Czy kupić telewizor OLED czy nie ?

romaadra

New member
Miałem ten sam problem na OLEDzie 65b6. Część filmów nie chciała się odpalić, myślałem że to błąd w plikach zwłaszcza, że komputer też słabo je odczytywał. Rozwiązanie okazało się bardzo proste - trzeba użyć szybkiego pendrive najlepiej USB 3.0. Prosze sprawdzić.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

cytruus

New member
Szybki pendrive raczej nie pomógł... E6V
- nie czyta plików typu : format : ENCM Codec : HEVC Bit depth : 10 bits
- widzi ale nie odtwarza: Format : MKV Codec : H264 Overall bit rate : ~ 20 b/s Bit depth : 8 bits Frame rate : H264
przy czym ten ostatni dało się odtworzyć po zapodanu pendrive do odtwarzacza bluray panasonica
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będzie specjalna cena na OLED TV Philipsa 55POS9002 ale jeszcze trzeba czekać.
 

ma_ko

New member
Mam i DX900 I LG E6..., wybór gdybym miał ci poradzić kótry wybrać bardzo trudny, oba skalibrowane.

Jeśli wiszą ci kąty które w DX są naprawdę słabe i masz możliwość brać w dobrej cenie DX, weź Panasonica. Halo owszem jest ,ale bez przesady. Da się z tym żyć.

Jaki dokładnie rodzaj plików chcesz sprawdzić? Podaj sprawdzę. Na obu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie dla mnie efekt Haloo jest fatalny i mnie w nim wkurza na maxa.
Nowe Oledy C7 - genialne ! Sprawdzam właśnie czy się wypalają.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałem go tylko kilka dni. Nic się przez te dni nie wypaliło :
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/133...-himalaje-jakosci-i-sw-graal-dla-kazdego.html
Potwierdzam Jakość !

19399074_1432191150176005_6311491559119626008_n.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...cnie-telewizor-na-rynku-best-of-the-best.html
 

abart68

New member
Z własnego doświadczenia , miałem dwa oledy i w pierwszym wypalone TVN24 po 5 miesiącach a w drugim po 8 miesiącach .
Wszystkie ustawienia czyszczenia matrycy ustawione jak należy i raz w tygodniu ręczne czyszczenie . Obecnie zmieniam na LCD lub qled
 

Mateo90

New member
Powiedzcie mi, czy jest sens kupować taki TV na którym tylko gram(parę godzin dziennie ) bądź oglądam filmy z dysku zew.?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
https://youtu.be/WrnPUtSr0qA

Mateo zobacz link i sam oceń hdr w grach, oled nie ma startu do q9, ilość detali to miazga. Zwróć też uwagę na fakt, że tam gdzie powinien być biały kolor, na oledzie jest niebieski. Jak celujesz w świetny tv do grania to wybór jest jeden:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz kupić LCD przy dużej ilości grania.
HDR jak chcesz na maxa to zawczasu umów się z okulistą.
Ile masz max kasy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A czemu nie ?
Ludzie graja w gry i są też zachwyceni jakością Oled TV.
Zależy oczywiście kto ile deklaruje godzin dziennie grania ???
 

abart68

New member
Nie chodzi o jakość obrazu bo jest znakomita , tylko w grach występuje wiele elementów statycznych które niestety wypalają oledy po pewnym czasie.
więc nie tyle radzę żeby nie co uświadamiam że jest to możliwe i wcale nie takie rzadko spotykane.
 

abart68

New member
Są sposoby żeby tego uniknąć.

Jeżeli masz na myśli zmianę kontrastów , kolorów itp to wtedy po co oled .
Natomiast fabryczne ,, przesunięcia obrazu'' lub wykonywanie ręcznego czyszczenia matrycy nie pomaga , po około 6-9 miesiącach na czerwonych planszach testowych widać już zmiany a później jest tylko gorzej .
Jak znasz lepsze metody na uniknięcie wypaleń obrazów statycznych na oledach to chętnie poczytam bo akurat oddałem już drugi oled z powodu wypaleń i niedługo muszę kupić jakiś nowy TV może to co przeczytam przekona mnie do kolejnego oleda.
W telewizorach na kanałach informacyjnych miałem wszystko zredukowane o 50 % , przesuniecie obrazu włączone , a ręczne czyszczenie robiłem raz w tygodniu i oczywiście telewizor był cały czas na zasilaniu czyli automatyczne funkcje czyszczenia również działały.
Sprzęt po kalibracji a ustawienia kalibracyjne używane tylko w filmach . :eek:k:
 
Do góry