Asus O!Play HD2

gandi77

New member
W moim przypadku XP widzi go po prostu jako kolejny twardy dysk(połączenie kabelkiem USB)Z poziomu kompa można robić tam wszystko.Jadę na sofcie 1.13,na 1.10 widział tylko napisy w formacie srt,po aktualizacji nie ma problemu z txt,doszło jeszcze kilka opcji w ustawieniach.
 

langolier

New member
W moim przypadku XP widzi go po prostu jako kolejny twardy dysk(połączenie kabelkiem USB)Z poziomu kompa można robić tam wszystko.Jadę na sofcie 1.13,na 1.10 widział tylko napisy w formacie srt,po aktualizacji nie ma problemu z txt,doszło jeszcze kilka opcji w ustawieniach.
Może to kwestia kabla ?
ja mam taki drukarkowy, 3 metrowy, kupiony 4 lata temu z drukarką - może za długi jest czy co ?
 

XentrixPL

New member
Odkąd wyjąłem dysk twardy jest dużo lepiej. Korzystam teraz z nas Synology i wszystko gra. Mogliby jeszcze poprawić wygląd odtwarzacza audio, żeby czytał tagi i byłoby już przyzwoicie.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

markez

New member
Witam wszystkich.Mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie jest ta funkcja O!Direct ,mam najnowsze firmware a nie moge tego znaleśc.
 

whoszek

New member
Problem znikających dysków jest powszechny o głównie dotyczy dysków, które nie znalazły sie na liście referencyjnej Asusa. Taka lista jest w pudełku z urządzeniem.
Aby O!play był widziany przez system jako dysk, to przed podłączeniem kabla USB do kompa należy WYŁĄCZYĆ O!Playa (świeci na pomarańczowo, zasilacz w gniazdku ;) ).
Dysk sformatowany w O!Playu jest widziany bez problemu w PCcie, jest jedna podstawowa partycja NTFS + dodatkowa (pewno systemowa lub SWAP z linuxa).
Firmware 1.15 jest dla PAL i NTSC (tak twierdzi ASUS).
Od softu 1.11 dużo poprawiono, ale nadal uważam, że ASUS dał ciała z tym ustrojstwem.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Problem znikających dysków jest powszechny o głównie dotyczy dysków, które nie znalazły sie na liście referencyjnej Asusa. Taka lista jest w pudełku z urządzeniem.

Mam dysk z listy i problem występuje, więc to nie raczej kwestia firmware a nie hardware. IMHO to typowe problemy wieku dziecięcego. I tak dobrze, że w krótkim czasie Asus updaty wypuszcza. Kumpel ma Patriota i tam do tej pory problemy są, a co nowszy soft tym więcej bugów. Ja tam na razie cierpliwy jestem.
 

langolier

New member
Aby O!play był widziany przez system jako dysk, to przed podłączeniem kabla USB do kompa należy WYŁĄCZYĆ O!Playa (świeci na pomarańczowo, zasilacz w gniazdku ;) ).
Spróbuję w domu, aczkolwiek wydaje mi się, że próbowałem tak podłączać.....:roll:

Co softu 1.15 to powróciłem z niego do 1.13, bo wydaje mi się, że zrywa mi transfer przez sieć, ostatnio przy 70% 8GB pliku :twisted:. Link pozostał aktywny, nadal widziałem zamapowany dysk z HD2 w kompie.

Natomiast jakby mnie ktoś oświecił co do tego jak odpalić BitTorrenta w tym sprzęcie to by było :eek:k:
 

whoszek

New member
U mnie 1.13 nie pozwalał na korzystanie z zasobów internetu, od razu się wieszał i restartował. Pod 1.15 jak na razie jest względnie.
Problemy wieku dziecięcego to może mieć Manta, Samsung, LG lub temu podobne wynalazki. To jest ASUS i coś takiego nigdy nie powinno się zdarzyć.
Nim poprawią wszystkie błędu i uruchomią pełną funkcjonalność obiecywaną na pudełku urządzenia to będzie nowszy model i ten trafi do lamusa. Niestety.
 

soplus

Active member
Bez reklam
U mnie 1.13 nie pozwalał na korzystanie z zasobów internetu, od razu się wieszał i restartował. Pod 1.15 jak na razie jest względnie.
Problemy wieku dziecięcego to może mieć Manta, Samsung, LG lub temu podobne wynalazki. To jest ASUS i coś takiego nigdy nie powinno się zdarzyć.
Nim poprawią wszystkie błędu i uruchomią pełną funkcjonalność obiecywaną na pudełku urządzenia to będzie nowszy model i ten trafi do lamusa. Niestety.

I tu się nie zgodzę. A czym się różni Samsung od Asusa? IMHO firmy porównywalne, wpadki zdarzają się największym. Nie panikowałbym, że nic nie zrobią, tylko wypuszczą nowy model. Tym właśnie Asus się od Manty różni, a swoją drogą, to pewnie i tak niedługo nieoficjalne softy wyjdą od userów. Ja kupowałem HD2 z pełną świadomością jego "niedomagań" i nie narzekam póki co.

Asus swoją drogą w ciągu 2 miesięcy wypuścił 4 nowe firmwery, z czego 2 w ostatnim miesiącu, sam ten fakt napawa optymizmem, że jednak się chłopaki starają. Swoją drogą Asus nie może pozwolić sobie na nadszarpnięcie niezłej reputacji.
 
Ostatnia edycja:

langolier

New member
Ale z BitTorrentem nic się nie zmienia. A może ja nie umiem ustawić ?
Jakbyście mieli chwilę czasu to zajrzyjcie do tego serwera - naprawdę nie ma tam wielu opcji więc albo się wie od razu co i jak, albo nie.....
 

soplus

Active member
Bez reklam
Podpiąłem USB3.0 no i bajka, pliki 700MB z max prędkością ok 100MB/s, średnio 60-80 wszystko leci. No i 0 problemów z wykryciem dysku.
 

langolier

New member
Podpiąłem USB3.0 no i bajka, pliki 700MB z max prędkością ok 100MB/s, średnio 60-80 wszystko leci. No i 0 problemów z wykryciem dysku.
Niestety, próba podłaczenia wg rady kolegi "whoszek" skończyła się podobnie jak poprzednie:

"Nie rozpoznano urządzenia USB. Jedno z urządzeń podłączonych do tego komputera ma awarię, ale system Windows nie może go rozpoznać. Aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu kliknij ten komunikat"
po kliknięciu w komunikat pojawia się drzewko USB z wytłuszczonym opisem "Nieznane urządzenie" - może jednak ten kabel jest za długi ? :(
 

soplus

Active member
Bez reklam
Niestety, próba podłaczenia wg rady kolegi "whoszek" skończyła się podobnie jak poprzednie:

"Nie rozpoznano urządzenia USB. Jedno z urządzeń podłączonych do tego komputera ma awarię, ale system Windows nie może go rozpoznać. Aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu kliknij ten komunikat"
po kliknięciu w komunikat pojawia się drzewko USB z wytłuszczonym opisem "Nieznane urządzenie" - może jednak ten kabel jest za długi ? :(

Pod XP? Mi pod 7 chodziło. A swoją drogą miałem kiedyś takie przejścia z drukarką i winowajcą był kiepski kabel. Spróbuj na innym, IMHO pomoże.
 

whoszek

New member
Na alternatywny firmware bym zbytnio nie liczył (puki co).
Użytkownicy zwykłego O!Play (tego pierwszego) czekali blisko 1,5 roku na alternatywny soft.
Tylko czy ASUS nie użył Linuxa i nieudostępnił źródeł z nadzieją, że "inny" go wyręczą?
Tak przy okazji firmwareu 1.15 to dzisiaj zauważyłem, że na połowi mp3ujek wywala "nieznany format pliku".
Gratuluję ASUSowi, naprawdę.
 

Lendziu

New member
na pewno długość kabla ma znaczenie przy podłączaniu/zasilaniu dysku usb, ale jest to przeważnie w dyskach 2,5"
 

whoszek

New member
Raczej 3,5"
przy 2,5 ma i to znaczące. Ale nic to. Długość zawsze ma znaczenie :grin:
Jeśli długość i jakość ma znaczenie przy drukarce to tym bardziej przy dysku.
 
Do góry