DLNA & Sony Bravia

tomeko12

New member
nie pisz o oszczędnościach - już nie jeden opensource'owiec tak pisał

ile zyskuję?musze stracic kuuuupe czasu żeby to ustawic jak nalezy - 40 dolców to dwa dni pracy
oczywiście jeszcze muszę poczekac aż będzie działająca wersja
zawsze mając pojecie sam moge coś dopisac tracac znów kupe czasu
No ależ o tym piszę... chcę closed source i z supportem itp... to sobie kupuję WildMediaServer, który mozliwościami jest porównywalny (a w wielu kwestiach trochę lepszy) od ps3mediaserver i wymagam... Niestety to za darmo to nawet w mordę nie dostaniesz (bo niestety najczęściej musisz zasłużyć)
juz niejeden w firmie sie przejechał na open source - za darmo nie znaczy ze ktoś to wdrozy za darmo i że support będzie tani i prosty - pozorna oszczędnośc bo w wiekszości projektów koszta wychodzą znacznie wieksze niz przy oprogramowaniu komercyjnym czy uzciu dedykowanego sprzetu

nie wierzysz?spójrz na wątek o bravii i ile czasu ilu ludzi poświeciło żeby coś tam uzyskać
w firmie... a w domu... to jest duża różnica. W firmie, to albo płacę za wdrożenie opensource'a (i wymagam) albo płacę za napisanie czegoś od nowa (i wymagam), albo płacę komuś za to że to napisze/napisał (i też wymagam). Koszty często są porównywalne, ale to zależy od umiejętności programistów/wdrożeniowców.
W domu albo płacę komuś za to że to napisał (i wymagam), albo nie płacę (i najczęściej też nie wymagam, ale bywają wyjątki).
Co do bravii, to sony wyszło trochę przed szereg i wydało renderer DLNA, który spełniał wszystkie wymagania DLNA... aż za bardzo. Rok temu nie było żadnego serwera DLNA obsługującego transkodowanie w tle i obsługę HD. Pierwszym był ps3mediaserver (właśnie dzięki otwartym źródłom udało się zaimplementować obsługę TV), a potem pojawiło się ich trochę więcej (najczęściej płatnych, komercyjnych)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
... ...
Sam program został napisany i całkowicie za darmo udostępniony dla wszystkich przez niejakiego shagrath-a. Facet napisał sobie program do udostępniania mediów z komputera na ps3 i wszystkie źródła udostępnił na licencji GPL. Rozwijał go sobie razem z innymi użytkownikami i umieszczał wszystkie zmiany tutaj: Changes - ps3mediaserver - Project Hosting on Google Code. .

Działam na zasadzie co nowe to nowe. Zostawiam sobie w archiwum wersje poprzednie, aby było do czego wrócić "w razie co".
Zainstalowałem sobie wydanie 412.
Wielkich zmian w stosunku do 410 nie widzę, ale zona chwali poprawę współpracy z pilotem telewizora w trakcie odtwarzania filmu za po,ocą DLNA. Cofanie, przyspieszanie do przodu.

Jest nieźle. Polecam. :)
 

Trezor

New member
Słuchajcie co prawda nie posiadam TV od Sony ale walczę z aplikacją PS3Media Server i nie posiadam konsoli PS3.

Zauważyłem że PS3MS jest wybredną aplikacją pewnie dlatego że działa w Javie. Najbardziej męczące jest oglądanie filmów w opakowaniu mkv czy 720p czy 1080p mam problemy tzn raz są raz ich nie ma np odpalając film w 1080p jest cięcie obrazu i procesor tzn jego obciążenie sięga aż do 90% oraz w aplikacji wywala że za mało pamięci jest. Za którymś tam razem ten sam film odpalam i działa bez problemu jak ręką odjął zużycie procesora sięga do 20% :shock:

Wie ktoś czym to jest spowodowane???

Sprzęt to C2D E8400 3@4.2Ghz
8GB DDR 1066@1200Mhz G.Skill
4x500GB Seagate Barracuda ES.2
TV Panasonic TX-P42G20ES
Linksys WRT54GL


Może mam coś źle ustawione w aplikacji PS3MS. Dodam iż posiadam z czeskiej strony konfig pod Panasonica.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mam problemy tzn raz są raz ich nie ma np odpalając film w 1080p jest cięcie obrazu i procesor tzn jego obciążenie sięga aż do 90% oraz w aplikacji wywala że za mało pamięci jest.
... ... ...

Za którymś tam razem ten sam film odpalam i działa bez problemu jak ręką odjął zużycie procesora sięga do 20% :shock:

Wie ktoś czym to jest spowodowane???

Wirus prawdopodobnie, zagooglaj "Symantec On Line Scanner" i puść skanowanie.

Jest jeszcze druga możliwość. Twój LAN "się nie wyrabia", np masz słabe WiFi. Wtedy spróbuj połączyć Tv z kompem z PS3MediaSerwer bezpośrednio kablem. Zobaczymy co się stanie.
Pewien mój znajomy, majacy podobne problemy z duzymi >500MB filmami .m2ts, bardzo się oburzył na uwagę o słabym WiFi i powiedział, że nawet nie ma zamiaru próbować, bezposrednio kablem. Potem sie okazało, że w duzym mieszkaniu miał router/AP w jednym końcu, a telewizor w salonie, w drugim, przedzielały ich 2 ściany. PS3Media serwer raportował predkosć około 8Mbit/s a wymagane jest przynajmniej 40 lub więcej.


Te dwie przyczyny są najbardziej prawdopodobne.

Możesz też, to trzecia mozliwość, odinstalować PS3MediaSerwer i ponownie go zainstalować bez tych wynalazków konfiga dla panasonica. PS3MediaSerwer, sam umie wykryć telewizor i "wie co ma robić". Te czeskie konfigi były potrzebne ze 2 lata temo jak program był jeszcze "młody".


Zakładam, ze masz wersję pms-setup-windows-1.20.412
 
Ostatnia edycja:

Trezor

New member
Gucio50 - dzięki za pomoc sprawdzę bez konfigu a i zapomniałem napisać wcześniej że TV-Router-PC wszystko jest po lanie puszczane.

Może mam coś w ustawieniach z kopcone??







Uploaded with ImageShack.us
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Gucio50 - dzięki za pomoc sprawdzę bez konfigu a i zapomniałem napisać wcześniej że TV-Router-PC wszystko jest po lanie puszczane.

Może mam coś w ustawieniach z kopcone??


Nie wiem, ja nic nie ustawiałem i nie znam sie na parametrach tego programu.
To dla ekspertów, którymi chyba obaj nie jesteśmy. Nie ma potrzebu ustawianie czegokolwiek, program "wie co ma robić"
Samo to ze zmieniałeś cos w ustawieniach, podstawiałeś jakies konfigi(czeskie :(:confused::hihi::razz:) jest już złą strategią.

Połącz Tv z komputerem bezpośrednio kablem.
Bez żadnych routerów, wyinstaluj i wgraj na nowo PS3MediaSerwer wersję jak Ci pisałem.

Jedyne co trzeba ustawić to ścieżki do plików dla DLNA(filmy, zdjecia i muzyka), to jest trzeba PS3MS poinformować z jakich folderów ma strumieniować filmy, zdjecia i muzykę. Nic wiecej.
Jak to Ci "zafunguje", to dopiero wtedy, myślę że jednak nie warto, mozesz w ustawieniach coś tam dostrajać.

Bo teraz nie wiadomo kto jest winny, switch w routerze, konfigi "czeskie", czy zmiana parametrów PS2MS zamiast dostroić to tylko rożstroiła.
Nie mam wielkiego doswiadczenia i nie bardzo na DLNA sie znam, ale zwykle winny jest router, lub zbyt duza przepływność materiału filmowego albo "nieszczęśnik" tak poudoskonalał ustawienia ( wtm różne configi z internetu) ze to nie moze działać.

W Twoim przypadku stawiam na router, lub przepływność filmu, którą byc może Twój Tv "nie za bardzo umie". Jak juz pisałem, nie mam wielkiego doswiadczenia w tej sprawie, ale około 10-ciu znajomym moje wskazówki pomogły na tyle, że moga ogladać filmy na swoich Tv. Największy kłopot jest z przepływnością samego materiału filmowego, ale i tu jest tania(300zł) rada.
Program Sony Vegas Pro 10HD u8mozliwia zmiane przepływności materiału.

Jak będziesz miał, proponowana przezemnie "gołą instalację" to ja Ci wyślę maleńki plik .m2ts, 2 zdjecia i 3 mp3-ki, które "na bank" sie wyświetlają. Jak u Ciebie "nie pójdzier" to masz zmartwienie. Ale bądźmy dobrej mysli.


Jeszcze jedno, Samsung dodaje płytke do swoich Tv, z porgramem "ichniego media serwera", nie masz takiej od Twojego Panasonica. Może to jest rozwiazanie.

Wypisujesz jaki masz sprzęt, niepotrzebnie chwalisz się swoimi tanimi i kiepskimi dyskami ( we Wrocławiu są po 105,30 zł za sztuke netto), a ukrywasz przed nami na jakiej wersji PS3MS "ćwiczysz", zacznij, w następnym swoim post-cie od tej informacji, inaczej nie bedę, ja, mógł Ci dalej próbować pomagać.
 
Ostatnia edycja:

Trezor

New member
Gucio50 - fakt zapomniałem napisać jaka wersja :) ale też po drugim moim poście mogłeś zerknąć na screeny i byś wiedział jaka wersja ale napiszę dla jasności... 1.20.412.

Co do dysków to nie wiem jakim cudem one są po 105zł netto jak w komputroniku jeden jest w cenie 368,03 netto :shock: trochę zbyt duża rozbieżność cenowa nie uważasz?? Ja ich nie uważam za kiepskie bo ani razu nie miałem z nimi problemów a to że ktoś miał to nie oznacza że od razu wszyscy muszą mieć problemy. U mnie one spięte są Raid-a.

Co do Twojej teorii wirusa to została obalona bo posiadam Kapserskey Internet 2011 ale dla pewności zapuściłem tym co proponowałeś.

Co do podłączenia TV-PC daje ten sam efekt i nie wiem czy tutaj to już winna aplikacji bo zauważyłem że jak wyłączę PS3MS to użycie procesora jest w granicach 50% i proces to mencoder.

Piszesz też o filmie zapuściłem 720p i prawie to samo użycie procesora jest okrutne sięga do 70% :evil:. Dla testów włączyłem jakiś tam dvix i waha się między 30~50%:shock:.

Później napiszę czy coś pomogło ze świeżą aplikacją i czystym systemem bo może przez kodeki które mam zainstalowane coś się gryzie ze sobą.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Później napiszę czy coś pomogło ze świeżą aplikacją i czystym systemem bo może przez kodeki które mam zainstalowane coś się gryzie ze sobą.

1. ProbujĘ ZgadnĄĆ co jest Źle, dlatego wspomniaŁem o wirusie. Podobnie inne hipoteZY, nie miały Ci urazić, tylko zgadnąć dlaczego jest jak jest.

2. Kodeki PS3MS ma swoje, pomysł aby spróbować instalację na "czystm" systemie jest OK.

Moze sie okazać, tak jak u mnie, ze winny jest sam telewizor.
Pliki o przepływnosci wiekszej od 15000kbps "się rwały":p
Nie zauważałem tego, bo miałem kamerę Sony, która produkowała AVCHD o przepływnosci 12000. Rok temu kupiłem Sony HDR-XR520Ve, z przepływnością 17000 i zaczęły się problemy, po około 2-3 minutach odtwarzania.
Poradziłem sobie, jak to napisałem w poprzednim post-cie. Jak kiedys będę kupował nowy telewizor za 5-6 lat to zadbam aby ten problem nie nie dotyczył.
 
Ostatnia edycja:

banker_2

New member
Witam,
Na wstępie do Gucio50 - po prostu szatoba! Twój wątek to kompedium praktycznego użycia DLNA w komunikacji PC i TV, rozwiązuje w zasadzie wszystkie problemy jaki napotka użytkownik przy pierwszym kontakcie z DLNA! Oczywiście o ile ktoś przedrze się przez ponad 50 stron z postami wątku ;), ale ja nie znalazłem w sieci nic lepszego!

Używam PS3Serwer na windows 7 64 bit na wi-fi 801.n i w zasadzie nie mam problemów, ale... o ile bez problemu uruchamiają się mpg, mov, mkv, diwixy jako AVI, to nie udało mi się odpalić pliku AVI który jest zapisany w formacie MJPEG (to plik filmu z lustrzanki). Niby TV jest wywoływany, wszystkie komunikaty są ok, ale w momencie gry już powinno być odtwarzanie, nie ma obrazu i dzwięku, ekran jest czarny. Miał ktoś taki problem?

Dodatkowo zauważyłem pewną niedogodność po zmianie na wersję 412 - u mnie zmiana udostępnionych folderow na PC nie jest widziana przez TV mimo restartu serwera z poziomu PS3. Muszę po zapisaniu zmian wyłaczyć i ponownie uruchomić PS3 by zmiana folderów była widoczna. W wersji 410 to działaó bez pudła. No ale oby tylko takie problemy były...:smile:

Piozdrawiam!
 

Gucio50

New member
Bez reklam
.. ...nie udało mi się odpalić pliku AVI który jest zapisany w formacie MJPEG (to plik filmu z lustrzanki)... ...

W takich wypadkach uzywam Sony Vegas HD 10 jako programu naprawczego.
Poszczególne komponenty DLNA(telewizor, PS3MediaServwer i kamera lub aparat), maja "inne zdanie" co do standardu.

Przyczyny są dwie
1. Każddy z komponentów jest z innego czasu, najnowszy umie najwiecej, najstarszy umie najmniej.
2. Niestety standard MPG, AVI, M2TS i co tam jeszcze jest to duze zbiory mozliwosci a konkretny producent wybiera sobie wygodny podzbiór.
3. To trzecia z tych 2 mozliwości. Telewizor, np mój swietnie odtwarzał z DLNA kamery Sonu HD, dopuki nie kupiłem Siny HDR-XR520Ve, a ona produkuje filmu o bitrate za duzym dla tego telewiozora przez DLNA.

Wracając do Sony Vegas, to po wciągnięciu feralnego filmu, manipuluje w zasadzie w 2 parametrach.
- wyjsciowym formacie filmu,
- Bitrate wyjściowego filmu.

Jak dotąd zawsze mi sie to jakoś udaje, chyba że Vegas odmawia przyjęcia materiału ze względu na "non standard format", raz się trafił z aparatu fotograficznego pewnej fimry, nic nie mozna było poradzić.
Ani Pinnacle, Ani Vegas, ani bezposrednio z USB na Tv.

Ale to było jeden raz, kolega kupił, wyjatkowa okazja, aparat przeceniony z 3000 na 650zł.

A jak wiadomo, okazja jest zawsze dla sprzedfajacego.


Przyślij mi maleńki filmik z tej lustrzanki, wraz ze wszystkimi danymi o niej, a zobaczę co sie da zrobić.
Mam teraz "lenia do pracy", więc zajhmę sie tym
 

banker_2

New member
Dzięki za błyskawiczny odzew!
Niestety tez jestem w pracy i nie mam tych plików ze sobą, ot też piszę posty w ramach relaksu miedzy zadaniami. Rozumiem, że niesamowita okazja wykorzystania Twoich wolnych mocy przerobowych własnie przeszła mi koło nosa ;-). Z drugiej strony przerabianie kolejnych plików to jest właśnie to czego chciłałbym uniknąć - szukam systemowego rozwiązania, plików jest sporo a taka manufaktura zabiera czas. Pokombinuje jeszcze z ustawieniami, poczytam i liczę, że da się to odpalić. Problem jest tylko w PS3, uruchamiane z WMP pliki idą, ale tu niestety konwersja daje porażająco marny obraz na TV, choć pliki natywnie mają rozdzielczość 720p.
Jak tylko znajdę obejście podzielę się wnioskami na forum - w każdym dzięki za pomoc cenne informacje!

pozdrawiam,
Banker_2
 

Trezor

New member
A więc tak na czystym systemie masakra tzn bez pliku tego configu za cholerę PS3MS nie może znaleźć telewizora :shock:

Jak mam plik to łapie bez peroblemu co też jest dla mnie dziwne a i dodam że jak ustawię opcje
keyint=25:vqmax=5:vqmin=2 /* Good quality for HD Wifi Transcoding */
to jest okey można oglądać.

Gucio piszesz o tym że TV może nie wyrabia ale czemu za jendym razem nie ma problemu np i 1080p 16GB idzie jak ręką odjął tzn użycie max 20-30% a za którymś tam razem 80-90% na tym samym materiale filmowym i to jest dziwne bo jakby TV miał blokadę to za każdym razem by tak było......

Już mi się pomysły kończą co mogę zrobić. Może gdyby nie ta Java to by nie było takiego problemu. A jeszcze jedno jak ustawić żeby aplikacja od java mogła więcej pamięci użyć bo u mnie dochodzi do 600MB i wtedy właśnie mi filmy się przycinają przy 8GB mogę pokusić się o zwiększenie przydziału dla tej aplikacji. Jeszcze co mi przyszło do głowy to nie wiem czy to może być wina tego iż mam plik wymiany całkowicie wyłączony i nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na to??
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Dzięki za błyskawiczny odzew!
Niestety tez jestem w pracy i nie mam tych plików ze sobą, ot też piszę posty w ramach relaksu miedzy zadaniami. Rozumiem, że niesamowita okazja wykorzystania Twoich wolnych mocy przerobowych własnie przeszła mi koło nosa
Nic Ci nie przeszło, dawaj te 2-3 pliki, no nie 34GB, trochę mniejsze.
 

banker_2

New member
Chyba nie ma już takiej potrzeby.
Z jednej strony poszperałem troche na forach i wyszło na to, że PS3 media serwer ma problem z obsługa plików motion JPEG. Trzeba by je przerabiać, a takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje.
tak więc zacząłem szukać zamienników i trafiłem na link z takim zestawieniem:
How to choose a DLNA Media Server for Windows, Mac OS X or Linux | Robert Green's DIY

zainstalowałem sobie trial Wild Media Server - rewelacja! po krótkiej konfiguracji przez dwie godziny pracowicie odpalałem pliki wideo: różne divixy, MKV, HD 720p i 1080p, pliki filmów z kamer i z lustrzanki. Poszło wszystko, żadnych problemów z napisami, opóźnieniem dźwięku itp. Nie ingerowałem w żadne ustawienia transkodowania, pewnie MKV zrzucane z blue ray'a były trochę zredukowane, ale jakość wynikowa na telewizorze - bardzo dobra! nawet Wi-fi mam wrażenie chodziła jakby płynniej przy zarządzaniu tym serwerem. Nie sprawzdałem w ogóle zdjęc czy MP3 (ale tu sprawdza się wbudowany serwer DLNA w windows 7), ale odnisłem bardzo pozytywne wrażenie - polecam do testwania, trial działa 14 dni. I tu przechodzimy do wlaściwie jedynej zaobserwowanej wady - WMS jest płatny...:!:.
Jest to jakiś dylemat - płacić czy używać freeware, ale obiektywnie teraz bardziej mi pasuje WMS od PS3 jako nośnik usług DLNA... Na szczęście mam dwa tygodnie na podjęcie decyzji!;)

Pozdrawiam!
 

tomeko12

New member
Jak mam plik to łapie bez peroblemu co też jest dla mnie dziwne a i dodam że jak ustawię opcje to jest okey można oglądać.

Gucio piszesz o tym że TV może nie wyrabia ale czemu za jendym razem nie ma problemu np i 1080p 16GB idzie jak ręką odjął tzn użycie max 20-30% a za którymś tam razem 80-90% na tym samym materiale filmowym i to jest dziwne bo jakby TV miał blokadę to za każdym razem by tak było......
Wielokrotnie w tym wątku był opisywany Twój problem (ale trochę tego jest i trudno znaleźć). Telewizor ma ograniczenie przepływności strumienia do 20Mbps (przy niektórych rodzajach strumienia może mieć 50Mbps), i jak jest więcej to tnie...
Film 1080p z obrazem MPEG4 AVC najczęściej nie przekracza tej wartości i wszystko idzie płynnie bez obciążenia procesora.
Jeżeli jednak taki film będziesz chciał oglądać np z napisami lub dodać ramki dla zachowania proporcji obrazu, to obraz musi być przetranskodowany z MPEG4 AVC na MPEG2. Jeżeli masz ustawione keyint=1:vqscale=1:vqmin=1, to obraz przesyłany jest praktycznie bezstratnie, ale strumień może osiągnąć ogromne przepływności (nawet kilkaset Mbps), których nie przyjmie telewizor i czasami sieć. Ustawiając inne wartości, zwiększasz stopień kompresji, zmniejszając przepływność, ale zwiększa się też obciążenie procesora.
Musisz dobrać tak jakość transkodowania, oraz maksymalny transfer aby przepływność była akceptowana przez TV/sieć i procesor wyrabiał. (wartość keyint=1:vqscale=1:vqmin=1 jest trochę na wyrost, ale podobno działa z PS3. Inne wartości keyint też generują prawie idealny obraz).
 

Trezor

New member
Słuchajcie rozchodzi się o to że gdybym nie miał efektu juddera DVI-HDMI to bym sobie dupy DLNA nie zawracał a że na DLNA tego efektu nie ma to niestety trzeba jakoś kombinować żeby człowiek był zadowolony.

tomeko12 - powiedzmy że masz racje ale powiedz mi dlaczego ten sam film potrafi od samego początku zarżnąć procka na starcie a innym razem jest jak ręką odjął i to na max ustawionych opcjach i to mnie bardzo zastanawia. Na razie dalej walczę z ustawieniami co i jak.

Powiedzcie jak zwiększyć dostęp aplikacji JAVA do pamięci bo dochodzi do 600MB i potem w programie PS3MS wywala info że za mało pamięci.....
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Powiedzcie jak zwiększyć dostęp aplikacji JAVA do pamięci bo dochodzi do 600MB i potem w programie PS3MS wywala info że za mało pamięci.....


Myślę że nie tędy droga.


Masz jakiś Tv i jakąś sieć LAN/WiFi.
To wyznacza max przepływność w Twojej instalacji.
U mnie to 48Mbit/s, tyle pokazuje PS3MS. Ale to szybkosć teoretyczna, ramki z fimem śą opakowane w protokoły, handshakeingi, poteirdzenia, tak ze wynikowo dla "czystego filmu" U MNIE, pozostaje nie więcej jak 14,6Mbit/s , mniej wiecej 1/3. Wtedy odtwarza się komfortowo. Procesor 5-7%, wentylatory prawie sia nie kręcą, jak się uruchomi jakaś usługa, np skaner Antywirusowy, aktualizacja czy cos tam jeszcze to nie ma zaraz tragedii. Nie staje film w salonie, w czasie drinków przy oglądaniu MOJEGO FILMU.

NIE DOPUSZCZAM, do drwin i docinkęw, ktorych sam będąc u nieszczęśnika, który zbyt ambitnie poustawiał sobe parametry transmiscji, nie szczędzę.
Najbardziej łagodna, to "idź do pracy, zacznij zarabiać i kup sobie zamiast tego grata przyzwoity telewizor". U niego przy drinkach, koledzy, znajomi, kobiety, niektóre młode lub bardzo młode.


Zamiast kompresować, przycinać, itp itd robie task.

Na płytkach AVCHD, daję tyle "ile kamera dała", Mój player Blu-Ray wspólnie z Tv Bravia mogą jeszcze znacznie więcej niz moich kamer 24Mbps.

Ale "po DLNA" jezeli bitrate przekracza 14500, zaczynaja się problemy.

- Czasem ich nie ma,
- Czasem na tym samym filmie, który nie mniał problrmów pixeloza, skakanie i "hyce"

Wyglada na to, że zależy to też od aktualnego stanu, zwłaszcza wolnej pamięci mojego Windows 7.

Ale jak za pomoca Sony Vegas 10 HD Pro Suite "wypluje plik" o przepustowości 14600kb, to nic się nie dzieje z jakosćia, przynajmniej na Tv 52", a odtwarzanie jest wręcz komfortowe.


Pewnie kiedyś kupię Tv lepszy o wyższyn BitRate dla DLNA, zostawiam sobie więc źródła, o niezmniejszonej przepustowosci, na przyszłość.


Dlaczego raz idzie OK, raz ten sam film sie tnie. Moze akurat coś się uruchomiło i klapa.
Nie warto tego dociekać.
Każdy z nas ma dla DLNA, graniczna przepustowość.

Są 2 wyjscia:
1. gorsze, poustawiać w PS3MS tak by on, kosztem procesora zmniejszył bitrate,
2. Wytworzyć plik o odpowiednim bitrate, który odtwarza sie komfortowo, bez skakania, wycia wentylatora komputera i 95% zajętości procesora.

Tak czy inaczej, czasem bez zmniejszenia bitrate się nie obejdzie.
Próba strojenia PS3MS, napewno skończy się kompromitacją podczas projekcji dla znajomych. Trzeba tylko poczekać, czego Ci nie zyczę.
 
Ostatnia edycja:

matti21

New member
witam mam pytanko, mam tv sony bravia kdl 46we5 i chce go polaczyc z komputerem ktory jest pietro nizej przez windows media player, sprawa ma sie tak na dole mam komputer i tam jest router wifi, pietro wyzej jest tv a kolo tv jest router z funkcja repeater poniewaz musi przekazywac sygnal jeszcze pietro wyzej. podlaczylem kablem ten repeater z tv i zrobilem test w ktorym wyszlo ze polaczenie jest prawidlowe. co mam teraz zrobic zeby wyswietlac zdjecia i inne multimedia na tv? prosze bardzo o pomoc jak dla totalnego laika. z gory dziekuje
 

vide_cui_fid

New member
Witam to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :smile: Od kilku dni próbuję (bezskutecznie) podłączyć mojego laptopa Toshiba A200 pod Vistą i bravię EX-500 luib kino BDV-F500 przez sieć dlna. Zaznaczam, że w obu sprzętach jest tylko "Wifi Ready" a ja nie mam adaptera USB więc podłączam mój router Linksys WAG200G kablem ethenet do TV lub audio. Próbowałem WMP11 i Simple center (wersja zwykłą, nie premium). TV jakby widzi laptopa bo pokazuje mi na ekranie home "użytkownik PC: Toshiba" ale ikonka nie jest podświetlona a jak wejdę na to to wyskakuje błąd serwera przy czym serwisy internetowe jak np. youtube działają bez problemu. Kino w ogóle nic nie wykrywa a wolałbym z nim skonfigurować dlna (ma certyfikat) Dodam jeszcze, że ani router ani wifi w laptopie nie jest w standardzie n. Proszę o pomoc
 
Ostatnia edycja:

INTseed

New member
To co pisze Gucio50 to prawda. Ja zauważyłem że najczęściej zrywa
obraz w momencie jak jest dużo zieleni. FullHD to nie ma poco oglądać.
Pewnie przesył danych jest za wielki.
Czy ktoś z was wie jaka sieciówka jest w Bravi 32EX500 ?
Jakby była 1Gigowa to można by poszaleć z wymiana sprzętu.
Jak jest 100MB/sek to niema co kombinować tylko zmienić ustawienia w PS3 Media Server
na takie: keyint=1:vqmax=1:vqmin=2 lub keyint=1:vqmax=5:vqmin=2
 
Do góry