Czy kupić telewizor OLED czy nie ?

grzes07

New member
Ja z decyzją o kupnie OLED-a czekam do przyszłego roku. Jak się potwierdzi na CES 2017, że Sony wypuści OLED 55"za 2000$ i 65" za 3000 $ to będzie wojna cenowa. Może wtedy nie tylko LG zmięknie ale i Panas (ponoć obecnie najlepszy OLED/TV na świecie). Swoją drogą ciekawe wypadnie konfrontacja OLED Sony kontra ZD- kto będzie mistrzem ?

tak dobrze to tylko w Erze a marzyc kazdemu wolno to w koncu nic nie kosztuje
 

boban7

New member
Ja z decyzją o kupnie OLED-a czekam do przyszłego roku. Jak się potwierdzi na CES 2017, że Sony wypuści OLED 55"za 2000$ i 65" za 3000 $ to będzie wojna cenowa. Może wtedy nie tylko LG zmięknie ale i Panas (ponoć obecnie najlepszy OLED/TV na świecie). Swoją drogą ciekawe wypadnie konfrontacja OLED Sony kontra ZD- kto będzie mistrzem ?
W wątku poniżej dziennikarz podczas tegorocznego CES ZAPYTAŁ przedstawicieli SONY o te plotki cenowe i ponoć zostały one zdementowane. Tak więc raczej na spore obniżki nie ma co liczyć. Obym się mylił.

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1484312706

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

greatwyrm

New member
Witam. Mam pytanie. Jaka jest różnica między telewizorem lg 55b6v a 55b6j? Na polskiej stronie producenta nie umiałem znaleźć modelu v. Dzięki z góry
 

Darok76

New member
Witam przymierzam sie do kupna b6 ,proszę użytkowników o odpowiedz jak oled sprawuje się w wyświetlaniu filmów w formacie mkv ,czy lepiej od lcd czy gorzej np uwydatnia jakieś braki itd
 

Darok76

New member
Sony xd930 ,samsung ks8000 kwota to 10tyś 55cali tv podpięty pod mocne pc wiekszości pliki mkv i teraz która technologia poradzi sobie lepiej z tym formatem
 
Ostatnia edycja:

boban7

New member
Witam przymierzam sie do kupna b6 ,proszę użytkowników o odpowiedz jak oled sprawuje się w wyświetlaniu filmów w formacie mkv ,czy lepiej od lcd czy gorzej np uwydatnia jakieś braki itd
TV czyta praktycznie każdy format plików. Nawet ogromne pliki PO 90 GB w 4K, jedyne przecięcia widziałem na The Revenant w HDR. Reszta super płynnie. Jedyna różnica to to, że jeśli odtwarzam przez TV z dysku a nie przez komputer to trochę ciszej dźwięki przez kino domowe jest odtwarzany. Poza tym bajka i obraz poezja.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

iderafi

New member
Witam
1.Jak wygląda sprawa z input-lagiem w serii B ? Wypuścili łatkę?
2. Czy te oledy obsługują 2160p 60mhz 4;4;4 w 10;12 bitach ? jakoś po sobotnim spocie w MM nie mogłem wyświetlić takich rozdziałek z 1070 . Hdmi - omarkowane PC , i włączona opcja UHD DEEP COLOR . Może ktoś mi to potwierdzić ?

Z góry dziękuję za odpowiedź .
 

cytruus

New member
Wstrzymałem się z zakupem telewizora ale mój Kurak nie daje rady i w grudniu muszę coś kupić .
Wiem że już pytałem w tym temacie ale ciągle mam wątpliwości.
Obecnie skłaniam się do trzech modeli :
TX-65DX900E Telewizory LED - Panasonic Polska
4K HDR Android TV | Smart TV z podświetleniem LED | ZD9 | Sony PL
LG OLED65E6V

Obecnie skłaniam się w kierunku Oleda z uwagi na czerń i fajne 3D ale z drugiej strony oglądam filmy raczej w oświetlonym pomieszczeniu i ta czerń jest niezła i w pozostałych modelach.
Napiszę że sprawa ceny jest drugorzędna , interesuje mnie tylko strona techniczna a czytając fora ma mętlik w głowie .
Został już tylko miesiąc więc dajcie jakąś radę jak się uda .

Podbijam pytanie bo mam identyczny dylemat ...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeśli nie oglądasz godzinami tego samego programu to oled. W przeciwnym razie aby nie wypalały się statyczne obrazy, wybierz LCD.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeśli nie oglądasz godzinami tego samego programu to oled. W przeciwnym razie aby nie wypalały się statyczne obrazy, wybierz LCD.

Dokładnie jak Kolega Brodacz mówi święte słowa. Jeśli nie będziesz oglądał po kilka czy kilkanaście godzin cięgiem np. TVN24 to problemu z utrwaleniem logo nie będzie, 65E6V to świetny TV i wygrywa praktycznie we wszystkich testach . Co do OLED-a są jeszcze drobne niuanse z reprodukcją bieli,
oraz utrata w niektórych scenach odcieni szarości, bo gdzie powinien w zamierzeniach reżysera
pojawić się kolor ciemno szary to OLED wyświetli Ci czarny . Oczywiście każdy z tych TV trzeba
skalibrować by wycisnąć z nich max. możliwości.
 

jaro0508

Member
nic dodać nic ująć.. :) mam nadzieję ze kolejne serie oledow będą trwalsze.. bardziej zabezpieczone przed słabościami tej technologii a co do tej szarości to czekam z niecierpliwością co pokaże oled panasa.. podobno coś tam w tym temacie poprawili:)
 

FoX88

New member
nic dodać nic ująć.. :) mam nadzieję ze kolejne serie oledow będą trwalsze.. bardziej zabezpieczone przed słabościami tej technologii a co do tej szarości to czekam z niecierpliwością co pokaże oled panasa.. podobno coś tam w tym temacie poprawili:)

Rozumiem np. lepszą płynność ruchu, zmiany w systemie TV itd., ale matryca przecież i tak idzie od LG ta sama, można faktycznie poprawić szarość mimo tej samej matrycy?
 

pepka

Member
Bez reklam
Podobno Philips już to poprawił (i jest bardzo dobrze pod tym względem). Zakładam rownież, że LG modele 2017 będą pod tym względem lepsze.
 

jaro0508

Member
pepka matryca matrycą ale jest jeszcze elektronika ,algorytmy odpowiednie ktore wklada i opracowuje dana firma ..podobno panas zazyczyl sobie wyselekcjonowanych matryc od lg tzw."pod siebie" .Poza tym kazda firma ma swoje tajemnice ..przeciez nie beda zdradzac tego konkurencji.To jak z produkcją piwa albo lodów .Niby mozesz piwo i lody robic domowym sposobem ale ...hahaah .Kazda Firma chroni swoje receptury oczywiscie te z tradycjami o ile jeszcze takie sa- reszta to masowka.Ja jesli bym mial ufac to bardziej ufalbym Sony czy Panasonicowi ..mniej LG czy Samsungowi .Ale to jest moja opinia do ktorej mam prawo..:):)
 

cytruus

New member
Witam,
Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy LG OLED65E6V a Panasonicem DX900. Jedyne miejsce gdzie w praktyce udało się porównać te dwa tv to sklep znanej kosmicznej marki w W-wie.
Tak jak przypuszczałem Oled ma bardziej nasycone kolory i lepszą czerń ale ...
i tu pytanie do forumowiczów
- na oled udało mi się odpalić wyłącznie demo LG: LG_Cymatic_Jazz_HDR10.mp4
pozostałe pliki .mkv ale i mp4 jak: Fifa_WorldCup2014_Uruguay-Colombia_4K
- tymczasem Panasonic 'lykal wszystko bez problemu
(oczywiście wiem że zamiast nazwwy bardziej przydatny byłby kodek itd. ale ich przy z zrzuce demo UHD-3D sobie nie zapisałem - były różne pliki HEVC, 4k , H.246 czy HDR)

Pytanie - czy w tym konkretnym egzemplarzu mógł być jakiś problem z softem czy to generalnie problem LG ?
Jak to jest u Was ...

Wolałbym wybrać Oleda (tu też proszę o lkomentarz) ale jeśli są takie kłopoty z odtwarzaniem źródeł to nie chcę zmarnować kasy.

I drugie pytanie - w sklepach interneowych wspomniany OLED jest za 17k ... a w skliepie na S np. 24k ...
czy to czasem nie oznacza że interbecie są jakieś refabrykowane szroty z odsysku ?
 

cytruus

New member
Witam,
Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy LG OLED65E6V a Panasonicem DX900. Jedyne miejsce gdzie w praktyce udało się porównać te dwa tv to sklep znanej kosmicznej marki w W-wie.
Tak jak przypuszczałem Oled ma bardziej nasycone kolory i lepszą czerń ale ...
i tu pytanie do forumowiczów
- na oled udało mi się odpalić wyłącznie demo LG: LG_Cymatic_Jazz_HDR10.mp4
pozostałe pliki .mkv ale i mp4 jak: Fifa_WorldCup2014_Uruguay-Colombia_4K
- tymczasem Panasonic 'lykal wszystko bez problemu
(oczywiście wiem że zamiast nazwwy bardziej przydatny byłby kodek itd. ale ich przy z zrzuce demo UHD-3D sobie nie zapisałem - były różne pliki HEVC, 4k , H.246 czy HDR)

Pytanie - czy w tym konkretnym egzemplarzu mógł być jakiś problem z softem czy to generalnie problem LG ?
Jak to jest u Was ...

Wolałbym wybrać Oleda (tu też proszę o lkomentarz) ale jeśli są takie kłopoty z odtwarzaniem źródeł to nie chcę zmarnować kasy.

I drugie pytanie - w sklepach interneowych wspomniany OLED jest za 17k ... a w skliepie na S np. 24k ...
czy to czasem nie oznacza że interbecie są jakieś refabrykowane szroty z odsysku ?



Podbijam pytanie :/
Wczoraj próbowałem przetestować na 65B6J ... i też nie przeczytał żadnych plików (w tym mkv) poza demem LG :/
Ktoś może to skomentować - problem do usunięcia czy tak już jest ...
 
Do góry