Znamy już ceny TCL Qledów serii C715 na rok 2020

krionix

New member
Czarna lista gra ok, dwa odcinki przeleciały bez zacinki. Zmieniłem wifi na LAN i Costa Rica nadal tnie. Nie mniej jestem w stanie uwierzyć ze to wina sieci, spróbuje jeszcze w nocy jak obciążenie BTSa będzie mniejsze.


Mam swiatelko 1Gbps i tnie, to nie to ;-) Tnie w sensie widac ze to nie jest naturalna plynnosc, jakby nie wiem 22-23 klatki/s cos sie da przyczepic. Nie jest to bardzo meczace i na costa rica 4k 60 glownie widac to na plazy (najazd na plaze) i w jakis scenach gdzie duzo ruchu calego kadru. Dropped frames nie ma. Czy cos poprawia, czy TLC ma jakies forum? Bo jak wsadzili slaby procek na styk to wiele nie poprawia. Zabilem tez kilka appek w tle, nadal bez poprawy. 4k 30 jest raczej ok.
 

sharezz

New member
Mam swiatelko 1Gbps i tnie, to nie to ;-) Tnie w sensie widac ze to nie jest naturalna plynnosc, jakby nie wiem 22-23 klatki/s cos sie da przyczepic. Nie jest to bardzo meczace i na costa rica 4k 60 glownie widac to na plazy (najazd na plaze) i w jakis scenach gdzie duzo ruchu calego kadru. Dropped frames nie ma. Czy cos poprawia, czy TLC ma jakies forum? Bo jak wsadzili slaby procek na styk to wiele nie poprawia. Zabilem tez kilka appek w tle, nadal bez poprawy. 4k 30 jest raczej ok.
to ja tak mam na planecie ziemi z netflixa. Ale mysle ze mamy cos innego, bo mi po prostu tnie, przycina, a nie klatkuje. stad mysle ze akurat u mnie to wina neta, tym bardziej ze cos ostatnio nie wyciagam wiecej niz 20 mbit. Mysle ze dobrym testem by bylo po prostu sciagnac jakis film 4k 60klatek w hdr i sprawdzic przez sambe, czy nawet usb (choc nie wiem czy lyknie).

Inna sprawa jest taka, ze przez ten tydzien testow za duzo takich materialow w streamingu nie znalazlem.... wiec to jest bardziej sztuka dla sztuki.
 

urania-marek

New member
Jest już nowa wersja v382


Chciałbym poinformować, że zwolniony do produkcji został software: V8-R851T02-LF1V382.016929.
Usprawnienia:
- Modyfikacja sprawności energetycznej
- Wprowadzenie zgodności Saor View
- Modyfikacja ECP KEY w trybie fabrycznym,
- Wprowadzenie nowego Project ID: 554 & 518 & 533 & 560

Jednocześnie wycofany zostaje SW w wersji V378.


Usprawnienia wprowadzone w wersji 378:
- wprowadzenie nowych zabezpieczeń Google Security, w tym nowy Finger Print Google
- Wprowadzenie nowych usług Google TV
- Usprawnienie procesu aktualizacji oprogramowania, w tym umożliwienie automatycznej aktualizacji SW w trybie Quick Start
- Wprowadzenie nowego Project ID: 489
- Tryb Hotelowy
Wersja 378 zastąpiła wcześniejsze wydania: 363 i 371.
 

firefl

Active member
Bez reklam
@urania-marek
Ja wiem, że to Wasze forum...
Ale po co macie regulamin?
punkt 15: Powstrzymywać się przed umieszczaniem podobnych tematów/postów w kilku miejscach jednocześnie. Takie postępowanie jest postrzegane jako zaśmiecanie forum.

Dokładnie jako śmietnik odczuwam umieszczenie tej samej treści w kilku wątkach.
Każdy pozytywny spamer robiąc w ten sposób ma gdzieś w sercu dobrą ideę ale i tak powstaje śmietnik.
Nie powielę tego wpisu w każdym miejscu gdzie pojawił się changelog nowej wersji oprogramowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowy soft dotyczy rożnych modeli.
Właściciel modelu C nie czyta wątków o modelu EP.
Więc dla niego jest to bardzo ważna informacja, która pozwoli mu jak najszybciej usunąć określone problemy.
Wpis więc dotyczy i ma dotyczyć różnych wątkow !
 

firefl

Active member
Bez reklam
@kiki
Napiszę ze smutkiem własne odczucia:
Nie dbacie o porządek na forum.
Wystarczy dobrze zaplanować wątki i na przykład podwiesić temat "aktualizacje softu (lista modeli)". Może nawet zablokować wpisy użytkowników.
I nie musielibyście łamać własnego regulaminu pod pretekstem dobrej woli w informowaniu użytkowników różnych modeli.

Teraz post Marka przyczytało grupa użytkowników, za parę dni pojawią się nowe posty w każdym wątku i nowe osoby już nie znajdą tych postów i będą stałe pytania "Jaki najnowszy soft..."

Z podobnym podejściem może też wystąpić każdy użytkownik. Motywacja: "szukam pomocy bo aplikacja abcde sprawia problemy. Zapytam w każdym wątku gdzie są tv na platformie realtek. Może na którejś ktoś zna rozwiązania i to ważna sprawa dla mnie. Może ktoś nie czyta każdego wątku i mi pomoże."
 

kapustaadria

New member
Dostałem takie coś od serwisu że mam. Im. Podesłać plik. Ale on waży 0kb :( nie wiem. Ale u mnie nic nie zgrywa.. Do tego. Pliku czy ktoś może to spr? Z góry dzięki. Ps dotyczy klatkujacego netflixa po 30min soft v378
Szanowny Kliencie,


Dziękujemy za kontakt z TCL/Thomson Polska.


Poniżej przesyłamy intrukcję z działu technicznego:***


Procedura Sitalog:

Krok 1: Stwórz pusty plik tekstowy o nazwie sitalog.txt na głównym dysku USB

sformatowane w FAT32.

Krok 2: Włóż dysk USB do gniazda "USB 2.0" w telewizorze.

Krok 3: Teraz sprawdź czy prolem dalej występuje***

Na przykład,

- Przejdź do aplikacji takich jak YouTube lub Netflix

- Poczekaj, aż aplikacje pokażą wadę - Krótki obrazek zamraża się LUB tzw. fps spada w 4K

Zawartość HDR.

Krok 4: Odczekaj ~45 sekund.

Krok 5: Ustaw telewizor w stanie gotowości.

Krok 6: Odłącz dysk USB od telewizora.

Krok 7: Wyślij nam plik sitalog_xxx_xxx. txt, który znajduje się w folderze Sitalog twojego USB.

Krok 8: Skompresuj go i wyślij go do nas.


Życzymy milego dnia




Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

sharezz

New member
Za chwile się skończy tak, ze tak jak ktoś napisał kilka tygodni temu: trzeba będzie kupić fire tv stick 4K. Co może nawet nie jest głupim pomysłem, bo jest amazon prime days i jest dość mocno przeceniony.
Postawiłem dziś swojego 55c715 obok mojego starego Samsunga J6200, w końcu chce go zastąpić. I o ile filmy z YT w HDR typu Kostaryka czy Maroko, czy Bułgaria nie maja w ogóle startu na J6200 w kwestii obrazu i kolorów, to płynność.... No samsung jest płynny, tcl klatkuje. Później włączyłem Netflix, Planetę ziemie i to samo - płynny na Samsungu, na Netflixie jakby ktoś nagrał w 24 klatkach. A przypomnę ze mówię o najtańszym modelu rocznikowym 2015. Na netflixie różnicy w jakości już tak nie widać, a w trybie film bym nawet powiedział ze obraz jest czasami ładniejszy niż w tcl. Nawet pomimo tego, ze jest sporo ciemniejszy. Na koniec sprawdziłem jeszcze jak działa mi box - w samsungu płynnie, te same filmy, na tcl - tez.... i planeta ziemia i inne seriale na netflixie nie miały klatkowania.
Czyli to jest ewidentnie problem z softem tcl. Wiec teraz rozkmina jest taka- albo zostawiamy go w spokoju i dokupujemy przystawkę w 4K bo obraz jest świetny, albo żyjemy z tym to daje tcl, albo (kto może) zwrot do sklepu i szuka czegoś innego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kapustaadria

New member
Podpięty dekoder Orange tv po satce. Podpięty kabel optyczny do głośników genius i podpięty lan. Tyle. KIKI polecacie tv które są shitem bo tego ineczej nie można nazwać. Co z tego że obraz jest sztos skoro komfortowo nie da się oglądać a dałem za tv 2300 więc to nie mało.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

sharezz

New member
tzn ja chyba rozumiem kikiego, a przynajmniej tą część "kto z czego korzysta". Ja nie uważam, żeby to był shitowy tv, myślę nawet że bardzo dobry w tej cenie. Przynajmniej nie wiem, jaki inny 55' w cenie 2300 byłby lepszy, choć słowo lepszy jest pojęciem względnym. Mój brat wziął Philipsa miesiąc temu, 65' tegoroczna seria 8 i.... telewizor miał jasne plamy na ekranie... i to tak mocne, że były nie tylko widoczne na czarnym ekranie ale i przy normalnym oglądaniu. I kosztował 4k.
Ale wracając do tego, kto z czego korzysta: ten sam brat, po rozpakowaniu telewizora, jak miał sprawdzić jak ten TV gra, włączył YT czy Netflix przez jakiś badziewny dekoder z orange. I twierdził, że nie widzi różnicy, ani 4k ani HDR. A czemu nie zrobił tego bezpośrednio z TV: bo nie chce mieć dwóch pilotów. Pokazałem żonie wieczorem to klatkowanie na Netflixie względem starego Samsunga to spojrzała na mnie jak na wariata a jej oczy mówiły "skoro masz takie problemy życiowe to ty wstajesz w nocy do dzieci". Więc uwierzę, że 90% kupujących tego nie zauważy i będzie mówiła że TV gra zajebiście.
Nie mniej, uważam że filmy z aplikacji zainstalowanych na TV powinny działać jak marzenie. Skoro TCL reklamuje że ma i 4k i HDR i 50 Hz oraz jest idealny do YT czy Netflixa to te 4k w Dolby Vision na Netflixie powinno działać płynnie, tak samo jak HDR10 i 4k na YT. Nie tylko dla tych 90% co nie widzą różnicy, ale dla wszystkich.
Gdzieś kiedyś przeczytałem że TCL w telewizorach, to taki odpowiednik Xiaomi w telefonach. Czyli dobra jakość, za mniejsze niż u konkurencji ceny. Coś w tym jest, ale widzę też inne podobieństwo: Xiaomi ma hardwarowo bardzo dobre sprzęty, ale software u nich kuleje, nigdy nie wiadomo co u nich nie zadziała. Nawet jeśli bebechy jak u Samsunga, to to telefony nie działają jak Samsungi, ani nie robią takich samych zdjęć. No i tu jest podobnie: obraz ładny, wykonanie ładne, matryca ładnie podświetlona, bez plam - no ale software... może będzie kiedyś dobrze :) choć i tak jestem zdania, że lepiej kupić tv z ładnym obrazem ale kulejącym softem i najwyżej dokupić później przystawkę, niż mieć dobry soft ale słaby obraz. Ale to moje zdanie, możesz mieć oczywiście inne :)
 

krionix

New member
Ktos testowal czy przez HDMI da sie wyslac 4k@60 z laptopa by sprawdzic czy nie bedzie sie cielo? U mnie chyba laptop nie daje rady (a jest roczny, i5 10th), po prostu 4k z kompa i YT -> masakrycznie tnie.
Windows nie widzi opcji wiecej niz 30Hz z HDMI u mnie.
To ciecie to nie wina TV bo na philips Android sasiada to samo.

A wgralem ten 378, nadal wbudowany YT przy 60klatkach 4k przycina widocznie czasami cos przyhaczy. Mysle ze to wina GPU/CPU lub po prostu malo optymalnych algorytmow w sofcie.

Serwis pewnie to oleje, juz panowie pisza soft dla nowych 2021 TV i tak juz zostanie. A z TV jestesmy zadowoleni patrzac na jakosc obrazu i cene 2600 za 65" model.

Jutro ostatni dzien na podjecie decyzji czy zostawic czy nie. Dodam ze Philips sasiada trawi te 4k60 bez zajakniecia...
 
Do góry