swoją drogą ciekawe wypadnie konfrontacja OLED Sony kontra ZD- kto będzie mistrzem ?
 
Do góry