BD-D5300 - opinie

Lolkovsky

New member
Witam was. Mam na wstępie pytanie. Interesuje mnie zawartość samsung smart tv w 5300 bo czytam że tutaj to już działa. W 5100 nie ma jeszcze tego? Do sedna. Chodzi mi mianowicie czy np w tvn player jest serial na wspólnej w ipli jest Głęboka Woda a na VOD od TVP jest M jak Miłość i Barwy Szczęścia. Proszę, sprawdźcie to dla mnie. To nie jest dużo roboty. Chcę zrobić żonie niespodziankę. Chodzi mi oczywiście o aktualne odcinki :) Z góry dzięki.

Na bd-5500
tvn player, "na wspólnej" - jest na chwilę obecną od odcinka 1466 do 1560 (1561 w harmonogramie)
ipla - głęboka woda - nie ma (w ogóle brakuje seriali nacodzień lecacych na tvp, a na vod.tvp też nie ma)
vod.tvp - M jak miłość - jest odcinki 802-889
vod.tvp. - Barwy szczęścia - nie ma

@pedro_78
Na iplexie w miarę regularnie wpadają 2-3 nowe pozycje tygodniowo. Oferta jest prawie tak samo bogata, co przez www (w wersji bez "plus")

Oprócz tego, dla zainteresowanych z radio internetowych jest tuba.fm, vtuner i ew. netplayer (trzeba pobawić się w konfigurację) lub viaway (możliwość dodawania ulubionych jest płatna ;) ).

A dzisiaj dodali demotywatory :smile:. Z anglojęzycznych serwisów jest youtube (polskie menu), dailymotion, vimeo, euronews i bbc news.

W porównaniu do smarthubów z tv nie ma np. wp.tv i (jeszcze?) Polskiego radio i czwórki z wizją, ale jest empik school i onet.tv. Ipla jest okrojona (brak ipla film).

@mement78
z tvn playerem miewam tak samo, podobnie jak z iplexem. Opcje wydają się być dwie: samsung zrywa połączenie (podobno w nowym sofcie niby mieli naprawić, ale nie przetestowałem tak dokładnie) albo akurat ma być przerwa na reklamy, co za bardzo appsy nie obsługują (na iplexie czasem puszczaja w środku filmu, jak przez www się oglada)
 

memento78

New member
Czy może ktoś potwierdzić że na nowym sofcie to poprawiono? Czy soft ładuje się z automatu przez aktualizację czy muszę ładować go przez USB?
 

Lolkovsky

New member
Powinno się aktualizować samo - zarówno smarthub, jak i firmware (o firmware pyta przy uruchamianiu). Jakby się nie chciało to zawsze można sprawdzić przez menu konfiguracja->pomoc techniczna->aktualizacja oprogramowania. Aktuala wersja firmware to 0123. W razie dalszych pytań odsyłam do instrukcji.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Zakupiłem BD-D5300 mam jednak dwa problemy no może trzy.
Pierwszy to taki, że co jakies 5-6 sekund przerywa radia tuba.fm możecie sprawdzić u siebie ?
Drugi to przy odtwarzaniu płyty blu-ray z dzwiekiem DTS MA jak przeskocze rozdział albo przewine do tyłu to dzwięk znika trzeba przelaczyć w blu-ray na stereo i znow na dts ma. Blu-ray podłączony do amplitunera kablem HDMI. Nie zawsze to pomaga - czy możecie to sprawdzić ?
Trzeci przy ładowaniu i zmiany rozdziałów płyty napęd zachowuje się dość głośno - te typy tak mają ?
Z gory dziękuję za sprawdzenie.
Pozdrawiam
Adam
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam
Zakupiłem BD-D5300 mam jednak dwa problemy no może trzy.
Pierwszy to taki, że co jakies 5-6 sekund przerywa radia tuba.fm możecie sprawdzić u siebie ?
Drugi to przy odtwarzaniu płyty blu-ray z dzwiekiem DTS MA jak przeskocze rozdział albo przewine do tyłu to dzwięk znika trzeba przelaczyć w blu-ray na stereo i znow na dts ma. Blu-ray podłączony do amplitunera kablem HDMI. Nie zawsze to pomaga - czy możecie to sprawdzić ?
Trzeci przy ładowaniu i zmiany rozdziałów płyty napęd zachowuje się dość głośno - te typy tak mają ?
Z gory dziękuję za sprawdzenie.
Pozdrawiam
Adam

Tuba owszem szwankuje, nawet na telewizorach. Pozostałych problemów u siebie nie zauważyłem, napęd jest cichy i nie zanika dźwięk.
 

Lolkovsky

New member
tuba.fm szwankuje w zależności od wybranego radia. Te popularne szwankują, ale jak się stworzy własne w oparciu o wykonawcę, to już niekoniecznie.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
tuba.fm szwankuje w zależności od wybranego radia. Te popularne szwankują, ale jak się stworzy własne w oparciu o wykonawcę, to już niekoniecznie.

a co powiesz o zanikaniu DTS MA lub DOLBY TRUE HD ?
aha i jeszcze jedno, a mianowicie co trzeba zrobić, aby do YOUTUBE byl pełen dostęp?
Teraz wydaje mi się że jest okrojony z treści.
 
Ostatnia edycja:

Lolkovsky

New member
a co powiesz o zanikaniu DTS MA lub DOLBY TRUE HD ?
aha i jeszcze jedno, a mianowicie co trzeba zrobić, aby do YOUTUBE byl pełen dostęp?
Teraz wydaje mi się że jest okrojony z treści.

O zanikaniu DTS MA, DTHD mogę powiedzieć niewiele i nie za bardzo mam to jak przetestować.

Jeśli chodzi o youtube, to po utworzeniu konta i zalogowaniu można "zarejestrować konto usługi" w ustawieniach (zarządzanie kontem), tj. spiąć konto samsung smart z kontem youtube. Może pomoże, jeśli problemem jest brak treści przeznaczonych dla pełnoletnich lub poprzez wykorzystanie funkcji ulubione. Ewentualnie można probować szczęścia z nieoficjalnymi dodatkami, tj. nYouTubeHD3D lub ew. netplayer (przez RSS). Ale za bardzo się tym nie bawiłem, więc nie wiem, jak toto działa.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź.
Zrobiłęm tak jak piszesz. Założyłem konto na youtube wchodze w ustawienia na blu-ray daje zarejestruj konto usługi.
Wpisuje nazwe uzytkownika i hasło no i wywala że nie znaleziono użytkownika ?
O co chodzi ?
Pozdrawiam

Identyfikator to to samo co nazwa użytkownika w youtube ?
 

memento78

New member
Hej. Powiedzcie czy jest tak samo u was z np VOD TVP. Niektóre programy się przycinają. Puściłem synowi Domisie to myślałem, że mnie coś strzeli. W TVN Player nie da się obejrzeć żadnego z seriali bo wywala regularnie co parę minut do menu. Czy to wina netu? Wątpię. Możecie to sprawdzić u siebie?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
U mnie niestety to samo.
Nawet na smartfonie z android oraz aplikacją TVN PLAYER film, program potrafi się wywalić.

Ogólnie fajny "bluryjek" tylko szkoda, że sa takie niedociągnięcia.
 
Ostatnia edycja:

akwidzynski

New member
Bez reklam
Fatalnie!!!.
Dziś to już co 4-5min filmu i tvn player się wywala (powrót do menu tvn player).
Czyja to wina: Samsunga, czy tvn player ?

Zastanawia mnie również głośność samego odtwarzacza
http://w908.wrzuta.pl/audio/8LmdxDrHMl2/d5300
Tak odpala się płyta z filmem na blu-ray
też u Was tak terkocze ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Lolkovsky

New member
@tvnplayer

Korzystam z tvnplayer stosunkowo rzadko, ale włączyłem dziś jakiś odc. "Jarmark Europa" i nie było problemów (30minut).

@Głośnośc
Mój D5500 aż tak nie hałasuje, chyba, że nagranie było z odległości 5mm.

@połączenie kont
Generalnie konto w samsung założyłem na adres googla (gmail). Łączyłem z kontem youtube z tej samej nazwy konta (należy wybrać nazwę konta, a nie nazwę użytkownika - działa też wpisanie pełnego adresu email). Generalnie należy pamiętać, że hasła na konto samsung i youtube mogą być różne.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Szlag mnie trafia.
Nie mogę zarejestrować usługi
Loguje się wciskam czerwony A wpisuje konto samsung: xxx@gmail.com oraz haslo
ok loguje się.
Następnie wciskam niebieski D - Zarządzenie kontem - Zarejestruj konto usługi - daje zarejestruj wpisuje Identyfikator: xxx@gmail.com oraz hasło no i nie odnaleziono informacji o koncie xxx@gmail.com
Co robię źle ?
 

memento78

New member
Na pewno wbiłeś poprawnie hasło? Ja za pierwszym razem miałem to samo. Błędnie wklepałem hasło.
Zalogowałeś się normalnie przez internet na Youtube?
 
Ostatnia edycja:

akwidzynski

New member
Bez reklam
Kilkakrotnie loguje się i nic.
Na kompie spokojnie loguje się do youtube, a na blu-ray nie moge.
Do Samsunga smart hub loguje się również za każdym razem, ale juz do you tube nie idzie.
 

michalp82

New member
Witam
Mam taki sam problem z logowaniem na youtube w samsungu UE32D5500.
Czy udało się rozwiązać problem?
Poprzez stronkę z linku poniżej idzie się zalogować lecz przez TV już nie.

youtube.com / leanback

Problem ten pojawił się niedawno, wcześniej miałem zarejestrowane konto na starym e-mailu, lecz utworzyłem nowy adres i konto youtube. Teraz nie mogę się zalogować ani na nowy ani na stary email.
Jakieś pomysły?

Pozdrawiam Michał
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Niestety, ale za chiny nie idzie sie zalogowac na Youtube na tym BD.
Na laptopie loguje się.
Nie mam już pomysłu i nerwów.
Pozdrawiam
Adam
 

wiwo

New member
Witam. Wyszło nowe oprogramowanie 1024.1. Czy ktoś wie co się zmieniło?

Ja wgrałem najnowsze z końcówką 024 do BDD 5500 i to co się zmieniło to nie odtwarza żadnych filmów czy to z płyty,komputera,internetu i urządzenia podłączonego do USB. Szlak mnie trafia bo tyle co wrócił z naprawy. Przed naprawą też po aktualizacji oprogramowania coś mu się pomieszało. Może to tylko dotyczy mojego odtwarzacza.
 
Do góry