DLNA & Sony Bravia

2pac76

New member
witam

mam problem z media player na windows 7

chce udostepnic przez wifi (media player) do TV Sony 40 HX 700

Tv jest widoczny na kompie
ale na TV nie widze servera z kompa

ps3 media server dziala

prosze o pomoc

pozdrawiam

dziala tylko na polaczeniu kablem na wifi nie jest widoczny server

jakis pomysl?

pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
ps3 media server dziala ale media player nie jest widoczny przez wifi tylko kabel

spr. na wifi n

A po co ma być widoczny.
Na telewizorze, wybierz serwer PS3Media a nie coś innego.

Co widzisz w setupie w sekcji pokaż serwery?


Chyba zaczynam powoli rozumieć.
Jak miałeś XP, to wybierałeś przez Tv PS3Media bo XP-ekowy WMP nie umiał być serwerem strumieniowym mediów.
Teraz masz 2 serwery na swoim Windows 7
WindowsMediaPlayer z 7-ki i PS3 MediaPlayer.

Ten od 7-mki, wg mnie. jest kiepski.

Skonfiguruj i uruchom PS3MS, ustaw mu foldery na foto, video i muzykę


Na telewizorze wybierz go jako serwer filmowy, wejdź do niego, wybierz foldery filmowe i heja ... ... ... :blagam:
 
Ostatnia edycja:

2pac76

New member
A po co ma być widoczny.
Na telewizorze, wybierz serwer PS3Media a nie coś innego.

Co widzisz w setupie w sekcji pokaż serwery?


Chyba zaczynam powoli rozumieć.
Jak miałeś XP, to wybierałeś przez Tv PS3Media bo XP-ekowy WMP nie umiał być serwerem strumieniowym mediów.
Teraz masz 2 serwery na swoim Windows 7
WindowsMediaPlayer z 7-ki i PS3 MediaPlayer.

Ten od 7-mki, wg mnie. jest kiepski.

Skonfiguruj i uruchom PS3MS, ustaw mu foldery na foto, video i muzykę


Na telewizorze wybierz go jako serwer filmowy, wejdź do niego, wybierz foldery filmowe i heja ... ... ... :blagam:

witam

w setupie pokaz servery widze tylko ps3 media server

jak podlacze kablem to i media player z win7 jest widoczny

moge wysylac recznie z media player zdjecia do tv ale przez ty nie moge przegladac

edit tv teraz widzi media player tylko dla plikow muzycznych??

przez ps3 media server chce puszczac filmy (divx mkv) na wifi g chyba nie wydoli musz kupic wifi n

a przez media player zdjecia (bo ps3 media server nie wyswietla miniatur)

mozna jakos wyswietlic miniatury zdjec przez ps3 MS?

dzieki pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
a przez media player zdjecia (bo ps3 media server nie wyswietla miniatur)

mozna jakos wyswietlic miniatury zdjec przez ps3 MS?

dzieki pozdrawiam

Robie tak samo
- Filmy PS3MSrv
Zdjęcia i mp3 WMP


Wyglada na to , ze z autorów PS3MSrv, zeszła nieco para.
Są zadoweolenii z tego co jest, albo mają teraz inne problrmu-zainteresowania.

Stan ostatniej bety, jest jak na moje potrzeby, niezły.
Pewnie Microsoft, doszlusuje ze swoim WMP, i bedzie jak zawsze, pozostanie WMP, ale jeszcze nie dziś.
 

nur

New member
Witam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem (mam nadzieje ) telewizora Sony KDL-46xl700
Jestem zadowolony z obrazu i wielkości ale mam też problem:
nie mogę odtwarzać filmów avi po serwerze DLNA i w WMP i PS3 Media Server nie ruszają a w zasadzie nie widzą pliku filmu. Zdjęcia i muzyka spoko działają na obu natomiast PS3 widzi i odtwarza filmy z rozszerzeniem mkv natomiast avi za cholery. Po usb oczywiście widzi avi i odtwarza. Proszę o podpowiedź i z góry dzięki.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:D
Witam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem (mam nadzieje ) telewizora Sony KDL-46xl700
Jestem zadowolony z obrazu i wielkości ale mam też problem:
nie mogę odtwarzać filmów avi po serwerze DLNA i w WMP i PS3 Media Server nie ruszają a w zasadzie nie widzą pliku filmu. Zdjęcia i muzyka spoko działają na obu natomiast PS3 widzi i odtwarza filmy z rozszerzeniem mkv natomiast avi za cholery. Po usb oczywiście widzi avi i odtwarza. Proszę o podpowiedź i z góry dzięki.


AVI, avi nie równe. To kontener, trzeba mieć świadomosć jakie VIDEO naprawdę w sobie zawiera.
Zapewne nowy soniak je "umie" te Twoje avi a DLNA nie. Ciekawe jakie urządzonko to avi wyprodukowało? No i z czego.

Jeżeli chodzi o DLNA to:
- filmy HD i HD Readynajlepiej mu "podawać" jako m2ts,
- filmy SD, jakość DVD jako .mpg, szkoda miejsca na dysku na format m2ts,
- filmy z VHS lub kamer Hi8 oraz innych niecyfrowych i nie SD też jako .mpg

Wtedy zero problemów z DLNA na PS3Media Server w wersji pms-setup-windows-1.20.410.
Oczywiscie to moje wyniki eksperymentów z filmami robionymi kamerami odpowiednio FullHD, HD Ready, SD, Video8 a nawet VHS i kamera 8mm.
Mozna inaczej, trzeba wtedy poeksperymentować. Z AVI jak widać jest problem.
Dosć szybko zorientowałem się że przepisując na m2ts i mpg da się wyświetlić przez DLNA kazdy film. Z kamery(kazdej, łącznie z kamera 8mm), z dekodera telewizji n, z płyty DVD lub płyty Blu-Ray.

Mam dość stary telewizor Sony Bravia 52"V5610, a więc nie najnowocześniejszy a wręcz przeciwnie. Łyka to wszystko przez DLNA, z USB bywa rozmaicie. :D


Wszystkie te filmy przekształciłem wg powyższego przepisu.
Program do konwersji na wymagany format to stary dobry Pinnacle Studio 14 Ultimate.
 

pkomp

New member
minusem ps3 media serwer jest brak dobrych profili - ustawiasz tylko model tv a on już wszystko ustawia jak należy...a tak to cżłowiek traci kupę czasu by to dopracować - ja dałem sobie spokój i zakupiłem playerka(który też nie jest żadna rewelacją)
generalnie najlepsze na ta chwile to htpc z xbmc
 

nur

New member
Dzięki za odpowiedź. Jestem w temacie serwerów zielony stąd pytałem. Pleyerka mam (Arive 110) są na jej temat różne opinie ja jestem zadowolony na razie wszystko co mam to odtworzyła. A odtwarzanie po DLNA miało być taką alternatywą - ale jak się nie da to nie ma problemu. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 

INTseed

New member
PS3 Media Server 1.20.411
There has been an update released today of PS3 Media Server, from 1.20.410 to 1.20.411. The changes are:
Double check for Mplayer existence and font generation (useful for latest Sherpya's revisions)
Ability to shutdown DLNAorgPN automatic support for a given renderer (see DLNAOrgPN attribute in the renderer conf file)
Some hack stuff for mpeg2 remux on Bravia TVs
RAW generation fixed
Custom mencoder quality settings for a given renderer
 

pkomp

New member
od tomeko jest 410c :)

ps.osiołek to niech się tak z rana nie zrywa eheheh :)

swoja droga jak na oficjalna stronę projektu to mają jeden wielki burdel to w sumie co się dziwic że wiecznie cos w tym sofcie nie tak
 

Gucio50

New member
Bez reklam
od tomeko jest 410c :)

No i co z tego, obaj pisza, ze to co prawda 409, ale jednak 411.
Maja burdel, chyba też wewnętrzna rywalizację.

ja raczej stawiam na tomeko12, mam jak do tej pory miłe wrażenie solidności.

Ale, tak naprawdę nadal nie wiem, dlaczego na ich stronie nie ma wszystkich wersji, choćby tych z Otomanix?
Nie oczekuje odpowiedzi, bo zadnej być nie może, za wyjatkiem wstydliwych.
 

tomeko12

New member
Niestety ps3mediaserver jest rozwijany tak jak jest rozwijany... do prawdziwego komercyjnego projektu duuużo mu brakuje (pewnie dlatego, że jest niekomercyjny :smile:). Co do niezliczonych ilości wersji:
Sam program został napisany i całkowicie za darmo udostępniony dla wszystkich przez niejakiego shagrath-a. Facet napisał sobie program do udostępniania mediów z komputera na ps3 i wszystkie źródła udostępnił na licencji GPL. Rozwijał go sobie razem z innymi użytkownikami i umieszczał wszystkie zmiany tutaj: Changes - ps3mediaserver - Project Hosting on Google Code. Co jakiś czas, jak uważał że dana wersja nadaje się do użytku, to ja kompilował i umieszczał w intenecie do ściągnięcia i umieszczał informację o tym tu: PS3 Media Server • View topic - Download latest PS3MS beta build. Ponieważ nie wszystkie wersje były kompilowane i udostępniane przez shagrath-a, to niejaki otmanix oraz parę innych osób także kompilowali i umieszczali na swoich stronach. Aż do kwietnia (wersji r410) wszystko fajnie się kręciło i nagle z różnych powodów (nie istotne jakich) shagrath bardzo ograniczył swój udział w projekcie (bardzo rzadko zaczął udzielać się na forum, przestał dodawać poprawki do swojego projektu).
Ponieważ wielu użytkowników nadal chciało rozwoju programu i na forum dodawali swoje propozycje poprawek, jakiś czas temu jeden z użytkowników na czas niedostępności shagrath-a utworzył nowy (pod)projekt ps3mediaservercontrib - Project Hosting on Google Code w którym umieścił wiele poprawek pojawiających się na forum (z tego co widać niektóre coś dodały, inne poprawiły, inne coś popsuły, ale trzeba potestować...).
Ostatnio shagrath wznowił swoją działalność i zaczął dodawać poprawki do projektu i powstały wersje 411 i 412 (niestety , a może stety, nie są to wszystkie poprawki z ps3mediaservercontrib - Project Hosting on Google Code, więc nie mają wszystkich nowych funkcjonalności).
Myślę, że udało mi się wytłumaczyć zawiłości związane z ilością wersji programu ps3mediaserver.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Niestety ps3mediaserver jest rozwijany tak jak jest rozwijany... ... ...


OK, czy możesz podjąć się roli leeder'a w tej sprawie i przewodnika.

My od Ciebie dostawalibyśmy co jakiś czas, na tym forum , info że tu a tu (Google, Otomanix), jest wersja warta przetestowania.

Ja byłbym Ci strasznie wdzieczny. Jak na razie PS3MediaServer, spełnia prawie wszystkie moje oczekiwania.

WPM z Windows 7, nie rokuje, na razie przynajmniej solidnej z nim konkurencji.
Trzeba jednak przyznać że miniaturki ma "lepsze" a mp3-ki nodtwarza w sposób bardziej przyjazny.
W zakresie filmów (mogę mówić o mpeg im m2ts) PS3MediaSerwer deklasuje wszystko co widziałem. W tym WMP, Wild'a , Nero HOME Media Server(mam kupiony), Zyxell NAS Software, czy iConnect firmy IOmega.

Piszę tylko o tych "narządkach, ktore osobiscie intensywnie testowałem. Każde ma coś OK i cos straaaaaaaaaaaaaasznie spitolonego/
WMP - filmy, NERO - wszystko, iOmega - jpegi, Zyxell - filmy, Wild filmy + jest straaasznie zaopcjowany ale niewiele daje przyjemności.

PS3MSrv wyraźnie góruje, pewnie dflatego że kolega "shagrath" robił "dla siebie".

Nie umiem wyerazić swojego podziwu i wdzięczności koledze "shagrath"
 

pkomp

New member
nie pisz o oszczędnościach - już nie jeden opensource'owiec tak pisał

ile zyskuję?musze stracic kuuuupe czasu żeby to ustawic jak nalezy - 40 dolców to dwa dni pracy
oczywiście jeszcze muszę poczekac aż będzie działająca wersja
zawsze mając pojecie sam moge coś dopisac tracac znów kupe czasu

juz niejeden w firmie sie przejechał na open source - za darmo nie znaczy ze ktoś to wdrozy za darmo i że support będzie tani i prosty - pozorna oszczędnośc bo w wiekszości projektów koszta wychodzą znacznie wieksze niz przy oprogramowaniu komercyjnym czy uzciu dedykowanego sprzetu

nie wierzysz?spójrz na wątek o bravii i ile czasu ilu ludzi poświeciło żeby coś tam uzyskać
 
Do góry