BD-D5300 - opinie

pedro_78

New member
Bez reklam
no co ty???? normalnie masakra jakaś - już byłem na D5300 zdecydowany - a nie słyszałem wcześniej o takim ograniczeniu ;( do tego dochodza problemy z DTS-em - chyba zdecyduje się na jakiś player HD - chociaż w samsungu zależało mi na VOD
D5300 ograniczenia w wielkości pliku nie ma, co do VOD mam ten odtwarzacz już dwa miesiące i od tego czasu jeszcze nic nowego nie dorzucili czy to w VOD TVP, czy w IPLA. Ciągle te same seriale, programy i filmy. Nie wiem niestety jak z Iplexem, bo za granicami Polski nie działa.
Jak się już zdecydujesz na jakiś player HD, to też dobrze sprawdź, bo większość dostępnych na rynku nie obsługuje DTS, gdyż firmy muszą płacić licencję za DTS.
 

goabroad

New member
D5300 ograniczenia w wielkości pliku nie ma, co do VOD mam ten odtwarzacz już dwa miesiące i od tego czasu jeszcze nic nowego nie dorzucili czy to w VOD TVP, czy w IPLA. Ciągle te same seriale, programy i filmy. Nie wiem niestety jak z Iplexem, bo za granicami Polski nie działa.
Jak się już zdecydujesz na jakiś player HD, to też dobrze sprawdź, bo większość dostępnych na rynku nie obsługuje DTS, gdyż firmy muszą płacić licencję za DTS.

@pedro_78
Próbowałeś puszczać filmy .mkv >4GB z płyty DVD+/-R bądź DVD+/-RDL?
Mój film >4GB na DVD-R ma system plików UDF - może tu tkwi problem???

Przed chwilą wykonałem mały test i okazało się że ten sam film (4,45 GB z dżwiękem AC3) puszczany z dysku zewnętrznego (także Samsung ;) model S2)z systemem plików NTFS chodzi OK. Nie stopuje się przy 4 GB, i jest bezproblemowo odtwarzany i nie ma problemów z przewijaniem.

W związku z tym potwierdzam działanie filmów .mkv >4GB na Samsungu BD-D5100 ale odtwarzanych z zewnętrznego dysku z systemem plików NTFS.

W miarę możliwości postarem się jeszcze wykonć testy na pliku nagranym na DVD+RDL ~ 8 GB i dźwiękiem DTS.
 

goabroad

New member
Pliki .mkv 8GB i większe puszczane z dysku zewnętrznego poprawnie są odtwarzane na D5100. Brak problemów z przewijaniem i 'wskakiwaniem' w konkretną minutę filmu.

Próby zostały wykonane zarówno na 720p jaki 1080p. Dźwięk w DTS nadal jest przycinany ale wydaje mi się, że przycinki są mniejsze - "bardziej delikatne' a niżeli w przypadku odtwarzania .mkv z płyty.

Jak widać na BR D5100 pliki .mkv większe niż 4GB muszą być odtwarzane z zewnętrznego dysku. Jeśli chcemy odtwarzać z płyty wtedy taki plik musi być mniejszy niż 4GB.

Pzdr.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Witam, właśnie kupiłem ten odtw.

Wczoraj próbowąłem z pena odtworzyć plik mkv - 1080p, dts 5,7GB, niestety próba sie nie powiodła. Sprawdzę z mniejszymi w wolnej chwili. :(

Odtwarzacz jest też bardzo głośny (w porównaniu do DVD Pioneera). Stuka szumi itd.
Zwykłe BR w FullHD i DTS HQMaster odtwarza idealnie.

Jestem laikiem - z 30-50cm widać na ekranie TV takie drobne ziarno - to normalne? :)
 

dragon79

Member
tvn player w Smart Hub

Dzisiaj wszedłem w Smart Hub i zainstalowałem nową aplikację tvn player.
Oczekiwana od dłuższego czasu w końcu pojawiła się w odtwarzaczu Samsunga.

Układ menu (kafelki) jest czytelny i choć znacznie różni się od tego, do czego przyzwyczaiła nas ipla czy też iplex, to jest logiczny i szybko można się do niego dostosować.
Materiał podzielony jest na 5 głównych grup: polecane, seriale, programy, filmy i dla dzieci. Po wykonaniu wyboru w wierszu poniżej pokazują się podkategorie, potem w kolejnym wierszu np. tytuły seriali i w kolejnym wierszu poszczególne odcinki danego serialu, a pod wybranym odcinkiem - krótki opis jego treści.
Nie będę się rozpisywał - instalujcie i testujcie.

Moje dwie córy pewnie ucieszą się najbardziej z możliwości oglądania świnki Peppy ;)
 

dragon79

Member
Firmware 1022.0

Na stronie producenta z datą 2012.01.28 ukazał się nowy firmware do odtwarzacza Samsung BD-D5300 oznaczony numerkiem 1022.0.

Zmiany tradycyjnie już zostały opisane jako: "Poprawiono kompatybilność odtwarzania konkretnych tytułów".

Do pobrania z oficjalnej strony producenta: Wsparcie dla BD-D5300
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Na stronie producenta z datą 2012.01.28 ukazał się nowy firmware do odtwarzacza Samsung BD-D5300 oznaczony numerkiem 1022.0.

Zmiany tradycyjnie już zostały opisane jako: "Poprawiono kompatybilność odtwarzania konkretnych tytułów".

Do pobrania z oficjalnej strony producenta: Wsparcie dla BD-D5300
Dzięki za info, ale ja osobiście nic nie aktualizuje, dopóki nie poprawią odtwarzania filmów z dts.
A w ogóle to się zastanawiam, czy nie sprzedać tego dziadostwa.
 

goabroad

New member
Dzięki za info, ale ja osobiście nic nie aktualizuje, dopóki nie poprawią odtwarzania filmów z dts.
A w ogóle to się zastanawiam, czy nie sprzedać tego dziadostwa.

..o ile w ogóle poprawią.... Jak zgłaszałem problem z DTS i stopowaniem filmów .mkv >4GB nagranych na płytę DVD to odpowiedzieli, że: "firma Samsung gwarantuje poprawność działania plików o wielkości do 4 GB. Nie oznacza to, iż większe pliki nie będą rozpoznane. Takie pliki mogą zostać odtworzone, jednak firma Samsung nie gwarantuje w pełni ich poprawnego działania" Porzuciłem Szajsunga ;), przeszedłem do konkurencji i jestem zadowolony.
 

memento78

New member
Witam was. Mam na wstępie pytanie. Interesuje mnie zawartość samsung smart tv w 5300 bo czytam że tutaj to już działa. W 5100 nie ma jeszcze tego? Do sedna. Chodzi mi mianowicie czy np w tvn player jest serial na wspólnej w ipli jest Głęboka Woda a na VOD od TVP jest M jak Miłość i Barwy Szczęścia. Proszę, sprawdźcie to dla mnie. To nie jest dużo roboty. Chcę zrobić żonie niespodziankę. Chodzi mi oczywiście o aktualne odcinki :) Z góry dzięki.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
M jak miłość jest, Głębokiej Wody i Barw Szczęścia nie ma. Reszty niestety nie sprawdze bo za granicą nie działa TVN player.
 

memento78

New member
Witam. Kupiłem ten odtwarzacz i moje pierwsze pytanie. Mam film w mkv na dysku po USB. Zauważyłem że dźwięk rozmija mi się z obrazem i czasami na pół sekundy film się przycina. Jak dam pauzę i potem włączę jest na jakiś czas ok. Potem problem ponownie wraca. Film w 1080p. Co może być przyczyną?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam. Kupiłem ten odtwarzacz i moje pierwsze pytanie. Mam film w mkv na dysku po USB. Zauważyłem że dźwięk rozmija mi się z obrazem i czasami na pół sekundy film się przycina. Jak dam pauzę i potem włączę jest na jakiś czas ok. Potem problem ponownie wraca. Film w 1080p. Co może być przyczyną?

Ten wątek ma tylko 6 stron i znalezienie odpowiedzi na twoje pytanie zajęłoby ci mniej czasu niż napisanie postu. A przyczyną jest Samsung, który wypuścił na rynek bubla.
 

pandzik

Member
Bez reklam
No niestety mkv nie chodzą na nim za dobrze. Szkoda, że nie sprawdziłem opinii dokładniej. TV radzi sobie lepiej. Dźwięk podaje na ampli optykiem i jest OK
 

memento78

New member
Mam rozumieć że przez amplituner jak podłączysz i oglądasz mkv to jest ok? Obraz tylko czasami się przycina ale prawie niezauważalnie.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Mam rozumieć że przez amplituner jak podłączysz i oglądasz mkv to jest ok? Obraz tylko czasami się przycina ale prawie niezauważalnie.

Nie jest ok, przy najmniej dla mnie. Ja jestem strasznie wyczulony na takie przycinki i krew mnie zalewa jak w czasie akcji w filmie zanika dźwięk.
 

dragon79

Member
Firmware 1023.0

Na stronie producenta z datą 2012.02.10 ukazał się nowy firmware do odtwarzacza Samsung BD-D5300 oznaczony numerkiem 1023.0.

Zmiany zostały krótko opisane jako: "Poprawiono kompatybilność odtwarzania konkretnych tytułów".
Nie poprawiono jeszcze odtwarzania filmów MKV z dźwiękiem DTS.

Oprogramowanie można pobrać z oficjalnej strony producenta: Wsparcie dla BD-D5300
 

memento78

New member
Witam. Zauważyłem dziś pewną wkurzającą mnie rzecz. Może pomożecie z tym błędem. Po oglądaniu materiału z Tvn player po np 15 minutach serial się po prostu wyłącza i muszę ładować film od nowa. Dodam, że mam łącze 6MB, po drodze router, od routera switch w pokoju i dopiero do bluray. Nic podczas oglądania materiału się nie ściąga. Gdzie leży błąd bo wątpię że wina urządzenia.
 
Do góry