55" Sony 3LCD Full HD KDS-55A2000 ... wszystko o tym tv

gofer

New member
witam
mam takie pytanko na jakiej wysokości powinien stać ten soniaczek żeby jak najmniej odczuwać kąty poziome???
oglądam głównie z kanapy lub fotela czyli pewnie tak jak wszyscy:)
jak ktoś może to niech wrzuci pare zdjęć z projekcji, może jakiś materiał dvd i coś w fullHD
z góry dziękuje:bober:
 

Sober

New member
Myślę że takiej żebyś miał oczy na wysokości połowy ekranu...

Jeśli siedzisz na kanapie w normalnej odległości to problemu kątów w ogóle nie ma - w praktyce może on przeszkadzać jedynie w jakichś bardzo nietypowych ustawieniach... ja o nim dawno zapomniałem.
 

gofer

New member
dzięki za info
te kąty mnie bardzo martwiły bo w sklepie jest to bardzo odczuwalne niestety, zwłaszcza na jednolitych obrazach:(
ale teraz już jestem spokojniejszy i bardziej zdecydowany na kupno zawłaszcza że ceny cały czas lecą w dół:D
 

gofer

New member
Mam jeszcze takie pytanko ilu użytkowników kds'a używa upsa i ewentualnie jakiego bo z tego co mi sie wydaje to powinien to by ups z jak najkrótszym czsem reakcji.....
dobrze myśle czy się myle????
czy ups jest konicznością czy tylko zbędnym zabezpieczeniem???/:confused:
 

staszek_s

New member
gofer napisał:
Mam jeszcze takie pytanko ilu użytkowników kds'a używa upsa i ewentualnie jakiego bo z tego co mi sie wydaje to powinien to by ups z jak najkrótszym czsem reakcji.....
czas reakcji wg mnie nieistotny, dla lampy powinny wystarczyc czasy rzędu sekundy a UPS'y mają reakcję na poziomie milisekund. Natomiast podłączam się do pytania - jakiej mocy powinien być UPS ?
Podpiąłem mojego KDS'a + kilka urządzeń dodatkowo (amplituner, N'ka itp) do UPS'a 600 VA i nie utrzymał po przerwaniu zasilania, muszę jeszcze zrobić próbę z samym telewizorem ale trochę boję się eksperymentować. Wydawało mi się że taka moc powinna spokojnie wystarczyć chociaż przyznaję się że nie sprawdziłem maksymalnej mocy czynnej UPS'a. Jakie Wy stosujecie ?
 

kini0

New member
Bez reklam
Czy warto?

Czy wogóle warto kupować ten TV, czy raczej zostać przy Sharpie XD1E/XL1E 46 cali..... W rachubę wchodzi też plazma Pioneera 507xd.:hmm:
Czy jakiś użytkownik może mi doradzić?
 

staszek_s

New member
kini0 napisał:
Czy wogóle warto kupować ten TV, czy raczej zostać przy Sharpie XD1E/XL1E 46 cali..... W rachubę wchodzi też plazma Pioneera 507xd.
Czy warto to już sam musisz sobie odpowiedzieć, ja jestem zadowolony. Niestety tu nie ma mądrych bo każda pliszka swój ogonek chwali :cool:

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
KDSa 2000 - dostał najwyższe noty - zaraz za plazmą Pioneera . Więc jakość jest bardzo wysoka. Ale w Twoim wypadku i tak czeka Cię prezentacja - za dużo masz wątpliwości. A na prezentacji wszystko jest klarowne.
 

mtabak

New member
KDS55a2000 problem z VGA

Po podłączeniu do wejścia VGA notebooka maksymalna rozdzaiłka jaką chce wyświetlić TV to 1280 na 768 - czy ktoś wie czego to wina ? Czy da się po VGA zapuścić 1980x1080 ?
 

Sober

New member
Pamiętam że próbowałem podłączyć kiedyś laptopa i było tak jak piszesz. Dodatkowo TV zakładał że wejście VGA jest 3x4 i nie wyświetlał obrazu na całym ekranie.

Przydałby się laptop z wyjściem DVI - wtedy by nie było problemu.
 

mtabak

New member
Sober napisał:
Pamiętam że próbowałem podłączyć kiedyś laptopa i było tak jak piszesz. Dodatkowo TV zakładał że wejście VGA jest 3x4 i nie wyświetlał obrazu na całym ekranie.

Przydałby się laptop z wyjściem DVI - wtedy by nie było problemu.

A jeżeli zrobie z kompa DVI + przejściówka na VGa (kds) to też będzie ok ?
 

Qdlaty

New member
Witam
jestem zaintersowany kupnem kds55a2000 aczkolwiek przegladajac kilka stron zauwalzylem ze jest tez wersja kds55a2020. czy to jest nowsza wersja, jesli tak to jakie sa roznice?
 

MarCus0

New member
Sober napisał:
Kup kabel DVI-HDMI. Działa idealnie.

Czy ktoś z was (mających KDS-a) ma problem z uzyskaniem dźwięku na 6-tym wejściu razem z HDMI? Czy coś trzeba zmienić w ustawieniach? Podłączyłem kompa DVI-HDMI obraz jest super ale nie mogę uzyskać dźwięku.
Pozdrawiam
Marek
 

mtabak

New member
MarCus0 napisał:
Czy ktoś z was (mających KDS-a) ma problem z uzyskaniem dźwięku na 6-tym wejściu razem z HDMI? Czy coś trzeba zmienić w ustawieniach? Podłączyłem kompa DVI-HDMI obraz jest super ale nie mogę uzyskać dźwięku.
Pozdrawiam
Marek

Dla wejścia 6 (HDMI) masz wejście dźwięku na 2xRCA (PC DVI-HDMI i dzwięk jack-2xRCA) - działa bez problemu

Pozdr
 

SLAWEKJAS

New member
MarCus0 napisał:
Czy ktoś z was (mających KDS-a) ma problem z uzyskaniem dźwięku na 6-tym wejściu razem z HDMI? Czy coś trzeba zmienić w ustawieniach? Podłączyłem kompa DVI-HDMI obraz jest super ale nie mogę uzyskać dźwięku.
Pozdrawiam
Marek
Musisz mieć Radeona HD 2400, 2600 lub hd 2900, bo tylko te modele kart graf. jak na razie posiadają wbudowany kodec audio, który pozwala wysłać dźwięk po hdmi (max.5.1)
 

SLAWEKJAS

New member
SLAWEKJAS napisał:
Musisz mieć Radeona HD 2400, 2600 lub hd 2900, bo tylko te modele kart graf. jak na razie posiadają wbudowany kodec audio, który pozwala wysłać dźwięk po hdmi (max.5.1)

A tak przy okazji.
Jakią wersję HDMI ma KDS-55A2000? 1.2 czy 1.3? A może 1.0???
 
Do góry