55" Sony 3LCD Full HD KDS-55A2000 ... wszystko o tym tv

Huzar

New member
pinky napisał:
Kochani.
W menu jest 5 opcji 4/3 24/9 ,smart itp.Jak zaczynam zmieniać to występuja zniekształcenia.Albo same grubasy albo chuderlaki.

W zależności od farmatu nadawanego kanału któreś opcje powinny być odpowiednie 4:3 lub 16:9, jak masz paski ze wszystkich stron to ustaw sobie 14:9.

pinky napisał:
W sklepie zaprogramowali kanały TV a u mnie 100 km dalej są inne i nie mogę rozpocząć ponownego szukania kanałów pilotem.

Użyj automatycznego wyszukiwania kanałów lub zaprogramuj je ręcznie, chyba nawet w instrukcji jest to opisane (nie jestem pewien, nie czytałem), możesz zrobić "reset wszystkich ustawień", telewizor zachowa sie nowo wyjety z pudełka, spyta o język, kraj i zapytacz czy rozpocząć wyszukiwanie kanałów. U mnie automat elegancko przeleciał i ominął wszystkie kanały (może ktoś wie czemu ?), więc poustawiałem sobie ręcznie.

pozdrawiam
 

wizard

New member
skalowanie mam ustawione przez nvivide. drugiej opcji przez nvidie nie moge ustawic. jak zmienie na skalowanie przez tv. nic nie daje. a jak powinno byc? kreator telewizora HD tez nic nie daje. nie wiem juz co z tym zrobic. W sumie przejechalem juz wszystkie mozliwe kombinacje.

Co do gier. inne chodza dobrze. odpalilem np. Pro Speed. Zadnych problemow. Sprobuje ja przeinstalowac. Wydaje mi sie,ze te problemy z wyswietlaniem maja wplyw na ta gre.

Powoli opadaja mi rece:(
 

pinky

New member
skalowanie

Z programowaniem sobie poradziłem formaty też ale mam jeszce jedno pytanie:
-16/9 pozostawia niewielkie paski na górze i dole ekranu
-4/3 z boku co zrozumiele
natomiast na n-sport HD idzie ze studia pełny ekran a po przełączeniu na transmisje HD/LM/ zmniejsza się ekran z każdej strony.
Czy to tv czy n-ka daje zmiane
Dziekuje z góry za poradę
 

Huzar

New member
Huzar napisał:
Dziasiaj panowie z serwisu sony z pełną kulturą, zakładając ochraniacze na obuwie, zabrali telewizor do serwisu. Zgłosiłem dwa problemy, migotanie i brak innych systemów PAL.

może komuś się kiedyś przyda:
brak obsługi niektórych systemów PAL objawiający się brakiem dźwięku na niektórych kanałach z wbudowanego tunera analogowego da się ponoć naprawić konfiguracją menu serwisowego.

pozdrawiam
 

MarCus0

New member
wizard napisał:
Siemacie!

Taki problem:
Windows nie miesci sie na ekranie na 1920x1080.
Gdy wrzuce 1920x720 jest troche lepiej,ale nadal nie caly
i ikony robia sie juz jakis takie duze.
Czytalem na forum,ze jest taki problem, ale czy mozna
jakos temu zaradzic?
Przeciez musi byc idealnie........ Nie da mi to spokoju.
Jakies pomysly?

Dodam też,ze ostatnio probowalem odpalic
Test drive unlimited, ktory jest grą HD.
Weszły pierwsze dwa loga i sie wywalil (zatrzymal i zaczął migać)
Jakis pomysł?

Dzieki za wszelka pomoc
Zmień częstotliwoś odświeżania z 60 na 50 Hz lub odwrotnie.
Mam tak na Ati2600 po każdej instaacji(upgrade) muszę to przestawic i jest OK.
W mojej karcie jest możliwoś ustawieia 1080p optimized 1776x1000 i wtedy obraz wygląda znacznie lepiej. Szczególnie czcionki są ostrzejsze.

Pozdrawiam
 

MARKO-70

New member
menu serwisowe

Witam

Chcę się dołączyć do waszego grona szczęśliwych posiadaczy KDS-a ale mam problem .Telewizor który chcę kupić prawdopodobnie jest z wystawy ( według sprzedwacy "chodzi " miesiąc czasu średnio po 8-9 godz dziennie) i przed zakupem chciałbym sprawdzić ile czasu pracowała lampa , nadmieniam że cena tego telewizora jest atrakcyjna dlatego jestem zainteresowany .
POMOŻCIE !!!!!!!!:(
 

Huzar

New member
MARKO-70 napisał:
Witam

Chcę się dołączyć do waszego grona szczęśliwych posiadaczy KDS-a ale mam problem .Telewizor który chcę kupić prawdopodobnie jest z wystawy ( według sprzedwacy "chodzi " miesiąc czasu średnio po 8-9 godz dziennie) i przed zakupem chciałbym sprawdzić ile czasu pracowała lampa , nadmieniam że cena tego telewizora jest atrakcyjna dlatego jestem zainteresowany .
POMOŻCIE !!!!!!!!:(

Weź pilota (model pilota: RM-ED006), wejdź do menu serwisowego np tak:
naciskasz po kolei, w miarę szybko na pilocie:
<power off> (prawy góny róg)
<i+> (przy kółku)
<5>
<volume up> (głośniej ;-)
<power on>
telewizor pomryga zieloną diodą, pojawi się obraz z widocznym menu serwisowym. Teraz tak:
- naciśnij 2 razy <jump key> (klawisz pod dziewiątką, z prawej strony
zera)
- naciskaj klawisz <5> aż dojdziesz do pozycji "21 Timer"
w wierszu niżej masz " 0 LMP xxxxx", gdzie xxxx to czas świecenia lampy.

Możesz jeszcze nacisnąć 2 razy <1>, żeby sprawdzić czas pracy telewizora, pojawi ci się "2 OPERRAT xxxx", gdzie xxxx powienien być nieznacznie większy niż czas świecenia lampy.


Jeśli nie chcesz zapisywać żadnych zmian w menu seriwsowym po prostu wyłącz telewizor <poweroff>.

Gotowe.
icon6.gif


Ja też kupiłem z wystawy, w dobrej cenie i jestem zadowolny, polecam :)
Rozglądam się po mału za ściągnięciem lampy z japonii lub stanów co by było taniej może ktoś się przyłączy ?

EDIT:
PS: poszukaj jakiejkolwiek ryski czy zabrudzenia, taka duperela to zawsze dobry argument do negocjacji cenowych.8) Do tego oczywiście czas świecenia lampy.
 
Ostatnia edycja:

mtabak

New member
Huzar napisał:
Rozglądam się po mału za ściągnięciem lampy z japonii lub stanów co by było taniej może ktoś się przyłączy ?

Witaj Huzar

Ja z chęcią podłączam się do nowej lampy i zanabędę ją z Tobą - co 2 szt to nie jedna no i transport na pół. Jakby coś napisz do mnie na maila mtabak@torx.pl
 

MARKO-70

New member
Lampa XL-5200

Witam

Dzięki za wiadomości na temat czasu pracy lampy .Spróbuję coś się potargować jeżeli będzie duży "przebieg" lampy.

W sprawie lampy to mam dla WAS wiadomość gdzie taką lampę można dostać
Jeden gościu wystawił ją na allegro (aukcja i kup teraz ) cena kup teraz to 800 Zł (za dużo poza tym ta lampa jest produkcji made in China ).
Druga możliwośc to panowei ebay.de (Niemcy ) tam jest nowa oryginalna z Japoni za bodajże 139 Eur. + koszt przesyłki . Sprawdżcie sobie .
JESZCZE RAZ DZIĘKI !!!!!!
 

Huzar

New member
KDS i nowe kamerki

Witam,

przymierzam się do zakupu kamery fullhd. Na mojej liście są Canon HF10 (100) i Sony SR11 (12). Czy ktoś może ma doświadczenia z podłączania nowoczesnych, nie koniecznie wymienionych, kamer do KDS-a? Zakładam, że przy oglądaniu materiału z pc-ta przez DVI -> HDMI lub HDMI -> HDMI problemu wogóle nie będzie. Jak natomiast tv współpracuje / niewspółpracuje z trybami 24p, 30p i 60i przy podłączeniu kamery bezpośrednio?

Pozdrawiam
 

Huzar

New member
Sober napisał:
Z 24p nie współpracuje - ale po co Ci ten tryb?? Nagrywaj w 25p albo 30p.

tak się zastanawiam, a 30p przyjmie i wyświetli ?
czy przyjmie, przekonwertuje i wyświetli w 60i ?


PS: Kamerę kupuję w stanach więc 25p to te kamery nie mają.
 

Sober

New member
Jeśli nagrasz materiał na kamerze w trybie 1080p30 to możesz to potem wypuścić na TV w trybach 1080p60 (kamera pewnie nie ma takiego trybu, ale komputer owszem), albo w trybie 1080i60 (to już wypuści kamera i do tego spokojnie wystarczy złącze component). W tym przypadku nie będzie ŻADNEJ różnicy między tymi trybami, przeplot jest dodawany i usuwany bezstratnie.

Tak więc o współpracę się nie bój, skup się na wyborze dobrej kamery! Musisz wiedzieć, że tego typu małe zabaweczki nadają się w zasadzie tylko do nagrywania na zewnątrz w dobrym nasłonecznieniu i tylko wtedy można myśleć o zobaczeniu tego HD. Na moim KDS oglądałem ostatnio film z podobnej SONY i owszem w słońcu było lepiej niż PAL. Ilość detali w zależności od sceny określiłbym mniej więcej na coś pomiędzy dobrym PAL a 720p (Trzeba brać pod uwagę że kompresja w czasie rzeczywistym to nie jest to co zaawansowane wieloprzebiegowe profile). Natomiast przy świetle z żarówki to już było baaardzo słabo. Do tego chyba coś nie tak było z tą stabilizacją obrazu bo drgał on tak, że po godzinie prawie dostałem epilepsji :)
 

Huzar

New member
Sober napisał:
Jeśli nagrasz materiał na kamerze w trybie 1080p30 to możesz to potem wypuścić na TV w trybach 1080p60 (kamera pewnie nie ma takiego trybu, ale komputer owszem), albo w trybie 1080i60 (to już wypuści kamera i do tego spokojnie wystarczy złącze component). W tym przypadku nie będzie ŻADNEJ różnicy między tymi trybami, przeplot jest dodawany i usuwany bezstratnie.

O oglądanie materiału z peceta jestem spokojny, karty nvidia (ati pewnie tez) dobrze sobie radzą usuwaniem pulldown-u i w zasadzie cokolwiek odtwarzam prezentowane jest poprawnie. Natomiast przy odtwarzaniu bezpośredniu z kamery spodziewam się że KDS wyświetli:
- materiał 60i bez problemu,
- materiał 30p _prawdopodobnie_ wyświetli jako 60i
- a materiał 24p pewnie nie wyświetli :/ (obym się mylił)
Kamerę bedę podłączał po HDMI, po componencie pewnie jakaś strata jakości by była.

Sober napisał:
W tym przypadku nie będzie ŻADNEJ różnicy między tymi trybami, przeplot jest dodawany i usuwany bezstratnie.
Mam poważne wątpliwości czy usuwanie i dodawanie przeplotu jest operacją bezstratną. Wydaje mi się że podłączenie kamery po hdmi i puszczenie materiału nagranego w 60i spowoduje ustawienie kds-a w tryb 1080i i nie dojdzie do usunięcia przeplotu.

Sober napisał:
Tak więc o współpracę się nie bój, skup się na wyborze dobrej kamery! Musisz wiedzieć, że tego typu małe zabaweczki nadają się w zasadzie tylko do nagrywania na zewnątrz w dobrym nasłonecznieniu i tylko wtedy można myśleć o zobaczeniu tego HD. Na moim KDS oglądałem ostatnio film z podobnej SONY i owszem w słońcu było lepiej niż PAL.
Niestety pewnie masz rację, na szczęście najbardziej zależy mi na jakości filmów z wakacji - gdzie zazwyczaj jest słońce.

Sober napisał:
Ilość detali w zależności od sceny określiłbym mniej więcej na coś pomiędzy dobrym PAL a 720p.

Nieźle trafiłeś, kamery fullhd w rzeczywistości mają ok 600x600 linii.
 

Sober

New member
Huzar napisał:
O oglądanie materiału z peceta jestem spokojny, karty nvidia (ati pewnie tez) dobrze sobie radzą usuwaniem pulldown-u i w zasadzie cokolwiek odtwarzam prezentowane jest poprawnie.
Nie jest to takie proste :) Jeśli masz film nagrany w 23,976 to jedynym sposobem żeby go super płynnie odtworzyć na KDS jest przyspieszyć ten film specjalnym programem do 25 klatek na sekundę...
Huzar napisał:
- materiał 30p _prawdopodobnie_ wyświetli jako 60i
Tak, ale nie ma to znaczenia, bo w tym przypadku jest to dokładnie to samo! Dwie kolejne półklatki składają się na jedną progresywną klatkę. Co innego gdy masz materiał 60i - wtedy każda półklatka odwzorowuje kolejną chwilę czasową i robi się znana nam sieczka z obrazu przy ruchomych scenach.
Huzar napisał:
- a materiał 24p pewnie nie wyświetli :/ (obym się mylił)
Pewnie kamera przełączy się w tryb 60p i w efekcie obraz nie będzie idealnie płynny. Ale wciąż nie wiem czym się przejmujesz? Stosowanie tego trybu nie ma żadnego sensu.
Huzar napisał:
Kamerę bedę podłączał po HDMI, po componencie pewnie jakaś strata jakości by była.
Jakość będzie bez różnicy, ale zawsze wygodniej podłączyć jeden kabelek niż 5 :)
 

Huzar

New member
Sober napisał:
Nie jest to takie proste :) Jeśli masz film nagrany w 23,976 to jedynym sposobem żeby go super płynnie odtworzyć na KDS jest przyspieszyć ten film specjalnym programem do 25 klatek na sekundę...

To bardzo ciekawe. Ja chcę super płynnie :cool:

Polecił byś jakiś soft który w czasie rzeczywistym potrafi coś takiego? Oczywiście wymagane jest aby nie podniosła się wysokość dzwięków (pitch shift). Sporo liczenia.
Czy trzeba przekonwertować filmy "off-line" (przed oglądaniem)?

Najwydodniej to by było chyba ustawić wyjście z peceta na częstotliwość 47,944 lub coś zbliżonego. Zakładam że przy dwukrotności częstotliwości odświerzania w tv w stosunku do materiału źródłowego każda klatka zostanie po prostu wyświetlona dwa razy. Gdzieś, kiedyś dogrzebałem się do informacji na zagranicznym forum, że KDS taki tryb przyjmie. Mi się niestety nie udało ustawić takiego odświerzania na wyjściu, to jest na karcie :/
Jeśli ktoś wie czym i jak to zrobić to bardzo proszę o wskazówki. Ja próbowałem powerstripem na sterownikach nvidii.
 

Sober

New member
Programik nazywa się reclock. I tak - może w czasie rzeczywistym regulować pitch. Niby dużo liczenia, ale tak na prawde nawet na najlepszych pod względem jakości opcjach dla współczesnego komputera to nie jest więcej jak 5% mocy obliczeniowej.
 

Huzar

New member
Sober napisał:
Programik nazywa się reclock. I tak - może w czasie rzeczywistym regulować pitch. Niby dużo liczenia, ale tak na prawde nawet na najlepszych pod względem jakości opcjach dla współczesnego komputera to nie jest więcej jak 5% mocy obliczeniowej.

Jest nieźle, mogło by być lepiej.

Witam, kilka moich spostrzeżeń:
programik sobie radzi w pewnym zakresie ALE. . .
- pod warunkiem że korzysta się z playera, który używa rozwiązań systemowych do odtwarzania. VLC player i Kmplayer nie widzą Reclock-a.
- pod warunkiem że przy odtwarzaniu filmów hollywoodzkich (pełnometrażowych) przestawimy odświeżanie w tv na 50 Hz inaczej Reclock nie pomoże (prędkość filmu podnoszona jest do 25 klatek/s)
- dla materiału o 29,xxxx klatkach na sekundę np. NTSC z usa trzeba z kolei przestawiać wyjście na tv na 60 Hz.
- podczas uruchamiania odtwarzacza, zostaje on zblokowany na czas "analizy" materiału wideo wykonywanej przez Reclock-a. Trwa to ok 8 s i nic nie można w tym czasie zrobić (ściszyć, zminimalizować, przewinąć itp.)

Generalnie WARTO do oglądania filmów zmienić wyjście na 50 Hz i w SUPER płynności obejrzeć film bez żadnego rwania.

Dzięki Sober.

Pozdrawiam
 
Do góry