55" Sony 3LCD Full HD KDS-55A2000 ... wszystko o tym tv

bio_hazard

New member
Mzzyku napisał:
Sory ale tak po przeliczeniu na usd na zł to wychodzi ta sama cena. Moze mi sie wydaje ale jakos nie robi to na mnie wrazenia. tak juz poprostu jest

no to chyba ci sie wydaje - przeliczajac 2500 USD po 3 zl (srednia cena z 1USD) daje nam 7500 PLN - troche chyba jeszcze brakuje do 9500 PLN...
 

Razgriz

New member
wogóle ceny w Polsce RTV są kosmiczne. Jak możemy równać się z jakimś Niemcem który zarabia 3000euro i kupuje sobie wypasiony telewizor za 4000euro (zbiera no nie wiem...ze 3 miechy nie odmawiając sobie dużo) a u nas ? Średni zarobek to 2000zł a sprzęt x4 więc 13000zł (trzeba zbierać ze dwa lata żyjąc na krawędzi ubóstwa). Dlatego marzę o rozwiązaniu sejmu i rządach PO!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
System NTSC jest systemem uboższym , więc nie potrzebuje wielu części które są montowane na Europę. Inny podatek Vat i inna siła nabywcza.
Przecież nic prostrzego wystarczy kupić w USA . Ale osobiście nie radzę
pozdrawiam
 

scott

New member
Mazoku napisał:
Sprawa jest banalnie prosta: oni są bogatsi. (...) Mały popyt = mało sprzedawanych produktów = duże marże dla producentów i dystrybutorów. Sprzedaje się więc ich dużo, toteż i ceny są niższe.

Dokladnie tak.
 

c1

New member
SONY KDS-55A2000 i jakos obrazu HD (HDMI i PC)

Skoro watek dotyczacy porownania KDS-55A2000 z KDL-40W2000 nie wypalil, stad prosba o ew. uwagi uzytkownikow 55-tki. Prosze o komentarze i uwagi dotyczace jakosci obrazu HD z klasycznego PC (DVI-HDMI). Czy efekt opisany w tym watku [http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5965] nie wystepuje?

Mile widziane rowniez uwagi o jakosci z nbox-a.
Przy okazji pytanie dla bardziej znajacych temat w jaki rodzaj HDMI 1.x wyposazony jest wspomniany TV (1.2 czy juz 1.3).



c1
 

tomaszek12

New member
Cześć ja tez się zdecydowałem na KDS 55

Wczoraj mi dostarczyli do domu jestem mile zaskoczony bo po prezentacji w Sony (w salonie na ONZ i w Colmexie na Grzybowskiej) nie byłem do końca przekonany co do zakupu. No ale stoi :) oglądam Cyfrę z odległości ok 3.5-5 m .i jest Ok. Kolorki są super -nie wiedziałem tylko dlaczego wszyscy tak sie zachwycaja kolorem czarnym w tym Tv - teraz już wiem CZERŃ -rewelacja .
Dla niezdecydowanych szczerze polecam - patrzyłem przed zakupem u znajomego KDF 50 -jednak jakość KDS 55 to zupełłnie coś innego nie ma porównania.
 

staszek_s

New member
Napisz też jak oceniasz sygnał SD - TVP, TVN może jakiś divx - to jednak większość oglądanego na co dzień programu. Czy odległość ok 3,5 m jest do przyjęcia dla takiego materiału ?
 

tomaszek12

New member
staszek_s napisał:
Napisz też jak oceniasz sygnał SD - TVP, TVN może jakiś divx - to jednak większość oglądanego na co dzień programu. Czy odległość ok 3,5 m jest do przyjęcia dla takiego materiału ?
Cześć
Jakoś tak wyszlo że nie za bardzo miałem czas na oglądanie -ostatnio :(
No ale trochę poogladałem i nie za bardzo wiem co napisac :
Ogólnie jestem zadowolony wielkośc nie jest za duża (4-5 metrów)tylko czasami jakośc nadawania kanałów jest kiepska np. Tvn jakość dobra ale np. TVN 24 ze studia jakośc słaba (Dream 7000 Cyfra kabel profigold Euro-Euro za ok 160 zł. nie pamiętam symbolu)
Na kanałach naszej TVP1 jakośc dobra czasami słaba ...no ale większość reklam jakość super nie pisze o kolorach bo te super tylko o ostrości obrazu .
Co do Divx to się trochę ździwiłem bo na Rip DVD jakość duzo lepsza niz na sygnale z Cyfry .
No i na koniec dodam cięzko się przyzwyczaic do jakści czerni w tym Tv bo włączając telewizor kolejnego dnia kolor czarny od razu kole w oczy :) Mam to po 5 dniach użytkowania włączam telewizor i aż się oczy śmieja na widok CZERNI :)
 

wotan66

New member
Kds-70r2000

Panowie czy ktoś widział na żywca większego brata 55" czyli KDS-70R2000, widziałem 55" na sygnale HD 1080i mnie k.... powaliło, chyba skoczę na główkę i wymienię swojego poczciwego Thomsona, niestety nie jestem w stanie zejść do 55" (siła przyzwyczajenia :) ) więc pozostaje 70" ale ta cena :( będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie, inaczej będę musiał zamawiać w ciemno
 

staszek_s

New member
tomaszek12 napisał:
Cześć
Na kanałach naszej TVP1 jakośc dobra czasami słaba ...no ale większość reklam jakość super nie pisze o kolorach bo te super tylko o ostrości obrazu .
cóż, trzeba się będzie wybrać gdzieś i pooglądać w jakimś sensownym sklepie ... Pozdrowienia
 

Sober

New member
wotan66, niestety cena za 70'' jest zaporowa... Założe się że wyprodukowanie tego kolosa kosztuje może z 1000 zł więcej niż 55... w końcu to technologia projekcyjna... To już bym wolał kupić sam projektor w technologii sxrd. Niestety cena też zaporowa :( Myślę że zarówno 70-tka jak i projektory będą mocno spadać z ceny za jakiś czas, może za rok cena będzie bardziej rynkowa :)

Ale zgodzę się że sygnał 1080i na KDS to jest to :D

PS: Ciekawe jak będzie z jakością na n-ce. W końcu to mpeg-4, tak jak w divx'ach a nie przestarzały mpeg-2 z cyfry...
 

scott

New member
3 rózne obok siebie

W Kraku w Tesco przy Kapelance w Mix'ie stoja obok siebie KDF 50" KDS 55" i JVC 70".
Warto zobaczyc. Wszystkie pokazuja swoja klase.
KDF w cenie
JVC w wielkosci
KDS w samym sobie
 

pmcomp

New member
wotan66 napisał:
Panowie czy ktoś widział na żywca większego brata 55" czyli KDS-70R2000, widziałem 55" na sygnale HD 1080i mnie k.... powaliło, chyba skoczę na główkę i wymienię swojego poczciwego Thomsona, niestety nie jestem w stanie zejść do 55" (siła przyzwyczajenia :) ) więc pozostaje 70" ale ta cena :( będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie, inaczej będę musiał zamawiać w ciemno

Mam ta 70-kę.
Oglądałem dzisiaj na nsport HD mecz Ligi Mistrzów.
Zajebioza :D .
Pozdro
 
Do góry