BD-D5300 - opinie

memento78

New member
Ja mam wrażenie, że poprawiło się odtwarazanie z tvnplayer i TVP VOD. Nie wywala już do menu ale jeszcze dłużej to potestuje.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja wgrałem najnowsze z końcówką 024 do BDD 5500 i to co się zmieniło to nie odtwarza żadnych filmów czy to z płyty,komputera,internetu i urządzenia podłączonego do USB. Szlak mnie trafia bo tyle co wrócił z naprawy. Przed naprawą też po aktualizacji oprogramowania coś mu się pomieszało. Może to tylko dotyczy mojego odtwarzacza.

Kolego, zamiast siać panikę to wyłącz odtwarzacz z prądu na kilkanaście sekund, podłącz i wszystko wróci do normy. Taki reset powinno wykonywać się po każdej aktualizacji softu.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie soft w wersji 1024.1 został wycofany, a problem o którym pisał @wiwo występuje. Po odłączeniu odtwarzacza z prądu jest ok, ale za którymś z kolei uruchomieniem znów jest lipa. Tym który zassali felerną aktualizację nie pozostaje nic innego jak czekać, aż Samsung wypuści poprawiony, nowszy soft.

Edit:
Dla plików filmowych (avi, mkv, mp4) odtwarzanych z płyty, DLNA lub USB znalazłem tymczasowe rozwiąznie. Wystarczy wybrać na pilocie przycisk TOOLS i zmienić opcję "Pełny ekran" np. z Tryb 1 na Tryb 2 lub Oryginał. Obraz pojawi się i potem można już wybrać taki tryb Pełnego ekranu jaki nas interesuje i cieszyć się poprawnie wyświetlanym filmem. Niestety narazie nie wiem jak rozwiązać problem w przypadku odtwarzania materiału wideo z aplikacji SMART Hub. Tam również bug z błędem w wyświetlaniu wideo występuje.
 
Ostatnia edycja:

wiwo

New member
Kolego, zamiast siać panikę to wyłącz odtwarzacz z prądu na kilkanaście sekund, podłącz i wszystko wróci do normy. Taki reset powinno wykonywać się po każdej aktualizacji softu.

To nie żadna panika wiem o czym piszę. Wyłączałem kilkakrotnie i nic. Odtwarzacz uwalony jak za pierwszym tak i za drugim razem. Odtwarzacz wrocił do serwisu. A co do twojej rady to musisz wiedzieć że odtwarzacz sam sobie robi reset po każdej aktualizacji.
 

diuval

New member
Oprócz tego, że Bd530 ma problem z dźwiękiem DTS w

mkv, urywa odtwarzanie filmów powyżej 4 GB to jeszcze podczas odtwarzania filmów hd włącza sie zabezpieczenie dźwięku. Po kilku minutach odtwarzania filmu wyskakuje komunikat, z prośbą o oryginalny dysk. Komunikat " dźwięk chwilowo wyciszony. Nie zmieniaj głośności odtwarzania. Odtwarzany materiał jest chroniony znakiem Cinavia a jego odtwarzanie na tym urządzeniu jest niedozwolony". Ma ktoś podobny problem z dźwiękiem i tym komunikatem?
 

memento78

New member
W samsungu mi powiedzieli, że nic nie mogą zrobić i że mam czekać na soft. Masakra. A ktoś wie dlaczego nie mogę wrzucić tego 1023 z USB? Pokazuje mi że nie ma na USB żadnego softu a jest przecież tam wypakowany.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Może sprobuj zmienic numer wersji w pliku version_info

SWU_B-BRCM53BSP_001023_I05_ES000KS000RS000DS000BS000_120204

tak to działa w WD LIVE TV może tutaj jest podobnie.
Zmień na 001025
 

azja201

New member
Witam
Rozumiem, że problemy z niebieskim ekranem zaczęły się od softu 1024? Pytam, bo dopiero nabyłem sprzęt i jeśli jest to ciągła jego przypadłość, to go zwrócę.
pozdrawiam.
 

azja201

New member
Pojawiła się wersja 1025. Zobaczymy czy coś się poprawiło. Przy okazji - od wczoraj testowałem sobie serwisy internetowe Koreańskie - ani razu nie było problemu z odtwarzaniem. A już na Brytyjskich - lipa.
 

memento78

New member
No z tego co widzę poprawiło się. Jak na razie żaden materiał z netu np tvnplayer nie wywalił się i na filmach nie ma już niebieskiej planszy :)
 
Do góry