Asus O!Play HD2

soplus

Active member
Bez reklam
Ja mam w desktopie, zobaczymy. Na forum Asusa piszą że różnie to wychodzi i najlepiej działa jak hd2 jest wyłączona (tzn. wtedy w ogóle działa)
 

langolier

New member
O!Direct

Wczoraj próbowałem też O!Direct (odtwarzania plików z kompa przez sieć i HD2) Nawet działa ale trzeba pamiętać o wyłączeniu zapory sieciowej w komputerze obligatoryjne (ja mam pakiet ESET Smart Security) bo wywala jakiśtam błąd.
 

langolier

New member
Ja mam w desktopie, zobaczymy. Na forum Asusa piszą że różnie to wychodzi i najlepiej działa jak hd2 jest wyłączona (tzn. wtedy w ogóle działa)
Przydałoby się żeby ten wewnętrzny dysk miał wyprowadzony na obudowę jakiś interfejs, który pozwalałby go traktować jako normalny przenośny dysk, bez konieczności podłączania urządzenia do monitora czy tv...
 

soplus

Active member
Bez reklam
Przydałoby się żeby ten wewnętrzny dysk miał wyprowadzony na obudowę jakiś interfejs, który pozwalałby go traktować jako normalny przenośny dysk, bez konieczności podłączania urządzenia do monitora czy tv...

No więc podobno tak działa po usb 3.0. Jak kabelek dotrze, sprawdzę co i jak i dam znać.
 

Bartasek

New member
No co wy, do tego niebieskiego złącza z tyłu obudowy podpinamy kabelek usb (2.0 lub 3.0) i bezpośrednio do kompa. Nawet całkiem ładne prędkości transmisji (15/20 MB/s) przy standardzie USB 2.0. Ja wykorzystałem do tego kabelek od mojej drukarki. To złącze to jest PC-Link a nie tylko USB 3.0. Warunek taki że musi być podpięty zasilacz.
 

langolier

New member
No co wy, do tego niebieskiego złącza z tyłu obudowy podpinamy kabelek usb (2.0 lub 3.0) i bezpośrednio do kompa. Nawet całkiem ładne prędkości transmisji (15/20 MB/s) przy standardzie USB 2.0. Ja wykorzystałem do tego kabelek od mojej drukarki. To złącze to jest PC-Link a nie tylko USB 3.0. Warunek taki że musi być podpięty zasilacz.
Dzięki za info !
Sprawdzę w domu !
 

langolier

New member
W zasadzie to nie kapuję, czemu w HD2 nie można przeglądarki internetowej odpalić, nawet jakiejś prostej.

No i nadal czekam na przewodnik po zainstalowanym w środku serwerze BitTorrent, bo na razie to mam wrażenie, że czegoś tam brakuje..... Nie wiem jak nastawić pliki do ściągnięcia :(
 

soplus

Active member
Bez reklam
Kolejny raz zniknął mi dysk twardy w HD2. Reset pomaga. Miał ktoś coś takiego? Samsung F2 1 TB.
 

langolier

New member
Kolejny raz zniknął mi dysk twardy w HD2. Reset pomaga. Miał ktoś coś takiego? Samsung F2 1 TB.
U mnie dysk znika jak próbuję, zgodnie z poradą kolegi "Bartasek", podłączyć HD2 do notebooka tak jak drukarkę (wtyczka USB jak od drukarki pasuje do gniazda PCLink/USB3.0).
Niestety, w Vista 32 bity Home Edition odnajduje mi "nieznane urządzenie USB" i nie mam możliwości żeby z niego skorzystać (oczywiście zasilanie HD2 włączone).
Może kolega "Bartasek" opowie czy i on miał problem i jak sobie poradził ? Trzeba podsunąć jakieś sterowniki ?
Mój dysk to Seagate Pipeline 2TB
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Tyle, że on nie znika mi w Windows tylko w HD2, tak jakby nie był podłączony wcale.
 

langolier

New member
Tyle, że on nie znika mi w Windows tylko w HD2, tak jakby nie był podłączony wcale.
Toż ja to samo napisałem - działa sobie HD2, chciałem go podłączyć jak kolega "Bartasek" napisał, wziąłem kabel drukarkowy , włączyłem do HD2 (port PCLink/USB3.0), z drugiej strony do notebooka a na ekranie tv napis "Brak dysku. Potwierdź." i możliwy tylko przycisk "Tak"
W notebooku z Vistą rozpoznawanie urządzenia i komunikat "Błąd. Nierozpoznane urządzenie. system Vista nie może korzystać z podłączonego urządzenia" :fool:

Oczywiście cytaty komunikatów z pamięci :)
 

langolier

New member
Czyli, że pewnie soft skopany, czekamy dalej. A reset pomógł u Ciebie?
Tak, ale przestałem próbować z podłaczeniem przez PCLink/USB3.0 :
A bardzo liczyłem na to.... kopiowanie przez sieć to masakra

Jak masz aktualnie soft ? 1.15 ? Ja go wgrałem ale miałem wrażenie że coś dziła gorzej i wróciłem do 1.13....
 

langolier

New member
Czy ktoś sprawdzał jak się zachowuje dysk sformatowany w O!Playu HD2, przełozony do normalnego kompa ?
Jest on normalnie widziany i można normalnie nagrywać na niego ?
No i jak się później zachowuje dysk wsadzony z powrotem do O!Playa ?
Są widoczne i czytelne przegrane na normalnym kompie pliki ?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Powinno być ok, HD2 formatuje do NTFS i teoretycznie powinno działać. Ja najpierw formatowałem dysk w kompie a potem przekładałem do HD2 i było ok.
 

Bartasek

New member
Nigdy nie obserwowałem czy dysk jest widoczny na TV przy jednoczesnym podłączeniu do PCLinka kompa. Ja mam XP, soft 1.12 i problemów nie mam. Być może jest coś nie tak pod VISTĄ.

Ja mam za to taki problem, że jak HD2 jest w czuwaniu i włączę go z pilota to nie odnajduje mi dysku, muszę odłączyć zasilanie i podpiąć spowrotem i dopier widzi mi dysk. Miał tak ktoś?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Ja mam za to taki problem, że jak HD2 jest w czuwaniu i włączę go z pilota to nie odnajduje mi dysku, muszę odłączyć zasilanie i podpiąć spowrotem i dopier widzi mi dysk. Miał tak ktoś?

No właśnie o tym pisałem, też tak czasami mam. Czytałem na forum Asusa, że to dosyć powszechny problem, przy sofcie 1.12 było ok, potem znowu coś skopali. Czyli że czekamy. I zastanawiam się, czy tę piździawkę wentylatora nie odłączyć (wtyczka chyba jest pod pokrywką od dysku - 2 kable ).

Czekamy na nowy soft a w międzyczasie hard reset sprzętu co jakiś czas.
 

langolier

New member
No właśnie o tym pisałem, też tak czasami mam. Czytałem na forum Asusa, że to dosyć powszechny problem, przy sofcie 1.12 było ok, potem znowu coś skopali. Czyli że czekamy. I zastanawiam się, czy tę piździawkę wentylatora nie odłączyć (wtyczka chyba jest pod pokrywką od dysku - 2 kable ).

Czekamy na nowy soft a w międzyczasie hard reset sprzętu co jakiś czas.

Pozostaje nie wyłączać sprzętu.... :popcorn:
 

langolier

New member
Nigdy nie obserwowałem czy dysk jest widoczny na TV przy jednoczesnym podłączeniu do PCLinka kompa. Ja mam XP, soft 1.12 i problemów nie mam. Być może jest coś nie tak pod VISTĄ.
Ja mam problem taki, że Vista nie widzi dysku w HD2 przy połączeniu przez przez PCLink (kabel drukarkowy) - wywala "nieznane urządzenie"
Rozumiem, że tobie XP rozpoznał dysk w HD2 ? Jako jakie urządzenie ?
 
Do góry