Znamy już ceny TCL Qledów serii C715 na rok 2020

pawel_71

New member
No to tez w managerze plikow to mozesz zrobic: LAN/SMB -> USB. Niektore managery maja tez opcje udostepniania zasobow po WiFi. Wtedy mozesz kopiowanie wykonac bezposrednio na PC, ale pewnie bedzie wolniej.
 

pawel_71

New member
Dostałem takie coś od serwisu że mam. Im. Podesłać plik. Ale on waży 0kb :( nie wiem. Ale u mnie nic nie zgrywa.. Do tego. Pliku czy ktoś może to spr? Z góry dzięki. Ps dotyczy klatkujacego netflixa po 30min soft v378
Szanowny Kliencie,


Dziękujemy za kontakt z TCL/Thomson Polska.


Poniżej przesyłamy intrukcję z działu technicznego:***


Procedura Sitalog:

Krok 1: Stwórz pusty plik tekstowy o nazwie sitalog.txt na głównym dysku USB

sformatowane w FAT32.

Krok 2: Włóż dysk USB do gniazda "USB 2.0" w telewizorze.

Krok 3: Teraz sprawdź czy prolem dalej występuje***

Na przykład,

- Przejdź do aplikacji takich jak YouTube lub Netflix

- Poczekaj, aż aplikacje pokażą wadę - Krótki obrazek zamraża się LUB tzw. fps spada w 4K

Zawartość HDR.

Krok 4: Odczekaj ~45 sekund.

Krok 5: Ustaw telewizor w stanie gotowości.

Krok 6: Odłącz dysk USB od telewizora.

Krok 7: Wyślij nam plik sitalog_xxx_xxx. txt, który znajduje się w folderze Sitalog twojego USB.

Krok 8: Skompresuj go i wyślij go do nas.
U mnie ta procedura zadzialala. Ale testowalem na sofcie V602.
W katalogu sitalog utworzyl sie plik sitalog_0001_20201116_0743.txt
Moze sprobuj jeszcze raz i wyslij im do dz. tech.
 

pawel_71

New member
I poniekad maja troche racji. Bo nawet duzo bardziej wymagajace demka z bitrate ponad 100Mbps dzialaja idealnie plynnie, ale tylko na systemowym playerze. Co wiecej wlasnie sciagnalem sobie to Peru 8k HDR z YT, plik 4k w HDR10 PQ16 ma 1GB i odtwarza sie idealnie plynnie, nawet odpalane po sieci. Zauwazylem tez, ze przypadlosc przycinania dotknela przy wymagajacych materialach nie ominela tez innych playerow jak VLC i Kodi - tez sie lekko tna na materialach 4k/60fps. Moje zdanie jest takie, ze jednak TLC cos sknocilo w systemie, ze tylko ich wlasny player dziala zadowalajaco.
 
Ostatnia edycja:

kapustaadria

New member
https://youtu.be/k6Z8yFlKCuM
Nowy soft 388 od samego tcl wstyd i hańba
b3ce9596d84bb06d7e5a81fc7a3098dd.jpg


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

pawel_71

New member
https://youtu.be/k6Z8yFlKCuM
Nowy soft 388 od samego tcl wstyd i hańba
b3ce9596d84bb06d7e5a81fc7a3098dd.jpg


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Obrazek jest zupelnie nieczytelny. O co chodzi?
Co do 1440p to klatkuje na TV bardziej niz 4k. Nie polecam.
Ostatnio wygrzebalem moj stary super tani Android box oparty na Amlogic 905 i co ciekawe filmy z YT w 4k60fps dzialaja lepiej niz na TCLu. To troche zenujace, bo player ma juz dobre 5 lat. Nawet nie wiedzialem, ze ma taka moc, bo uzywalem go z projektorem 1080p :)
 

kapustaadria

New member
Ale na tym forum wszyscy polecają TCL. A jak jest problem umywają rączki jak sam serwis. KIKI i Marek z Urani wgraj soft zrób reset i.... Nic dalej bolaczka. Jedno wiem ten tv nie jest ani do yt ani do netflix w 4k ogólnie. Materiały 4k to dno jeśli chodzi oplynmosc. Pozdrawiam

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
@kapustaadria, skoro wszyscy na forum polecają to dlaczego nie mogę znaleźć Twoich postów z poleceniem TCL?
Jak wszyscy to wszyscy.
 

pawel_71

New member
Ale na tym forum wszyscy polecają TCL. A jak jest problem umywają rączki jak sam serwis. KIKI i Marek z Urani wgraj soft zrób reset i.... Nic dalej bolaczka. Jedno wiem ten tv nie jest ani do yt ani do netflix w 4k ogólnie. Materiały 4k to dno jeśli chodzi oplynmosc. Pozdrawiam

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Masz pelna racje. I problem lezy nie w sprzecie tylko w babolach w oprogramowaniu TCL. Bo systemowy player radzi sobie ze wszystkim. Ja akutat wzialem go z pelna swiadomoscia problemow. Docelowo podpne pewnie Heroboxa, zreszta na PC zwykle nie ma problemow takich jak na Androidach.
 

pawel_71

New member
Czy mozecie sprawdzic filmik na YT na fw starszych niz V602?
https://www.youtube.com/watch?v=NXTnyakll5c

Filmik jest z HDR ale w wersji HLG. Na V602 ewidentnie cos sie knoci z krzywa kolorow, bo bardzo jasne miejsca robia sie ciemne zamiast super biale.
Nie wiem jak to bylo w poprzednich wersjach fw.

Tak przy okazji jest juz fw V606, ale podobno nic nie poprawili totez nie instalowalem.
 

kapustaadria

New member
Czy mozecie sprawdzic filmik na YT na fw starszych niz V602?
https://www.youtube.com/watch?v=NXTnyakll5c

Filmik jest z HDR ale w wersji HLG. Na V602 ewidentnie cos sie knoci z krzywa kolorow, bo bardzo jasne miejsca robia sie ciemne zamiast super biale.
Nie wiem jak to bylo w poprzednich wersjach fw.

Tak przy okazji jest juz fw V606, ale podobno nic nie poprawili totez nie instalowalem.
A. Jakiś link do tych filmów z wideo?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

pawel_71

New member
Widze, ze to forum jest zupelnie nieaktywne :(
Albo nikt nie chce pomoc.
Odpowiem wiec sobie sam. Wrzucilem ostatni oficjalny fw V395 i HDR/HGL wyglada juz poprawnie. Widac zepsuli to w nowych wersjach V600+, ktorych nie polecam. Dodatkowo V602 i V606 sa bardziej zamulone i czasami sa przycinki dzwieku tam gdzie ich nie bylo (Kodi, YT). Nie polecam.
Na ruskim forum tez sie dopatrzylem podobnej opinii.
 

firefl

Active member
Bez reklam
forum jest aktywne w szczególny sposób - nikt nie ma rady/rozwiązania.
Ja standardowy (choć już mnie to nudzi) zapytam czy zgodnie z zaleceniami producenta robiłeś reset shop i reset all w menu serwisowym?
Bez tego soft potrafi zachować się dziwnie.
 
Do góry