55" Sony 3LCD Full HD KDS-55A2000 ... wszystko o tym tv

NIUNIAS

New member
SLAWEKJAS napisał:
A tak przy okazji.
Jakią wersję HDMI ma KDS-55A2000? 1.2 czy 1.3? A może 1.0???

Witam,

Ma HDMI wersja 1.2


________________________________________________
SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1 A
 

Sober

New member
Ta zwiększona paleta barw to czysty chwyt marketingowy. Nie ma obecnie formatu w którym byłaby zapisana większa ilość barw niż 8 bitów na piksel.
 

Huzar

New member
jutro na zakupy

Witam,

Ponieważ KDS 55' jest już na rynku prawie rok czasu i wśród forumowiczów są zapewne osoby o sporym stażu użytkowania proszę o informację jak się sprzęt sprawuje z dłuższej perspektywy.
Jutro zamierzam kupić ten tv i mam kilka konkretnych pytań na które może ktoś będzie znał odpowiedź:

1. Czy komuś udało się już sprawdzić czas świecenia lampy? Kupuję model z wystawy więc jest to bardzo istotne. Wiem jak wejsć do menu serwisowego, dzisiaj to zrobiłęm na KDF-ie :) i co dalej ? Na KDF-ie to jest LCD driver.
2. Czy ktoś używa tego telewizora jako dużego monitora do PC ? Jak wygląda współpraca z PC, będę podłączał GF 8600 GTS DVI -> HDMI ? Co z jakością w przypadku uruchamiania gier w niższą rozdzielczością niż FULL HD?
3. Może ktoś widział kablówkę aster w akcji (analog i cyfrowo), Jakie wrażenia?
4. Czy występuje efekt smurzenia w grach ?
5. Czy obecna promocja Sony (5 lat) dotyczy też KDS-ów ?
6. Czy ktoś już wymieniał lampę, gdzie i za ile ?
7. Na co zwrócić uwagę kupując KDS-a z wystawy ?
8. Jest coś innego godnego polecenia za te same pieniądze do HTPC (DVD i DivX, w przyszłości BR, gry, internet) + kabłówka aster, odległość od 2,5m do 4m.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Sober

New member
Hej, tak - sprawdzalem czas swiecenia lampy - musialbym poszukac ktore to konkretnie menu, dalem kiedys opis na **********.

Tak, mam do niego podlaczonego peceta i jest super. Trzeba się liczyć z kilkoma wadami tego tv:
- konwergencja (poszczególne kolory mogą się troszkę rozjeżdzać) - w praktyce nie jest to większy problem
- problemy z geometrią obrazu - da się to wyregulować specjalnymi śrubami serwisowymi
- optyczny overscan (w praktyce widoczne jest tylko ok 1824x1016) - trzeba kompensować sterownikami karty

Problem kątów w praktyce w ogóle nie przeszkadza. Za to nie obraziłbym się na jeszcze lepszą czerń - ta jednak trochę świeci (choć mniej niż w LCD i większości tanich plazm). Lepiej oglądać w dość mocno oświetlonym pomieszczeniu.

Acha - no i do filmów fullHD 2.35/1 mam wrażenie że jest za mały (pasowałoby oglądać z 2-2,5m). Lepsza by była wersja 70'' lub projektor. Oglądam z 3,5m.

Smużenie w grach nie występuje.

Lampy nie wymieniałem jeszcze - policzyłem że powinna mi wystarczyć na jakieś 8 lat.

Przy kupnie zwróć może uwagę na geometrię obrazu - może niech to od razu wyregulują. No i ten czas świecenia lampy.

PS: Piszesz o divx i kablówce, trochę słabe źródła do tego TV. Pomyśl o filmach HD z kompa. Na divx zobaczysz jedną wielką pikselozę. Chociaż ja używam filtrów w ffdshow które trochę to wygładzają i też da się oglądać :)

Ogólnie polecam! A ile będziesz za niego płacić z ciekawości?
 

Huzar

New member
KDS już kupiony :-D, dzisiaj dokupiłem niezbędne kable DVI->HDMI do HTPC i Euro->EURO do dekodera aster.

Wieczorem zabieram się za testy i kalibrację z PC, możesz doprecyzować co zanaczy " kompensować sterownikami karty" ? Czy to znaczy że trzeba ustawić własną rozdzielczość na 1824x1016 aby miec "cały ekran"? Czy wtedy nie traci sie mapowania 1:1?

Czasu pracy lampy nadal nie udało mi się ustalić, przegrzebałem fora z uk i usa i nadal nie trafiłem na informację jak sprawdzić czas pracy lampy :( ??
Mam możliwośc zwrotu w ciągu 12 kolejnych dni ale nie chciał bym tego robic, bardziej wolał bym sciągnąć lampę z stanów lub japonii, no chyba że ma ona już przepracowane 8000 godzin :???: . . . póki co to trochę kot w worku.

Co do ceny: wolał bym nie wywołac fali frustracji podając cenę. Powiem tak: była baardzo aktrakcyjna:cool:

Jakość w SD jest bardzo dobra, jestem zadowolony, natomiast mam problem z dzwiękiem, na połowie kanałów telewizor milczy. W aster ustaliłem że milczące kanały nadawane są w formacie dźwięku M-NICAM (informacja z aster), problem zgłosiłem do serwisu sony. W odpowiedzi padło pytanie jak jest literka po symbolu telewizora KDS-55A2000_? Ponoć są dwie możliwości, czyli dwa różne modele tv, posiadające obsługę innych standardów audio i video.
 

Huzar

New member
tuner cyfrowy

Czy komuś udało się "złapać" materiał wbudowanym tunerem cyfrowym ?

Ustawiłem kraj na niemcy (język na polski), niestety nic znajduje . . .

jakieś pomysły ? coś trzeba dodatkowo podłączyć ?
 

Huzar

New member
Problem z migotaniem KDS

Witam,
No i chyba jest lipa. . .
Zauważayłem że po podłączeniu komputera DVI>HDMI 6 obraz "łypie", inaczej można to nazwać "migocze", przy filmach czy telewizji nie jest to widoczne, natomiast przy przeglądaniu www, maila czy innych "desktopowych" rzeczach obraz czasami jest stabilny i połypuje (widoczne drganie) od czasu do czasu, albo widoczne jest ciągłę pulsowanie.
Co to może być?? :confused:
Czy to może być wina kabla DVI>HDMI, który niby jest z filtrem (1,5m długości) ? Sygnał z pc-ta wychodzi w 1080p 50 Hz.

Czy to normalne i też tak macie ?
Czy da się coś z tym zrobić ?
Moje ustawienia to ustawiwnia z avforums ale z wyłączonymi detain enhancer i edge enhancer.

Pozdrawiam i wyczekuję poddenerowany na odpowiedź :/
 

wizard

New member
Pytanie o KDSa
Ciekawi mnie czy tylko ja tak mam czy Wy tez.
Po wyłączeniu z pilota przez chwile słychać chłodzenie
po czym pstryknięcie i cisza. Po ok 5 min. ciszy słysze pstryknięcie.
Tak jakby się włączył i wyłączył. Co Wy na to? Dodam,ze mam tak od nowego. A mam go już prawie rok. Co to jest?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spać spokojnie , najpierw masz chłodzenie lampy - dlatego nie wolno wyjmować wtyczki z kontaktu . Później masz kontrolę.
 

Huzar

New member
Huzar napisał:
Witam,
Zauważayłem że po podłączeniu komputera DVI>HDMI 6 obraz "łypie", inaczej można to nazwać "migocze . . .

Dziasiaj panowie z serwisu sony z pełną kulturą, zakładając ochraniacze na obuwie, zabrali telewizor do serwisu. Zgłosiłem dwa problemy, migotanie i brak innych systemów PAL.

Jakoś tak dużo miejsca się zrobiło . . .
 

wizard

New member
Siemacie!

Taki problem:
Windows nie miesci sie na ekranie na 1920x1080.
Gdy wrzuce 1920x720 jest troche lepiej,ale nadal nie caly
i ikony robia sie juz jakis takie duze.
Czytalem na forum,ze jest taki problem, ale czy mozna
jakos temu zaradzic?
Przeciez musi byc idealnie........ Nie da mi to spokoju.
Jakies pomysly?

Dodam też,ze ostatnio probowalem odpalic
Test drive unlimited, ktory jest grą HD.
Weszły pierwsze dwa loga i sie wywalil (zatrzymal i zaczął migać)
Jakis pomysł?

Dzieki za wszelka pomoc
 

Huzar

New member
wizard napisał:
Siemacie!

Taki problem:
Windows nie miesci sie na ekranie na 1920x1080.
Gdy wrzuce 1920x720 jest troche lepiej,ale nadal nie caly
i ikony robia sie juz jakis takie duze.
Czytalem na forum,ze jest taki problem, ale czy mozna
jakos temu zaradzic?
Przeciez musi byc idealnie........ Nie da mi to spokoju.
Jakies pomysly?

Miałem podobnie, trzeba powalczyć z ustawieniami sterowników i da się uzyskać ideał. W sterownikach nvdia są takie opcje jak przeskalowywanie obrazu w ati ostatnio nie grzebałem wiec nie wiem.

wizard napisał:
Dodam też,ze ostatnio probowalem odpalic
Test drive unlimited, ktory jest grą HD.
Weszły pierwsze dwa loga i sie wywalil (zatrzymal i zaczął migać)
Jakis pomysł?
TDU jest grą mocno kapryśną, aczkolwiek wygląda super na KDS-ie, po przesiadce z lcd nie mogłem się przezwyczaić do tak czarnego asfaltu.

Jaką masz kartę graficzną? Jeśli nvidia to ustaw kdsa jako podstawowy ekran, jeśli to nie pomoże to jeszcze na starym wyświetlaczu zmień rozdzielczość na np 1024 x 768.

pozdrawiam

PS: Określenie "Gry HD" to już przesada, chyba każda gra w której da się ustawić rozdzielczość powyżej 800X600 jest HD więc jest to tylko stosowanie nowego sloganu do możliwości z przed 5 lat.
 

wizard

New member
co do gry HD .
myslalem,ze jest jakas roznica, bo przy odpalaniu
gry pojawia Ci sie HD Gaming.
Wydawało mi sie,ze robią jakos inaczej te gry.
Ale pewnie masz racje.....

Karte mam Nvidia 8800. Rozumiem,ze mam szukac w Control Panelu?
Patrzylem ostatnio i nic nie dalo. Zaraz pogrzebie.

Podlaczylem wszystko kablem DVI-HDMI.
 

wizard

New member
zrobilem tak jak pisales. Nic nie dalo.
odpialem nawet monitor. gra nadal sie wywala.
Wlancza sie, przechodzi przez reklamy i w momencie
kiedy ma sie pokazac menu, zmniejsza sie okno na pol ekranu.
jakby migalo. naciskajac klawisze slysze dzwiek z menu. czyli nadal
jest w grze. tak jakby grafa sobie nie radzila. moze to przez to, ze
ten obraz w windzie jest za duzy.

sciagnalem nowe sterowniki ze strony nvidii , nic.
W control panelu jest taka opcja, w ktorej
moge suwakiem powiekszac i pomniejszac obraz,ale
to kompletnie nic nie zmienia w zadna strone.
 

pinky

New member
format obrazu

Kochani.
Odpaliłem wczoraj wieczór nowego KDS 55 na n-ce.Wszystko Ok oprócz formatu obrazu.Co stacja to albe całe wypełnienie albo paski z boku ,paski z góry a n-sport HD to kwdrat i paski z wszystkich stron.
W menu jest 5 opcji 4/3 24/9 ,smart itp.Jak zaczynam zmieniać to występuja zniekształcenia.Albo same grubasy albo chuderlaki.
Pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!.
i drugie chyba prostsze.W sklepie zaprogramowali kanały TV a u mnie 100 km dalej są inne i nie mogę rozpocząć ponownego szukania kanałów pilotem.
Czekam na podpowiedź:eek:k: ,będę zobowiazany
 

Huzar

New member
wizard napisał:
sciagnalem nowe sterowniki ze strony nvidii , nic.
W control panelu jest taka opcja, w ktorej
moge suwakiem powiekszac i pomniejszac obraz,ale
to kompletnie nic nie zmienia w zadna strone.

Ta opcja umożliwia właśnie powiększanie i zmiejszanie obrazu na telewizorze. Sprawdź może jeszcze coś takiego jak sposób skalowania obrazu, czy masz ustawione że przeskalowanie odbywa się przez karte nvidia (z zachowaniem proporcji lub bez) lub przez wyświetlacz (telewizor). Dodatkowo z nowym sterowniku jest sobie taki kreatorek "telewizora HD", chyba po tym mi załapało.

Co do TDU, sciągnij ostatniego patcha albo przeinstaluj grę. Jak w innych grach / aplikacjach nie masz problemu to znaczy że [rpblem dotyczy konkretnie TDU.

jaki format pokazuje ci telewizor "na pulpicie" 1080p czy 1080i ?
jaki format pokazuje przy włączeniu TDU ?

pozdrawiam
 
Do góry