Znamy już ceny TCL Qledów serii C715 na rok 2020

SilkKheldar

New member
czy C715 wypuszcza nieprzetworzony dźwięk przez HDMI?

U mnie działa z ampli Marantz nr1506, ale irytujące jest wyświetlanie ikonki z nazwą tego urządzenia na ekranie za każdym razem kiedy zmieniam głośność, no i powodowanie przechodzenia amplitunera w wyciszenie "mute on" w momencie wyłączenia telewizora. Z plazmą Panasonic TX-P50ST60E nie było takich akcji...

Planuję połączenie TV z soundbarem 9.1 i mam kilka pytań z pokrewnej tematyki:
  1. Czy TV można ustawić tak, żeby odtwarzając na nim filmy z plików (USB) wysyłał przez HDMI ścieżkę dźwiękową bez dekodowania, tzw. "pass-through", tak żeby to Marantz czy inny sprzęt zajmował się dekodowaniem dźwięku? W takim trybie chyba nie będzie możliwości sterowania głośnością z TV a amplituner powinien pokazywać w jakim kodeku dostaje sygnał.
  2. Czy można dowolnie wybrać ścieżkę dźwiękową pliku np. mkv, który ma ich kilka?
  3. Czy oba powyższe punkty działają w przypadku ścieżki TrueHD w Atmos lub DTS:X ? (może być różnie w różnych odtwarzaczach, np.: natywny, VLC, MX Player, ...
Wydaje mi się, że w takim trybie TV nie będzie obciążany przetwarzaniem dźwięku więc powinien mieć więcej mocy na obraz co może oznaczać płynniejsze odtwarzanie.
Ma ktoś może doświadczenia w tym zakresie?
 

firefl

Active member
Bez reklam
jak połączysz przez hdmi to CEC zapewnia sterowanie dźwiękiem z tv.
Pozostałe zagadnienia są problematyczne.
Trochę działa z dźwiękiem przy systemowym playerze ale nie jest idealnie.
Mam tuner 5.1 (w zasadzie 7.1 ale mniej głośników) ale niewiele oglądam z plików a próby wyszły słabo i odpuściłem.
Regulamin forum wymaga by zacząć od szukania. Jest trochę wątków na przykład moje stare pytanie
link

Jaki soundbar jest prawdziwym 9.1? Jak udało im się w bar zmieścić tyle głośników i rozmieścić poprawnie przestrzennie? A może to tylko sztuczka marketingowa.
 

andwid

New member
Mam TCL55C715 zakupiony pod koniec września. Zgłosiłem do firmy TCL usterkę w postaci kolorowego paska (zmienia się w zależności od treści obrazu) u góry ekranu o szerokości około 10 cm. Telewizor współpracuje z Mediaboxem Canal+. Pasek nie pojawia się zawsze i żeby zniknął wystarczy na telewizorze zmienić źródło sygnału, wyłączyć i włączyć telewizor lub dekoder bądź wyjąć i włożyć kabel HDMI. TCL polecił zaktualizować oprogramowanie i dokonać pełnego resetu. Niestety nic to nie dało. Potem stwierdzili że to wina dekodera Canal+. Pojechałem do punktu gdzie sprawdzili dekoder pod kątem błędów (nic tam nie było) i wgrali nowe oprogramowanie. Usterka jest dalej. TCL (ich dział techniczny) na razie jest bardzo opieszały w rozwiązaniu problemu. Czy jest Wam znany taki problem?
 

firefl

Active member
Bez reklam
co to było dokładnie "dokonać pełnego resetu"?

Nie widziałem by ktoś się skarżył na podobne problemy. A czy sam próbowałeś poszukać na forum?
 

krionix

New member
https://www.youtube.com/watch?v=sqpKJFlh0xw&feature=share polecam do spr tak to u mnie wygląda. Yt Peru 1440 p. Dla tcl to nie problem.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Potwierdzam efekt jak u Ciebie koło 55 sekundy, przejazdy po polach uprawnych na zboczach. Ogolnie mniej lub bardziej wystepuje na kazdym dobrym nagraniu 4k60 (wysokiej jakosci nagrania np jak Costa Rica, Peru itp). Zawsze ciut szarpie. TCL dlaczego? Czy ktoś ma kontakt z fabryką? Czy wsadzili marny procesor i rozkładają ręce?
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Mam pytanie do użytkowników tego tv (w zasadzie chodzi mi o ep680 ale Android taki sam więc obojetne jaki model) czy ma ktoś pomysł jak udostępnić zasoby dyskowe podpiętego do tv przez usb na komputerze/laptopie ? Chodzi mi o samba próbowal ktos?

Ps. Najbardziej mi zależy aby z kompa przegrać coś na dysk podpięty do tv.
 

firefl

Active member
Bez reklam
@broda1725, dlaczego spamujesz forum zadając to samo pytanie w różnych wątkach? Naruszasz regulamin forum i netykietę. Jeszcze możesz skasować powrórzenie.

Dyski z kompa należy udostępniać jako serwer DLNA - wtedy można odtwarzać na tv.
Mam poważne wątpliwości czy bez roota uda Ci się skopiować takie pliki na dysk w USB. Ale przyznaję się - nie sprawdzałem.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dlatego zadałem w drugim temacie bo wątek dotyczy innego modelu niż który posiadam ale soft ten sam a nie każdy siedzi godzinami na forum jak już kupił tv i jest zadowolony.

Poza tym nie doczytałeś dokładnie pytania, ja nie chcę udostępniać na komputerze dysku aby widzieć go na tv, bo to doskonale wiem jak, tylko udostępnić dysk podpięty do tv z Android TV abym go widział w domowej sieci.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Każdy spamer się tak tłumaczy - dla dobra odbiorcy i rozszerzenia odbiorców, ale cóż... Dla mnie to chamstwo bo oznacza brak szacunku dla czytelników.

Pytanie o udostępnianie sformułowałeś dość dziwnie...
Są metody udostępniania zasobów z dowolnego urządzenia android w tym android tv. Mogą wymagać uprawnień root co jest do zrobienia.
google: android media/file server .
 

broda1725

New member
Bez reklam
Forum jest od tego aby pytać i pomagać innym, nie wiem o co tyle szumu robisz. Nie każdy musi się na wszystkim znać.

I nie prościej napisać odpowiedz jak znasz ją i usłyszeć dziękuję od kogoś niż tłoczyć pianę z pyska ?

Ps. Dziękuję za odpowiedź. Ale bardziej mi chodzi bez rotowania czy się da . Ale dzięki bardzo.
 

firefl

Active member
Bez reklam
I tu widać, że nie rozumiesz idei forum i przez to łamiesz regulamin.
Forum nie jest po to by pytać.
Forum jest by w pierwszym rzędzie szukać odpowiedzi bo zwykle pytania się powtarzają. Dopiero gdy nie ma takiego szukanego zagadnienia należy pytać.
Przeczytaj punkty 13,14,15 regulaminu
 

broda1725

New member
Bez reklam
Nie każdy ma czas aby siedzieć i przeglądać setki postów aby znaleźć odpowiedź są rzeczy ważne i ważniejsze. Masz na pewno rację że pytanie nie raz poruszane na forum ale tak jak mówię nie każdy ma czas na szukanie. Każdy tu jest w jednym celu aby pomagać innym i szukać odpowiedzi na swoje pytania.
 
Ostatnia edycja:

pawel_71

New member
@broda1725, dlaczego spamujesz forum zadając to samo pytanie w różnych wątkach? Naruszasz regulamin forum i netykietę. Jeszcze możesz skasować powrórzenie.

Dyski z kompa należy udostępniać jako serwer DLNA - wtedy można odtwarzać na tv.
Mam poważne wątpliwości czy bez roota uda Ci się skopiować takie pliki na dysk w USB. Ale przyznaję się - nie sprawdzałem.


Mozna tez uzyc dowolnego managera plikow z opcja lan/samby i wtedy widac wszystko co sie wystawia na pececie.
A do odtwarzania mediow najlepiej uzyc Kodi - uzywam tego od lat i dziala idealnie.
 

pawel_71

New member
Czy do swoich 65C715 i pokrewnych dostaliscie w zestawie przejsciowke AV - te z zoltym kablem i 3 gniazdami chinch na koncu? Bo u mnie nie bylo, a jest wspomniana w instrukcji oraz na filmach na YT, ktore ogladalem.

Przy okazji - czy ktos kto uzywa najnowszego softu v602 znalazl patent, zeby przy kliknieciu na mikrofon/asystenta nie pojawial sie ekran z proba parowania pilota BT (ktorego nie mam)?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Mozna tez uzyc dowolnego managera plikow z opcja lan/samby i wtedy widac wszystko co sie wystawia na pececie.
A do odtwarzania mediow najlepiej uzyc Kodi - uzywam tego od lat i dziala idealnie.

Tak ten sposób wszystko jest ok. Tylko mi chodzi bardziej w drugą stronę aby nie odpinać dysk od tv jak potrzebuje coś wgrac na niego z kompa. Po prostu przez łan z kompa na dysk podpięty do tv.
 
Do góry