Asus O!Play HD2

soplus

Active member
Bez reklam
Nie rozumiem tylkoWhoszek po co kupuje się sprzęt, żeby cały czas tylko narzekać? No chyba, że brałeś w ciemno. Jak nie pasuje sprzedaj i kup coś lepszego. Ja byłem w pełni świadom, jakie HD2 ma wady i niedociągnięcia. To był świadomy zakup.

A co do wersji 1,15 to tak:

1. Dysk po lepszym skatalogowaniu filmów wykrywa cały czas (podzieliłem na kategorie a nie wrzucałem wszystko jak leci) - dysk Samsung 1TB HD103SI 5400 rpm.
2. USB 3.0 chodzi jak ta lala, komp spokojnie wykrywa.
3. Net chodzi - ale i tak nie korzystam
4. Filmy bez problemu.
5. TrueHD, DTS, DD itp poprawnie przesyłają dźwięk.
6. Napisy txt czasami nie wczytują się, ale przerobienie do srt trwa 1 min.

Jedyna rzecz która mnie wnerwia najbardziej to obudowa piano black. A do wolnego działania sieci się przyzwyczaiłem, jestem cierpliwym człowiekiem.

PS Nie pracuję dla Asusa ani nie jestem jego fanboyem :)
 
Ostatnia edycja:

langolier

New member
Właśnie sprawdzam w pracy. Kabel 1.8mb. Belkin.
Po podłaczeniu do komputera z Vista Ultimate w stanie czuwania nie wykrył go (w Menedżerze urządzeń komunikat o braku zasilania urządzenia USB).
No i "zapalił" dopiero po przełączeniu w stan aktywny (z niebieskim podświetleniem).
Zobaczymy jak w domu :p
 

soplus

Active member
Bez reklam
Rozumiem, że dysk wykrył prawidłowo? U mnie wykrył w standby a potem sam przełączył do on.
 

whoszek

New member
A ja kupiłem ciemno :D
Bo przeczytałem parametry techniczne, obsługiwane formaty, opis gniazd i wyjść oraz teoretyczną funkcjonalność. A skoro tak podaje producent to tak powinno być, bo za to zapłaciłem.
Więc jeśli jest inaczej to mam pełne prawo sobie ponarzekać, a skoro jest to prawdą to mam też prawo o tym napisać. I tyle w temacie świadomego wyboru :spam:
A sprzęt powinien działać, jak nie działa to jest zepsuty i serwis powinien wymienić a nie zwalać na błędy okresu dziecięcego hi,hi
Użytkuję sprzęt ASUSa od 2004r. kiedy to jeszcze w Vobisie popatrzyli na mnie jak na kosmitę gdy się zapytałem o laptopa tej firmy.
Mam do czynienia z kilkunastoma innymi produktami i zawsze było bez problemu.
A to jest ......... piiii
Tak więc narzekam i czekam co z tego wyniknie. Poza tym mogło być gorzej. W końcu urządzenie mogło mieć tylko jedną wadę - brak zalet.
 

langolier

New member
Trochę rozgryzłem serwer BitTorrent ale nie spodziewajcie się rewelacji:
- na twardym dysku tworzy się katalog .btconf
- do tego katalogu wgrywam plik .torrent
- po uruchomieniu serwera BT startuje ściąganie tego pliku do katalogu BTDownload, ALE...
- jak wgra się kilka plików to ściąga naraz tylko jeden - ten najwcześniej wgrany; pozostałe czekają na swoją kolejkę...... :(
 

Bartasek

New member
Co wy z tym alternatywnym softem? Przecież już jest, wystarczy pogrzebać na moservices w podmenu About Asus O!Play.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Wczoraj HD2 przestał widzieć dysk (standard jak na razie) ale zauważyłem pewną ciekawostkę, dyski nie było, ale wszystkie filmy zindeksowane były widoczne i chodziły normalnie. Oczywiście katalogów nie było widać itp.
 

langolier

New member
Wczoraj HD2 przestał widzieć dysk (standard jak na razie) ale zauważyłem pewną ciekawostkę, dyski nie było, ale wszystkie filmy zindeksowane były widoczne i chodziły normalnie. Oczywiście katalogów nie było widać itp.
Sprawdź czy nie "zapomniałeś" odłączyć podłaczenia dysku do kompa po USB. U mnie takie podłaczenie powoduje "zniknięcie" dysku z poziomu O!Playa
 

langolier

New member
Mam nowy problem.
Poprzegrywałem płyty na twardy dysk i chciałem je skopiować na twardy dysk w O!PLAY.
Niestety, po krótkim czasie wywala mi błąd "urządzenie nie gotowe" - po prostu przestaje kopiować w połowie pliku (z reguły dużego).
Jak to zmienić ?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Mam nowy problem.
Poprzegrywałem płyty na twardy dysk i chciałem je skopiować na twardy dysk w O!PLAY.
Niestety, po krótkim czasie wywala mi błąd "urządzenie nie gotowe" - po prostu przestaje kopiować w połowie pliku (z reguły dużego).
Jak to zmienić ?

Przed kopiowaniem hard reset robiłeś?
 

langolier

New member
Przed kopiowaniem hard reset robiłeś?
Tzn. przenosłem O!Play do kompa, podłączyłem do prądu i do kompa i kom zobaczył go (w tym czasie dioda z przodu na niebiesko). Zacząłem kopiowanie i skopiowałem z 70GB. Potem chciałem z drugiej partycji i było tak, że kopiowanie ruszało, kilkanascie MB się kopiowalo a potem transmisja gwałtownie spadała - aż do komunikatu o "urządzeniu niegotowym" - w tym momencie dioda na czołówce była już pomarańczowa. Próbowałem restartu z odłączeniem zasilania - ale powtarzał się cykl: start-zwolnienie-komunikat. Zupełnie jakby się coś zapychało. Restart komputera nie pomógł.
 

lesio4

New member
Wczoraj zamówiłem w ciemno.Wieczorem zajrzałem tutaj i trochę się przestraszyłem ze 130E wyrzucone.Dzisiaj dostalem i....
Pierwsze wrażenie całkiem pozytywne. Może się podobać (sprawa gustu).Można było wejścia na karty pamięci i USB jakoś zasłonić.Wkurzają mnie trochę te dziury.Najpierw zamontowałem dysk i nowy firmware. Odpaliło.Przerzuciłem kilka plików przez FTP i niestety pierwsze rozczarowanie.Nie odczytuje plików muzycznych z rozszerzeniem .dts.Na szczęście zmiana na .wav pomogła.Do dźwięku żadnych zastrzeżeń.Pliki video .avi spoko. Trochę gorzej moim zdaniem z .mkv.Odtwarzane z komputera wyglądają moim zdaniem lepiej.W nocy przeżucę obraz płyty BR .iso bo w sumie na tym najbardziej mi zależy.Podobnie jak u jednego z was pojawił się problem z przesyłaniem bezpośrednio na dysk z komputera. Szybkość spada prawie do zera przy dużych plikach.Ja próbowałem na pliku 40gb i odpuściłem.Na noc zarzucę przez FTP.Nie uśmiecha mi się wyjmowanie dysku i wkładanie do komputera.Niestety zawiesił się też kilka razy.Może z czasem pojawi się nowy firmware.



Kilka godzin później...łajza dalej się wiesza.Jak jestem sam to wszystko śmiga,jak żona chce posłuchać muzyki to staje.Problem występuje tylko z plikami w .dts. z MP3 nie ma problemu.
 
Ostatnia edycja:

latet

New member
Witaj w klubie :)

A bo kombinujecie z tymi dyskami twardymi nie wiem po co...

Ja jestem bardzo zadowolony z tego playera, bo:
- filmy SD odtwarzam bezp. przez LAN (nic mi się nie tnie)
- filmy HD z dysku 2.5" podłączanego do Arivy przez USB.

I wiece ile mam problemów? Zero! :krol:

Jak już bym musiał się bujać z dyskiem 3.5", to bym go raczej nie wkładał do środka Arivy, ale wpakował w jakąś obudowę i podłączał przez USB (do Arivy) a do kompa zapewne przez e-Sata, ostatecznie też przez USB. O wiele bardziej uniwersalne rozwiązanie. I unika się potem marudzenia typu:
Nie uśmiecha mi się wyjmowanie dysku i wkładanie do komputera.
. A także większego niż trzeba hałasu z Arivy. Swoją drogą ten jej wiatraczek za cichy to nie jest. Czy ktoś próbował go wyłączyć? Pewnie nic by się nie stało... ale jednak trochę się boję sprawdzić (przegrzany CPU w pececie to się po prostu wyłączy, ale cholera wie, czy ten w Arivie też ma takie zabezpieczenia) - zwłaszcza, że to jednak jest urządzenie do oglądania filmów, a gdy leci film, to wiatraczka nie słychać (no, chyba, że ktoś ogląda głównie kino nieme :)
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Latetf dobra odpowiedź, szkoda, że nie na temat. Po pierwsze to temat o Asusie a nie Arivie, a po drugie po to kupujemy playera z możliwością montażu dysku 3,5 bo pewnie taki chcemy tam włożyć.
 

lesio4

New member
Wg. mnie taki odtwarzacz jest w pełni kompletny dopiero z dyskiem twardym i jeżeli taka opcja jest to powinna działać.Wcześniej miałem podłączony TV do komputera i używałem Win.Media Center.Po to kupiłem Asusa żeby tego więcej nie robić,wszystko mieć w jednym miejscu i ogólnie żeby było wygodniej.Jest tak chociaż nie bez problemów.Laik sobie z tym nie poradzi.Niestety.Chcemy też (chyba większość z nas) uniknąć plontaniny kabli i dodatkowych skrzynek w postaci zewnętrznych dysków pod naszym TV.
Więc żyjmy Panowie jak najdłużej bo jak nas braknie to nasze kobiety skazane będą na M Jak Miłość.Byle nie w HD bo jeszcze trzeba będzie format obrazu zmienić i szukaj tego guzika....
 

kerad77

New member
odświeżę trochę temat, czy warto aktualizować firmware do wersji 115, czy znacząco nic prawie nie wnosi. Na ta chwile wg odtwarzacza mam wersje "system revision 011211" i napisy TXT nie wiedzieć czemu niektóre otwiera a innych nie widzi...
Aktualizacje znalazłem na stronie
Kod:
ftp://ftp.asus.com.tw/pub/asus/Digital_Media_Player/HD2/firmware/
i nie wiem czy w/w 115 jest na europe, bo gdzieś na Google przeczytałem ze jest na USA.
 

soplus

Active member
Bez reklam
odświeżę trochę temat, czy warto aktualizować firmware do wersji 115, czy znacząco nic prawie nie wnosi. Na ta chwile wg odtwarzacza mam wersje "system revision 011211" i napisy TXT nie wiedzieć czemu niektóre otwiera a innych nie widzi...
Aktualizacje znalazłem na stronie
Kod:
ftp://ftp.asus.com.tw/pub/asus/Digital_Media_Player/HD2/firmware/
i nie wiem czy w/w 115 jest na europe, bo gdzieś na Google przeczytałem ze jest na USA.

1.15 jest do wszystkich wersji. Z txt też bywa różnie, najgorzej, że błędu znikania dysku i tak nie poprawia. W sumie rób jak chcesz.
 
Do góry