Asus O!Play HD2

lambert_lew

New member
serwer FTP

Witam.
Czy ktoś z was podłączał ten odtwarzacz kablem sieciowym z komputerem?
Może od początku. Odtwarzacz ma zainstalowany dysk 2TB WD Caviar oraz najnowszy fireware. Na dysku zostały postawione 4 partycje. Połączenie z siecią jest. W kliencie FTP dysk jest widoczny, ale...
widzę tylko 1 partycję (pierwszą) a nie widać pozostałych, nie widzę dysku w komputerze (Win7).
Poprzez klienta FTP mogę przesyłać pliki na dysk (tylko na pierwszą partycję).
Czy ktoś z was orientuje się czy jest możliwe i jak zrobić żebym widział wszystkie partycje dysku?
Dzięki za wszystkie sugestie
 

soplus

Active member
Bez reklam
W dziale download Asusa pojawiło się coś takiego O!Play Gallery, ciekawe co to za wynalazek i czy przypadkiem nie będzie to następca HD2??
 

Krisss

New member
Witam.

Chciałbym na dniach zakupić O!Play HD2 w związku z tym mam kilka pytań.
Czy muzykę można sobie katalogować w kilku folderach czy wszystko przechowuje się w jednym worku? Ściągnąłem sobie polską instrukcję, ale nie ma tam wzmianki o tym. Jest napisane tylko, że jak nacisnę jakiś tam przycisk to połączy wszystkie utwory i będzie odtwarzać losowo. A mnie chodzi żeby odtwarzało wszystkie utwory z jednego folderu. Czy jest taka opcja?

Druga rzecz to czy nazwa filmu musi być 8 literowa czy bez ograniczeń? Czy jak umieszczę w folderze z filmem jpega okładki to czy będzie pokazywało okładkę?

Trzecia rzecz to czy może ktoś wymienić dyski polecane przez producenta. Chciałbym zamówić O!Play HD2 razem z dyskiem i wolałbym żeby był odpowiedni.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
 

maniek12345

New member
audio i viedo - mkv

Witam. Zamierzam kupić ten player i mam pytania:
1. kontener mkv - czy nie ma problemu z dodatkowymi napisami i dźwiękiem (np. lektorem) zawartymi w kontenerze?
2. dźwięk w formacie trueHD i 7.1 - czy miał ktoś okazję sprawdzić jakie formaty i na ilu kanałach player wysyła na amplituner zewnętrzny (oczywiście po optyku) i jaka jest ich jakość.
3. jak jest jakość i płynność obrazu dla plików mkv przy kodowaniu: h264 i vc-1 przy bitrate ponad 30Mb/s.
Pozdrawiam. Mariusz
 

soplus

Active member
Bez reklam
Witam. Zamierzam kupić ten player i mam pytania:
1. kontener mkv - czy nie ma problemu z dodatkowymi napisami i dźwiękiem (np. lektorem) zawartymi w kontenerze?
2. dźwięk w formacie trueHD i 7.1 - czy miał ktoś okazję sprawdzić jakie formaty i na ilu kanałach player wysyła na amplituner zewnętrzny (oczywiście po optyku) i jaka jest ich jakość.
3. jak jest jakość i płynność obrazu dla plików mkv przy kodowaniu: h264 i vc-1 przy bitrate ponad 30Mb/s.
Pozdrawiam. Mariusz

Odpuść sobie ten odtwarzacz, od pół roku Asus nie zrobił dobrego firmwaeru, bez przerwy są kłopoty. Ja swój chyba oddam bo coraz bardziej mnie wkurza.
 

maniek12345

New member
To co polecacie...

Witam. To co byście polecili z moimi wymaganiami...dodatkowo żeby można było dysk 3.5 cala do środka zamontować to byłoby super..:D
 

langolier

New member
Daj znać co i jak, podobno jak się zrobi format dysku pod w kompie a nie w HD2 to problem ze znikającym dyskiem ustępuje. Podobno...

Bomba, tylko ja załadowałem już 1,2TB danych na ten dysk.... Więc nie będę tego sprawdzać.
Poza tym mnie HD2 rozpoznaje dysk właściwie zawsze (jak dłużej jest wyjęta wtyczka zasilania to po jej włączeniu próbuje mi sformatować dysk wewnętrzny). Ja mam raczej problem z tym, że komputer mi rozpoznaje dysk w HD2 podpięty poprzez USB 2.0 jako urządzenie z zerową pojemnością (jak jest prawidłowo to pokazuje dysk z HD2 jako kolejny dysk w Windows Vista).
Powoduje to problemy z załadowaniem większej ilości danych na dysk w HD2 bo po sieci to się ciągnie niemiłosiernie..... :( i wymaga uruchomienia serwera SAMBA - koszmar !
 

geralt18

New member
Asus HD2

Witam.
Mam tego Asusa już od pół roku. Firmware 1.15. Podłączony do plazmy Panasonic TX-P37x10 (720p).

Z napisami w txt to jest tak. Czyta gdy są w formacie Micro DVD (czyli czasy są w klamerkach{}).
Natomiast gdy są w formacie MPL2 (w nawiasach kwadratowych []) lub TMP (format z dwukropkiem hh:mm:ss) to wtedy sobie nie radzi.

Ja filmy na Asusie oglądam przez WiFi z laptopa. Filmy w 720p chodzą bez najmniejszych problemów, nic nie przycina i nie skacze.

Rzeczywiście zdarzało się, że nie potrafił odtworzyć niektórych mp3 (pisał, że nieznany format).

Na początku nie działały InternetTv ani Radio - ale okazała się, że była to wina mojego routera, który po prostu blokował Asusowi dostęp do internetu (filtrowanie MAC miałem włączone :D )

Podsumowując ja osobiście polecam. Jak na razie odtwarza wszystkie formaty jakie używam (avi, mp4, mkv, rmvb). Co do dźwięku to się niestety nie mogę wpowiadać - mam tylko wzmacniacz stero.
Co do jakości obrazu - według mnie obraz jest ładniejszy niż przez połącznie laptop-tv (kabel d-sub).

Jakby tylko czytał wszystkie formaty napisów byłby idealny, a tak po pobraniu trzeba je konwertować.

Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam
 

mika34

New member
Witajcie.
Wczoraj zaktualizowałem nowe oprogramowanie.
Mialem 1.7 i wszystko bylo git.
Aktualizacja byla bodajże do 2.0 i są problemy z napisami txt, a mianowicie z polskimi literami.
Gdy ustawiam w filmie na Środkowoeuropejski widze, ze zmienia na Polską czcionkę, ale jesli tylko wyjde z menu napisow same sie zmieniaja na Zachodnie, a co za tym idzie krzaczki na ąęćź itp.
Probowalem juz wszystkiego reset, zmiana w manu głównym i wyłączenie Odtwarzacza. Gdy włączam ponownie w głównym menu jest ok tzn. Środkowoeuropejska czcionka lecz jak tylko zaczne odtwarzac dowolny film z napisami txt zmienia mi samoczynnie na zachodnia. Pliki z wbudowanymi napisami są odtwarzane poprawnie.

Poza tym mam podpiety dysk usb 500gb seagate i nie wiem czy to dysk czy odtwarzacz, ale dokladnie co 7sek. mam malutkie zaciecie. Tak juz bylo od poczatku korzystania z Asusa. :( Gdy podpinam dysk bezposrednio do tv jest wszystko miodzio, plynnie i bez skokow, lecz napisow brak.

Nie ma roznicy czy film divx czy hd czy tez full hd. Zawsze co 7 sek jest skok.

Czy ktos jeszcze ma takie drobne skoczki co 7sek.???

Czy mozna przywrocic starsze oprogramowanie?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Zacięć nie miałem, korzystam z dysku wbudowanego i ew z pendrive'a. Nowy firmware kaszani polskie napisy i jedyny ratunek to przywrócenie poprzedniej wersji 1.17 (da się spokojnie zrobić z pena). Nowy firmware oczywiście nie eliminuje problemu znikającego dysku a dodatkowo miesza w paru innych sprawach.
 

maniek12345

New member
A jak wygląda kwestia DTS-MA - jest podawany na wyjście jako DTS core np. 5.1 czy dekodowany do 2.0? Słyszałem że wiele urządzeń sobie poprawnie nie radzi z tym formatem dźwięku a jest on dość popularny w filmach z BR.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jak wygląda porównanie tego modelu z popularnym Xtreamerem? Jakie sa różnice i co byście polecali i dlaczego bo cena bardzo podobna?
 

mika34

New member
Ja osobiście jestem zawiedziony. Praktycznie wszystkie fimy sie przycinaja delikatnie co 7, 8sek. Zauważyłem ostatni ogladajac 2 filmy ze przycinek nie było. Spostrzegłem że owe dwa mialy rozszerzenie *.divx. Wszystkie inne tj. *.avi *.mkv itp itd mają lekkie przycięcia. Dzis specjalnie kupiłem dysk sata2, by wyeliminowac iz owe przycinki powoduje dysk usb2. segate 500gb jednak nie. Na Caviar 500gb 16mb bufor i problem caly czas wystepuje. Dla mnie lipa.
 
Do góry