Czy kupić telewizor OLED czy nie ?

RAF1977

Banned
Marta84.
Może to i nie czas na 4k dla Ciebie ale dla mnie Netflix ma kilka zalet w porównaniu do kanałów filmowych z tv i do płyt DVD, BD.
Napewno lepszy obraz niz w tv.
Obraz na pełnym ekranie, nie pasek, jak na większości płyt.
Jakoś praktycznie jak z płyty.
Pakiet fullhd podzielony na dwa, to wcale nie drogo.
A treści będzie przybywać.
Jeśli miałbym wybierać, to dużo lepsze niż canal+ i hbo.
 

Marta84

New member
Marta84.
Pakiet fullhd podzielony na dwa, to wcale nie drogo.
A treści będzie przybywać.
Jeśli miałbym wybierać, to dużo lepsze niż canal+ i hbo.

Place juz za TV 60 pln miesiecznie, do tego abonament rtv i do tego jeszcze by był netflix (52 pln) - cos mi sie wydaje ze to by było zdecydowanie za duzo. Choc Netflixa mozna by z kims na pół podzielić.
C+ i HBO kiedys miałam ale zrezygnowałam przy przedluzaniu nc+ rok temu.

Zreszta juz podjelismy z TZ decyzje. Idziemy w stronę jakosci obrazu OLED, a nie bajerow (w tym 4K) telewizorow LCD.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Jak kupowałam plazmę, to wszyscy mi ja odradzali bo będą powidoki, wypalenia itp. Ze pochodzi 2 lata i do wymiany.
Okazało sie, że kupe lat ją mam i nic się nie dzieje.

Ja testowałam sobie wiele róznych LCD i wiem że LCD nie kupię, bo po plaźmie to jest po prostu nieakceptowalny dla mnie zjazd jakości.

W przyszłym tygodniu zamawiam 910V od LG. W miare tani i dla mnie idealny.
Brawo Marta i gratuluje podejścia do tematu jakości i proszę proszę kobiety też zauważają jakość kontrastu :razz:
 

rafaello

New member
Racja:) żeby nikt nie mówił o braku równouprawnienia:)

Jeszcze jedno przyszło mi na myśl, jeśli ktoś koniecznie szuka nowinek jak HDR, to ponoć lepiej radzą sobie z tym Led'owe niż Oledowe, oczywiście zakładając, że nie mamy ciemności w pomieszczeniu.
Nikt też o tym nie pisze, ale jestem ciekawy czy zostanie rozwiązany problem dot. smug na matrycach. Kupujemy TV za parę czy kilkanaście K, a po paru latach takie niespodzianki... Przypadki z życia wzięte.

Pozdrawiam,

To jeszcze w temacie dla graczy i nie:


Best HDR Gaming TVs - Fall 2016


- w zależności od wymagań czy Oled czy nie (przykład w kontekście pewnych zwycięzców - nie chodzi mi o kryptoreklamę, ale spojrzenie dla takich jak ja, który stoi przed wyborem co kupić... Na pewno dzisiejsze ceny za 'gwarancję' i 'jakość' którą nam dają sprzedawcy nie są takie jakie byśmy oczekiwali. Zaraz znowu wymyślą nowy typ matrycy - już pracują nad 8k, itp... Niby też Oledy w produkcji miały być tańsze... tymczas hasła reklamowe robią swoje. Ale to już problem tych co dają się nabić...w butelkę... Czasami nas samych...


Miłego wieczoru:)
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Place juz za TV 60 pln miesiecznie, do tego abonament rtv i do tego jeszcze by był netflix (52 pln) - cos mi sie wydaje ze to by było zdecydowanie za duzo. Choc Netflixa mozna by z kims na pół podzielić.
C+ i HBO kiedys miałam ale zrezygnowałam przy przedluzaniu nc+ rok temu.

Zreszta juz podjelismy z TZ decyzje. Idziemy w stronę jakosci obrazu OLED, a nie bajerow (w tym 4K) telewizorow LCD.
No i bardzo dobrze. To do tego super oleda FullHD Netflix w opcji bez 4k na 2 osoby byłby super dodatkiem.
Wyjdzie Ci 25zeta a jakość 1080p dużo lepsza niż na hbo i C+.
Netflixa aplikację na tym oledzie i tak będziesz miała.

Ps
Ja płacę za Netflix 4k, Amazon Prime video, abonament rtv w uk i za nc+ 100zl 😊
Oczywiście brak czasu żeby to wszytko oglądać ale lubię mieć wybór ☺
 
Ostatnia edycja:

abart68

New member
Wstrzymałem się z zakupem telewizora ale mój Kurak nie daje rady i w grudniu muszę coś kupić .
Wiem że już pytałem w tym temacie ale ciągle mam wątpliwości.
Obecnie skłaniam się do trzech modeli :
TX-65DX900E Telewizory LED - Panasonic Polska
4K HDR Android TV | Smart TV z podświetleniem LED | ZD9 | Sony PL
LG OLED65E6V

Obecnie skłaniam się w kierunku Oleda z uwagi na czerń i fajne 3D ale z drugiej strony oglądam filmy raczej w oświetlonym pomieszczeniu i ta czerń jest niezła i w pozostałych modelach.
Napiszę że sprawa ceny jest drugorzędna , interesuje mnie tylko strona techniczna a czytając fora ma mętlik w głowie .
Został już tylko miesiąc więc dajcie jakąś radę jak się uda .
 

Kris_6

Member
Czy w nowych modelach TV OLED dalej występują problemy z powidokami czy to zostało poprawione względem zeszłorocznych modeli?
 

Lech

New member
Bez reklam
Wiadomość od sąsiadów "można by także wspomnieć o powidokach, których… nie stwierdziłem po kilku dniach zabawy z C6V"
 

Paweł_C

New member
Ja powiem tak. Każdy z was wszedł by to pokoju bez światła z włączony TV bez jakiejkolwiek informacji od producenta mało tego nawet by was wkręcili że ten i ten jest LCD lub odwrotnie. Po wyjściu z pokoju śmiem twierdzić iż nie zobaczyliyście różnicy

Kompletnie się nie zgodze, miałem przyjemność testować przez pare dni telewizor 4K Panasonic DX900 i byłem w szoku jak wyrazisty może być obraz. Znakomita czerń, super kontrast. Jak przesiadłem się z powrotem na LCD to miałem wrażenie, że obraz jest bylejaki.. zamglony, rozmyty.

Jedyna wada OLED to cena, ale zawsze tak jest, że nowe technologie są drogie i z czasem tanieją.
 
Ostatnia edycja:

TsubasaUHD

New member
Mam od 3 tygodni 55B6J. Jeśli są jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Jestem na etapie zamawiania TV. Jaką udało Ci się trafić matrycę? Słyszałem, że modele z czerwca mają problemy z równomierną czernią. Przede wszystkim jaki był Twój poprzedni TV? Jeżeli grasz na konsoli, a zwłaszcza na PS4 Pro to też bym prosił o jakiś lekki review. Wiem, że wczoraj LG zapowiedziało update poprawiający input lag bo wartości nie były stałe tylko pływające. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.
 

boban7

New member
Jestem na etapie zamawiania TV. Jaką udało Ci się trafić matrycę? Słyszałem, że modele z czerwca mają problemy z równomierną czernią. Przede wszystkim jaki był Twój poprzedni TV? Jeżeli grasz na konsoli, a zwłaszcza na PS4 Pro to też bym prosił o jakiś lekki review. Wiem, że wczoraj LG zapowiedziało update poprawiający input lag bo wartości nie były stałe tylko pływające. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.


Mój poprzedni TV to SONY KDL 55 500 EX. Miałem go już ponad 5 lat więc przyszedł czas na zmianę. Pierwotnie chciałem 65" ale w MM gość obniżył mi cenę na 55 B6J do 10200 i zdecydowałem się na OLEDa. Jak mogę sprawdzić z kiedy mam matrycę? Czerń jest hipnotyzująca i jak widzę np na Netflixie pierwszy odcinek Stranger Things, gdzie na samym początku jest piękne niebo i gwiazdy to po prostu nie mogę się napatrzeć. W ogóle wszystkie filmy o kosmosie są do powtórnego obejrzenia, czerń to zupełnie nowa jakość ( w porównaniu z LCD, którego miałem ). Z drugiej strony, czasem są filmy na NC+ , np wczoraj " Nieracjonalny mężczyzna" gdzie ta czerń mogłaby być lepsza, ale to zapewne wina sygnału ew kalibracji choć pewnie to pierwsze. Na PS4 gram zwykłym póki co i raczej w trybie off line. Mówiąc szczerze nie zwracam uwagi na input lag więc trudno jest mi się odnieść, choć oczywiście słyszałem, że jest to jedna z najsłabszych stron tego TV.
 
Ostatnia edycja:

TsubasaUHD

New member
O tak, Netflix robi robotę! Na zagranicznym forum widziałem, że datę produkcji matrycy można odczytać z numeru seryjnego TV. Nierównomierna czerń zdarzała się w modelach które zostały wyprodukowane w czerwcu, ale czy tylko one jedyne tego nie wiem. Wiem, że kolor czarny na OLED jest niesamowity i to jeden z jego atutów, dlatego tak się martwię. Telewizor już jest w drodze. Pan który mi sprzedawał B6 powiedział, że je sprawdzają przed wysyłką, ale ile w tym jest prawdy to nie wiem :)
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Zasada jest taka:
- promotorzy opłacani przez brandy, które w kategorii OLED nie mają nic do powiedzenia będą opluwać technologię LG Display.
Chodzi głównie o SONY i SAMSUNG.
W MM de masz już ofertę zakupu OLED TV od LG, LOEWE, PANASONIC, PHILIPS (jedyny z ambilight i na android TV).

Widziałem takie zdarzenie w EURO:
Gość kupował OLED-a. Dla sprawdzenia postawili go przy ścianie topowych LCD LED. Puścili ten sam sygnał z generatora HD co szedł na pozostałych TV.
To była po prostu miazga. OLED wysadza w powietrze wszystkie gnioty p.t. LCD.

Problemy z OLED TV zgłaszają ludzie co mają po 3 - 6 postów. Wykonują instrukcję marketingu SONY.
Właśnie tak, SONY to bezczelna firma, która każe pracownikom = promotorom oszukiwać klientów w sklepach i opłaca aktywność na forach (40 groszy za post). Nikt poza SONY tego nie robi.
 
Ostatnia edycja:

boban7

New member
Na zagranicznym forum widziałem, że datę produkcji matrycy można odczytać z numeru seryjnego TV. Nierównomierna czerń zdarzała się w modelach które zostały wyprodukowane w czerwcu, ale czy tylko one jedyne tego nie wiem. Wiem, że kolor czarny na OLED jest niesamowity i to jeden z jego atutów, dlatego tak się martwię. Input lag ma zostać poprawiony, LG to wczoraj obiecało. Telewizor już jest w drodze. Pan który mi sprzedawał B6 powiedział, że je sprawdzają przed wysyłką, ale ile w tym jest prawdy to nie wiem :)

Powiem Ci , że gdy włącza się wygaszacz, na ekranie lata sobie taki rozpryskujący się fajerwerk - jak na niebie w Sylwestra:). Jeśli w pomieszczeniu jest kompletnie ciemno, to ten fajerwerk lewituje w powietrzu, nie widzisz żadnych ramek, żadnych jaśniejszych miejsc, czerń jest IDEALNA. Jeśli film ma dobrą jakość i ma być smolista czerń, to taka jest. Jeśli odpalam The Last of Us z aktualizacją do HDR ( graficznie ta gra z HDR zrobiła na mnie większe wrażenie niż Uncharted 4) - biały napis TLOU z ekranu początkowego - w ciemnym pomieszczeniu aż oślepia i wydaje się, że w około są jaśniejsze miejsca na tej czerni, ale jak zasłonisz sobie dłonią te walące po oczach litery, to ta czerń jest po prostu czarna. Widać, że każdy poszczególny pixel albo może świecić albo po prostu się wygasić. Z drugiej strony jak oglądam NC+ to czasem jak pojawia się ciemny ekran to są takie momenty kiedy czerń jest nierówna ale to po prostu jest wina słabego sygnału.

PS: data produkcji mojego TV Maj 2016
 
Ostatnia edycja:

TsubasaUHD

New member
Dzięki za wypowiedź @boban7. Teraz mam jeszcze większy hype i nie mogę doczekać się jutrzejszego dnia. Mam nadzieję, że czerń będzie idealna na całości matrycy tak jak u Ciebie. Grałem w TLOU w 4K z HDR na Panasonicu DX780. Po tym jak zobaczyłem czerń na B6, wszystko jest dla mnie jedną wielką plamą.
 

bluray

Banned
Jakaś nowa moda jest od promotorów SONY w sprawie równo-mierości czerni.
SENSACJA w sprawie OLED TV. Ale to wymyślili w Tokio ...

Koleś ma 7 postów i odbija koledze z SONY co to ma 4 posty.
Myślę, że agencja SONY powinna się przenieść na forum Gmeru/Maciej ***************. To ten zespół od kasy za kalibracje.

To objaw nowej kampanii czarnego marketingu SONY, polski oddział z warszawy.
 
Do góry