Asus O!Play HD2

Silkroad

New member
Dzisiaj wgrałem nowy firmware 01.13.11 i jest dużo lepiej. Można normalnie przeglądać foldery z kompa. Jeśli chodzi o napisy to czyta *.txt bez problemu, choć sam wygląd napisów jest jeszcze nie za bardzo dopracowany. Nie można zmniejszyć interlinii, wybrać innej czcionki. Jeśli chodzi o obsługę formatów to nie mogę złego słowa powiedzieć czyta wszystko oprócz *.ape. Dodano możliwość aktualizacji softu przez sieć. Na razie tyle.

Ja zmieniam wszystko jeśli chodzi o napisy ... wielkość, czcionkę, kolor bez problemu
 

soplus

Active member
Bez reklam
Przymierzam się do kupna tego odtwarzacza. Jak jest z aktualizacją softu, idzie przez net czy ze strony trzeba ściągać (tyle, że na stronie asusa nie widzę zbytnio)?
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Nowy firmware mi zassało 1.15. Ciekawe jak ten chodzi, 1.13 wieszał mi sprzęt czasami i zrywał NAS.
 

Sasanki

New member
jaki procesor

Witam!

może ktoś powiedzieć co siedzi w środku jaki procesor, ile pamięci, jak sobie radzi z mkv w 1080p z wysokim biterate (powyżej 20Mbits) i śceiżką DTS HD MA , czy profil 5.1 idzie bez zająknięcia?
 

langolier

New member
Tak, od aktualizacji 1.13 jest możliwość update`u z poziomu playera - aktualizacja online.
Podobno wersja 1.15 dotyczy systemu NTSC ? I nie widać żadnych widocznych zmian w stosunku do 1.13 ?

No i "niezauważalny" problem - skąd wziąć legalnie soft 1.13, bo na stronie Asusa nie ma go ściągnięcia ?
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Podobno wersja 1.15 dotyczy systemu NTSC ? I nie widać żadnych widocznych zmian w stosunku do 1.13 ?

No i "niezauważalny" problem - skąd wziąć legalnie soft 1.13, bo na stronie Asusa nie ma go ściągnięcia ?

Jest na stronie, wybierz jako OS Linuxa i będzie. Nie wiem, czy 1.15 jest do NTSC, znalazł, pobrał i zainstalował. IMHO menu trochę szybciej chodzi.
 

langolier

New member
Jest na stronie, wybierz jako OS Linuxa i będzie. Nie wiem, czy 1.15 jest do NTSC, znalazł, pobrał i zainstalował. IMHO menu trochę szybciej chodzi.
OK, dzięki.
Są tam też softy 1.11 i 1.12.
Co dziwne, ten 1.11 ma 51.91MB a 1.11 i 1.12 - po ok. 32MB - czy nie trzeba zainstalować update'u 1.11 najpierw bo wydaje się być najbardziej obszerny ?
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Dzisiaj mi HD2 nie wykrył dysku wewnętrznego (wczoraj wsadziłem Samsunga F2 1TB), reset pomógł. Mieliście taki przypadek? I jeszcze jedna sprawa, szybkość transferu po sieci przy włączonym NAS (jak mam FTP to playera nie widzę), średni 4MB/s ale zwalnia do 900 Kb/s. Da się coś z tym zrobić?
 
Ostatnia edycja:

langolier

New member
Dzisiaj mi HD2 nie wykrył dysku wewnętrznego (wczoraj wsadziłem Samsunga F2 1TB), reset pomógł. Mieliście taki przypadek? I jeszcze jedna sprawa, szybkość transferu po sieci przy włączonym NAS (jak mam FTP to playera nie widzę), średni 4MB/s ale zwalnia do 900 Kb/s. Da się coś z tym zrobić?

Jak udaje Ci się uzyskać 4MB/s ??? Rozumiem że po kablu miedzianym.
Ja mam max. 2MB/s po miedzianym ale często mi spada nawet do kilkudziesięciu kB/s. :???:
Masz wówczas włączoną SAMBĘ ? czy wszystkie serwery wyłączone ?

Zagadką jest też dla mnie jak odpalić serwer BitTorrent aby ściągał torrenty - w opcjach dostępnych przez www mam tylko możliwość uploadu....:niewiem:
 

soplus

Active member
Bez reklam
Jak udaje Ci się uzyskać 4MB/s ??? Rozumiem że po kablu miedzianym.
Ja mam max. 2MB/s po miedzianym ale często mi spada nawet do kilkudziesięciu kB/s. :???:
Masz wówczas włączoną SAMBĘ ? czy wszystkie serwery wyłączone ?

Zagadką jest też dla mnie jak odpalić serwer BitTorrent aby ściągał torrenty - w opcjach dostępnych przez www mam tylko możliwość uploadu....:niewiem:

Po miedzianym, po miedzianym. 4 to tak przy plikach do 700MB, w porywach do 6 dochodzi, z mkv już gorzej. Samba włączona. Zamówiłem kabel USB 3.0, podłączę bezpośrednio do kompa i zobaczymy jak nowa technologia się spisuje.

A na torrentach się nie znam, co nie znaczy, że nie będę kombinował.
 

langolier

New member
Po miedzianym, po miedzianym. 4 to tak przy plikach do 700MB, w porywach do 6 dochodzi, z mkv już gorzej. Samba włączona. Zamówiłem kabel USB 3.0, podłączę bezpośrednio do kompa i zobaczymy jak nowa technologia się spisuje.

A na torrentach się nie znam, co nie znaczy, że nie będę kombinował.

Ja niestety nie mam USB3.0 w notebooku :(
 
Do góry