Czy kupić telewizor OLED czy nie ?

TsubasaUHD

New member
B6J kusi strasznie... tylko cena 19k lekko odstrasza (nie mnie, żonę) :D

No wersja 55" jest dużo dużo tańsza, ale akurat taki rozmiar mi odpowiada idealnie. Cena nie jest aż tak odstraszająca w porównaniu z flagowymi modelami np. Samsunga (wciąż LCD) a obraz sporo lepszy.

@bluray
Nie wydaje mi się żeby ktoś kłamał, ale nie zabieram głosu bo się nie znam. Zawsze znajdzie się jakieś rzetelne źródło. Czytałem różne posty na reddicie, avforum i nie tylko. "COŚ" na rzeczy musi być :)
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Zasada jest taka:
- promotorzy opłacani przez brandy, które w kategorii OLED nie mają nic do powiedzenia będą opluwać technologię LG Display.
Chodzi głównie o SONY i SAMSUNG.
W MM de masz już ofertę zakupu OLED TV od LG, LOEWE, PANASONIC, PHILIPS (jedyny z ambilight i na android TV).

Widziałem takie zdarzenie w EURO:
Gość kupował OLED-a. Dla sprawdzenia postawili go przy ścianie topowych LCD LED. Puścili ten sam sygnał z generatora HD co szedł na pozostałych TV.
To była po prostu miazga. OLED wysadza w powietrze wszystkie gnioty p.t. LCD.

Problemy z OLED TV zgłaszają ludzie co mają po 3 - 6 postów. Wykonują instrukcję marketingu SONY.
Właśnie tak, SONY to bezczelna firma, która każe pracownikom = promotorom oszukiwać klientów w sklepach i opłaca aktywność na forach (40 groszy za post). Nikt poza SONY tego nie robi.

Oled to przedewszystkim zjawiskowa czern i kontrast ale ma rowniez i wady w obrazie.
Panasonic dx900 to klasa pemium wsrod led .Czern ma niesamowita, prawie porywnywalna z ta oledowska .W kilku parametrach nawet lepiej wypada niz oled .
Niepotrzebnie az tak bardzo deklasujesz najmocniejsze ledy, min DX900.
 

TsubasaUHD

New member
Cena takiego Panasa DX900 to jakieś 12 tysięcy złotych. W tej cenie jest OLED. 55" kosztuje nawet mniej. Na prawdę myślisz, że warto jest płacić więcej za LCD?
 

pantomima

Banned
Mowisz o dx900 55"?, bo 65" to chyba wiecej niz 12 tys. .
Mocno bym sie zastanowil na Twoim miejscu ,zobaczyl jak to gra w rzeczywistosci .
Dwie rozne technologie , kazda z nich swieci inaczej,daje inny obraz , mam na mysli plastyke itp.
Ciezka sprawa ...
 

Lech

New member
Bez reklam
Prawda jest taka, że jedni producenci postawili na LEDy, inni na OLEDY. Jeszcze inni produkują telewizory w tych dwóch technologiach. Kto idzie we właściwym kierunku czas pokaże.
 

pantomima

Banned
Czas juz pokazuje ze z technologii lcd wyciesnieto juz praktycznie maxa , przyszlosc to oled , ale na chwile obecna nie jest to jeszcze obraz perfekcyjny .
Pozostaja pewne nuanse, ktore trzeba dopracowac i bedzie idealnie ;)
 
Ostatnia edycja:

boban7

New member
Jakaś nowa moda jest od promotorów SONY w sprawie równo-mierości czerni.
SENSACJA w sprawie OLED TV. Ale to wymyślili w Tokio ...

Koleś ma 7 postów i odbija koledze z SONY co to ma 4 posty.
Myślę, że agencja SONY powinna się przenieść na forum Gmeru/Maciej ***************. To ten zespół od kasy za kalibracje.

To objaw nowej kampanii czarnego marketingu SONY, polski oddział z warszawy.


O co Tobie chodzi kolego ? Nie można się normalnie wypowiedzieć na forum na temat posiadanego TV jeśli ktoś akurat jest nim zainteresowany ?
 

TsubasaUHD

New member
W końcu jest! 55B6V model z września. Póki co jeszcze stoi w kartonie. Jestem mocny podjarany, oby nie było przykrej niespodzianki. Dziękuję za pomocne opinie.
 

TsubasaUHD

New member
Zapłaciłem nieco ponad 9500 złotych. Kalibracji jeszcze nie zrobiłem, ale mam ją w planach. Po pierwszym dniu użytkowania jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Odpaliłem PS4 Pro + kilka demek w 4K z HDR (demo-uhd3d.com) bo nie miałem więcej czasu. Obraz jest boski, czerń jakiej nigdy wcześniej nie widziałem. Przez weekend przetestuje różne ustawienia. Nie jestem jakimś znawcą, ale trzeba się pobawić :)
 

boban7

New member
Zapłaciłem nieco ponad 9500 złotych. Kalibracji jeszcze nie zrobiłem, ale mam ją w planach. Po pierwszym dniu użytkowania jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Odpaliłem PS4 Pro + kilka demek w 4K z HDR (demo-uhd3d.com) bo nie miałem więcej czasu. Obraz jest boski, czerń jakiej nigdy wcześniej nie widziałem. Przez weekend przetestuje różne ustawienia. Nie jestem jakimś znawcą, ale trzeba się pobawić :)
Gdzie kupiłeś w takiej cenie? Jak z gwarancją?
 

TsubasaUHD

New member
Wystarczy wejść na Ceneo albo sprawdzić popularny serwis aukcyjny. Można kupić chyba jeszcze taniej. Gwarancja producenta 24 miesiące.
 

TsubasaUHD

New member
Tak. Jak najbardziej. Efekt jest jeszcze lepszy od tego z którego miałem przyjemność korzystać do tej pory. Póki co nie ma do czego się przyczepić. Obraz nie jest skalibrowany, a więc bardziej zaawansowani użytkownicy by znaleźli coś co im nie pasuje, ale dla mnie i tak jest super.
 

boban7

New member
Wystarczy wejść na Ceneo albo sprawdzić popularny serwis aukcyjny. Można kupić chyba jeszcze taniej. Gwarancja producenta 24 miesiące.

Oczywiście. Rzecz w tym, że w części marketów LG prowadzi promocję w ramach której przy zakupie OLEDów 4 K dostajesz X Boxa One S w gratisie ( a więc i odtwarzacz UHD Blu Ray). Zapewne najtańsze sklepy z Ceneo czy Allegro nie są objęte tą promocją. Teraz kolega ma dylemat co się bardziej opłaci, stąd moje pytanie o konkretny sklep, chciałem sprawdzić czy jest w promocji. Ja 3 tygodnie temu za swoja B6J zapłaciłem w MM 10199 i załapałem się na darmową konsolę :D
 

TsubasaUHD

New member
Miałeś fajny deal. 10199 minus cena konsoli to około 9k za sam TV. Tak wiem o promocji. Zgadza się, działa ona, ale nie wszędzie. Możliwe, że akurat to jest przyczyną niższej ceny, nie wiem. Xbox One S nie jest mi potrzebny. Miałem zwykłego i tylko zbierał kurz. PS4 Pro na ten moment wydaje mi się lepszym rozwiązaniem. Odtwarzacz kupię osobno jak w końcu zaczną wydawać filmy w natywnym 4K.

@pantomima Dziękuję bardzo!
 
Ostatnia edycja:
Do góry