DLNA & Sony Bravia

Gucio50

New member
Bez reklam
DLNA to lipa - dali ciała juz na samym poczatku bo tworząc ten standard powinni załozyć że zgodny sprzęt potrafi wyświetlić pewne typy plików av - obecnie to samowolka - co z tego że widzi ale widzi np. tylko mp3 i avc
bawiłem się tym pół roku i stwierdziłem że na obecnym marnym w pysk etapie szkoda na to wogóle czasu


Jasne że szkoda czasu na DLNA :razz::mrgreen::-D:oops::spam:.

Ja go uzywam do pokazywania filmów z wakacji i zdjeć moim gosciom na Tv w salonie.
Obsługa z pilota tv, tak banalna że żona i jej kolezanki ogladaja filmy, a w pokazach slajdow często naciskają klawisz na pilocie "MAPA" i wtedy widać na tle zdjęcia, w Rzymie, obok Schodów Hiszpańskich, sklep na mapie w którym właśnie przymierza kiecke. Mapa daje się skalować, tak że widać dwie ulice i zaznaczony sklep(gwiazdką), albo w nieco mniejszej skali widać plac, uliczki , skrzyzowanie ze sklepem i gwiazdka przy wejściu.
Co moze być ciekawszego? :-D

Tak więc, masz racje, DLNA to lipa, za to filmy i zdjecia nie. Nie wiem zkąd wzięło się u Ciebie przekonanie że tylko mp3 i avc. Ja ogladam jeszcze .jpeg, .tif, mp4 i .avchd.
Dla mnie to wystarczy. Słyszałem że inni koledzy jeszcze mkv, DivX, ale sam nie próbowałem bo nie mam takiej potrzeby. Da się, sprawdzałem, ogladać filmy z nośnika DVD, jeżeli serwer DLNA ma napęd CD/DVD.

To nie tak mało, jak sądzę.
Moze zajmij sie tym jeszcze jakiś czas :) , moze zbrakło Ci cierpliwosci albo umiejętności, choć wg mnie wcale nie jest wymagane dużo :confused:

Nie napisałeś jaki masz Tv ani jaki serwer DLNA. Bo jak masz np Zyxel NIS jak serwer multimedialny, to nie dziwie się Twojemu zniechęceniu.

Jasne że są problemy. Świadczy o tym juz samo to że ten wątek ma na tą chwilę przeszło 50 stron. Ale też to świadczy o tym , ze nie dla wszystkich DLNA to lipa. Dołącz do nich.
Chyba, ze nie masz potrzeby ogladania filmów i zdjęć na ekranie TV, "z pilota"
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
witam

Panowie tak całkiem na miękko i bez emocji.
DLNA nie ma sto lat jest na dobrą sprawę w powijakach, natomiast sam pomysł jest po prostu extra ale wiadomo od pomysłu do superhiper gotowego produktu jest po prostu zawsze daleko. Stąd pewno lepsze i gorsze serwery masa problemów z softem, ten działa tamten nie. Ale panowie troszkę spokoju,naprawdę nie jestem starym dziadem ale pamiętam doskonale jak w celu wykonania telefonu musiałem przelecieć pół Bródna aby znaleźć telefon:
1 z tarczą
2 z przewodem
3 ze słuchawką na końcu bo znalezienie tych trzech rzeczy w jednym miejscu czyli kompletu graniczyło z cudem.
Natomiast jak to wygląda obecnie ,nawet szkoda przytaczać każdy wie.
Jest pewno sprawą naprawdę chwili kiedy to zostanie pozbierane do kupy. a przytoczę prosty przykład. Nie marzyliście o super wielkim dysku twardym do kompa 64GB
Pewno troszkę młodsi się uśmieją ale tak było dopiero co.
Pozdrawiam
 

mcmarky

New member
Nie marzyliście o super wielkim dysku twardym do kompa 64GB
Pewno troszkę młodsi się uśmieją ale tak było dopiero co.
Pozdrawiam

Mój pierwszy PC miał dysk 120MB:!:
A teraz właśnie zainstalowałem ganze neue zewnętrzne, sieciowe 2TB:lol:
I jak obiecałem wcześniej podzielę się wrażeniami.

Ogólnie lipa i jestem rozczarowany, ale kilka faktów:

1) Dysk: WD My Book World Edition 2TB USB 2.0 & RJ45, zgodny z DLNA
2) TV: Sony Bravia KDL-46EX500
3) Jak pisałem wcześniej dysk ma zainstalowany serwer multimediów TwonkyMedia 5.1
4) W TV działają tylko zdjęcia i muzyka, filmów nie widzi żadnych:-(
5) Na PS3 coś działało (avi i avchd), ale nie wiem czy wszystko, bo żona mnie przegoniła od telewizora. Od rana młody młócił na PS3, jak przyszedł dysk, to go przegoniłem i walczyłem z dyskiem, a teraz... no cóż siedzę sobie cicho w drugim pokoju i plumkam na PC :bober:.

To na czym zależało mi najbardziej, czyli współpraca TV z HDD nie działa:-(
Jakby ktoś był zainteresowany jakimiś szczegółami to pytajcie.

Ok. żona poszła spać, to jeszcze się pożalę ;)

Multimedialność tego dysku i zainstalowanego na nim softu to 2TB pomyłki! Na PS3 odtwarza tylko niektóre formaty filmów, zdjęcia wczytują się tak wolno, że można zasnąć. Zarządzanie dyskiem przez przeglądarkę idzie jak krew z nosa, przy bezczynności dysku. Podczas transferu danych zapomnijcie o jakimkolwiek gmeraniu w panelu zarządzania dyskiem. Dysk nadaje się jedynie jako sieciowy. Po podłączeniu dysku do sieci dostarczone na CD oprogramowanie go nie znajdowało! Musiałem skonfigurować go ręcznie, podłączając bezpośrednio kablem do laptopa. Z CD można od razu sobie zrobić podstawek pod kubek na biurko. Teraz działa po kablu i po WiFi. Ciekawe jak długo? A te diody! W nocy może robić za latarnię morską, tak daje po oczach! Zresztą w instrukcji napisali, żeby nie stawiać w polu widzenia. Będę musiał go gdzieś schować, bo wstyd z takim badziewiem się afiszować :(
 
Ostatnia edycja:

pire

New member
mcmarky

Czy twoich problemów nie rozwiązałby Multi Media Player w rodzaju Xtreamer, Qnap NMP-1000, czy inne tego typu urządzenie. Te urządzenia wysyłają gotowy sygnał do dowolnego TV/ wzmacniacza muz.
 

Cyborg65

New member
Witam

mcmarky

Czy twoich problemów nie rozwiązałby Multi Media Player w rodzaju Xtreamer, Qnap NMP-1000, czy inne tego typu urządzenie. Te urządzenia wysyłają gotowy sygnał do dowolnego TV/ wzmacniacza muz.

W tym temacie jest jak w wielu innych zawsze jest ileś tam rozwiązań.
Za jedne płacisz
Nad drugimi trzeba pomyśleć samemu.
Jak nie potrafisz pomyśleć samemu to proponuję telefon do przyjaciela.(Tu koszty to ew kilka browarów.)
Stwierdzenie w stylu lipa bo mi nie działa :confused::confused::confused::confused::confused::confused:
To bolidy F1 to też są lipa, bo ja nimi śmigać nie będę
Pozdrawiam :-D
PS
I dla jasności
Mi na Wildzie chodzi dosłownie wszystko
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Czy można mając plik filmu na PS3Media serwerze, dodać plik z napisami

a potem odtwarzać na TV, za pomocą DLNA raz z napisami a innym razem bez.
 

Spioch1

New member
DLNA to lipa - dali ciała juz na samym poczatku bo tworząc ten standard powinni załozyć że zgodny sprzęt potrafi wyświetlić pewne typy plików av - obecnie to samowolka - co z tego że widzi ale widzi np. tylko mp3 i avc
bawiłem się tym pół roku i stwierdziłem że na obecnym marnym w pysk etapie szkoda na to wogóle czasu
Dali ciała jak zrobili setki standardów filmów na PC.
Ale dlna na Ex500 z PS3MS działa przecudnie, wszystko działa, płynnie, małe obciążenie kompa.
Na V5500 mam lekkie problemy, TSMUXER mozaikę pokazuje :/
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam
Świetnie się rozumiemy i oczywiście chodzi mi o te mniej sprzyjające okoliczności w matroszce
U mnie akurat tak jak podejrzewam w większości przypadków (ale nie zawsze) to TV jest lamą która nie widzi DTS i cokolwiek więcej, więc taki sygnał musi być transkodowany do zrozumiałego dla tv aby ten z kolei mógł go odczytać i wypluć na światłowód i do amplitunera. Miałem w niedziele trochę czasu i pokombinowałem z ustawieniami WMS Jak chcę oglądać full opcję z w/w uwarunkowaniami w locie na TV są drobne ścinki, ale można na kompie włączyć dowolne transkodowanie materiału wcześniej i zacząć oglądanie w TV po paru minutach albo wręcz jak skończy To powinno głównie zainteresować posiadaczy mniej wydajnych kompów.Mówiąc w skrócie i najprościej wydajność kompa nie stanowi jakichkolwiek przeszkód w oglądaniu i słuchaniu w bardzo przyzwoitej formie plików o wysokich wymaganiach.Być może podobna funkcja jest w PSMS ale sam nigdy tam nie dotarłem i nie spotkałem na ten temat żadnych wzmianek.
Dodam tylko że jestem w końcowym etapie tworzenia większego opisu odnośnie Wilda
SONY - Forum użytkowników - Zobacz temat - Konfiguracja WILD MEDIA SERWER

tomeko12 dzięki na razie i pewno nieraz poproszę o jeszcze mimo że z grubsza odróżniam kodek od kontenera to ten cały gąszcz nieraz mnie przytłacza

Pozdrawiam: :eek:k:
Witam, mam słabszego kompa i troszke mi przycina, jak włączyć transkodowanie wcześniej - rozumiem że włączamy, komp przetranskoduje materiał i wtedy oglądamy bez przycięcia bo nie ma już transkodowania w locie?
 

INTseed

New member
Witam.
Czy w routerku należy jakoś udostępnić tryb żeby komp widział tv ?
Jak miałem zainstalowane dlna przez drugą sieciówke to działało.
Teraz mam komp--->router--->tv i nie działa.
Internet na kompie i tv działa.
Trzeba coś załączyć lub wyłączyć na kompie ?
Firewall na kompie wyłączony.
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam,
1. Czy ktoś porównywał i na podstawie swoich doświadczeń może powiedzieć czy jakość obrazu po DLNA (wild serwer) jest lepsza, gorsza czy taka sama jak po hdmi? Mówimy o plikach mkv
2. Wiadomo że w przesyle hdmi karta graficzna odgrywa zasadniczą role - niby po dlna grafika nie ma znaczenia ale czy faktycznie jakość karty graf. nie ma znaczenia w przesyle po dlna?
pozdro 4all
 

switek3

New member
Hejka,
to mój pierwszy post na tym forum i jakby coś to sorka za błędy i proszę o wyrozumiałość. Mam telewizor Sony Bravia kdl 32EX500 i taki problem:po włożeniu pendriva niektóre filmy odtwarza, ale nie odtwarza np pliku avi który powinien przecież pójść bez problemów-wyskakuje odtwarzanie niemożliwe. Na komputerze plik normalnie chodzi-rozdzielczość jest 720x304, nie ma zbyt dużej liczby literek w nazwie, napisy to txt. O co chodzi??? i nie dzieje się tak z jednym plikiem tylko już kolejne avi ma problemy. A w innym pliku-przerobiony programem avisub(wkleiłem napisy do filmu) nie wyświetla wszystkich napisów-na innym odtwarzaczu dvd normalnie idą a tutaj nie w niektorych momentach napisy jakby się wyłączają na jakiś czas a potem idą normalnie. Mozecie pomoc??? Proszę
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Hejka,
to mój pierwszy post na tym forum i jakby coś to sorka za błędy i proszę o wyrozumiałość. Mam telewizor Sony Bravia kdl 32EX500 i taki problem:po włożeniu pendriva niektóre filmy odtwarza, ale nie odtwarza np pliku avi który powinien przecież pójść bez problemów-wyskakuje odtwarzanie niemożliwe. Na komputerze plik normalnie chodzi-rozdzielczość jest 720x304, nie ma zbyt dużej liczby literek w nazwie, napisy to txt. O co chodzi??? i nie dzieje się tak z jednym plikiem tylko już kolejne avi ma problemy. A w innym pliku-przerobiony programem avisub(wkleiłem napisy do filmu) nie wyświetla wszystkich napisów-na innym odtwarzaczu dvd normalnie idą a tutaj nie w niektorych momentach napisy jakby się wyłączają na jakiś czas a potem idą normalnie. Mozecie pomoc??? Proszę


AVI to kontener. Nie określa jakie ma wnętrze. To co jest w środku, telewizor "umie" albo nie. Przeczytaj w instrukcji Tv jakie rozdzielczości i przepływnosci obsługuje. Ale i to o niczym nie decyduje. Możesz mieć pliki poprawne dla Samsunga a niepoprawne dla Sony.
Lub odwrotnie.

Wg. mnie Sony bravia odtwarza m2ts, z pewnymi ograniczeniami co do przepływnosci i "niekombinowane" avi oraz mpeg-i.

Pliki m2ts mam z Sony HD, avi z Sony SD, mpeg-i też z Sony ale z przed lat,niecyfrowej.
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam,
1. Czy ktoś porównywał i na podstawie swoich doświadczeń może powiedzieć czy jakość obrazu po DLNA (wild serwer) jest lepsza, gorsza czy taka sama jak po hdmi? Mówimy o plikach mkv
2. Wiadomo że w przesyle hdmi karta graficzna odgrywa zasadniczą role - niby po dlna grafika nie ma znaczenia ale czy faktycznie jakość karty graf. nie ma znaczenia w przesyle po dlna?
pozdro 4all
nikt nic nie wie??
 

Gucio50

New member
Bez reklam
nikt nic nie wie??

W załozeniach DLNA idzie o to by obraz na ekranie telewizora(Renderera) był yaki ja oryginał, chyba że dany Media Serwer wspiera proces UpScale. To teoria. Tak bywa jak o to zadbamy.

DLNA to transport. WSzystkoi zależy jak się powitają "Hand Shake" dwa urządzenia, Serwer Multimedialny i Renderer czyli Twój telewizor. Oba ze względu na "początki standardu" DLNA mają swoje ograniczenia i narowy.

1. Jeżeli Media Serwer, Twój, umie pracować za pomocą GPU, to ma znaczenie jaka to karta, jeżeli nie to NIE. Zajrzyj do dokumentacji Twojego Media Serwera i dowiedz się używa czy nie GPU, czyli procesorów na karcie graficznej.

2. Jeżeli telewizor zacznie wymagać transkodowania to jakość natychmiast spadnie.
Może się tak zdarzyć w przypadku gdy Serwer DLNA zostanie przez Ciebie nakarmiony filmem w formacie, powiedzmy, Matroszka, a Tv nie ma go na swojej liście. Wtedy spróbują wynegocjować na przykład mpeg-2 co da obraz jakości DVD. Wtedy klops z jakoscią.

Aby się przekonać czy jakość spada uruchom i popatrz z około 30 cm na film "puszczony z USB" i przez DLNA. Sam się przekonasz.

W ciągu 2-3 lat zainteresowania DLNA, uważam, że jakość i sprawnoęść juest coraz lepsza. Nie wiem jak inne firmy ale Sony daje co raz nowy soft do Tv Bravia. Serwery DLNA, za wyjątkiem chba firmy Zyxel też są coraz lepsze. No moze przypadek iConnect firmy iOmega to krok wstecz. Ostatnio ograniczyli rozdzielczość jpeg-ów do 800x600, co to jest w dobie aparatów 10 czy 14 Mpix.
Musi być jakis problem z jpeg-ami bo PS3MediaServer też ma z nimi kłopoty, nie umie zrobić porządnych miniatur.

Z tego powodu mój Tv, jest :Client"-em 2 media serwerów.
Fimy i muzyka PS3Media Sercer, a obrazki Microsoft Windows Media Player z Windows 7.
Żona nauczyła się wybierać je na pilocie telewizora, najpierw serwer, potem folder z filmami, muzyką lub zdjęciami i tyle.


Praktycznym zaleceniem jest aby wczytać się w dokumentację TV i Media Serwera.
Ja mam TV Sony Bravia a PS3Media Server(wersja PS3 Media Server 1.20 build 410 | Otmanix Blog – English language edition ) "robi" za serwer DLNA. Mam też serwer iOmega iConnect, ktory mnie zadowala jeżeli chodzi o filmy i muzykę. Nie daje sobie rady z fotografiami. No ale kosztował 250zł netto. Czego więc wymagać.
 
Ostatnia edycja:

maciejdziq

New member
Witam

Jak ma się sprawa z prędkością routerów, a siecią DLNA? Obecnie posiadam router Dlink DI-524 54mb/s (802.11g) i podczas przesyłania plików z komputera, telewizor (Sony 40HX800), delikatnie mówiąc muli się. W przypadku muzyki są to 2-3sek max, zdjęcia lepszej jakości to już ok 11sek, natomiast oczekiwanie na odpalenie filmu (avi 700mb) to już pół minuty, jednak po kilku sekundach zacina się i trzeba czekać wieczność, by ruszył znowu.
Pytanie z mojej strony, czy zmiana router'a na model z częstotliwością (802.11n) i większą prędkością ma sens? Po prostu, nie chce wydawać kasy, w ciemno, na coś, co będzie działało tak samo. ;)
Chyba, że tak długi czas "wczytywania"/przesyłu danych zależy od czegoś innego?

Pozdrawiam
Jacek


Witam.
Mało mieszalem z DLNA mialem router netgear G i troche mi przycinalo filmy. trafila sie okazja wiec kupilem netgear N, przestalo przycinac, chodzi plynnie i bez problemu. nie wiem czy to zasluga routera ale coś w tym musi być. pozdro
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam.
Mało mieszalem z DLNA mialem router netgear G i troche mi przycinalo filmy. trafila sie okazja wiec kupilem netgear N, przestalo przycinac, chodzi plynnie i bez problemu. nie wiem czy to zasluga routera ale coś w tym musi być. pozdro


DLNA, we współpracy z moim telewizorem wymaga prędkości transmisji na poziomie 40-50 Mbit/sek, dla prawidłowego pokazywania filmów o przepływnosci 15000kbit/sek.
Takie stwierdzam fakty, na mojej instalacji. Przy innym telewizorze i media serwerze, może być inaczej.

Jeżeli jakiś element treansportu od MediaServera do telewizora, np router WiFi nie radzi sobie z taka prędkością czystych danych. to efekt przycinania będzie psuł przyjemność oglądania.

WiFi o prędkości powiedzmy 100 to nie tylko dane ale i protokoły transportowe. W skrócie każde dane opakowywane są w kopertę z metadanymi protokołu.
Tak więc z pasma 100, na czyste dane może być przeznaczone np 40%. To wielkość optymistyczna.

A więc moze nie wystarczać. Wymiana routera na szybszy, np 11n to dobry kierunek.
 
Ostatnia edycja:

qb1

New member
witam serdecznie,
czy mogę prosić Was o pomoc - chciałbym podłączyć ze soba za pomocą DLNA: TV (KDL40NX700) i laptop Asus (na XP) za pomocą WiFi. Zainstalowałem juz PS3 Media Server 1.20 (beta) i mam z tym duzo problemów - walczę juz od kilku dni i nie daje juz rady. Wcześniej próbowałem PS3 MS 1.10 i również bezskutecznie.
Problem tkwi w tym, ze Media Server nie widzi mojego TV, czy moze powinienem wpisac jakis konkretny Renderer? W wierszu komend na laptopie wpisalem ping IP (telewizora) i nie wykazał połączenia - może to jest problem?
Laptop łączy sie z netgearem na kablu, a telewizor za pomocą WiFi - czy to jest może powód?
Bardzo proszę o pomoc i szczegółowe wskazówki - takie jak dla laika komputerowego - nie jestem biegły w informatyce - z góry dziękuję za wszelkie rady.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
witam serdecznie,
czy mogę prosić Was o pomoc - chciałbym podłączyć ze soba za pomocą DLNA: TV (KDL40NX700) i laptop Asus (na XP) za pomocą WiFi. Zainstalowałem juz PS3 Media Server 1.20 (beta) i mam z tym duzo problemów - walczę juz od kilku dni i nie daje juz rady. Wcześniej próbowałem PS3 MS 1.10 i również bezskutecznie.
Problem tkwi w tym, ze Media Server nie widzi mojego TV, czy moze powinienem wpisac jakis konkretny Renderer? W wierszu komend na laptopie wpisalem ping IP (telewizora) i nie wykazał połączenia - może to jest problem?
Laptop łączy sie z netgearem na kablu, a telewizor za pomocą WiFi - czy to jest może powód?
Bardzo proszę o pomoc i szczegółowe wskazówki - takie jak dla laika komputerowego - nie jestem biegły w informatyce - z góry dziękuję za wszelkie rady.


1. Najpierw, dla uproszczenia eksperymentu, podłącz telewizor i laptop do wspólnego switcha.
2. Znajdź(google) najnowszą wersję PS3MediaSerwer znaną jako, pms-setup-windows-1.20.410

Jak Ci się uda uruchomić taką instalację, to potem przez WiFi, pójdzie Ci gładko, albo wcale nie pójdzji, w zaleznosci od tego jakie kiepskie sa Twoje urządzenia WiFi.
 
Do góry