DLNA & Sony Bravia

vide_cui_fid

New member
Udało mi się skonfigurować DLNA w BDV-F500. Tylko mam pewien problem...zdjęcia i muzykę czyta bez problemu, widzi foldery z filmami ale jak wchodzę na któryś to pisze "brak odtwarzalnego pliku". Co jest grane??
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Udało mi się skonfigurować DLNA w BDV-F500. Tylko mam pewien problem...zdjęcia i muzykę czyta bez problemu, widzi foldery z filmami ale jak wchodzę na któryś to pisze "brak odtwarzalnego pliku". Co jest grane??


Przyczyny mogą być dwie, albo i więcej:
1. Format pliku filmowego nie jest rozpoznawany przez telewizor, wtedy radzę wgrać najnowsze oprogramowanie przeznaczone dla tego telewizora,
2. Twój BDV-F500 ma soft niekompatybilny z DLNA z PS3Media Serwer, spróbuj dostarczyć sygnał DLNA bezpośrednio do Telewizora, omijajac BDV-F500,
3 Masz "stary" serwer DLNA,
4. Przepływnosc klipów filmowych jest "zbyt ambitna" dla Twojej instalacji.

Nie napisałeś jaki masz telewizor(Firma, model), jaki serwer DLNS (Rodzaj, wersja), więc mozemy Ci jedynie współczuć.

No i ostatnie, na stronie sony.pl o BDV-F500
http://www.sony.pl/product/hch-systems-with-blu-ray-disc/bdv-f500/tab/technicalspecs
nic nie wspominaja ani o DLNA ani o jego wersji i tu moze lezeć problem. Nalezy spróbować połączyć kabel z sygnałem DLNA z wejsciem Ethernet telewizora, jeżeli takia ma.
 
Ostatnia edycja:

vide_cui_fid

New member
Pisałem wcześniej jaki mam sprzęt. TV to Bravia KDL-37EX500, dlna działa u mnie na kinie i telewizorze tylko obydwa sprzęty mają problem z odtwarzaniem wideo. Ten sam film nagrywam na USB, podpinam do TV/audio i działa bez problemu. Przez dlna nie chce odtwarzać tego filmu. Jak zaktualizować oprogramowanie?
 

INTseed

New member
Widzieliście ten program Home Media Server Wygląda jak Wild Media Server.
Tylko jest po rosyjsku :( Chyba darmowy jest.
Wersja 1.15 do pobrania TU.
 

banker_2

New member
Skreśliliśmy dla filmów DLNA serwer jaki jest wbudowany w Windows 7, ale może przedwcześnie? ;-)

Owszem, jak wyszukamy plik wideo na komputerze i użyjemy opcji "Odtwórz do" odpala się wtedy WMP i automatycznie odpala pliki wideo na TV. Jakość materiału - nawet HD - jest wtedy koszmarna. Ale... jeśli z poziomu TV odnajdziemy ten plik na serwerze Windows 7 to film uruchamiany jest znacznie lepszej jakości!

Przykład do przetestowania samodzielnie - w windows 7 jest wgrany przykładowy plik HD (ten z końmi galopujacymi po plaży) i ten folder z plikiem bez żadnej dodatkowej konfiguracji DLNA widoczny jest z poziomu telewizora.
Odpalcie go z komputera uzywając "Odtwórz do" - przeskalowany obraz wygląda gorzej niż VHS...
Z poziomu TV wyszukajcie i uruchomcie ten sam plik z "pilota - u mnie na Sony BRAVIA idzie w pieknej natywnej jakości HD.

Co za to odpowiada - nie mam bladego pojęcia. Szperałem w windows 7 i konfiguracji WMP i nie znalazłem nic co pozwoliłoby zarządzać jakością strumienia video, tylko same opcje uzgadniania poziomu i praw udostępnień. Ale od czego jest forum? Może ktoś znajdzie jakiś sposób...:)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,cos masz nie tak ze swoja karta?.U mnie z kompa idzie ok;1280/720,tak jak z TV.Co do jakosci to tylko Blu-ray.pozdr.
 

panbrutka

New member
Witam,

Mam taki problem, uzywam servera PS3 (Wild media server zreszta to samo) (telewizor EX500) i natrafilem na taki problem. Sciagam sobie obrazy plyt BD w formacie ISO, montuje go przez Alcohol 120 w dysku wirtualnym i wchodzac w katalog "Stream" przez PS3 MS na TV moge odtworzyc sobie film ale nie ma napisow i nie ma mozliwosci wybrania ich. Czy jest jakas mozliwosc zeby uruchomic plyte na TV jak normalna plyte BD, tj. z calym menu i wyborem sciezki dzwiekowej i napisow?

Nie moge tez odtworzyc obrazu plyty na kompie, poradzcie jakiego programu (najlepiej darmowego) uzywacie do odtwarzania plyt BD na kompie (WMP 12 nie daje rady), chyba ze otworze plik m2ts tak jak na TV ale wtedy tez brak mozliwosci wyboru napisow.

Dzieki
 

panbrutka

New member
Zainstalowalem TotalMedia Theatre 3 ale to samo co z Power DVD, wyskakuje info, ze ten format jest nieobslugiwany. Moge wejsc w katalog Stream i odtworzyc sciezke ale nie moge otworzyc plyty normalnie zeby miec dostep do menu.

Komus sie to udalo ma kompie a najlepiej na tv przez media server?

Dzieki wielkie
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Komus sie to udalo ma kompie a najlepiej na tv przez media server?

Dzieki wielkie

Wszystkim się udaje odtwarzać płyty Blu/DVD na kompie, na stacjonarnym playerze i w PS3MediaServer. O ile nie są "walnięte"


Moze sam materiał wideo jest OK, ale uszkodzona jest struktura płyty/menu, wtedy jest pewien problem, ale niewielki
Należy wykopiowac napisy i ścieżkę Video i jakimś programem do AUTHORINGU wykonać własną płytke, np za pomocą PoverDVD.

Do roboty i powodzenia :-o
 
Ostatnia edycja:

panbrutka

New member
Kolego Gucio bardzo bylbym wdzieczny za jakies szczegoly. Musze cos ustawic w PS3 Media Server? Wchodzac na Media Server otwieraja mi sie katalogi ale menu nie startuje.

Jesli chodzi o kompa to zauwazylem, ze niektore obrazy maja dwa pliki *iso i *mds. Jak zaladuje *mds do Virrual Drive to moge uruchomic menu BD i na kompie idzie wszystko ok, w obrazach plyt, ktore maja tylko plik *iso nie moge uruchomic menu na kompie.

Prosze o pomoc

dzieki
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Kolego Gucio bardzo bylbym wdzieczny za jakies szczegoly.


Spróbuję, ale niestety przez 2 tygodnie nie będzie mnie w domu, więc nie moge "podejrzeć" moich ustawień.

Ja zrobiłem tak, zamontowałem ISO(1 próba) i wstawiłem film do napedu DVD(2ga próba)

W obu wypadkach był to Key-Pax z Kevinem Spacy.

W ustawieniach Windows Media PS3, nakazałem pokazywanie silników transkodowania(na początke na tej zakładce zaznaczyłem pokazywanie wszystkiego)


Wtedy na Tv, zobaczyłem dosć duzo ikonek tego Key-Pax z flagami narodowymi.
Amerykańskie, francuzkie i polskie, to samo w folderze #transcode#, czego nie rozumiem.

Wybrałem polską i pokazało mi filmik 4 minuty z polskimi napisami-trailer.
Teraz już wiedziałem co oznacza przy polskiej fladze 3:27. to filmik z polskim językiem trwajacy 3 minuty 27 sekund.

Na ekranie Tv pokazały sie wszystkie wersje, dość to denerwujace, zwłaszcza dla pań.
 
Ostatnia edycja:

Bronekk1

New member
Witam,
Od jakiegoś czasu walczę z ustawieniami PS3 media server i wciąż jestem niezadowolony. Na forum nie znalazłem nic konkretnego na ten temat więc piszę.
Mam zainstalowany PS3 media server na kompie z vistą oraz TV sony KDL-W5500. Udostępnianie multimediów działa, ale nie potrafię sobie poradzić z odpowiednim ustawieniem skalowania obrazu w filmach. Jak wiadomo w sieci jest pełno filmów w przeróżnych proporcjach obrazu (16:9, 2,35:1, 5:4 itd). Przy domyślnych ustawieniach silnika MEncoder filmy 16:9 wyświetlane jest oczywiście dobrze bo taki jest telewizor natomiast każdy inny format rozciągany jest do pełnego ekranu a powinny być czarne paski. Kombinowałem z ustawieniami skalowania ale nic mi nie wychodzi. Nie bardzo wiem jakie wartości mam tam wpisać. Być może trzeba użyć innego silnika transkodującego i jego odpowiednio ustawić ? Generalnie szukam rozwiązania uniwersalnego, czyli raz ustawiam i nic nie zmieniam niezależnie jakie film ma proporcje.

Dla porównania Wild Media Server radzi sobie ze skalowaniem bardzo dobrze i filmy wyświetlane są poprawnie przy domyślnych ustawieniach serwera. PS3 media server też tak powinien.

Pozdrawiam
 

KysiuJ

New member
Dlaczego odtwarzając pliki MKV nie mam napisów w telewizorze. Plik z napisami ma taką samą nazwę co plik z filmem? Sony KDL40EX710 + WildMediaServer. Inne filmy działają bez problemów.
 

Bronekk1

New member
Witam,
Od jakiegoś czasu walczę z ustawieniami PS3 media server i wciąż jestem niezadowolony. Na forum nie znalazłem nic konkretnego na ten temat więc piszę.
Mam zainstalowany PS3 media server na kompie z vistą oraz TV sony KDL-W5500. Udostępnianie multimediów działa, ale nie potrafię sobie poradzić z odpowiednim ustawieniem skalowania obrazu w filmach. Jak wiadomo w sieci jest pełno filmów w przeróżnych proporcjach obrazu (16:9, 2,35:1, 5:4 itd). Przy domyślnych ustawieniach silnika MEncoder filmy 16:9 wyświetlane jest oczywiście dobrze bo taki jest telewizor natomiast każdy inny format rozciągany jest do pełnego ekranu a powinny być czarne paski. Kombinowałem z ustawieniami skalowania ale nic mi nie wychodzi. Nie bardzo wiem jakie wartości mam tam wpisać. Być może trzeba użyć innego silnika transkodującego i jego odpowiednio ustawić ? Generalnie szukam rozwiązania uniwersalnego, czyli raz ustawiam i nic nie zmieniam niezależnie jakie film ma proporcje.

Dla porównania Wild Media Server radzi sobie ze skalowaniem bardzo dobrze i filmy wyświetlane są poprawnie przy domyślnych ustawieniach serwera. PS3 media server też tak powinien.

Pozdrawiam

Wycofuję swój post. Rozwiązanie mojego problemu już było w tym wątku, ale wcześniej go nie znalazłem. Chodziło oczywiście o wpis :: -vf expand=:::::16/9 w parametrach MEncodera
 

KysiuJ

New member
Dlaczego odtwarzając pliki MKV nie mam napisów w telewizorze. Plik z napisami ma taką samą nazwę co plik z filmem? Sony KDL40EX710 + WildMediaServer. Inne filmy działają bez problemów.

Udało mi się z napisami ale teraz mam czarne pasy na górze i na dole i nie mogę się ich pozbyć. Jak nie było napisów to było bez pasów. Proszę o pomoc.
 

Primo

New member
Witam wszystkich.
Przebrnąłem przez ponad 50 stron tego tematu ale nadal nie wiem jak sobie poradzić z możne i banalnym ale dla mnie ważnym problemem. Podłączyłem dzisiaj kablem tv KDL40EX710 z netem i na pierwszy rzut wszystko ok internet jest wszystko śmiga. Sprawa się komplikuje gdy zainstalowałem PS3 media serwer i niestety nie mam miedzy nimi komunikacji możne jakieś dobre rady co zrobić żeby zaczęło to pracować ?? Pozdrawiam i dziękuje za sugestie
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Przebrnąłem przez ponad 50 stron tego tematu ale nadal nie wiem jak sobie poradzić z możne i banalnym ale dla mnie ważnym problemem. Podłączyłem dzisiaj kablem tv KDL40EX710 z netem i na pierwszy rzut wszystko ok internet jest wszystko śmiga. Sprawa się komplikuje gdy zainstalowałem PS3 media serwer i niestety nie mam miedzy nimi komunikacji możne jakieś dobre rady co zrobić żeby zaczęło to pracować ?? Pozdrawiam i dziękuje za sugestie


Podłącz Tv z kompem z PS3Media Server kablem, bezposrednio.
No i teraz w ustawieniach sieciowych telewizora ustaw renderer, oraz odkryj listę media serwerów.

Jak to bedziesz miał, to w PS3MS ustaw folderz ze zdjęciami a na pilocie telewizora znajdzź serwer, zdjęcia i zrób pokaz.

Dopóki tego nie zrobisz nie pisz nam nic. Bo i po co.
 

ogier88

New member
Zepsułem rodzicom tv przez to całe PS3 MS, jestem taki zły, że aż mi się płakać chce. Nie dość, że się nie znam, to jeszcze odpowiedzi znaleźć nie mogę. Napiszę, może ktoś mi pomoże. Pobrałem to PS3 MS. Zainstalowałem. Wymagane było posiadanie WMP 11. Też go zainstalowałem. I co? niby coś tam było na ekranie telewizora. W zakładkach wideo, muzyka, obrazy pojawił się jakiś serwer. Widziałem swoją muzykę, film miałem też widziałem. Zresztą to mało ważne. Teraz jak wchodzę to mi się wyświetla jakaś rezerwa:User. Nie wiem co mam robić...

Chcę to w ogóle wyeliminować, żeby mieć telewizor taki jak na początku. Posiadam też kilka zdjęć zrobionych, żeby zobrazować problem.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Wymagane było posiadanie WMP 11..

To nieprawda WMP WCALE nie jest ps3MSrv potrzebny.



Zepsułem rodzicom tv przez to całe PS3 MS,.

Nie zepsułeś, chociaż możliwe że rozregulowałeś.
Wstydzisz się podać co to za telewizor?


Zresetun ustawienia Tv, być może będzie konieczny kontakt z serwilsem firmowym
Chcę to w ogóle wyeliminować, żeby mieć telewizor taki jak na początku. .


. Nie dość, że się nie znam. Nie wiem co mam robić...

.
Zostaw to fachowcom, Wezwij serwis lub zawież Tv do sserwisu.

Jak będziesz miał fart to Ci go nawet ustawią pod PS3MediaServer, to dobry program i u mnie na telewizorach Sony Bravia działa wystarczająco komfortowo.
Oczywiście mówimy o wersji pms-setup-windows-1.20.412
 
Do góry