BD-D5300 - opinie

pawelll

Member
Na moim BD-D5300 ruszyło. :)

Niestety mój radiowy internet (teoretycznie 3M) chyba nie daje rady. Zdarzają się przycinki- muszę poszukać czy da się obniżyć trochę transfer kosztem jakości obrazu (swoją drogą jest rewelacyjna).
 

pedro_78

New member
Bez reklam
U mnie potrafi się przyciąć na 20Mb łączu, a kolejnym problemem jest brak polskich serwisów w moim BD-D5300. Mieszkam za granicą, a widgety są przydzielane po adresie IP i tu pytanie czy ktoś wie jak zmienić region w Internet@TV, tak jak to szło zrobić w serii C, lub jak wejść do menu serwisowego, bo podobno tam też można to zmienić.
 

Kamilos86

New member
U mnie potrafi się przyciąć na 20Mb łączu, a kolejnym problemem jest brak polskich serwisów w moim BD-D5300. Mieszkam za granicą, a widgety są przydzielane po adresie IP i tu pytanie czy ktoś wie jak zmienić region w Internet@TV, tak jak to szło zrobić w serii C, lub jak wejść do menu serwisowego, bo podobno tam też można to zmienić.

Wydaje mi się że powinna być gdzieś ukryta opcja zmiany regionu,lecz niekoniecznie.Rozwiązanie dla wersji C znalazłem na zagranicznym forum(niestety nie pamiętam jakim).Poszukam,jak znajdę to może będzie też coś o serii D ;).W serii C nie ma MENU SERWIS,podejrzewam a nawet jestem pewien, że w serii D również nie ma.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Udało mi się zmienić region w usłudze SmartHub. Po aktualizacji fw do najnowszej wersji 001019 z 26/10/2011 zadziałała kombinacja klawiszy >>289<< (przewijanie do przodu 289 przewijanie do tyłu), wybrałem Polskę i zainstalowały się nowe widgety. Działaja wszystkie oprócz Iplexa, wywala info że zawartość serwisu jest dostępna tylko na terenie Polski.
A teraz muszę trochę ponarzekać, kupiłem ten odtwarzać głównie ze względu na możliwość oglądania filmów z usb z dźwiękiem w DTS, bo TV z serii B nie obsługuje DTS i tu największa porażka filmy w wersji 720p z dźwiękiem DTS zacinają się co parę minut, co skutkuje zanikiem dźwięku na ułamek sekundy. Próbowałem już wszystkich rozwiązań, włącznie z nagraniem filmu na płytę bo myślałem że port usb nie daje rady i nic.
 

dragon79

Member
Firmware 1020.5

Na stronie producenta ukazał się z datą 20.12.2011 nowy firmware do odtwarzacza Samsung BD-D5300 oznaczony numerkiem 1020.5.

Zmiana ogólnie opisana jako "Poprawiono kompatybilność odtwarzania konkretnych tytułów".

Do pobrania stąd:
BD-D5300 - WSPARCIE | SAMSUNG
 

stilo_kielce

New member
Witam, mma pytanie z innej beczki.

Chcę kupić ten odtwarzacz blueray, jednak bardzo ciekawi mnie jak wygląda na nim odtwarzanie filmów divx + napsiy w pliku txt?

Czy wyświetla dobrze napisy i czy te napisy są na tyle duże by można było spokojnie oglądać?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam, mma pytanie z innej beczki.

Chcę kupić ten odtwarzacz blueray, jednak bardzo ciekawi mnie jak wygląda na nim odtwarzanie filmów divx + napsiy w pliku txt?

Czy wyświetla dobrze napisy i czy te napisy są na tyle duże by można było spokojnie oglądać?

Nie ma żadnych problemów, plik tekstowy musi być w formacie microDVD, czyli klatkowym:
{1}{1}23.976
{1}{72}
{3}{31}
Co do wielkości, to pojęcie względne, dla mnie najmniejsza jest wystarczająco duża, a są trzy wielkości mała, standardowa i duża.
 

87brzoza

New member
Witam czy ktoś z was ma również problem z zacinaniem się dźwięku w większości filmach 1080p i w nie których 720p w formacie .mkv? Filmy puszczane z zewnętrznego dysku USB. Po takim przycięciu najczęściej występuje brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Czy coś takiego powinienem reklamować?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Przyczyną zacinania się może być zbyt mała prędkość pendriva. Nagraj ten film na płytę i sprawdź.

Bzdury piszesz, ja osobiście próbowałem na kilku penach, twardych dyskach i nawet nagrałem film na płytę, za każdym razem było to samo, film zacinał się na ułamek sekundy w tym samym momencie zrywał się dźwięk.
Osobiście jestem bardzo zawiedziony tym sprzętem.
 

pawelll

Member
Zanim kogoś zaczniesz obrzucać epitetami przeczytaj uważnie jego wpis i pomyśl.
Po pierwsze napisałem, że przyczyną zasilania "może być" za mała szybkość pendriva.
Po drugie weź pod uwagę, że przyczyna może być także w samym pliku.
A po trzecie weź pod uwagę sprawę zasadniczą- mkv nie jest żadnym obowiązującym standardem (jak DVD, BD czy CD-Audio). Ze względu na mnogość opcji kodowania i jego niestandardowość tak naprawdę żaden producent sprzętu nie gwarantuje, że wszystkie pliki mkv mogą zostać odtworzone.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Zanim kogoś zaczniesz obrzucać epitetami przeczytaj uważnie jego wpis i pomyśl.
Po pierwsze napisałem, że przyczyną zasilania "może być" za mała szybkość pendriva.
Po drugie weź pod uwagę, że przyczyna może być także w samym pliku.
A po trzecie weź pod uwagę sprawę zasadniczą- mkv nie jest żadnym obowiązującym standardem (jak DVD, BD czy CD-Audio). Ze względu na mnogość opcji kodowania i jego niestandardowość tak naprawdę żaden producent sprzętu nie gwarantuje, że wszystkie pliki mkv mogą zostać odtworzone.

Gdybyś przeczytał to co napisałem na poprzedniej stronie, nie musiałbyś zgadywać co jest przyczyną zacinania się tych filmów i nie musielibyśmy prowadzić tej wymiany zdań.
Tak więc powtarzam, przyczyna nie leży w za wolnym pendrivie, lub dysku, a tym bardziej w samym pliku, bo na telewizorze leci bez przycinki. Ewidentnie jest to wina samego bluraya, zastanawiam się tylko czy jest to problem z przetwarzaniem obrazu w wysokiej rozdzielczości, czy dźwięku.
Jutro jak znajdę trochę czasu, to to sprawdzę.

EDIT:
Sprawdziłem kilka plików i wychodzi na to że zacinają się filmy tylko z dźwiękiem w DTS. Nawet filmy 1080p z wysokim bitrate odtwarzały się płynnie, ale z dźwiękiem DD5.1
 
Ostatnia edycja:

goabroad

New member
Witam czy ktoś z was ma również problem z zacinaniem się dźwięku w większości filmach 1080p i w nie których 720p w formacie .mkv? Filmy puszczane z zewnętrznego dysku USB. Po takim przycięciu najczęściej występuje brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Czy coś takiego powinienem reklamować?

Witam,

Pisałem już w temacie dla wyższego modelu BD5500 ale pozwolę się powielić:

Uboższy model - samsung d5100 ma także problemy z dźwiękiem DTS (sprawdzone na filmie 720p kontener: mkv, format: AVC, kodek: V_MPEG4/ISO/AVC puszczanym z płyty). Co jakiś czas są przycinki dźwięku i problemy z przewijaniem takiego filmu - po zakończeniu przewijania czy próbie 'wskoczenia' w konkretną minutę film startuje od początku. Kodowanie filmu przy użyciu narzędzia XMedia Recode.

Przypuszczam, że nie wyrabia sprzęt albo jest to wina oprogramowania. Dla BD5100 nie widziałem uakatulnienia w porównaniu do BD5300 gdzie ostatnio Samsung coś wypuścił. Te odtwarzacze pewnie bazują na jakimś linuksie więc kwestia programowa nie powinna być problemem dla producenta. Z tego co widzę na pewnym etapie już nikt nie che poprawiać softu tylko wypuszcza nowy player z lepszą obsługą kodeków itp. ..a klient i tak kupi...

Mam tylko pytanie czy ktoś się orientuje jak na tym tle wypadają odtwarzacze BR filmy LG (BD550 lub BD660)? Czy lepiej radzą sobie z obsługą mkv i dźwięku DTS w tym kontenerze?
 

pawelll

Member
Sprawdziłem kilka plików i wychodzi na to że zacinają się filmy tylko z dźwiękiem w DTS. Nawet filmy 1080p z wysokim bitrate odtwarzały się płynnie, ale z dźwiękiem DD5.1
Co wskazuje na ograniczenie sprzętowe lub błąd w oprogramowaniu (mniej prawdopodobne).
Swoją drogą d5100/5300/5500 mają zdaje się to samo oprogramowanie :)
 

goabroad

New member
...a próbował ktoś może odtwarzać pliki .mkv > 4GB?
D5100 niestety kończy odtwarzanie na 4GB.
Czy to kolejna wada stacjonarnych odtwarzaczy BD?

Jak tak dalej pójdzie to pozostanę przy leciwym DVD ;)
 

sornat

Member
...a próbował ktoś może odtwarzać pliki .mkv > 4GB?
D5100 niestety kończy odtwarzanie na 4GB.
;)
no co ty???? normalnie masakra jakaś - już byłem na D5300 zdecydowany - a nie słyszałem wcześniej o takim ograniczeniu ;( do tego dochodza problemy z DTS-em - chyba zdecyduje się na jakiś player HD - chociaż w samsungu zależało mi na VOD
 
Do góry