55" Sony 3LCD Full HD KDS-55A2000 ... wszystko o tym tv

edward55

New member
pomocy nie wiem co wybrac

:hmm:
kds55a2000 za 10000
czy
kdf50e2010 za 4500
cena kusi ale czy duzo strace na jakosci jak kupie tanszy? czy ten pierwszy to juz inna o wiele leprza technologia
licze na wasza pomoc
 

kds55a2000

New member
W tej chwili KDS powinien kosztowac w granicach 9000. Poszukaj w sklepach internetowych.

Wg. mnie lepiej zainwestować w 55:
po pierwsze: większa przekątna (lepszy obraz, lepsze samopoczucie ;) )
po drugie: Full HD (wszystkko co się da wycisnąć z nowego standardu)
Te dwa parametry powinny zapewnić Tobie spokojny sen przynajmniej przez
najbliższe 2 lata.
 

Sober

New member
Myślę że oba mają zbliżony stosunek jakości do ceny więc jeśli Cię stać to bierz KDS! Tylko nie za taką cenę! Ja płaciłem 9400 w Cenrum Sony i to przed Świętami, teraz powinni nawet więcej obniżyć! Potarguj się :)
 

eprinton

New member
W sprawie awaryjności KDSa Sonego

Właśnie rozmawiałem z technikiem co montował sąsiadowi nkę. i tak sobie rzuciłem że poluję na KDSa 55" - a on na to że to badziew bo oprócz lampy, która - wiadomo - wymaga wymiany - odparowuje (na skutek temperatury) jakiś olej z soczewek (?) przez które są przepuszczane widma poszczególnych kolorów. i to powoduje stopniową utratę kontrastu i nasycenia kolorów. A wymiana tych soczewek to ponoć finansowy krach. Do tego tylko w Sony, które pilnie strzeże żeby nie można było tych części kupić poza autoryzowanym serwisem.

Co wy na to?
 

gregto

New member
No mam wątpliwości czy to mobil 1 , a może lotos dynamic ?:smile:
O żadnym oleju nigdy nie słyszałem, a na wszelki wypadek proponuję 5 letnią gwarancję za 439 PLN ( w ciągu 2 tygodni od daty zakupu). Po tym okresie wymienisz na lepszy.
 

macp

New member
witam jak w tym tv sprawuje sie: 1. PAP (czy jest PIP)? np. czy mozna w jednym okienku wyswietlic kanal z c+ a w drugim z "n" podlaczonych po hdmi? 2. czy automatyczna regulacja glosnosci spelnia swoja role np. chodzi o moment wlaczenia glosnej reklamy? pozdrawiam
 

Sober

New member
macp napisał:
witam jak w tym tv sprawuje sie: 1. PAP (czy jest PIP)? np. czy mozna w jednym okienku wyswietlic kanal z c+ a w drugim z "n" podlaczonych po hdmi? 2. czy automatyczna regulacja glosnosci spelnia swoja role np. chodzi o moment wlaczenia glosnej reklamy? pozdrawiam

ad 1. Niestety te funkcje są trochę do bani bo dotyczą tylko tunera analogowego. Podłączając po hdmi nic nie zobaczysz. :( a mogła być przydatna funkcja....

ad 2. Nie wiem, bo nie używam wbudowanych pierdziawek :) Zresztą taka funkcja z założenia nie ma prawa dobrze działać bo jak trafisz akurat na cichszy fragment to potem Ci huknie ;-) poza tym po co zabijać dynamikę dźwięku?
 

jtd

New member
Bez reklam
Panowie jak ten KDS radzi sobie przy sygnale z kablowki ? Lepiej czy gorzej niz na plazmach ?
 

Sober

New member
Ja bym powiedział że lepiej, ale weź poprawkę na jego rozmiar. Min. 4m. do komfortowego oglądania słabego sygnału.
 

verde

New member
macp napisał:
witam jak w tym tv sprawuje sie: 1. PAP (czy jest PIP)? np. czy mozna w jednym okienku wyswietlic kanal z c+ a w drugim z "n" podlaczonych po hdmi? 2. czy automatyczna regulacja glosnosci spelnia swoja role np. chodzi o moment wlaczenia glosnej reklamy? pozdrawiam

Ad.2. Nie spotkałem się jeszcze za sprzętem, w którym ta funkcja by działała dobrze. Bo niby jak? Jak ma rozpoznać głośną reklamę od głośnego okrzyku w filmie? Jak ma rozpoznać, czy kanał jest nadawany cicho, czy to tylko cicha scena? Brutalna ingerencja w poziom sygnału doprowadziłaby do straszliwego spłaszczenia dynamiki, w efekcie dźwięk w ogóle nie nadawałby się do słuchania. Z reguły działa to lepiej lub gorzej, ale nigdy tak, żeby skutecznie niwelować różnice w poziomach dżwięku pomiędzy różnymi kanałami, o reklamach już nie wspominając.
 

macp

New member
Sober napisał:
Niestety te funkcje są trochę do bani bo dotyczą tylko tunera analogowego. Podłączając po hdmi nic nie zobaczysz. a mogła być przydatna funkcja....
czy to znaczy ze mozna wyswietlic dwa rozne kanaly z tunera analogowego? myslalem ze mozliwe jest to gdy sa 2 tunery lub gdy sygnal z roznych zrodel np. jedno okienko z tunera a drugie ze scart
 

Sober

New member
W okienku możesz mieć tylko obraz z tunera analogowego i z żadnego innego źródła. Jeśli dobrze pamiętam. Sprawdzę wieczorem.

PS: Czy ktoś wie czy da się w tym TV jakoś ustawić żeby po włączeniu przełączał się od razu na złącze HDMI? Domyślnie jest to TV i potem trzeba przełączyć ręcznie co jest niewygodne. Ideałem by było gdyby TV sam rozpoznał na którym złączu ma sygnał i się na niego przełączył... marzenia :)
 

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
AV 1080p - polaz PS3

Byłem na pokazie PS3. Były te full hd lcd. Dlaczego w rogu erkanu był napis AV? Czy taki napis zawsze będzie przy podłączaniu sprzętu?
 

gregto

New member
Po pierwsze piszesz w wątku poświęconym KDS-owi czyli telewizorowi projekcyjnemu a nie LCD. Po drugie, wyświetlenie źródła wejściowego sygnału generalnie jest "wyłączalne"
 

staszek_s

New member
Witam wszystkich, po długich męczarniach, oglądaniu, czytaniu itp w końcu się zdecydowałem i mam swojego, a jakże, KDS'a :O) Pomogła prezentacja od kiki'ego a także rosnące zniecierpliwienie - ileż można czekać na lepsze ceny/modele... Dziękuję wszystkim za opinie, pomogły w wyborze, może się komuś przyda moja mała relacja z porównania - kontrkandydatami byli JVC ILA 56 cali (tylna projekcja) i plazma Pioneera 427, 42 cale. Od początku nastawiony byłem na KDS'a bo za podobną kasę jednak full HD i dobre opinie użytkowników. Podpięty jako pierwszy zachwycił nas obrazem z kanałów HD (discovery, mecz LM w NSporcie), oraz na dobrych kanałach SD - na przykład świetnie wygląda nagrany niedawno Truman Show z TVN7. Kanały typu TVP Kultura, Puls itp wyglądają już raczej kiepsko ale IMHO lepiej niż na dużych LCD, jakie widziałem tu i ówdzie. JVC - "tylko" HD Ready, więc miałem nadzieję że lepszy dla sygnału SD, jakoś nas nie przekonał, nie pokazał niczego lepszego niż KDS, w HD już troszkę tracił (taka była zgodna opinia całej rodziny). Najtrudniejszy był wybór między plazmą a KDS'em, ta pierwsza pokazuje piękne nasycone kolory, dobry obraz na każdym kanale SD (sam mniejszy rozmiar już powoduje lepsze wrażenia z tej samej odległości), niezły też na HD chociaż liczba szczegółów bez porównania mniejsza, w końcu to "połowiczna" rozdzielczość "pełnego" HD. W końcu w demokratycznym głosowaniu wybraliśmy KDS'a, i jesteśmy zadowoleni, chociaż to jednak straszna kobyła - podstawowa odległość u mnie to 4 metry ale ogląda się też z ok 3, więc robi wrażenie za dużego. Bajkowe wrażenia z dobrych kanałów przeważyły nad wadami - nietrwałą lampą, pionowymi kątami, lekkim szumem wentylatora itp. Na razie wydaje się, że mogę go spokojnie polecić chociaż naprawdę można coś powiedzieć po kilku tygodniach użytkowania. Pozdrawiam
 

Sober

New member
Sober napisał:
Z kolorami wciąż się bawię ale te ustawienia co wyżej wydają mi sie narazie dobrym kierunkiem :)

Ostatecznie, od dłuższego czasu oglądam na następujących ustawieniach kolorów. Wg mnie takie ustawienia dają wreszcie naturalne barwy na KDS:

Colour: 48
Colour temp: neutral

White balance:
red: -2
green: 0
blue: -1

red bias: 0
green bias: -10
blue bias: -6
 
Do góry