DLNA & Sony Bravia

qb1

New member
dziękuję za tak szybka odpowiedz.
Używam routera - 54 Mbps 4-port switch WGR614v7 (czy jest on odpowiedni?).
Odnośnie sugerowanej wersji PS3, to znalazłem w Internecie tylko wersję PS3 MediaSerwer - pms-setup-windows-1.20.409-Beta i taka zainstalowałem - wypisuje ALIVE, jednak nadal nie widzi TV.
Niestety nie podłączę telewizora i laptopa jednocześnie do routera na kablu, gdyż nie posiadam drugiego kabla.
Czy Pana zdaniem problem z połączeniem DLNA tkwi w tym, ze każde z urządzeń inaczej łączy sie z routerem? Jesli tak, to jutro (po zakupie kabla) spróbuję podlaczyc wszystko przewodowo. Juz sie nie mogę doczekać efektu końcowego.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Czy Pana zdaniem problem z połączeniem DLNA tkwi w tym, ze każde z urządzeń inaczej łączy sie z routerem? Jesli tak, to jutro (po zakupie kabla) spróbuję podlaczyc wszystko przewodowo. Juz sie nie mogę doczekać efektu końcowego.


Nie, uważam że nie wiem co jest przyczyną problemów.

- czy problemy z siecią LAN w domu - kable,
- czy problemy z WiFi,
- Czy problem z niewłaściwym skonfigurowaniem Komputera z Media serwerem, najbardziej prawdopodobne,
- czy niewłaściwa, zła konfiguracja telewizora, jako renderera DLNA, też mozliwe.

Najprawdopodobniej ostatnie dwa punkty oba naraz. Zwykle problemy są "odwrotne do kwadratu liczby postów"

Podpinajac się jednym ezposrednio komputer - Tv, nawet bez Switcha, upraszczamjy zagadnienie, koncentrujemy sie na konfiguracjio telewizora i media serwera.

Jak zacznie działać bez problemu, to wtedy przyjdzie czas na WiFi i LAN, też nie oba na raz.

Kolega jest leniem, bez urazy. :x
Ale, niech tam. Google.pl i wyskakuje mi taki link PS3 Media Server 1.20 build 410 | Otmanix Blog – English language edition :p
 
Ostatnia edycja:

qb1

New member
wiec, podłączyłem komputer z TV na kablu i urządzenia nadal nie widziały się nawzajem. Wiec to, co obstawiał Pan za najbardziej prawdopodobne chyba jest przyczyna mojego problemu - tzn. zla konfiguracja PS3. (dziękuję za linka) zainstalowalem już najnowsza wersje oprogramowania
 

qb1

New member
wiec przyczyna jest w konfiguracji komputera z PS3 - jesli tak to w którym miejscu, a moze w nazewnictwie renderera w TV?
tyle się naczytałem o DLNA ze strasznie mnie to wciągnęło i zaciekawiło
 

Gucio50

New member
Bez reklam
wiec przyczyna jest w konfiguracji komputera z PS3 - jesli tak to w którym miejscu, a moze w nazewnictwie renderera w TV?
tyle się naczytałem o DLNA ze strasznie mnie to wciągnęło i zaciekawiło

Teraz czeka nas następny krok.
Trzeba znalezć kogos kto ma Tv z DLNA i u niego chodzi PS3mediaserwer
Pojedziesz do niego ze swoim laptopem, ale nim pojedziesz to muszę cos sprawdzić u siebie.

W ustawieniach sieciowych komputera, trzeba ustawić propagacje DLNA do innych rendererów. Jakie masz Windows? Jak 7 fo będę mógł Ci poradzić. Mam kompa z Windows 7, który napedza przez DLNA telewizor-Renderer
 

qb1

New member
Używam XP z 2002 z service pakiem 3
Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki odnośnie konfiguracji komputera - jak to Pan nazwał propagacji DLNA komputera do innych rendererow.
a moze zacznijmy od tego - jaka nazwę powinien mieć mój TV reanderer? czy nie jest to istotne, gdyż i tak na kablu z komputerem powinny siebie widzieć?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Używam XP z 2002 z service pakiem 3
Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki odnośnie konfiguracji komputera - jak to Pan nazwał propagacji DLNA komputera do innych rendererow.
a moze zacznijmy od tego - jaka nazwę powinien mieć mój TV reanderer? czy nie jest to istotne, gdyż i tak na kablu z komputerem powinny siebie widzieć?


1. Moim zdaniem nazwa renderera jest to nieisotna,
PS3MS akceptuje do kilku rendererów, więc MUSZĄ się one inaczej nazywać.
Ja w swoim Sony Bravia wgrałem najnowszy soft, dla mojego TV i musiałem ustawić property, czy uruchomić renderer na TAK

2. Ja bym wszedł na update.microsoft.com i zainstalował wszystkie aktulizacje, ekspresowe i niestandardowe aż po lewjes stronie e licznikach aktualizacji pozostały same ZERA

3. Wtedy bym, zatrzymał zaporę, ew firewall-e i programy antywirusower.

Ciekawe co sie stanie?
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Ciekawe co sie stanie?

Mam obowiazki wobec rodziny, ide teraz pić wino.
Znam siebie i pewnie sądząc po częstotliwości postów, mamy pewne rysy charakteru podobne. Niecierpliwość jest moja p0odstawową cechą.
Kiedyś to była wada, teraz coraz bardziej przekształca sie w zaletę.

Przykład.
Idę z domu do kiosku, 200m, po gazetę.
Pod kioskiem jest kolejka 5-6 osób więc idę dalej do następnego, 200m :bober:++++


Pewnie, jak rano tutaj zaglądnę. będziesz miał "chodzący" serwer DLNA.
Czego Ci zyczę i jestem pewny że się da. Kilkoro moich znajomych, w mniejszy lub wiekszy sposób wspomogłem.
 

qb1

New member
dzień dobry, wczoraj poddałem sie bez bicia, a dzis po powrocie z pracy naprawiłem już (najprawdopodobniej czystym przypadkiem) swoje połączenie WiFi komputera z Internetem - pierwszy raz od kilku miesięcy jestem mobilny w domu - wreszcie
póki co robię jak Pan sugeruje - up-date systemu XP - aktualizacja w toku
później spróbuję postawić serwer PS3 i połączyć oba urządzenia ze sobą - dam znac jak napotkam jakieś trudności
 

Gucio50

New member
Bez reklam
dzień dobry, wczoraj poddałem sie bez bicia, a dzis po powrocie z pracy naprawiłem już (najprawdopodobniej czystym przypadkiem) swoje połączenie WiFi komputera z Internetem - pierwszy raz od kilku miesięcy jestem mobilny w domu - wreszcie
póki co robię jak Pan sugeruje - up-date systemu XP - aktualizacja w toku
później spróbuję postawić serwer PS3 i połączyć oba urządzenia ze sobą - dam znac jak napotkam jakieś trudności


Trzymam kciuki :krol:
 

devolt

New member
Witam.
Mam telewizor sony bravia, pochodna modelu 5500 (chyba 5720). Zainstalowałem PS3 media server na win7 i niby wszystko śmiga oki.
Mogę odtwarzać filmy nawet w wersji hd ( mkv, m2ts itd). Wszystko dziala płynnie i elegancko.
Ale mam problem z napisami. Napisy wyświetlają się ale nie znikają do końca.
Sprawa wygląda tak, że gdy film zajmuje cały ekran i napisy są jakby "na filmie" to napisy wyświetlają sie i znikają prawidłowo.
Natomiast, gdy są tzw czarne paski na dole i górze ekranu, napisy częściowo umiejscowione są na filmie, a część na czarnym dolnym pasku i z tego paska nie znikają. Kolejne zdania nakładają się na siebie. Nie wiem co z tym zrobić, próbowałem już różnych ustawień.
Mieliście coś takiego??
 

Gucio50

New member
Bez reklam
... ... wszystko śmiga oki.

Nie obraź się, ale to :eek: "oki" to potworny żargon. Nie uzywaj go, pomimo to ze niektorzy Twoi znajomi tak mówią.

To tak jak kiedyś mówili "wydeo" na magnetowid albo blomba na plombę w zębie, lub budowie starej kamienicy.

Witam.
Nie wiem co z tym zrobić, próbowałem już różnych ustawień.
Mieliście coś takiego??

Mieliśmy różne rzeczy. Opisz dokadniej swój przypadek.
Bo odnoszę wrażenie że "nie wychodzi Ci" odtwarzanie plików m2ts z napisami.

Czy aby napewno o to Ci chodziło?
 

devolt

New member
OK już opisuję.

Sprawa wygląda tak że nie ważne w jakim formacie jest film, czy to m2ts czy avi, napisy nie znikają, kolejne zdania pojawiają się jakby na poprzednim zdaniu, które powinno po około sekundzie zniknąć, a nie znika.
Zauważyłem, że dzieje się to wtedy gdy film nie zajmuje całej powierzchni ekranu.
Kiedy film jest na całym ekranie i nie ma żadnych czarnych pasków na dole i a na górze, napisy wyświetlają się prawidłowo (nie ważne jaki format).
W dodatku kiedy film nie zajmuje całej powierzchni to ta część napisów która wchodzi na "film" znika prawidłowo, a pozostała część wyświetlana na czarnym pasku pozostaje i nie znika.
Zainstalowane mam Ps3 w wersji 1.20. Kodeki to K-lite codek Pack + CoreAVC, System WIN7 64bit
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Zainstalowane mam Ps3 w wersji 1.20. Kodeki to K-lite codek Pack + CoreAVC, System WIN7 64bit

Zaczynam sie irytować i zniechęcać.
Podaj wreszcie wersję PS3Media Server, w ramach 1.20 jest ich 400 :p
Czy masz wersję pms-setup-windows-1.20.410, ja takiej uzywam.

Po drugie napisz jakie masz pliki w folderze, który chcesz odtwarzać,włacznie z rozszerzeniami(film, napisy)

Czemu to ukrywasz? :p Chyba, że planujesz dociagnąć tą konwersację do powiedzmy 100-tnego postu.


MOże przyślij mi malutko plik filmowy i napisy, zobaczę u siebie.
ANZMG JRPCMNM.
 
Ostatnia edycja:

devolt

New member
Ok już Ci wszystko pisze.
Wersja jaką mam aktualnie zainstalowaną to 409. Próbowałem wielu i na każdej jest to samo.
Filmy na których to się dzieje ( wszystkie które nie zajmują całego ekranu!!!)
Np.
1. Film: thick-pop-cd1.avi -> Napisy: thick-pop-cd1.txt
2. Film: refined-17again-blu720p.mkv -> Napisy: refined-17again-blu720p.txt
3. Film: tlf-matrix.720bd.mkv -> Napisy: tlf-matrix.720bd.txt
Itd.
Dodam, że wcześniej na XP te same filmy działały prawidłowo.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Ok już Ci wszystko pisze.
Wersja jaką mam aktualnie zainstalowaną to 409. Próbowałem wielu i na każdej jest to samo.
Filmy na których to się dzieje ( wszystkie które nie zajmują całego ekranu!!!)
Np.
1. Film: thick-pop-cd1.avi -> Napisy: thick-pop-cd1.txt
2. Film: refined-17again-blu720p.mkv -> Napisy: refined-17again-blu720p.txt
3. Film: tlf-matrix.720bd.mkv -> Napisy: tlf-matrix.720bd.txt
Itd.
Dodam, że wcześniej na XP te same filmy działały prawidłowo.


Wyraźnie masz stary PS3MSrv

Co znaczy, że na XP dfziałało... ... Też przez DLNA?
 
Ostatnia edycja:

devolt

New member
Ok zainstalowałem 410 i jest to samo???
Jest nowsza?
Tak, przez DLNA.
Znaczy, że można było oglądać filmy z napisami bez problemu.
Filmy hd w M2TS nie chciało wtedy chodzić, ale teraz za to działają płynnie.
 
Ostatnia edycja:

2pac76

New member
witam

mam problem z media player na windows 7

chce udostepnic przez wifi (media player) do TV Sony 40 HX 700

Tv jest widoczny na kompie
ale na TV nie widze servera z kompa

ps3 media server dziala

prosze o pomoc

pozdrawiam
 

devolt

New member
Napisałem to 2 posty wcześniej:) :
Zainstalowane mam Ps3 w wersji 1.20. Kodeki to K-lite codek Pack + CoreAVC, System WIN7 64bit
Więc jak wynika z tego zdania. Mam zainstalowany na komputerze stacjonarnym, który jest serwerem DLNA, system Windows 7 w wersji 64 bitowej. Zapomniałem dodać. Jest to wersja Ultimate PL.
Pewne rzeczy wydają mnie się oczywiste, więc o nich nie pisze. Skoro temat w którym pisze nazywa się DLNA & Sony Bravia to chyba wiadomo że mam tv Sony Bravia i kombinuje z serwerem DLNA którym jest komputer stacjonarny.
Może od razu wyprzedzę pytania.Telewizor podpięty mam po kablu Ethernet poprzez switch. Tv ma ustawiony adres na stałe po jego MAC adresie.
Jak zrozumiałem, gdy maiłeś na serwerze DLNA Windows XP to było OK.
Teraz masz inny system(jaki, wersja, ile bitów, język)
jest źle?
Tak jak miałem Win XP było dobrze, napisy się wyświetlały poprawnie.

Sam już nie wiem co mam robić z tymi napisami, ponieważ jest to jedyna przeszkoda, abym mógł swobodnie i w pełni korzystać z dobrodziejstw DLNA.
Co tak w ogóle odpowiada za wyświetlanie napisów w PS3 ms??
 
Ostatnia edycja:
Do góry