55" Sony 3LCD Full HD KDS-55A2000 ... wszystko o tym tv

yander

New member
Kod serwisowy

Mam Bravię 42' i do menu serwisowego można się w nim dostać następująco:
włączony TV i po kolei należy wcisnąć:
INFO - na pilocie klawisz ze znakiem ?
5
VOL+
ANALOG
jak TV się włączy należy wcisnąć Menu.
 

zibi61

New member
Obawiam się, że link nie nadaje się do użycia ...


A jeszcze wczoraj go przeglądałem, tylko że tam wszystko po angielsku i nie mogłem skumać. Może jakiś chwilowy problem. Pozdrawiam i dzięki za dobre chęci.

Yander, Tobie też dziękuję. Sprawdzę tę kombinację (dopiero wieczorem) i napiszę czy zadziałała.

Może ktoś kto ma ten TV w domu, sprawdzi i potwierdzi?
 
Ostatnia edycja:

zibi61

New member
A jak lampa świeciła już parę tysięcy godzin?
Nie chcę nic przestawiać w ustawieniach tylko sprawdzić przebieg lampy.
Jak kupuję samochód to też mnie interesuje ile ma kilometrów przejechane.
Pozdrawiam.
 

tomaszek12

New member
Ja tez próbowałem wejśc w menu :)

Na wyłączonym TV nacisnałem klawisze na pilocie
Power Off
Info (I+)
5
Volume +
power On
i usłyszałem szum wentylatora :( właczyło sie chyba chlodzenie lampy na wysokich obrotach bo słychac było dośc głośny szum ale Tv sie nie właczył.

Adap napisz po naszemu jak udalo ci sie wejśc do Menu serwisowego i czy można bespiecznie z niego wyjśc ...bo nie chciałbym nic poprzestawiac ani uszkodzic tylko zobaczyc ile godzin świeci moja lampa.
 

krzysiu_j

New member
Witam, jestem tu nowy na forum. W związku z zamiarem kupna telewizora, od jakiegoś czasu przeglądam wasze forum. Na początku wybór ograniczał się do plazm i lcd, niestety nie mogłem znaleźć modelu który spełniał by moje oczekiwania. Głównym czynnikiem decydującym o kupnie telewizora jest przekątna ekranu. Zależy mi na jak największym obrazie, w możliwe jak najrozsądniejszej cenie. Dodatkowo, od niedawna jestem posiadaczem platformy cyfrowej N, dlatego szukam telewizora w pełnej rozdzielczości HD. Jak już pisałem, szukam telewizora który oferowałby mi to wszystko i znalazłem właśnie ten model Sony KDS. Teraz chciałbym zadać kilka pytań, które mnie najbardziej nurtują. Po pierwsze - czy ten telewizor odbiega jakością obrazu od plazm i lcd FULL HD? Po drugie, martwi mnie żywotność lampy. Mam trójkę dzieci, każde codziennie ogląda tv po przyjściu ze szkoły, od tego czasu, czyli godziny 14, chodziłby on z krótkimi przerwami do godziny mniej więcej 22, czyli wychodzi jakieś 7 godzin telewizji dziennie. Moje pytanie - ile powinna wytrzymać lampa przy takim użytkowaniu? I czy do telewizji nie lepszy byłby np. lcd? Oczywiście telewizor spełniałby rolę kina domowego, a w niedługim czasie planuje także zakup którejś z next-genowych konsol. Czy w tej cenie znajdę coś jeszcze godnego uwagi? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ad.1 nie odbiega jakością od plazm i LCD
ad.2 powinien wytrzymać więc 3 lata /może paść po tygodniu niestety,
ale może i wytrzymać lat 6-7 mimo iż 8 tys godzin dawno minie/
ad.3 na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - jedni uważają iż do telewizji najlepiej nadaje się plazma inni LCD a jeżeli jak zwykle wybór leży poi środku to 3LCD jest tym wyborem.
Za taką kasę nie kupisz nic innego o podobnych parametrach.Nie ma co ukrywać że cena jest tak atrakcyjna przez ewentualny koszt wymiany lampy.Gdyby tak nie było i lampa starczałaby np na 60 000 godzin jak jest w LCD ten odbiornik kosztowałby zapewne około 15tys zł.
ps
a propo konsol - niestety uważam iż do nich najlepszym wyborem jest jednak LCD

pozd
 

adap

New member
menu serwisowe

Tomaszek:
wejśc wszedłem przez tą kombinację, jednak nie widziałem tam czegoś co sensownie by wykazywało ilość świecenia lampy :( same parametry techniczne, więc wolalem nic nie mieszać tylko grzecznie je opuścić ;), poprzez kombinację mute + 0 lub mute + tools
osobiście nie radzę tam za wiele grzebać , bo jak zauważył czaki można więcej zrobić szkody niż sie dowiedzieć

pozdrawiam
 

tomaszek12

New member
Dzieki adap

ja tez nie chcę tam nic przestawiac tylko byłem ciekaw ile swieciła lampa -ale jak nie znalazłeś tam ile czasu swieci lampa to dam sobie spokój i nie będe nic tam zmieniał bo TV działa świetnie :)
 

krzysiu_j

New member
Dzięki jarwisz za odpowiedź. Byłem wczoraj min. w Media Markcie i Saturnie. Dokładnie przyjrzałem się temu telewizorku. Jest jeszcze większy niż go sobie wyobrażałem! Obraz puszczony z kablówki z ok. 2,5 metra oglądało mi się naprawdę przyjemnie. Kąty boczne ma super, trochę dokuczliwe są te w pionie, ale z tym się już pogodziłem :smile:. Co do gier, to myślę, że się nadaje. Na wp widziałem zdjęcia z prezentacji ps3 w Polsce, gdzie ps3 podłączono właśnie do tego kds'a. Martwi mnie tylko jedna rzecz - ta nieszczęsna lampa. Dziwię się dlaczego Sony nie objęło jej gwarancją. Czy największe ryzyko wypalenia jest przy pierwszym uruchomieniu i czy częste włączanie i wyłączanie telewizora jest dla niej bardzo szkodliwe? Jeszcze jedno. Czytałem, że spadki napięcia potrafią uszkodzić lampę, czy w związku z tym warto zainwestować z ups?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
krzysiu_j napisał:
Dziwię się dlaczego Sony nie objęło jej gwarancją. Czy największe ryzyko wypalenia jest przy pierwszym uruchomieniu i czy częste włączanie i wyłączanie telewizora jest dla niej bardzo szkodliwe? Jeszcze jedno. Czytałem, że spadki napięcia potrafią uszkodzić lampę, czy w związku z tym warto zainwestować z ups?
nie objęło - bo to najczęściej ulegająca uszkodzeniu rzecz w tym TV.A że jak widzisz jest droga więc dla Sony jest to bardzo na rękę nie obejmować jej gwarancją.
Największe ryzyko jej przepalenia jest nie przy 1 włączeniu a przy każdym uruchamianiu.Jako że jest to bardzo wrażliwa na przepięcia rzecz - nie wyobrażam sobie aby przy tym TV nie było UPS-a i to dobrego min.1000.

moja rada - możesz kupić ten TV - jest b.dobry - ale koniecznie do niego UPS-a,a nie jakąś tam listwę ochronną,ona nie zda egzaminu.

ps
nie dajmy się zwariować - nie bierz tak wszystkiego do głowy
przecież lampa nie uszkadza się przy każdym uruchamianiu TV.Co to by było - włączasz i modlisz się aby działało - po prostu może się wtedy uszkodzić tak jak w wiekszości TV,moment podania zasilania jest zawsze ryzykowny i dlatego aby to ryzyko zmniejszyć i cieszyć się sprawnym 3LCD przez 10-11tys godzin stosujemy ups-a.


pozd
 
Ostatnia edycja:

Sober

New member
tomaszek12 napisał:
ja tez nie chcę tam nic przestawiac tylko byłem ciekaw ile swieciła lampa -ale jak nie znalazłeś tam ile czasu swieci lampa to dam sobie spokój i nie będe nic tam zmieniał bo TV działa świetnie :)

Tak się zastanawiam czy to jest taki problem dla sprzedającego skasować ten zapis o czasie pracy lampy? Nie wiem nawet czy opcja ze zwykłego menu "nowa lampa" tego nie robi... w końcu skąd TV ma wiedzieć czy faktycznie wymieniono lampę na nową... no chyba że tam w menu jest faktycznie liczony czas pracy od pierwszego włączenia i nie da się tego skasować.

PS: Wczoraj przywiezli mi KDS. Na razie testowałem na zwykłej antence balkonowej i byłem mocno zdziwiony. Spodziewałem się kaszany, a tu obraz co najmniej tak dobry jak na CRT, który miałem wcześniej. Jedna uwaga - trzeba zostawić format 3x4 (czarne paski po bokach) i poświęcić parę minut na pogrzebanie po menu (zwykłe i zaawansowane) i powyłączanie wszystkich zbędnych "ulepszaczy" obrazu, które tak na prawde go psują. Aaalez oni tego nawymyślali... Domyślnie obraz jest był też u mnie trochę zbyt niebieski. Dziś/jutro powinna być n-ka więc dam znać - spodziewam się że będzie super również przy SD.

PS2: Szkoda że nei ma opcji zmniejszenia overscanu (można go tylko powiększyć) - chyba że o czymś nie wiem. Przesuwając obraz lewo-prawo i góra dół widać że sporo jest obcinane. Mam nadzieję że po HDMI będzie lepiej :)
 

kds55a2000

New member
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem KDS'a 55''.
Sygnał mam podawany z dekodera telewizji "n" po komponencie.
Kupując ten telewizor wychodziłem z założenia, że będzie on służył w 90% do oglądania filmów dobrej jakości DVD i/lub filmów w HD, a jedynie w 10% do oglądania tego co proponują stacje telewizyjne (głównie nadające w SD). Jednak jakość obrazu w SD oferowanego przez tego "wieloryba" jest, b.dobra. Oczywiście wiele zależy od nadawcy, ale z odległości 3,5 - 3,7m jest wyśmienicie!!!! Nie wspomnę o programach nadawanych w HD (Discovery HD, nSport czy nawet MGM).
Wiele czasu spędziłem na ustawianiu parametrów obrazu, był moment że już zaczynałem powątpiewać w jakość KDS'a i w to co zostało powiedziane na tym forum o jakości odwzorowania kolorów, głębi, ostrości no i o nieprzeniknionej czerni. W tej chwili jestem prawie usatysfakcjonowany, kolorki nie są przejaskrawione (ustawiałem na wielu programach nadawanych ze studia, filmach...), kontrast nie męczy, ale jest jedno ALE. Prawdę mówiąc po czerni spodziewałem się czegoś więcej. W momencie przełączania z programu na program jest moment gdy cała powierzchnia wyświetlacza jest/powinna być idealnie czarna. Tym czasem... jest trochę jakby fioletowa (minimalnie) i trochę za jasna jak na czerń ;), ale oczywiście jest o wiele lepiej niż na LCD, któremu też się kiedyś przyglądałem.
Druga rzecz, z którą nie mogę sobie jeszcze poradzić to CZERWIEŃ...
"Leci" sobie filmik, kolorki bajka (tzn. naturalne, nie przejaskrawione, spokojnie), wzrok prawie odpoczywa, a tu nagle w kadrze pojawia się czerwony Lamborgini, ba... czerwony to mało powiedziane, nienaturalnie, krwisto-czerwony, aż oczy bolą!! Z innymi kolorami jest OK, pozostaje jedynie przejaskrawiona czerwień (czysta czerwień). Nie wiem czy to kwestia ustawień, czy po prostu muszę się pogodzić z tą czerwienią.
 

Sober

New member
Witam! Zgadzam się z Twoimi spostrzeżeniami. Czerwień i niebieski są na mój gust za jaskrawe w stosunku do odcieni pośrednich. Ale to można wyregulować - wejdź sobie w menu zaawansowane i tam masz opcje balansu bieli - ja mam red: -3, blue: -3. Poza tym nasycenie kolorów mam na 34 i opcja WARM2 i wg mnie obraz jest teraz naturalny. Duzo zależy od stacji - np programy ze studia tvn są bardzo mocno nasycone kolorami - na innych stacjach bywa różnie więc nie ma co ustawiać pod dany kanał a trzeba znaleźć jakiś złoty środek.

Co do czerni to są dwie opcje które mają na nią wpływ - tryb oszczędzający lampę (mam włączony) - trochę poprawia czerń kosztem maks jasności oraz przesłona (zwykle mam na AUTO2, ale w nocy można spokojnie zjechać do minimum). Czerń ma faktycznie lekko niebieskawy odcień, ale wg mnie jest na prawde wystarczająco dobra. W trakcie dnia ciężko odróżnić czerń obudowy od czerni na ekranie jeśli damy małą przesłonę... do tego faktycznie nieidealność czerni widać tak na prawdę na paskach po bokach (sygnał 3x4) - patrząc na obraz wypełniający cały ekran ciężko się przyczepić.

Jak chcesz to mogę spisać resztę moich ustawień - generalnie powyłączałem wszystkie możliwe ulepszacze obrazu...

PS: Czemu nie po hdmi?
 

kds55a2000

New member
Dzięki Sober za podpowiedzi :)
Posiedziałem trochę nad ustawieniami, no i w końcu jestem zadowolony - zniwelowałem przejaskrawienie czerwieni (niebieski jakoś mi nie przeszkadzał). Z tego co zauważyłem to oczywiście poza zmianami balansu bieli i nasycenia, bardzo pomogła zmiana proporcji między kontrastem a jasnością :confused:. Zmniejszyłem kontrast do 45 a jasność zwiększyłem do 50 :) - wcześniej proporcja była odwrotna tzn. kontrast większy od jasności. Co do balansu bieli to ustawiłem przesunięcie czerwieni na -2, no i oczywiście mam włączony tryb oszczędnościowy.
"Strojenie" odbywało się na programie Discovery HD ("plaże świata"), który uważam w tej chwili za wzorcowy.

Sober napisał:
Jak chcesz to mogę spisać resztę moich ustawień - generalnie powyłączałem wszystkie możliwe ulepszacze obrazu...
Było by fajnie. Wiem że w wątku dot. KDF'a pojawiło się parę opisów ustawień, pewno różnicę między tymi modelami będą niewielkie - choć mogę się mylić - teoretycznie to trochę inna technologia (przynajmniej z nazwy = SXRD). Oto moje (może jeszcze je skoryguję):

przysłona: śr.
kontrast: 45
jasność: 50
nasycenie: 44
temp. barw: neutralne
Zaawansowane:
gamma: mała
balans bieli:
przesunięcie R: -2
Oszczędność: włączona

Sober napisał:
PS: Czemu nie po hdmi?

Miałem już w domu Component, to z niego skorzystałem. Na razie zastanawiam się/zbieram info. na temat kabelków HDMI, tzn. czy jest sens wydawania 170zł czy wystarczy taki za 40.
 

Sober

New member
Ok, z małym opóźnieniem ale oto moje ustawienia których używam do nki. Ciekawe co o nich sądzisz.

Advanced Iris: zwykle A2 (ale zależnie od oświetlenia inne opcje też)
Power saving: zwykle ON
Brightness: 50 (wygląda na neutralne położenie)
Colour: 50
Colour temp: WARM2
Sharpness: MIN (chociaz nie widze roznicy przy zmianie tego parametru, moze z uwagi na sygnał 1080i/p ?)
Noise reduction: BNR
DRC: Off
Black Corrector: Off
Gamma: Off
Clear White: Off
Live Colour: Off
White balance:
R gain: -20
G gain: 0
B gain: -10
R bias: 0
R bias: -7
R bias: -3
Detail enhancer: Off
Edge enhancer: Off

Z kolorami wciąż się bawię ale te ustawienia co wyżej wydają mi sie narazie dobrym kierunkiem :)

A co do HDMI to mysle ze jesli ma byc krótki to wystarczy taki tańszy. Ja kupiłem za 99 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ostatnio kilkanaście osób po prezentacji zdecydowało się na zakup TV KDS a 2000 Sony. Telewizor w tych domach spotkał się od razu z sygnałem HD i wzbudził niekłamany zachwyt. Działa znakomicie w Hd .
Ten sam telewizor w wielkosci 70" z blu raya - zapiera dech w widzach.
Jakość porażająca.

Nie kierowałbym sie marketingiem / że tylko plazmy i LCD/ . na dowód na Targach w Los Angeles pokazane zostaną nowe modele wielu firm.
A JVC Hd Ila full Hd - są obecnie sensacją w USA.
Przy zakupach duzych ekranów - koniecznie trzeba sprawdzić również model Sony.
pozdrawiam
 
Do góry