DLNA & Sony Bravia

ogier88

New member
No ok może nie zepsułem, ale mam do siebie pretensje. Łapałem się za coś, czego nie zrozumiałem. Lubie jak coś wraca do pierwotnej wersji. Ogólnie tv działa, tylko denerwuje mnie jedna rzecz na nim wyświetlana. Chcę po prostu mieć telewizor jak na początku. Telewizor to Sony NX 700 42 cale.

Przesyłam kilka zdjęć:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting - w zakładce zdjęcia
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting - w zakładce muzyka
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting - w zakładce wideo

Po uruchomieniu któregokolwiek mam takie coś:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Natomiast po kliknięciu na obojętnie który ( w sensie wzięcie więcej informacji) ukazuje mi się takie coś:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Już o nic Boga nie proszę, jak tylko o to, żeby to usunąć. Niech mi Pan coś pomoże, jeśli Pan wie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Już o nic Boga nie proszę, jak tylko o to, żeby to usunąć. Niech mi Pan coś pomoże, jeśli Pan wie.

Ta Rezerwa:User to nic innego jak uruchomiony kiedyś Media Serwer
albo pod PS3MediaSerwer albo pod WindowsMediaPlayer 11.
Gdzie "Rezerwa" to NetBiosowa nazwa komputera a User to nazwa uzytkownika zalogowanego na tym komputerze, dla potrzeb MediaSerwera

Jak to usunąć.
1. zatrzymać media serwer jeżeli jeszcze pracuje,
2. W liscie serwerów media, w ustawieniach telewizora, opcja "odświerz listę serwerów"

Myślę, że problemik jest zbyt błachy aby prosić o pomoc wszechmogącego ... ... ...
On pewnie też tak to odbiera.
 
Ostatnia edycja:

ogier88

New member
Jak zatrzymać ten Media Server? Wie Pan co, powiem tak: wersja PS3 to 1.10 - coś takiego. Jeżeli chodzi o ustawienia w telewizorze to robiłem wszystko co się da odświeżałem etc. (odśwież zawartość internetową - mam takie coś) Tylko, że to powraca. Usuwałem także, klikając na to bezpośrednio, usuwałem z listy serwerów mówiąc krótko. Powiem jeszcze tyle i uważałem, że problem rozwiąże przywrócenie ustawień fabrycznych. Tak też zrobiłem. Było dobrze jakiś czas. Pojawiło się znowu. No i jeszcze jedno po tym całym podłączaniu, na samym początku jak przestałem sie tym bawić za wszelką cenę chciałem to usunąć (PS3) i chyba wyrzuciłem go z komputera, ale teraz zainstalowałem to znowu. Nie wiem czy to coś komplikuje.
 

ogier88

New member
Niech mi Pan pomoże. Jak otwieram WMP to tam z biblioteki udostępniam swoją zawartość i co najlepsze moj tv tam widnieje. No nic do cholery nie moge zrobic nooo Na dodatek w ustawieniach routera mam DHCP client i tam też jest ta rezerwa. Ręce opadają

Jeszcze takie pytanko, skoro ja za pomocą WMP 11 mogę dodawać rózne rzeczy do biblioteki to po usunięciu tego programu pozbędę sie problemu?
 
Ostatnia edycja:

Primo

New member
Jak widać większość użytkowników PS3 ma jakieś problemy, niestety i ja. Gucio50 ustawiłem tak jak pisałeś swój tv i redenderowanie, komp z tv połączony bezpośrednio bez rutera i dalej nic. Dodam ze win 7 gdzieś w ustawieniach udostępniania widzi model i tv niestety sam ps3 nawet drgnie jedyna zmiana to była taka ze znalazł inne urządzenie reedenderowania ale samego tv nie widzi i tv nie widzi PS3. Zostaje mi jeszcze jedna opcja sprawdzenie wszystkiego pod win xp zobaczymy co się będzie działo.Jak nadal będzie taki problem to odpuszczę i kupie program WMS. koszt niewielki bo około 100 zł. Dodam ze jak odpaliłem WMS to po włączeniu go tv widział go bez żadnych problemów. Mam tez pytanie czy windosowy serwer czasami nie gryzie się z PS3 może trzeba go wywalić całkowicie z systemu mimo ze nie jest on uruchomiony. pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Jeszcze takie pytanko, skoro ja za pomocą WMP 11 mogę dodawać rózne rzeczy do biblioteki to po usunięciu tego programu pozbędę sie problemu?

Kto mówi o usunieciu, po co.

Trzeba tylko nieuruchamiać go jako media serwer czyli niczego nie udostępniać, lub udostępnić jak się chce jego a nie PS3MediaServer.

Napisałeś że wersja PS3MS jakastam. No więc jaka?
 

ogier88

New member
wersja to 1.10.51. Wczoraj jak wszedłem do WMP 11 to wykrył nasz tv ale zabroniłem mu udostępniać i usunąłem go z listy, ale na tv nadal jest ta rezerwa. Chociaż powiem że po tym odświeżyłem zawartość internetową w tv i usunąłem rezerwe z listy. Najlepsze jest to, że to wróci.
 

p_i_o_r

New member
Witam
Kolego ogier88 szukasz problemu nie tam gdzie trzeba. Używasz prastarej wersji PS3MS. Odinstaluj tą aplikację na komputerze. Po tej czynności zobacz na TV, oczywiście po wyczyszczeniu listy serwerów czy coś Ci się pojawia. WMP11 na początku zostaw w spokoju. Symbol nieaktywnego serwera wyświetla się tylko wtedy gdy wcześniej serwer połączył się prawidłowo z TV, a później pojawiły się niespodziewane problemy.TV zapamiętuje prawidłowe połączenia. Na pewno nie jest to powód żeby wzywać serwis, a już na pewno żeby do tego mieszać Boga. Następnie zainstaluj wersję 1.20.410, tak jak polecał Gucio i zobacz czy wtedy będzie wszystko grać. Nie da się popsuć telewizora instalując jakiegoś programu na komputerze. Na koniec proponuję tak skonfigurować router aby adresy za każdym razem przydzielał te same dla TV jak i komputera na którym jest serwer strumieniowy (oczywiście TV swój i komputer swój).

P.S. Jeśli DLNA powoduje u Ciebie tak silne, negatywne emocje to proponuję nie zabierać się za takie rzeczy.
 
Ostatnia edycja:

ogier88

New member
Ale po co mi wersja 1.20, kiedy ja się chcę tego pozbyć na dobre. Ogólnie to coś sobie przypomniałem. Kiedy ja się za to zabierałem wymagane było PS3 MS oraz WMP 11. Biorąc pod uwagę fakt, iż mam stary komputer tego programu nie miałem. Pobrać się go z internetu nie dało bo Microsoft sobie zastrzegł takie coś. Trzeba było płacić. Trafiłem na stronę gdzie jeden koleś to rozkminił i kroczek po kroczku opisał jak ominąć blokadę Microsoftu by móc cieszyć się pełna wersją programu. Najlepsze jest to, że PS3 w ogóle nie ruszałem - teraz tak sobie kojarze. Nic tam nie zmieniałem. Dopiero gdy wszedłem w WMP 11 tam udostępniłem multimedia i na ekranie telewizora widziałem zawartość swojego komputera. Po odłączeniu ta rezerwa mi została. W PS3 nie ruszałem nic. Wyskakiwały mi początkowo jakieś krzyżyki czerwone ... że puste coś, nie widzi konsoli etc.

Teraz z tv z listy serwerów tę rezerwę usunąłem i zawsze wracała. Zobaczymy teraz co będzie. Ponadto w WMP jak jeszcze wczoraj wyszukiwało mi mój telewizor to teraz pokazuje nienznane urządzenie. Poza tym odmówiłem przesyłania biblioteki.
 
Ostatnia edycja:

p_i_o_r

New member
Widzę że w tym przypadku nic nie pomożemy bo tu również ma znaczenie legalność oprogramowania i zgodność wersji WMP11 z systemem. Jeśli coś jest przekombinowane z instalacją to nie dziwie się, że nie działa. Druga sprawa to nie wiem skąd wziąłeś ten wymóg instalacji WMP11 i PS3MS? Że niby jeden bez drugiego nie może działać??? Polecam dokładnie przestudiować nasze forum i bieżący temat bo odnoszę wrażenie, że czytałeś 3 ostatnie strony a wszystko jest opisane nawet jak zrobić żeby PS3MS widział Twój telewizor. Ta słynna "Rezerwa" będzie Ci się zawsze pojawiać w momencie podłączenia TV do sieci w której jest wpięty Twój komputer z przefabrykowanym WMP11. I tu doszukiwałbym się problemu.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Widzę że w tym przypadku nic nie pomożemy.


Weź czysty dysk, nagraj Windows XP lub EWindows 7.
Zainstaluj wszystko z windowsupdate

Zainstaluj ostatnią wersje PS3MediaServer

Podłącz komputer z Tv kablem, bezposrednio bez routera
Utwórz 3 foldery
Foto,
Muzyka,
Film
i wkopiuj po 3 elementy
3 jpegi, 3 mp3ki i 3 filmy najlepiej m2ts

Pilotem Tv odszukaj media server i potem np zdjęcia

Jak Ci nie wyjdzie, to znaczy ze jesteś antyfarciaż i nic Ci nie pomoze, tylko kolega fachowiec, na miejscu,

Nadal nie wiem jaki masz Tv i gdzie mieszkasz

Kolega na miejscu to taki, któremu będziesz podsyłał fotki z obrazu ma ekranie TV.

POstaraj się trochę, wykaż pomysłowosć i inicjatywę.
Wierzę w Cibie.

Napewno damy radę.
 
Ostatnia edycja:

$kubi

Member
Pytanie odnosi się do filmów HD przez DLNA. Krótki 10 min filmik ważący około 400MB idzie od strzała i da się przewijać itd, ale już pełny film w 720p ok 9GB się tnie. Czy zastosowanie routera w standardzie N ( obecnie G ) naprawi sprawę? A może lepiej jednak podłączyć laptopa z tv routerem ale po kablu? Używam PS3 Java do DLNA

W tym momencie TV Bravia 46EX501 na kablu do routera, a laptop Dell E1505 Intel Core 2 po WIFI

Może jeszcze ktoś powie jak skonfigurować tego PS3 bo ja tylko udostępniłem pliki tak na prawdę...

EDIT:
Jeszcze jedna sprawa to brak polskich znaków w filmach z napisami - jakies sugestie?
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Może jeszcze ktoś powie jak skonfigurować tego PS3 bo ja tylko udostępniłem pliki tak na prawdę...

To wystarczy.

Pytanie odnosi się do filmów HD przez DLNA. Krótki 10 min filmik ważący około 400MB idzie od strzała i da się przewijać itd, ale już pełny film w 720p ok 9GB się tnie. Czy zastosowanie routera w standardzie N ( obecnie G ) naprawi sprawę? A może lepiej jednak podłączyć laptopa z tv routerem ale po kablu?

Próba z kablem 2m jest najtańsza.

Co do napisów, to najlepiej załóż nowy wątek "DLNA - napisy" i zapytaj
 

banker_2

New member
Witam
Ja mam z koleii pytanie do użytkowników WMS.

Jest film nagrany jako MKV, 1080p., 23,967 kl/s, całkowity strumień to ponad 13 Mb/s, Mniejsza o tytuł tego dzieła:). Na moim EX500 film z WMS idzie ABSOLUTNIE bez żadnych zacięć, jakość brzytwa, całość po prostu zrywa kask. Ale film nie ma polskiej ściezki dzwiękowej i po podłączeniu napisów pojawia się problem - z napisami ten sam film niemiłosiernie się przycina, WMS raportuje transkodowanie z wydajnością 17 kl/s. Do tego występuje problem z formatem obrazu - transkodowanie zawęża obraz do węższej panoramy, mimo rozdzielczości pierwotnej pliku 1920x1080 i zadaniu dla WMS takiego formatu transkodowania, proporcji 16;9 - część powierzchni TV jest nieużywana. Pal sześć problem zmiany proporcji ekranu po transkodowaniu WMS - z tym sobie w końcu poradzę, tu jest chyba jakiś problem współpracy TV sony. Skupmy się na samym problemie wydajności...

Pierwszy wniosek jest prosty - PC nie wyrabia się z transkodowaniem (odczyt filmu -> zmiana jego formatu -> doklejenie (!?) napisów -> zapis na dysku w zmienionym formacie -> przesłanie materiału do TV). Ale film bez wskazania napisów zewnętrznych śmiga aż miło - czyżby wtedy szedł bez transkodowania?! Sony nie wykazuje wsparcia dla MKV,trochę to zaskakujące... Z koleii jeśli sam materiał tego filmu jest zrozumiały dla EX500 to dlaczego dodanie napisów TXT, SRT, etc. wymusza transkodowanie całego materiału? Czyżby faktycznie WMS obsługiwał napisy wyłącznie w trybie transkodowania wklejając je do pliku??!!
 

banker_2

New member
...pełny film w 720p ok 9GB się tnie. Czy zastosowanie routera w standardzie N ( obecnie G ) naprawi sprawę? A może lepiej jednak podłączyć laptopa z tv routerem ale po kablu? Używam PS3 Java do DLNA

Sam używam sieci w standardzie N, akurat z użyciem WMS a nie PS3.
Sprawa nie jest taka oczywista - to że film się przycina nie powie ci absolutnie że wina jest po stronie sieci, bo może w grę wchodzą inne rzeczy. Zmienisz sieć a być może problem pozostanie.
Patrz przykład mojego postu wyżej - film 1080P idzie potrafi iść bez żadnych zwolnień po N-ce. Z koleii mam inny film 720p który szedł płynnie ale w pewnych fragmentach (zawsze tych samych) zwalniał. Zauważyłem, charakterystyczny element - działo się tak zawsze gdy w kadrach była b. duża ilość ostrych szczegółów o drobnej fakturze powoli przesuwanych po ekranie. Wniosek był oczywisty - te sceny mają bardzo wysoki bitrate przekraczający transfer mojej N-ki. I faktycznie próba podłączenia rutera po kablu zamiast WI-FI rozwiązała problem. To z kolei nie rozwiązało problemu wspomnianego filmu 1080p którego "cięcie" miało inną przyczynę ;).
Zrób jak radzi Gucio - rzuć kabel i zobacz czy to pomaga. Jeśli możesz sobie pozwolić na ciągnięcie kabla po pokoju to zrezygnuj z WI-FI, to dodatkowe źródło problemów przy używaniu DLNA. Przejście na N-kę nic ci nie gwarantuje bo zależnie odległości PC - router - TV, rodaju połączeń między nimi, układu ścian, pięter w domku :) może wcale nie zwiekszyć przepustowości w stosunku do G. U mnie wszystko stoi w jednym pomieszczeniu w promieniu 5 m od siebie, a mimo to 720p potrafi N-kę zadławić.
 

banker_2

New member
Udało mi się z napisami ale teraz mam czarne pasy na górze i na dole i nie mogę się ich pozbyć. Jak nie było napisów to było bez pasów. Proszę o pomoc.
Nie wiem czy problem jest aktualny - pogrzeb w ustawieniach WMS. W sekcji transkodowania, zakładka "kodeki, ramki" jest opcja" wypełnij powierzchnię ekranu kolorem" - wyłącz ją!. To czasem pomaga, ale nie zawsze - nie wiem jaki masz TV ale tu chyba ujawnia się problem TV SONY i transkodowania WMS, przynajmnniej takie mam wnioski po wertowaniu forum na stronach WMS.
Ja z koleii ozłocę tego kto powie jak podłączyć napisy do filmu w WMS bez uruchamiania transkodowania! :)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Zrób jak radzi Gucio - rzuć kabel i zobacz czy to pomaga. Jeśli możesz sobie pozwolić na ciągnięcie kabla po pokoju to zrezygnuj z WI-FI, to dodatkowe źródło problemów przy używaniu DLNA. Przejście na N-kę nic ci nie gwarantuje .

Nka, oczywiscie niczego nie gwarantuje, ale jest 3 razy szybszy niz wifi G+

Ale próby z kawałkiem kabla, rozstrzygają o tym co jest problemem.

Teraz inna rzecz.
Też mam czasem potrzebę wyświetlania, za pomoca DLNA, jakiegos filmu, który za cholerę nie daje sie wyświetlać zadawaloająco.

Wtedy stosuję mój pateent, na poprawę danych na płycie CD-R. NIe RW tylko R.

Daję koledze płytkę CD_R i mówię, nagraj coś a ja to poprawię.
Jak otrzymam płytę z powrotem to przegrywam na HD, dokomuję poprawki umówionej, następnie nagrywam znowu na CD-R i daje wątpiacemu.

Zrób to samo z filmem, a będziesz miał efekt w postaci pieknie odtwarzającego sie filmu, z napisami i czego tylko sobie zamarzysz. Przez DLNA oczywiście.

Jak opisałem moja metodę niejasno, to albo zgadnij, jak to robie albo za 2-3 godziny sam Ci tutaj metodę opiszę. Pamietaj Hasło:CD-R, To klucz
 

banker_2

New member
...Też mam czasem potrzebę wyświetlania, za pomoca DLNA, jakiegos filmu, który za cholerę nie daje sie wyświetlać zadawaloająco.

Wtedy stosuję mój pateent, na poprawę danych na płycie CD-R. NIe RW tylko R.
Hmmm... a właściwie to piszesz do mnie w odpowiedzi na moje problemy opisywane postach czy to instrukcja dla kolegi $Skubi" ;) ?. Oczywiście masz rację, ale ja szukam innego patentu, tj. liczę, że problem da się rozwiązać ustawieniami DLNA raz a dobrze. Nakład szperania w ustawieniach może okazać się niewspółmierny do efektu, ale satysfakcja potrafi być bezcenna :)
Porównując to do moich problemów w postach - zdaję sobie sprawę, że np. mój problem wydajności transkodowania WMS mogę obejść - mogę uruchamić ten film 1080p z transkodowaniem, włączyć pauzę, zaczekać sobie ok. 4 godziny i potem obejrzeć płynnie. Jeśli przedtem w WMS wyłączę kasowanie temp po zakończeniu pracy praktycznie zyskuję nową wersję filmu z napisami do odtworzenia w dowolnym momencie.
 

banker_2

New member
hmmm. cięzko jednoznacznie powiedzieć.
A widziszw ogóle serwisy internetowe i nie ma tylko serwera WMS - czy też ta lista jest zupełnie pusta?
Przede wszystkim sprawdź ponownie ustawienia sieci dla telewizora, czy masz wszystko poprawnie skonfigurowane. ja bym tu preferował domyslne i atomatyczne propozycje ustawień po to by wyliminować problemy. Sprawdź też ustawienia routera - może tam sieć masz tak ustawioną by akceptowała ruch wyłącznie z listy podanych urządzeń. To fajne zabezpieczenie pzred niechcianymi użytkownikami netu, ale czesto się o tym potem zapomina ;) ...

EDIT: hej! co jest?? Ja to przygotowałem jako odpowieź na problem, zamieściłem post z cytowaniem jako odpowiedź do problemu a teraz zauważyłem, że w ogóle zniknął ten post pierwotny i cytat!!
Sorry za śmietnik - to była odpowiedź na problem z brakiem widoczności serwera WMS na TV. Tyle,ze te zgłoszenie problemu z tego wątku wycofano, usunieto, etc. Zostawiam to jednak, może sie komuś taka przypominajka przyda...

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry