55" Sony 3LCD Full HD KDS-55A2000 ... wszystko o tym tv

Sober

New member
No to gratulacje :eek: Masz jeden z kilku najlepszych ekranów obecnych teraz na rynku :D

Daj jakiś dokładniejszy opis jak się sprawuje, może coś Cię w nim wkurza? Z jakiej odległości oglądasz? Czy SD jest jeszcze znosna na tym monstrum?
 

wojcias

New member
ziomek napisał:
Ceny podawane w USA nie zawieraja podatku vat stanowego (w kazdym stanie jest inna stawka), a ceny w Europie sa brutto.

Niekoniecznie. Po pierwsze w niektorych stanach podatek stanowy wynosi ZERO. po drugie jesli zamowisz cos poczta np z Nowego Yorku do Chicago nie zaplacisz podatku wcale . Taki calkowicie legalny "przemyt". Za plazme oczywiscie zaplacils wiekszy koszt transportu niz podatek stanowy zwykle kolo 8% (a nie 22 jak u nas czy 16% w Bundes) ale zamawiajac kamerke HDV z NY do Chicago w PALu zaplacilem tylko 30$ za przesylke czyli jakies 2.5%.
 

wojcias

New member
ziomek napisał:
Ceny podawane w USA nie zawieraja podatku vat stanowego (w kazdym stanie jest inna stawka), a ceny w Europie sa brutto.

Niekoniecznie. Po pierwsze w niektorych stanach podatek stanowy wynosi ZERO. po drugie jesli zamowisz cos poczta np z Nowego Yorku do Chicago nie zaplacisz podatku wcale . Taki calkowicie legalny "przemyt". Za plazme oczywiscie zaplacils wiekszy koszt transportu niz podatek stanowy zwykle kolo 8% (a nie 22 jak u nas czy 16% w Bundes) ale zamawiajac kamerke HDV z NY do Chicago w PALu zaplacilem tylko 30$ za przesylke czyli jakies 2.5%.
 

wojo01

New member
Zobaczyłem KDS 55 i...... zdębiałem - super.:D Prezentacja odbyła się w centrum Sony- co dziwne jedynym dostępnym źródłem sygnału było DVD:(
Powiem, że podjarałem się deko, ale..
Cena za KDS to około10000, za to mogę mieć Sony KDF 50 i Panasonic PT AX 100. Zaczyna się problem, czy dużo stacę mając sprzęt 720 w stosunku do 1080 oglając n-kę, ale zyskując ogromny ekran z projektora( głównie DVD). Oczywiście KDF dedykowany n, a projektor dla DVD.
Czy KDS= KDF 50+ PT AX 100:confused:

Pzdr
Wojo
 

jarwisz

New member
Bez reklam
wojo01 napisał:
Zobaczyłem KDS 55 i...... zdębiałem - super.:D Prezentacja odbyła się w centrum Sony- co dziwne jedynym dostępnym źródłem sygnału było DVD:(
Powiem, że podjarałem się deko, ale..
Cena za KDS to około10000, za to mogę mieć Sony KDF 50 i Panasonic PT AX 100. Zaczyna się problem, czy dużo stacę mając sprzęt 720 w stosunku do 1080 oglając n-kę, ale zyskując ogromny ekran z projektora( głównie DVD). Oczywiście KDF dedykowany n, a projektor dla DVD.
Czy KDS= KDF 50+ PT AX 100:confused:

Pzdr
Wojo
-nie porównuj 55A2000 do pozostałych - tamte to II liga
-dużo nie stracisz oglądając 720p /dla niektórych jest to lepszy obraz niż 1080i/
-ogromny ekran z projektora - tak - ale tylko to - pamiętaj że bedziesz musiał mieszkać w "ciemni" gdyż projektor nie znosi najmniejszego swiatła.
pozd
 

scott

New member
wojo01 napisał:
Zobaczyłem KDS 55 i...... zdębiałem
czy dużo stacę mając sprzęt 720 w stosunku do 1080 oglając n-kę

telewizor kupuje sie na dlugo. jest ogromna róznica miedzy 720 i 1080 nie wazne czy 'p' czy 'i'. parafrazujac kolege: dla niektórych maly samochód jest lepszy niz duzy : )) jeszcze pól roku temu takie rozwiazanie jak proponujesz, czyli wejscie w 720 bylo rozwiazaniem optymalnym (a pomysl z projektorem jest swietny), ale dzisiaj 720 juz zaczyna byc klasyka i trzeba myslec patrzac w przód, kiedy 1080 to bedzie standard (wiosna?)

nie dalej jak wczoraj jeszcze raz ogladalem ustawione bezposrednio kolo siebie KDF i KDS i moge ci powiedziec ze porównania nie ma.

moja rada: wez KDS i zobaczysz (znajdz dobra cene). projektor kup za jakis czas, kiedy spadna ceny na wersje Full HD.
 

Sober

New member
wojo01 napisał:
czy dużo stacę mając sprzęt 720 w stosunku do 1080 oglając n-kę, ale zyskując ogromny ekran z projektora( głównie DVD).

Dużo stracisz. Niestety 1080i na KDF wygląda marnie :( Krawędzie się tną przy szybszym ruchu i ostrość już nie ta. Sam myslalem ze KDF styknie, ale polecam bezpośrednie porównanie, myślę że nie będziesz miał wątpliwości. Jeśli już to proponowałbym kupić TV kineskopowy SD do TV i albo projektor SD pod DVD albo poczekać aż projektor fullHD spadnie z ceną z tych 20 000 ;-)

Mesiash napisał:
A w Saturnie (W-wa) można dostać KDS za niewiele ponad 8 tysięcy :shock: Ceny spadają aż miło!

:shock: Wow, dzieki za info! Mam nadzieje ze w Krakowie tez jest w tej cenie :D
 

Sober

New member
Niestety wg info na stronie Saturna promocja dotyczy tylko Warszawy (trwa do konca tygodnia)... :confused: dziwna jest polityka tej firmy.. W jednym oddziale ceny o prawie 2000 niższe niż w drugim... ktoś coś wie więcej na temat tej promocji? Może w Krakowie też będzie? :cry:


Tak sobie myślę że to pewnie i tak jest oszustwo polegające na tym że dali po jednym egzemplarzu każdego TV który od razu kupił jakiś handlarz... tak było przy otwarciu oddziału w krakowie ;-) Trzeba by przedzwonić - szkoda że mnie nie ma w Polsce :(
 
Ostatnia edycja:

tomaszek12

New member
Ja bym jednak nie liczył

na kupno tego Tv w tej cenie (to chyba bylo coś ok 8170 zł.) już pare tygodni temu jak chciałem go kupic w MM w ich gazetce kosztował wtedy 9999 zł. ale jak pojechałem w dniu rozpoczęcia promocji to nie bylo po nim śladu.
W Warszawie zrobili weekend bez wat-u na telewizory pewnie mieli ze 3 szt. i juz ich dawno nie ma.
Ja kupiłem na konkurencyjnym forum za ok 9000 zł. i jestem super zadowolony po 3 tygodniach oglądania tego Tv -polecam wszystkim.
 

wojo01

New member
Byłem dzisiaj w Saturnie, stoi KDS 55 w cenie 8195.90, KDS 70 chyba 21300. Nie zapytałem, niestety, ile sztuk mają na sprzedaż. Jeśli ktoś potrzebuje takiej informacji to jutro mogę sprawdzić.
55 jest wystawiony, a raczej postawiony na wysokości podłogi, możliwość oceny zerowa. Może to i dobrze, niezorientowani nie kupią, więc może jeszcze trochę zejdą z ceny.

wojo
 

eprinton

New member
U nas w Silesia City Center i w MM te KDSy są po 11999. Co ciekawe sprytnie ustawione żeby nie bardzo dało się popatrzeć z 3-4m.
Skoro w Wawie są po 8200 to może i tu obniżą cenę? Bo tylko na to czekam. Miałem przed MŚ kupować Samsunga DLP ale nie było już na stocku nigdzie tej wersji co chciałem. I dobrze.
A może jakąś promocję tradycyjną z obniżaniem ceny o VAT zrobią?
Jakieś przecieki w tej sprawie mile widziane.
 

alde

New member
cena w Saturnie na kds 55

W/g aktualnej gazetki reklamowej Saturna to KDS kosztuje tam 9999 a ta cena 8190 to cena netto bez podatku. Dziwnie to troche wyglada i mozna sie nabrac .. jezeli oczywiscie nie jestem zupełnie w błedzie.
 

wojcias

New member
Witam
Jeszcze nie rozstrzygnolem czy kupic KDSa czy Plazme. Mam taki problem ze mieszkam w dzielnicy gdzie nagle wybudowalo sie wiele domow a slupy z pradem budowano w latch 60tych. Slupy mocne ale kable slabe. Pomijam juz to ze mam czasem 180V. Mam w domu druga linie zasilana z wielkiego autotransformatora w piwnicy. Jak w sobotni wieczor powieje wiatr to w ciagu godz mam nawet 10 krotkotrwalych wylaczen pradu. Mam w domu ze 6 UPSow i z CRT jest ok bo UPS trzyma go te kilkanascie minut. Boje sie jednak o TY RP czy Plazme . Co bedzie jak w ciagu wieczora dostanie kopa i kilka razy prad zgasnie a TV wyzre caly magazynek UPSa? Czy takie wysiadki pradu moga zabic TV RP ? Czy nie ma znaczenia czy Plazma czy RP bo i jedngo zabije i drugiego takie takie kilkunastokrotne wlaczenie i wylaczenie kabla zasilajacego? Czy komus kiedys wyszarpala sie wtyczka z pradu w czasie grania TV?
 

Ru$lan

New member
Jako, że jestem w temacie RPTV to właśnie w tej kwestii mogę ci pomóc.
Przechodząc od razu do meritum. Nagłe zaniki prądu mogą zabić lampe w tv - tak po prostu, tudzież zanik energi może doprowadzić do wyłączenia chłodzenia i w efekcie do śmierci lampy.
Nagłe włączenie i wyłączenie tv również może doprowadzić do śmierci lampy.
BTW. Sam mam tv podłączony przez ups, ale jest to rozwiązanie profilaktyczne - jeszcze nigdy w czasie oglądania nie zdarzył mi się 20-sty stopień zasilania więc nie wiem jak się taki ups spisze.
 

zibi61

New member
Martain napisał:
Witam,
ma ktos dostep do menu serwisowego KDS'a ?
Chciałbym sprawdzić czy moja lampka świeciła tylko u mnie :)

Pozdrowienia

Ponawiam pytanie. Jak wejść do menu serwisowego by sprawdzić ile świeciła lampa?
Pzdrawiam
 

Andrzej1965

New member
Gwraancja na lampę KDS 55A2000

Sprzęt to tylko sprzęt - jedna lampa wysiądzie po 8000 godzin, druga po tygodniu. Czy w tej drugiej sytuacji naprawa odbywa się na koszt nabywcy (brak gwarancji na lampę)?! Lampa jest przecież integralnym elementem - bez niej telewizor to podstawka pod kwiatek (w tym przypadku nawet nie najlepsza).
To dla mnie decydujące przy kupnie tv tylnej projekcji - proszę o wskazówkę jak to wygląda w praktyce Sony.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Andrzej1965 napisał:
Sprzęt to tylko sprzęt - jedna lampa wysiądzie po 8000 godzin, druga po tygodniu. Czy w tej drugiej sytuacji naprawa odbywa się na koszt nabywcy (brak gwarancji na lampę)?! Lampa jest przecież integralnym elementem - bez niej telewizor to podstawka pod kwiatek (w tym przypadku nawet nie najlepsza).
To dla mnie decydujące przy kupnie tv tylnej projekcji - proszę o wskazówkę jak to wygląda w praktyce Sony.

W praktyce niestety płacisz TY ZA WSZYSTKO - Lampa + wymiana chyba że sam wymienisz gdyż jest to banalnie proste i opisane w instrukcji

pozd
 

zibi61

New member
Kod serwisowy

Sory że się powtarzam, ale dzisiaj idę oglądać używanego KDS-a i mam jedyną wątpliwość co do ilości godzin wyświeconych przez lampę. Proszę jakiegoś łaskawego poliglotę aby przetłumaczył z tego angielskiego forum jak wejść do menu serwisowgo i sprawdzić ile lampa ma wyświeconych godzin.
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....2606&page=1
Z góry dziekuję za pilne potraktowanie problemu i jeszcze raz przepraszam za powtórkę (pewno nie tylko mnie się przyda).
Pozdrawiam.
 
Do góry