DLNA & Sony Bravia

Cyborg65

New member
Witam

Nie jestem pewien czy dobrze się rozumiemy.
Zdjęcia muzyka i filmy AVI powinny chodzić spod serwera bez komplikatorów, oczywiście bezprzewodowo.
Natomiast materiał w stylu MKV o wysokich bitrate raczej na pewno nie.
Więc w ekstremalnych wypadkach DVI-HDMI
Pozdrawiam:D
 

Spioch1

New member
Cyborg. Myślę, że chodzi mu jednak o to, aby na ekranie TV widział pulpit, grę, przeglądarkę, cokolwiek włączy, chodzi mu, aby TV działał jako monitor komputerowy bezprzewodowy.
Cienko to widzę, za bardzo by procka obciążyło kodowanie :p
 

kuba1961

New member
Spioch dokładnie o to chodzi. Co do kodowania i obciążania procka to chyba nie jest tak źle. Używałem programów typu zdalny pulpit - sterowałem innym kompem mając jego ekram na swoim kompie i nic się nie działo.
 
Ostatnia edycja:

mcmarky

New member
Witam,

Znalazłem wasz temat szukając pomocy w postawieniu media servera dla telewizora z DLNA (BRAVIA EX500).
Czytając waszą dyskusję udało mi się to zrobić za pomocą PS3MS. Wielkie dzięki :)
Mam jednak kolejne lamerskie pytanie :oops:
Czy zamiast kompa można postawić taki server z dysku zewnętrznego podłączonego do LAN, tak żeby komp nie buczał :)
Znalazłem np. taki dysk: WD My Book World Edition 2TB USB 2.0 & RJ45 do archiwizacji danych, ale już wiem, że na tym się nie da. Musi być jeszcze jakieś dodatkowe cudo.
Możecie coś doradzić?

Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam,

Znalazłem wasz temat szukając pomocy w postawieniu media servera dla telewizora z DLNA (BRAVIA EX500).
Czytając waszą dyskusję udało mi się to zrobić za pomocą PS3MS. Wielkie dzięki :)
Mam jednak kolejne lamerskie pytanie :oops:
Czy zamiast kompa można postawić taki server z dysku zewnętrznego podłączonego do LAN, tak żeby komp nie buczał :)
Znalazłem np. taki dysk: WD My Book World Edition 2TB USB 2.0 & RJ45 do archiwizacji danych, ale już wiem, że na tym się nie da. Musi być jeszcze jakieś dodatkowe cudo.
Możecie coś doradzić?

Pozdrawiam

Takich maszynek jest więcej, wszystkie one świetnie działają ale maja też i wady,

- Zyxell, pokazuje zdjęcia i muzykę, filmów nie. Oczywiście ma 300 innych funkcji NetSerwera,
- IOmega IConnecy, pokazuje filmy i muzykę, zdjęcia nie(tylko o rozdzielczości 800*600:razz:)

To WD występuje we Wrocławiu w kilku sklepach Vobis, a w kazdym ma w opisie inną funkcjonalność.

Idzź ze swoim USB lub lepiej dyskiem przenosnym i nich Ci pokaża na ekranie TV, za pomocą DLNA muzykę, filmy i zdjęcia.
Wtedy kup a tu na forum napisz dokładnie model, seria oraz nr firmware.

Czekamy :blagam:
 

mcmarky

New member
Im dłużej drążę temat tym jestem głupszy

Ale po kolei. Głównym problemem jest brak miejsca do magazynowania zdjęć i filmów. Własnej produkcji oczywiście, głównie dokumentacja dorastania dzieci i ich wybryki, wakacje, imieniny cioci, itp. :smile:

Padło więc na dysk zewnętrzny, który mógłby być wykorzystywany przez PC, telewizor, PS3 i do zgrywania filmów i zdjęc z kamery bez użycia kompa. Taki media server z wykorzystaniem DLNA.
Sprawa jednak nie jest taka prosta. Sam dysk nie wystarczy, a nie chcę zagracać domu kolejnymi gadżetami, bo mnie żona z niego wyrzuci. Druga sprawa to koszty. Kup jeden gadżet, a okaże się, że aby w pełni go wykorzystać musisz jeszcze dokupić kolejny, kolejny i kolejny, aż skończy się na stacji kosmicznej .

Wracając do tematu, wpadłem dziś na szatański pomysł: Zakupić wspomniany wcześniej dysk WD My Book World Edition 2TB USB 2.0 & RJ45, podłączyć go do rutera, aby mógł z niego korzystać PC i kablem USB do telewizora, aby oglądać zdjęcia i filmy bez kompa. Można by też zgrywać filmy bezpośrednio z kamery na dysk po USB.

Wady tego rozwiązania (znane mi na dzień dzisiejszy):
1) aby telewizor widział go po USB musi być sformatowany w FAT32
2) w FAT32 pliki nie mogą być większe niż 4GB. Problem stanowiłyby stare filmy z kamery miniDV (jedna kaseta, 1h, zajmuje ok. 14,5GB). Z kolei z kamery HD (Sony HDR-XR350)zauważyłem, że pojedyncze ujęcia, czyli pliki mieszczą sie do 1GB (4min = ok. 700MB), a można je oglądać z pendrive'a. Telewizor czyta pliki m2ts. Zgrywane na PC programem PMB, nie wiem jak kamera zgrywa bezpośrednio na dysk.

Jeśli znacie inne wady tego rozwiązania będę wdzięczny za wszelką krytykę :blagam:

Znalazłem też takie cudo w sieci: LaCie LaCinema Classic HDMI 1 TB. Wada, że nie ma RJ45. Można by podłączyć do TV po HDMI i do PC po USB. Tylko w moim przypadku USB musiałby mieć ok. 15m :-(. Nie wiem też jak to działa, jaki ma system plików i co można z tym zrobić.

Miało być o DLNA, ale się trochę rozwodniło.
Dzwoniłem na infolinię Sony z pytaniem, czy mają jakiś gotowy media server i ogólnie co z tym DLNA można zrobić. Powiedzieli mi, że nie mają, że są różne serwery, które można w tym celu wykorzystać ale są bardzo drogie i że na dzień dzisiejszy, najprostsze i najtańsze rozwiązanie to PC lub VAIO.

Dzwoniłem też do Komputronika z pytaniem, czy w/w dysk WD nada się na server mediów i czy jest zgodny z DLNA. Najpierw pani nie wiedziała o czym do niej rozmawiam. Przełączyła mnie do sprzedacy, który nie wiedział o czym do niego rozmawiam. Kazał zadzwonić do opiekuna produktu, który .... nie wiedział o czym do niego rozmawiam. Powiedział, że mam napisać mu w majlu czego chcę, a on przygotuje dla mnie ofertę:fool:

Pozdrawiam w wysokiej rozdzielczości ;-)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Problem z przeglądaniem zdjęć.

Mam problem bo jestem w tym kiepski. Liczę na pomoc. W Sony Vaio mam zdjęcia i niby mogę je przeglądać w telewizorze(52Z5500). Ale jak jestem w podkatalogu zdjęcia to najpierw te zdjęcia mi się wyświetlająz końcówką file. jpg a w tym samym pliku w drugiej części te same już jako tylko jpg. Chciałbym żeby były tylko jako JPG. Lepiej się je przegląda. Jak ktoś ma pomysł to proszę łopatologicznie. A np. usystematyzowane jako albumy czy po nazwie to wogóle ich nie widzi.
Dzięki
 

mcmarky

New member
Renderer w TV

Wie ktoś może do czego służy Renderer w SONY BRAVIA KDL-46EX500?

PS3MS znajduje mi takie urządzenie w sieci, TV ma jakiś renderer, ale nie mam pojęcia jak to ugryźć, ani do czego służy :(
 

Attachments

  • renderer.jpg
    renderer.jpg
    22,1 KB · Wyś: 1153

tomeko12

New member
Wie ktoś może do czego służy Renderer w SONY BRAVIA KDL-46EX500?

PS3MS znajduje mi takie urządzenie w sieci, TV ma jakiś renderer, ale nie mam pojęcia jak to ugryźć, ani do czego służy :(
Jak masz włączoną funkcję renderer, to masz możliwość sterowania odtwarzaniem DLNA przy pomocy zewnętrznych urządzeń typu controller (np. usługa PlayOn w Windows7, niektóre Nokie). Jak masz wyłączoną, to możesz to robić tylko przy pomocy pilota TV
 

mcmarky

New member
:-D
Idzź ze swoim USB lub lepiej dyskiem przenosnym i nich Ci pokaża na ekranie TV, za pomocą DLNA muzykę, filmy i zdjęcia.
Wtedy kup a tu na forum napisz dokładnie model, seria oraz nr firmware.

Czekamy :blagam:

To nie możliwe, bo u mnie na wsi nigdzie tego dysku WD nie mają na półce. Tylko na zamówienie.

Ale nic to, oto co udało mi się ustalić zaocznie:
1) Dysk WD My Book World Edition 2TB USB 2.0 & RJ45 jest zgodny z DLNA:-D
2) ma zainstalowany media server TwonkyMedia i może działać m. in. z PS3 i urządzeniami zgodnymi z DLNA bez kompa:-D. Właśnie ściągnąłem wersję trial od producenta (http://www.twonky.com) i działa z moim TV:-D
3) ma też downloader obsługujący ftp i cTorrent. możesz zapuścić ściąganie, wyłączyć kompa i iść spać. Rano będziesz miał na dysku to, co ściągałeś bez zbędnego buczenia kompa całą noc:-D
4) Do portu USB można podłączyć dodatkowy dysk. Nie można TV. Ale w tej sytuacji mi to tito, bo TV pójdzie po LANie :-D
5) Dysk wysyła majle do admina o zdarzeniach systemowych, jak przegrzanie, gmeranie na dysku przez userów. Userom mozna ograniczyć przestrzeń dyskową.
6) ma też inne cuda wianki, instrukcja obsługi liczy 206 stron!

Reasumując spełnia moje oczekiwania.
Zamówiłem, ma być we wtorek.8)

Po zainstalowaniu i przetestowaniu zdam relację.

Pozdrawiam w wysokiej rozdzielczości
 

INTseed

New member
Witam.
Zainstalowałem Wild Media Server wersja 1.04.5 Mam dziwny objaw na tv.
Filmy w katalogach nie są posortowane według alfabetu tylko inaczej.
Kłopotliwe to jest :(
Nie wiecie czy jest opcja w ustawieniach która naprawia to ?
Na 1.02 jest wszystko okey.
 

mcmarky

New member
Witam.
Zainstalowałem Wild Media Server wersja 1.04.5 Mam dziwny objaw na tv.
Filmy w katalogach nie są posortowane według alfabetu tylko inaczej.
Kłopotliwe to jest :(
Nie wiecie czy jest opcja w ustawieniach która naprawia to ?
Na 1.02 jest wszystko okey.

A w TV nie możesz sobie posortować zasobów servera jak ci pasuje? Ja mogę:krol:
 

INTseed

New member
No to pytanie następne :)
Mam kilka odcinków jakiegoś serialu. Czy można zrobić żeby po skończonym
odcinku automatycznie wczytywał następny ?
 

woj1000

New member
INTseed napisał
A co ci niedziała ? Ja tylko filmy oglądam i wszystko jest okey. Chodzą avi, mkv, itp z napisami
Zapomniałem napisać TV to Sony 32EX500.
Wild w ogóle nie odtwarza filmów na Sony Bravia W5500.
Na forum programu problem jest znany.
Po emailu do producenta programu otrzymałem odpowiedź że na razie nie są znane przyczyny błędnego działania programu, ale prace trwają.
Na razie polecił zainstalowanie wersji 1.03
 

INTseed

New member
INTseed napisał

Wild w ogóle nie odtwarza filmów na Sony Bravia W5500.
Na forum programu problem jest znany.
Po emailu do producenta programu otrzymałem odpowiedź że na razie nie są znane przyczyny błędnego działania programu, ale prace trwają.
Na razie polecił zainstalowanie wersji 1.03
A to smutne. Jak będziesz jeszcze kiedyś pisał email do nich to napisz żeby dodali
pochylone napisy po "/".
 

pkomp

New member
DLNA to lipa - dali ciała juz na samym poczatku bo tworząc ten standard powinni załozyć że zgodny sprzęt potrafi wyświetlić pewne typy plików av - obecnie to samowolka - co z tego że widzi ale widzi np. tylko mp3 i avc
bawiłem się tym pół roku i stwierdziłem że na obecnym marnym w pysk etapie szkoda na to wogóle czasu
 
Do góry